Zavrieť

Porady

Inštalácia MS office 2007 pre študentov a domácnosti

1. otázka: chcem si nainštalovať MS office 2007 pre študentov a domácnosti.Mám ho už kúpený. Ak to spravím, ostane mi tam aj office 2003 a funkčný? Bolo by to pre nás doma ideálne, lebo jeden člen z rodiny chce, aby to tam ostalo a hlavne funkčné, má vo Worde 2003 rozpísanú prácu. Z office profesionál 2003 tam mám len Excel, Word, Pover point.
2. otázka: dá po inštalácii MS office 2007 pre štdentov a domácnosti vátiť počítač späť OBNOVENIM SYSTEMU, aby pracoval ako predtým v office 2003?
Ďakujem.
Usporiadat
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

Ahoj,
Obe Office (aj 2003 aj 2007) budu fungovat separatne vedla seba korektne. Mam odskusane. Ak nebudes potrebovat 2007 alebo 2003 jednoducho sa odinstaluje a nieje potrebne vratit zmeny spat (cez obnovenie systemu).

Este mi napadlo, ze na zaciatku instalacie sa asi opyta ci ma prepisat resp. upgrade-nut staru verziu na novu alebo ponechat existujucu...ale uz si presne nepamatam.


Ivan
Naposledy upravil ivoovi : 08.01.09 at 16:57 Dôvod: doplnenie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
daary daary

daary je offline (nepripojený) daary

Ďakujem za odpoveď.
0 0
daary daary

daary je offline (nepripojený) daary

Takže ak sa ma takéto ničo opýta, predpokladám, že potvrdiť mám PONECHAŤ EXISTUJUCU. Bude sa ešte niečo pýtať? Nechcem to začať rdobiť, a potom nebudem vedieť čo ďalej.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Najprv sa Ťa bude pýtať na rôzne nastavenia a voľby. Až na samom konci dáš potvrdenie inštalácie. Tam "nie je krok späť". Kľudne si spusť inštaláciu a zistíš čo a ako.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Môže mi prosím niekto poradiť? Nainštalovala som si MS Office Home and Student - Word sa pri každom otvorení konfiguruje a Excel najprv vyhodí hlášku "stdole32.tlb" a keď dám OK, tak sa tiež konfiguruje. Potom už beží normálne. Stretol sa niekto s týmto problémom?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Blankake Pozri príspevok
Môže mi prosím niekto poradiť? Nainštalovala som si MS Office Home and Student - Word sa pri každom otvorení konfiguruje a Excel najprv vyhodí hlášku "stdole32.tlb" a keď dám OK, tak sa tiež konfiguruje. Potom už beží normálne. Stretol sa niekto s týmto problémom?
Tá hláška je len taká "stdole32.tlb"? Alebo sa k chybe niečo ešte píše? Urob print screen, ak je tam dlhšie hlásenie.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

domenico.office Pozri príspevok
Tá hláška je len taká "stdole32.tlb"? Alebo sa k chybe niečo ešte píše? Urob print screen, ak je tam dlhšie hlásenie.
Nie, len toto a pod tým je len možnosť OK.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Pozri, či sa ti taký súbor nachádza v C:\Windows\System32, ak nie, skús ho nájsť v nete, stiahni a daj si ho tam, reštart PC a vyskúšaj. V nete som našiel viacero riešení, skúsme tú najjednoduchšiu. Ak ho tam máš, nerob s ním nič, neprepisuj. teraz som sa ešte dočítal, že po presunutí súboru do zložky C:\Windows\System32 treba v ponuke Štart, do príkazového riadku zadať REGSVR32 STDOLE32.TLB a OK(ENTER).

http://www.myfasterpc.com/help.asp#stdole32
Naposledy upravil domenico.office : 10.11.09 at 17:24
0 0
tereza12 tereza12

tereza12 je offline (nepripojený) tereza12

K povodnej sprave,

subory tvorene vo Worde 2003 su plne kompatibilne a editovatelne aj vo verzii 2007 cize okrem noveho ovladania by v kazdom pripade nemal nastat problem s dopisanim tej prace.
Naposledy upravil tereza12 : 10.11.09 at 21:12 Dôvod: opraveny preklep
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

domenico.office Pozri príspevok
Pozri, či sa ti taký súbor nachádza v C:\Windows\System32, ak nie, skús ho nájsť v nete, stiahni a daj si ho tam, reštart PC a vyskúšaj. V nete som našiel viacero riešení, skúsme tú najjednoduchšiu. Ak ho tam máš, nerob s ním nič, neprepisuj. teraz som sa ešte dočítal, že po presunutí súboru do zložky C:\Windows\System32 treba v ponuke Štart, do príkazového riadku zadať REGSVR32 STDOLE32.TLB a OK(ENTER).

http://www.myfasterpc.com/help.asp#stdole32
Ten súbor je v tom adresári... ja som čítala nejaké fóra na nete, ale všade sa radí niečo iné...

