Zavrieť

Porady

Recepty pre domácu pekáreň.

Mama troch dospelých detí
Milé pekárky a pekári v domácej pekárničke. Zakladám túto tému, aby sme v nej spoločne zhromaždili recepty, ktoré bežne pečieme a ktoré sa aj vydaria v našich pekárničkách. Preto vás prosím, dávajte sem len recepty vami overené, poprípade aj priložte fotografiu. Ide o to, aby sme v téme,kde o pekárničkách debatujeme zbytočne nemuseli náš obľúbený recept hľadať a aby aj tí, čo si len pekárničky kúpia ,mali recepty po ruke. Takže prikladám môj najobľúbenejší recept na chlebík, ktorý ma nikdy nesklamal.

Chlebík od Dáši.

V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka
1 1/2 PL oleja
1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.
A rozhodne je s mliekom chutnejší ako s vodou.

Inak tento recept dávam na najvyšší stupeň prepečenia a pečiem ho v Moulinex na programe č. 1 . Pozor - pri dávkovaní acidofilného mlieka...ono sa napení , takže ja dávam vždy takmer plnú odmerku. Javí sa to potom, že je mlieka viac. Ale keď lepšie pozriete, tak je to pena.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Uvidím, ako bude chutiť chlebík (po dlhšej dobe som pekáreň použila na pečenie chleba, väčšinou ho používam na miesenie, odkedy u nás otvorili novú malinkú pekárničku s mňamky chlebíkmi)
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Ja sa chystám tiež piecť chlebík zajtra ráno, zostalo mi čerstvé droždie od vianočného pečenia, tak ho zužitkujem takto
A takisto som doteraz používala pekáreň na miesenie, ale pred dvoma mesiacmi som si kúpila kuchynský robot, tak miesi už len on
Naposledy upravil Meggi 1 : 02.01.11 at 21:55
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte neviete mi poradiť na akom programe mám piecť slnečnicový chlieb? je to z kupovanej zmesi. neviem či na "základný biely" alebo "celozrnný"ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na krabici nie je uvedené?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nie, ale už pečiem na "celozrnný"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
ahojte neviete mi poradiť na akom programe mám piecť slnečnicový chlieb? je to z kupovanej zmesi. neviem či na "základný biely" alebo "celozrnný"ďakujem
včera som ho piekla na programe "základný biely"tak so zistila, že toto je správny program na programe "celozrnný bol síce chuťovo dobrý, ale vzhľadovo prevalený na povrchu
1 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

lujza.j Pozri príspevok
včera som ho piekla na programe "základný biely"tak so zistila, že toto je správny program na programe "celozrnný bol síce chuťovo dobrý, ale vzhľadovo prevalený na povrchu
Aj mne sa niekedy zdá, že keď tie tmave chleby (slnečnicový, celozrnný a i.)
pečiem na základnom sú lepšie, nemám tam čo pokaziť. Ale v skutočnosti
by malo byť lepšie na programe celozrnnom, lebo ten je časovo dlhší
a aj spracovanie a pečenie by malo byť lepšie. Každý musí vyskúšať svoju
pekáreň.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
lujza.j Pozri príspevok
včera som ho piekla na programe "základný biely"tak so zistila, že toto je správny program na programe "celozrnný bol síce chuťovo dobrý, ale vzhľadovo prevalený na povrchu
Lujza, slnečnicový chlebík zo zmesi by som asi tiež piekla na základnom programe, skús pozrieť na obale z čoho je zmes zložená. Podľa mňa tam bude viac % pšeničnej múky a menší podiel napr. ražnej alebo inej tmavej múky.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zloženie je v nemčine,/zmesy z Lidl/ ale čo ma viedlo k programu "celozrnný" tak to bolo 20% slnečnice, ale nevadí bol jedlý, len bol na povrchu prevalený
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak to sa Ti podaril tzv. "ušatec" ... keď odkrojíš plátok, tak to prevalenie sa javí ako keby mal chlebík ušká ... aj mne sa niekedy stane, mám osvedčený recept, ale veľmi záleží od kvality a množstve droždia, nič to však nemení na chuťových vlastnostiach.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak fajn aspoň nie som sama s upečeným "ušiačikom"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Toto mi prišlo dnes, dúfam, že neporušujem nikoho práva
3 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Prosím, hoďte sem nejaký dobrý recept na rožky, mám len na bagety a to nie je ono...ďakujem
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Sekaná so syrom
1 kg mletého pliecka (ja dávam 1/2 kg bôčika a 1/2 kg zajačieho mäska)
2 vajcia
220 g struhaného syra
200 ml mlieka
150 g smotany na šlahanie
3 lyžičky korenia na americké zemiaky
100 g strúhanky
Postup:
Sekaná sa nesolí, stačí korenie a syr.
Zmes krátko premiešame buď na program Rychlý alebo v mise. Dáme do formy bez metličiek a nastavíme hodinový program Pečenie. Po ukončení programu zkontrolujeme, či upečenie stačí, podla potreby nastavíme ešte raz Pečenie (ja pečiem celkovo asi 1,5 hod.). Po vychladnutí vyklopíme.
1 1
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Fašírka z domácej pekárne
1,5 kg mletého mäsa
3 vajcia
3 strúčiky prelisovaného cesnaku
1 cibula nakrájená na kostičky
1/2 lyžičky soli
1 lyžička majoránky
200 ml mlieka
2 lyžice vody
1 rozdrobený Masox
korenie
3 staré rožky alebo 200 g strúhanky

Postup:
Rožky rozmočíme v mlieku, Masox vo vode. Potom všetko zmiešame v mise podľa svojej chuti, potom dáme do formy bez metličiek a nastavíme hodinový program Pečenie. Potom ešte pridáme cca 30 minút podľa potreby.
2 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Tara1 Pozri príspevok
Prosím, hoďte sem nejaký dobrý recept na rožky, mám len na bagety a to nie je ono...ďakujem
ROŽKY
Suroviny:
220 ml vlažná voda
1 ČL cukor
2 ČL soľ
50 g masť zmäknutá
400 g hladká múka /dala som T650/
1,5 ČL sušené droždie
sezam, rasca,vajce

Program cesto.
Po ukončení programu vybrať cesto, rozdeliť na 2 časti, nechať ešte 15 min vykysnúť. Potom vyvalkať na dva kruhy, ktoré rozdelíme na osem trojuholníkov, tieto zrolujeme a poukladáme na plech/ja som dala aj papier na pečenie/, potrieme vyšľahaným vajíčkom a posypeme sezamom, rascou.
Dáme piecť do rúry na 12-15min, pri teplote 200°C.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
má prosím niekto recept na veľkonočnú pasku z pekárne?
0 0
zoe30 zoe30

zoe30 je offline (nepripojený) zoe30

Som normálna baba z mäsa a kostí ...viac
tak už aj ja viem, že prečo mám tie chlebíky zo zmesy z Lidla po upečení prevalené !!!! ja ich dávam na program celozrnný, ale najbližšie vyskušam veru ten normálny program!!!! juj už sa teším, tak pekne ďakujem za radu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
trochu mimotémy, ale bez riešenia nemôžem iné piecť, ako ten chlebík.
Máte niekto problém, že miešač nejde vytiahnuť? Je akoby privarenú k tomu kolíku dole,
Mám dosť silných chlapov v rodine a veri s tým nikto nepohol.
Skúšala som odmáčať, aj kombinačkami chytiť, zas úplne nasilu nechcem, na tom háku je niečo ako teflonova vrstva, tak aby sa to nepoškodilo....
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
QUOTE=bettylou;1725925]má prosím niekto recept na veľkonočnú pasku z pekárne?[/QUOTE]

ja mám vyskúšaný tento recept:

Sladký koláč

275 ml mlieka
100 g rozpustené maslo alebo Hera
500 g polohrubá múka
3 PL cukor
1 vanilínový cukor
1 ČL soľ
1 ČL sušené droždie
po zapípaní hrozienka

pečiem na základnom programe a nízkom prepečení kôrky
DSCN9223.jpg  
DSCN9203.jpg  
1/1
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať