Zavrieť

Porady

Zrusenie s.r.o. - konatel v zahranici

Uz som si na PORADE precitala ako s.r.o. zrusit. Moj problem je vsak trochu zvlastny. V s.r.o. sme dvaja konatelia, s.r.o. nepodnika, vlastne nikdy nepodnikala, je len fiktivna. Potrebovali by sme s.r.o. zrusit, ale ja som 1200 km daleko od Slovenska a druhy konatel nechce v tejto veci nic robit, hoci by tiez chcel, aby sa s.r.o. zrusila. Vobec neviem, ako by som mala v tejto veci postupovat. Potrebujem RADU!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    dada_h
    Uz som si na PORADE precitala ako s.r.o. zrusit. Moj problem je vsak trochu zvlastny. V s.r.o. sme dvaja konatelia, s.r.o. nepodnika, vlastne nikdy nepodnikala, je len fiktivna. Potrebovali by sme s.r.o. zrusit, ale ja som 1200 km daleko od Slovenska a druhy konatel nechce v tejto veci nic robit, hoci by tiez chcel, aby sa s.r.o. zrusila. Vobec neviem, ako by som mala v tejto veci postupovat. Potrebujem RADU!!!
    Potrebujem RADU!!!! ?!
    No, dobre, aj keď si nepoprosila, nakoľko ty si v zahraničí, mala by si si nájsť právneho zástupcu, ktorý za teba vybaví všetky potrebné záležitosti v SR! A aj druhý konateľ má určité povinnosti voči firme! Odporúčam - právny zástupca, overenie tvojej žiadosti u notára, overenie podpisov, splnomocnenie právnemu zástupcovi, ktorý za teba vybaví všetko na OR.
    Prosím!

    dada_h je offline (nepripojený) dada_h

    dada_h
    Omluvam sa, ze som nepoprosila - asi to bolo v rozculeni, pretoze som prave dohovorila s druhym konatelom a jeho postoj ma vyviedol z miery. Teraz ale dakujem za radu. To overenie ziadosti a vsetko - musim kvoli tomu na SK???

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    dada_h
    Omluvam sa, ze som nepoprosila - asi to bolo v rozculeni, pretoze som prave dohovorila s druhym konatelom a jeho postoj ma vyviedol z miery. Teraz ale dakujem za radu. To overenie ziadosti a vsetko - musim kvoli tomu na SK???
    Neviem, či Obch.register bude akceptovať overenie notára z inej republiky s úradným prekladom, treba si zavolať na konkrtétny OR Okr.súdu, kde bola spoločnosť založená!

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Vlasti, ja mám skúsenosti že poverenie musí byť spravené na SK, nie v inom štáte, ale jednoznačne, treba zistiť na OR

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ja som mala skúsenosť, že konateľ bol v Poľsku, tam si dal overiť splnomocnenie. U nás sa tomu veľmi čudovali, ale nakoniec akceptovali. Ale tak ako píše Bionda, over si to na OR.

    Nuno je offline (nepripojený) Nuno

    Nuno
    da sa overit podpis aj v cudzine u notara, na 99% bude ale obchodny sud ziadat aj apostilu k tomu.
    este jedna mala rada, konatel s rozhodnutim o zruseni srocky nema vobec ale vobec nic. je to vec spolocnikov...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Nuno
    da sa overit podpis aj v cudzine u notara, na 99% bude ale obchodny sud ziadat aj apostilu k tomu.
    este jedna mala rada, konatel s rozhodnutim o zruseni srocky nema vobec ale vobec nic. je to vec spolocnikov...
    Nuno, ja som pochopila zadávateľku, pre niektorých je pojem konateľ ako spoločník, i keď jedno je vzadu, druhé vpredu! Musíš si tu zvyknúť na všeličo!
    Naposledy upravil ondrejvla : 06.06.05 at 12:04 Dôvod: preklep

    dada_h je offline (nepripojený) dada_h

    dada_h
    Viem, ze konatel a spolocnik nie je to iste. Ja som vsak jednak konatel a zaroven aj jeden zo spolocnikov s.r.o.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Je jasné, že spoločník je vždy viac ako konateľ a bohužiaľ, aj keď sa konateľovi nebude niečo v konaní spoločníka nie čo páčiť, pomôcť si nepomôže!!!

    Nuno je offline (nepripojený) Nuno

    Nuno
    ondrejvla
    Nuno, ja som pochopila zadávateľku, pre niektorých je pojem konateľ ako spoločník, i keď jedno je vzadu, druhé vpredu! Musíš si tu zvyknúť na všeličo!
    ja viem, ved denno denne vysvetlujem ludom rozdiely, len aby sa naucili spravne, preto som to tak pisal tvrdo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.