Zavrieť

Porady

osvojenie vlastneho dietata

Mam dieta ktore sa mi narodilo za slobodna a s jeho otcom som nikdy nebola zosobasena. Ked mal rok, vydala som sa za ineho muza a dieta zije so mnou a mojim manzelom uz styri a pol roka. Dieta bolo sudom zverene mne a jeho biologickemu otcovi bolo urcene vyzivne ktore neplati, resp plati ked uz ho prosim posle narazovo sumu, nikdy nie celu ktoru ma doplatit. Momentalne dlhuje 8 mesiacov. S mojim manzelom narodilo sa nam spolocne babo a ja uz nemam cas chodit s prvym dietatom vsade, kedze rozsudkom o zvereni do vychovy mozem za neho rozhodovat iba ja.

Chcem aby mi moj manzel a clovek ktory sa vlastne plnohodnotne o dieta stara a zivi ho mal pravo ako rodic podpisat papier v skole skolke, ale nemoze lebo napriek tomu ze ho vychovava zije s nim v jednom dome, nieje mu oficialne nicim - pre skolu a urady.

ako postupovat aby mu bolo dieta taktiez zverene pripadne osvojene? Kam ist co vyplnit, aky podklad potrebujem? este k tomu poznamka dieta ma priezvisko moje za slobodna a kedze je to jediny vnuk starych rodicov a ineho asi mat nebudu chcu aby mu ostalo toto priezvisko /aby zachoval ich meno/ co podla zakona o osvojeni nieje mozne, lebo dostane priezvisko po osvojitelovi. ja mam aj rodne aj manzelove prave kvoli dietatu - v sobasnom sme urcili ze deti budu niest iba manzelove priezvisko.

je nutne udat otca ze neplati ak chcem mat dokaz pre sud alebo staci moje tvrdenie ? je mi ukradnuty, sme v kontakte, sem tam mu poslem fotky alebo opisem ako sa ma, ale nemam chut sa s nim tahat, dieta bez problemov uzivim, on trva na stretavani sa s nim a tom ze chce byt v rodnom liste ako otec. v stretavani mu nebudem branit ani nadalej, aj ked posledny rok ho videl raz, berie si ho skor jeho mama raz mesacne- tiez je to jediny vnuk zatial.

kto poradi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Jana2004
    Biologický otec musí súhlasiť. Myslím, že tým je povedané všetko a na tom stroskotáš, žiaľ.

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
    Poradiť a usmerniť môže Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v mieste bydliska , rozhodnúť o osvojení môže súd.
    Poznám prípad,podobný tvojmu a súd súhlasil s osvojením a prijatím nového mena.Matka si to obhájila.

ahard je offline (nepripojený) ahard

ahard
    Jana2004 Pozri príspevok
    Biologický otec musí súhlasiť. Myslím, že tým je povedané všetko a na tom stroskotáš, žiaľ.
    Na osvojenie nie je potrebný súhlas rodičov osvojovaného maloletého dieťaťa ani súhlas maloletého rodiča maloletého dieťaťa:

* ak počas najmenej šiestich mesiacov sústavne neprejavovali skutočný záujem o maloleté dieťa, najmä tým, že ho nenavštevovali, neplnili si pravidelne a dobrovoľne vyživovaciu povinnosť k maloletému dieťaťu a nevynaložili úsilie upraviť si svoje rodinné a sociálne pomery tak, aby mohli osobne vykonávať starostlivosť o maloleté dieťa, ak im v prejavení záujmu nebránila závažná prekážka, alebo
    * počas najmenej dvoch mesiacov po narodení dieťaťa neprejavili o dieťa žiadny záujem, ak im v prejavení záujmu nebránila závažná prekážka, alebo
    * ak dajú súhlas na osvojenie vopred bez vzťahu k určitým osvojiteľom.

on ho nijako nekontaktuje uz 8 mesiacov, posledny krat na narodeniny aj to som mu musela poslat sms zeby nebolo odveci...

osvojenie vlastneho dietata

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.