Zavrieť

Porady

zemiaky,a fantasticke jedla z nich

vsetko ma boli :)
Moja slabost su zemiaky..mozem ich rano, na obed, vecer..jednoducho stale..
..niekolko recepty ktore som vymyslela ja alebo moja maminka vam tu ponukam:

ide o recepty ktore su o dva prispevky nizsie
a to:
zemiaky cele
zemiaky polene
zemiaky v alobale
miesane raznici

Dobru chut zelam

Ak mate nejake dalsie chutovky pokojne ma mozete inspirovat
Naposledy upravil bolacka : 07.01.09 at 16:31
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Fučka:
Zemiaky uvaríme v osolenej vode, vodu zlejeme tak, aby ešte v zemiakoch trocha zostalo, zasypeme polohrubou múkou, potlačíme pučidlom a dobre do hladka vyšľaháme metličkou. Za stáleho miešania necháme kašu aby urobila 3 x pšuch!!!.....pšuch!!!....pšuch!!!, zakryjeme pokrievkou a necháme cca 10 minút dôjsť (najlepšie na platničke, aby múka nebola surová)
A teraz to príde:
Ak chceme fučku naslano: najlepšie na domácej masti opražíme cibuľku, a napr. poslanci si môžu pridať aj slaninku. Na tanier rozotrieme fučku a na to tú nezdravú, opraženú cibuľku. K tomu kyslé mlieko, kefír alebo poslanci môžu aj prisolenú kyslú smotanu.

Ak chceme fučku na sladko: lyžičkou ponorenou do masti vykrajujeme halušky až máme plný tanier. Navrch dáme tvaroh, alebo mak s cukrom. K tomu bylinkový čaj, bielu kávu alebo kakavko.
7 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Kardamom sa nepridáva len do sladkých jedál? Šoda, dnes som mala maličký sáčik v ruke, ale nekúpila som ... nabudúce už určite a tiež vyskúšam, je to zaujímavý receptík.
ja som to este tiez neskusal-recept som nasla v jednej pisanke,kde mam rozne zvlastne receptiky od znamych z roznych koncov sveta....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Placky do ruky ku kyslej polievke so smotanou (fazuľovej, šošovicovej, zemiakovej, kapustovej, luskovej):
Zemiaky uvaríme v osolenej vode, pretlačíme na dosku a spracujeme s polohrubou múkou na husté cesto (ako na lokše). Potom vyvaľkáme na hrúbku cca 3 mm, vykrajujeme kolieska a vypražíme na oleji. Potrieme cesnakom.
7 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Zemiaky Horec

zemiaky očistiť,nakrájať na mesiačiky
poukladať na vymastený plech a dať na chvíľu zapiecť
postrúhať udený syr ,zmiešať s 2 šlahačkovými smotanami
zaliať predpečené zemiaky a do ružova dopiecť

je to výborné
6 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Zemiaky s bryndzou

Uvaríme zemiaky v šupke, ošúpeme. Nakrájame na kolieska, poukladáme prvú vrstvu na vymastený pekáč, dochutíme soľou,vegetou, korením (podľa chuti), na zemiaky dáme bryndzu, znovu vrstvu zemiakov, bryndzu až to ukončíme vrstvou zemiakov. Všetko zalejeme sladkou smotanou a zapečieme.
Moja rodinka to zbožňuje, takže dobrú chuť :-)
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
hubatá Pozri príspevok
Fučka:
Zemiaky uvaríme v osolenej vode, vodu zlejeme tak, aby ešte v zemiakoch trocha zostalo, zasypeme polohrubou múkou, potlačíme pučidlom a dobre do hladka vyšľaháme metličkou. Za stáleho miešania necháme kašu aby urobila 3 x pšuch!!!.....pšuch!!!....pšuch!!!, zakryjeme pokrievkou a necháme cca 10 minút dôjsť (najlepšie na platničke, aby múka nebola surová)
A teraz to príde:
Ak chceme fučku naslano: najlepšie na domácej masti opražíme cibuľku, a napr. poslanci si môžu pridať aj slaninku. Na tanier rozotrieme fučku a na to tú nezdravú, opraženú cibuľku. K tomu kyslé mlieko, kefír alebo poslanci môžu aj prisolenú kyslú smotanu.

Ak chceme fučku na sladko: lyžičkou ponorenou do masti vykrajujeme halušky až máme plný tanier. Navrch dáme tvaroh, alebo mak s cukrom. K tomu bylinkový čaj, bielu kávu alebo kakavko.
..

..ja chcem byť poslaneeeec...
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a také obyčajne a jednoduché a pre mňa aj najoblúbenejšie sú ošúpané zemiaky pokrájané na štvrťky,poukladané na nevymastený plech a upečené do ružova a chrumkava.Upečené si preložím na tanier,rozkrojím a natriem kúskom masla a zapijem kyslým mliekom.Mojí rodičia aj s oškvarkami kombinovali....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zemiakové knedličky:
20 dkg postrúhaných surových zemiakov, 20 dkg uvarených postrúhaných zemiakov (zbytok z nedele), cca 10 dkg hl. múky, 1 vajce, soľ.
Zmiešame na husté cesto, lyžičkou vytvarujeme guľky ktoré uvaríme v osolenej vode. Na masti podusíme kyslú kapustu a zmiešame s guľkami.
Samozrejme môžme cesto vylepšiť oškvarkami, slaninkou, kúskom údeného alebo salámy.
Naposledy upravil hubatá : 04.11.10 at 20:30
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

surové zemiaky nastrúhať?
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

áno, obidvoje nastrúhať, aby si mohla urobiť husté cesto.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zemiakové-syrové placky:
Nastrúhať cca 3 surové zemiaky, pridať nastrúhaný tvrdý, alebo balkánsky syr (aj niva, prípadne trochu tvarohu môže byť - čím viac druhov, tým je to zaujímavejšie), 2 vajíčka a od oka trošičku múky. Na oleji rýchlo vyprážame placky. K tomu už len chlieb a nejaký šalátik, alebo zeleninka.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Prekladané zemiakové pyré:
Z uvarených zemiakov si urobíme klasické pyré s mliekom a kúskom masla (tu je príležitosť zúžitkovať aj zvyšnú porciu pyré od obeda).
Do vymasteného plechu dáme vrstvu pyré, uťapkáme, pomastíme, posypeme oškvarkami, č. korením a znovu striedame: vrstva pyré, pomastiť a zasa oškvarky. Ukončíme vrstvou omasteného pyré a dáme zapiecť do rúry.
Samozrejme že môžme striedať s vrstvou pyré aj iné dobroty: klobásku, tvrdý syr, kyslú kapustu, uvarený karfiol - jednoducho dobrá príležitosť upratať chladničku a špajzu.
A čo k tomu? No predsa šalát z kyslej kapusty !!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať