Zavrieť

Porady

pleseň v kvetináči

Ahojte.
Robí sa mi pleseň v kvetináčoch na hline, hlavne u čerstvo presadených alebo zasadených kvetov. V čomje problém a čo mám s tým robiť?
Usporiadat
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Ja som počula ohľadom tých mušiek v kvetináči ak nechcete hlinu vyhadzovať tak ju dajte do igelitového sáčku a na 24 hodín do mrazničky...a ku tej plesni, tiež sa mi robí, ja ju pozbieram a vyhodím ...myslím si že je to naozaj len z toho že je hlina moc nasiaknutá vodou ...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Som presvedčená, že to nie je z presiaknutej vody, pretože mám viac kvetov, ale len v tom kvetináči sa tá plieseň vyskytuje, kde som presádzala kvety naposledy. Ostatné kvetináče sú v poriadku a mám ich v byte na rôznych miestach. Nová hlina, ktorú som kúpila musela byť už napadnutá pliesňou.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
pazll Pozri príspevok
tie zapalky funguju plesen sa pomaly ale isto straca


to som rada, mne to tiež super zaberá , občas ich aj vymením za nové, polejem z hora a super, odvtedy žiadne plesne v kvetináči
0 0
janka8 janka8

janka8 je offline (nepripojený) janka8

Na začiatku som písala príspevok ohľadom plesne v kvetináči - vtedy som nastrkala tie zápalky, pleseň zmizla ale teraz sa robí na rôznych kvetoch a zväčša novo presadených. Aj teraz polievam radšej menej a ak to ide, tak radšej zospodu, zeminu som upiekla v rúre a ešte aj do mrazáku strčila, je to na nič. Pleseň sa robí aj tak. Skúšala som aj tie kvasnice, to tú pleseň ešte viac rozdráždilo a tvorí sa jej viac. Skúšala som aj iný typ zeminy, proste už fakt neviem čo s tým.
Vždy keď presadím alebo zasadím nový kvietok do novej zeminy, po pár dňoch sa urobí na nej pleseň. Už fakt neviem čo s tým. Pleseň samotná nevyzerá pekne samozrejme, a ani s tými zápalkami to nie je bohviečo .
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Katka61
Tu sa dá nájsť celý postup ako sa zbaviť plesne v kvetináči a ako zabrániť jej opätovnému návratu: pleseň v kvetináči
Skúsila som a funguje to super...
otázka je síce riadne starého dáta, ale zaujalo ma to, škoricou proti plesni.. vyskúšam..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zabka to nie plesen...no je vyzrazany vodny kamen....
Skoricou alebo cienym uhlim...endiexom zasypavam ak mam plesen alebo inu pliagu na orchid.
Tak pozor...aby si neublizila kvietku....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

začala sa robiť pleseň na vrchu zeminy hlavne vo fialkách, čo je zaujímavé, lebo polievam do misky a len trochu raz do týždňa.. asi je to vlhkým obdobím..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Žabinka
začala sa robiť pleseň na vrchu zeminy hlavne vo fialkách, čo je zaujímavé, lebo polievam do misky a len trochu raz do týždňa.. asi je to vlhkým obdobím..
Odober vrch a daj novu zeminu....alebo staru prehrapkaj.....ak im nic nie je ziadnu dezinfekciu...vies..ze fialky kdyby něco....zhnili by....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
wagner
Podľa mňa to bude v zemine. Aj ja som raz takú zeminu mala, tiež som sadila lístky fialky a zemina splesnivela. Nepomohlo ani prepečenie zeminy v rúre. Poradili mi dať do nej cesnak, ale tiež to nepomohlo. Cesnak vyrástol, na zemine ostala plieseň Zeminu som vyhodila a sadila do druhej. Doporučujem kúpiť zeminu iného druhu a niekde inde.Vysadiť do novej a to čím skôr, tým lepšie.
u mňa cesnak pomohol , v inom kvetináči zase cibuľka a to sú močiarne rastlinky- veľa vody chcú.(brahmi a gotu), hoci v okrasnom kvetináči to asi vadí... Zeminu žiadnu nesterilizujem, sú v nej živé organizmy,ktoré v podtate žijú v symbióze. Aj susedka má fialky a podobný stav.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať