Zavrieť

Porady

dobrovoľné zvýšené odvody do sociálnej poisťovne

Ahojte poraďáci,

ak si podnikateľ platí okrem povinných odvodov do sociálnej poisťovne aj niečo navyše - dobrovoľne platí vyššie poistné, môže si dať do nákladov ako daňovo uznateľný náklad celú sumu odvodov, ktoré zaplatí sociálnej poisťovni, teda nielen povinný odvod?

Vopred Vám ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila7 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    ak si podnikateľ platí okrem povinných odvodov do sociálnej poisťovne aj niečo navyše - dobrovoľne platí vyššie poistné, môže si dať do nákladov ako daňovo uznateľný náklad celú sumu odvodov, ktoré zaplatí sociálnej poisťovni, teda nielen povinný odvod?

    Vopred Vám ďakujem za rady.
    Áno, môže.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    ako je to s odvodmi do SP, ak okrem dotácie, ktorú som v roku 2008 neminula a teda mi neovp. ZD som mala prijem iba 75000?
    Bude platit podnikatel odvody? Do vypisu pre SP prijem zo zivnosti uvediem sumu 75000,- ALebo 75000 + dotácia Dakujem vopred

    lila7 je offline (nepripojený) lila7

    lila7
    nie. 3. pilier to nie je. Ide o to, že namiesto povinných 2686,- mesačne do sociálnej poisťovne som si toto poistné dobrovoľne zvýšila o nejakú sumu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lila7 Pozri príspevok
    nie. 3. pilier to nie je. Ide o to, že namiesto povinných 2686,- mesačne do sociálnej poisťovne som si toto poistné dobrovoľne zvýšila o nejakú sumu.
    zle som prečítala tvoj prvý príspevok, preto som predchádzajúcu odpoveď zmazala. Aj poistenie dobrovolne poistenej osoby v sociálnej poisťovni je VOZD.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danka101 Pozri príspevok
    ako je to s odvodmi do SP, ak okrem dotácie, ktorú som v roku 2008 neminula a teda mi neovp. ZD som mala prijem iba 75000?
    Bude platit podnikatel odvody? Do vypisu pre SP prijem zo zivnosti uvediem sumu 75000,- ALebo 75000 + dotácia Dakujem vopred
    viedla si účtovníctvo alebo si uplatňuješ paušálne výdavky? Príjem 75000 je základ dane /zisk/ alebo tržby ?

    dobrovoľné zvýšené odvody do sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.