Zavrieť

Porady

zverenie dcery do otcovi

Mam takýto problem:

Mám 2 dcéry. PO rozvode pred 3 rokmi staršiu 11 ročnú mám právoplatne zverenú (pri rozvode a nasledne keď matka o ňu znova sudne požiadala ju mam stale ja).
mladšiu 10 ročnú mala zverenú matka. V júli matku policajti odnieli na psychiatriu. Dg. schyzoafektívna porucha zmiešaný typ. Predbežným opatrením som ju mal zverenú no nenadobudlo právoplatnosť keďže matku prepustili skôr lebo sa chcela odvolať.
Dcéra je stále u mňa. Odmieta isť k matke . Má s nej strach, mám o tom potvrdenie od psychológa aj od pychiatra, kde sa jasne vyjadrila že k matke isť nechce, chce bývať u mňa spolu so svolou sestrou.
Matka za 3 roky vystriedala cca 9 partberov, s jedným žila cca 1,5 roka. Alkoholik, policajti k ním behali často, deti sa skrývali v skryni atď.
Matka sa domáha dcéri. Súd mi poslal vyzvu aby som ju odovzdal k matke.
Môže ju niekto zobrať na silu pokial ona nechce isť?
Matka ma dlhodobo psychické problémi.
Najprv bulímia, a norexia, potom emočne nestabilná osoba a teraz schyzoafektívna porucha zmiešaný typ.

Čo s tým?
Mamé vytýčený po polroku termín na súde ale čo dovtedy ako ju udržať u seba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Bohuzial, zijes v "pravnom" state.
    V prvom rade je divne, ze sud rozdelil deti, pretoze toto slovenske sudy nezvyknu robit.
    Kedze druhu dceru ma zverenu do opatery matka, cim skor (aj dnes) jej ju vrat. A zaroven (aj dnes) poziadaj sud o zverenie tejto dcery do tvojej opatery PREDBEZNYM OPATRENIM. Tymto Opatrenim by mal sud rozhodnut do 7 dni, komu bude dieta zverene na cas do terminu riadneho pojednavania. Priloz kopie vsetkych dokladov, ktorymi vies zdokumentovat neschopnost matky riadne sa starat o zverene dieta a tak isto (ak su nejake) doklady o nevhodnosti prostredia, v ktorom dieta u matky zije.

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    Mam 2 spravy z vyšetrenia od psychologa, že klučove prostredie pre zdravý vývin dcery je prostredie u otca, kde žije aj jej sestra.
    Že pri zmene prostredia äodchod k matke) je riziko skratoveho konania, atď. Vyjadrenie psychiatra ktorý súhlasí z názorom psychologa. U ktorého v sprave sú 3 dcerine želania:1, aby mohla ostať u mňa,2 aby nemusela isť k matke,3 aby mohla isť do školy a nemusela sa byť že ju matka zoberie k nej.
    potvrdenie z psychiatrie o diagnoze matky schyzoafektívna porucha zmiešaný typ.
    Predbežne opatrenia som podal 3x no neprešlo iba prvé aj to len do doby kym bola matka hospitalizovaná.
    žiadal som o pomoc na socialke, kde ma odmietli a prijali až po písomnej žiadosti. A p. psychologička na socialke mi vysvetlila, že ona matke dieťa nezoberie aj keby bola šlapka, aj keby bola schyzofrenička. A povedzme si pravdu matka je vždy istá a koľko detí žije a nemá nikde uvedeného otca a mám sa poučiť z histórie ženy vychovávali deti a muži bojovali. atď. Sud deti rozdelil po dohode rodičov . Bola to jedina možnosť ako dostať aspoň jedno dieťa a ukazať že sa viem postarať hoci som len neschopný chlap.
    Apropo dcera ktorá žije u mňa ma čisté jednotky, víťazka okr. kola pytagoriáde, navštevuje klavír aď.
    Predložil som aj sudnoznalecký posudok ktorý vraví aj keď o druhej dcére ktorú mam právoplatne zverenú že mám lepšie os. predpoklady na výchovu.
    Vratil by niekto dcéru matke nasilu pokial tam nechce ísť?
    Stačí aby niekto zabuchal na dvere a už je skrytá vo svojej izbe.

    Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

    muž Bobbix
    Ved vravim. Pravny stat. Mal by si namietat sudcu. Podat nanho staznost predsedovi sudu. Aj na pracovnicku socky. Ja som sa tiez a uz dostal moje pripady iny soc urad. Tomu nerozumiem, ze ta odmietli. Ved maju strankove hodiny.
    Jednoduch musis dokazat, ze vychovne prostredie matky nieje vhodne pre vychovu dcery. A ze tvoje je lepsie.

    zverenie dcery do otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.