Zavrieť

Porady

ešte raz MD

dobrý deň, prosím Vás , poraďte mi , ak sa ešte dá, urobila som asi hlúposť - poslala som nevestu na SP s prihláškou ako dobrovoľne nemocen.poistená - s VZ 18 tis, hlavné zamestnanie má s VZ asi 12 500,- . V roku 2009 plánuje otehotnieť . V SP bola 29.12.2008 a s týmto dňom ju aj zaevidovali, uhradu za 12/08 jej vyčíslili za 3 dni asi 79,- Sk. Tento deň zaevidovania som si všimla až teraz. Bola som v domnení , že je v evidencii od 01.01.2009.Čo teraz , je to asi celé zle . ďakujem veľmi pekne za usmernenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak pôjde na materskú v roku 2009, tak ste nič zlé neurobili. VZ z dobrovolného NP bude tých 18 tis. Ale ak to nestihne v roku 2009, tak potom sa bude brať do úvahy rok 2008 a bude záležať z akej sumy si bude dobrovolné platiť. Lebo teoreticky, keby stihla otehotnieť niekedy v najbližších mesiacoch, tak si môže zmeniť vymeriavací základ na minimum.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.