Asi skúsim zajtra preinštalovať ten Office 2007, predtým som mala verziu Office 2000 - dúfam, že som ju správne odinštalovala...
Naposledy upravil Blankake : 10.11.09 at 17:47
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Reinstall asi nepomôže, bude to robiť znovu... údajne....neviem, nemám s tým skúsenosť. Kdesi som sa dočítal aj o chybných užívateľských právach zapísaných v registroch.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

domenico.office Pozri príspevok
Reinstall asi nepomôže, bude to robiť znovu... údajne....neviem, nemám s tým skúsenosť. Kdesi som sa dočítal aj o chybných užívateľských právach zapísaných v registroch.
...no tak ma potom porazí...
Akože fungovať to funguje, ale pri každom otvorení Wordu alebo Excelu stále čakať, kým sa nakonfiguruje ma nebaví.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Áno, prečítal som si to aj tam, pri každom spustení niečo nekonečne inštaluje, aj po odkliknutí OK.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Tento link je o tom, ako na to, ako upraviť registre. Podľa reakcií je možné, že toto je to správne riešenie....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

domenico.office Pozri príspevok
Tento link je o tom, ako na to, ako upraviť registre. Podľa reakcií je možné, že toto je to správne riešenie....
No tak na toto nemám odvahu.
Rozmýšľam, či nemôže byť chyba aj v tom, že som si to inštalovala do svojho NB, keď som prihlásená nie ako správca, ale ako iný používateľ... V podstate sa stále prihlasujem len ako iný používateľ, ale inštalovať programy by som asi mala ako správca?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Skús aspoň ten začiatok, aby sme si boli istý, že neexistuje oprávnenie, je to postup po štvrtý obrázok. Do príkazového riadku zadaj regedit, potvrď enter, potvrdíš prístup ako administrátor, klik pravím na prvý kľúč... HKEY_CLASSES_ROOT....v okne permissions a buď uvidíš tretí, elebo štvrtý obrázok. Je to na 20 s práce.

Je možné, že to zblblo pri inštalácii z iného užívateľského konta, ja robím všetko len ako administrátor a ty by si tiež mala.
Naposledy upravil domenico.office : 10.11.09 at 21:02
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

domenico.office Pozri príspevok
Skús aspoň ten začiatok, aby sme si boli istý, že neexistuje oprávnenie, je to postup po štvrtý obrázok. Do príkazového riadku zadaj regedit, potvrď enter, potvrdíš prístup ako administrátor, klik pravím na prvý kľúč... HKEY_CLASSES_ROOT....v okne permissions a buď uvidíš tretí, elebo štvrtý obrázok. Je to na 20 s práce.

Je možné, že to zblblo pri inštalácii z iného užívateľského konta, ja robím všetko len ako administrátor a ty by si tiež mala.
Mám to ako na 3. obr., ale to zaškrtnuté okienko je sivé (je tam aj fajka)
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Kua tak kde je chyba? Hm? Máš tam nainštalovaný Office? Niečo si spomenula, že si odinštalovala.... Skús z admin konta spustiť word (excel), spôsobom klik pravým, spustiť ako administrátor. V tomto momente, ak by to nešlo, už by som len reinštaloval Windows....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

domenico.office Pozri príspevok
Kua tak kde je chyba? Hm? Máš tam nainštalovaný Office? Niečo si spomenula, že si odinštalovala.... Skús z admin konta spustiť word (excel), spôsobom klik pravým, spustiť ako administrátor. V tomto momente, ak by to nešlo, už by som len reinštaloval Windows....
Sorry, som to doplietla, prihlasujem sa ako admin (ani som to nevedela). Ináč mám Vistu (už bola nainštalovaná v NB pri kúpe - takže do toho by som radšej nebabrala...).
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Mrzí ma to, neviem takto na diaľku vyriešiť tento problém, ak by bolo na mne, už by tam bol nový systém, pretože zjavne sa jedná o chybu Windows a nie Office.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať