Zavrieť

Porady

formulár E111

usilovná pracovníčka
Chystáme sa do Grécka a asi by som si mala vybaviť formulár E111. Prosím niekoho kto by mi vedel poradiť: čo k vybaveniu potrebujem, urobia mi ho v poisťovni na počkanie? Potrebujem i komerčné poistenie?
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Asi nepotrebuješ nič. Môj syn má 16 rokov a vybavil si to sám - (ani mi o tom nepovedal). Stále nosí zo sebou OP a preukaz poistenca. Takže určite to nebolo hrozné. Choď na pobočku. (Netuším ako ju môj syn našiel.)

Teda ak hovoríme o dovolenke ... dúfam, že to som dobre pochopila.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Potrebuješ len OP, a urobia to na počkanie.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

a platí sa volačo?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

VšZP dáva možnosť si požiadať o formulár aj cez internet.
Pozrite si na www.vszp.sk. Na e-mailovú adresu vám oznámia,
že formulár je pripravený a potom si ho idete na pobočku len vyzdvihnúť.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

V poisťovni Dôvera to tiež robia na počkanie a neplatilo sa nič. Teraz neviem.
Ja si platím vždy aj komerčné poistenie (mám medzinárodnú kartu EURO/26), lebo ak by sa stalo, že by som musel pri ošetrení niečo doplácať, tak poisťovňa UNION mi peniaze vráti po návrate domov.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Nič sa neplatí, a vystavenie formulára trva cca 5 min. Platnosť formulára je odo dňa vystavenia do konca roka. Formulár vám zabezpečí bezplatné ošetrenie u zmluvných lekárov. Avšak bezplatné neznamená že nič neplatíte. V rôznych krajinách sú rôzne podmienky.napr. v Tal. sa platí ako u nas 20,- korunový poplatok cca 1500,- Sk. Preto odporúčam si uzavrieť aj komerčné poistenie.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Nič to nestoji, stačí OP a v tomto teple len čakať v rade, ak sa náhodou vytvori. Uvítala by som skôr to vybavenie cez e-mail, ale na druhej strane, ktovie, či Vám ho dajú prednostne. Keď tam budem musieť vystáť aj tak radu, tak tých 5 min., čo to nahodí a vytlačí už vydržím. Ja si ho idem obnoviť, lebo starý mi už neplatí, hoci idem len do Bulharska letecky, ale čo keď spadneme nad nejakým štátom EU ? Aby ma bolo za čo zlepiť.
0 0
ZuzulkaB ZuzulkaB

ZuzulkaB je offline (nepripojený) ZuzulkaB

Aňuška
VšZP dáva možnosť si požiadať o formulár aj cez internet.
Pozrite si na www.vszp.sk. Na e-mailovú adresu vám oznámia,
že formulár je pripravený a potom si ho idete na pobočku len vyzdvihnúť.
Straaaaaaaaaaaaaašne prehľadná stránka, musím podotknúť...
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Ja by som si určite vybavila aj komerčné poistenie.... keď si zoberieš, že dovolenka sa Ti predraží na 10 dní max. o 350 Sk/osobu -v UNION, tak asi nie je čo riešiť
E111 platí len na bežné ošetrenie u štátneho lekára -a taký nemusí byť stále nablízku. Tak si spočítaj ten čas, náklady a nervy na jeho hľadanie.

Prajem Ti aby si na dovolenke nemusela využiť žiadne poistenie...
Naposledy upravil Viki : 04.06.05 at 20:55
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Nataša,

tu je moja osobná skúsenosť:
v Dôvere mi E 111 vystavili na počkanie a bezplatne, ale...
na dovolenku takisto odporúčam aj cestovné poistenie o.i. preto, lebo nám sa stalo, že vtedy nášmu 3,5 ročnému synovi vybrali v Tunise slepé črevo. Operácia za cca 60-tisíc. Nie som si istá, či by to E 111 pokryla...
Okrem toho nám poisťovňa preplatila náš pobyt v nemocnici s ním, lieky, ošetrenie a ešte aj pokazenú dovolenku, lebo sme boli v nemocnici viac ako 5 dní. Takže pri tej smole... aj toto poteší. Dokonca mi povedali, že keby som do poisťovne volala nie za svoje, ale nechala si vystaviť účet za telefón, preplatili by aj to. Denne volali a zisťovali ako sa Robko má... bolo to milé.
Boli sme v súkromnej nemocnici, mali sme dvojlôžkovú izbu s kúpeľňou a TV sami pre seba, lekári v pohode a všetok sterilný materiál rozbaľovali priamo nad jeho posteľou... Hotelový lekár nás svojím autom odviezol do nemocnice, cestou vybavil, aby bola pripravená izba a nevypytoval sa na "preukaz poistenca" V nemocnici nás už čakali a potom nastali "fukoty".
Kto vie, ako by to bolo bez poistenia...
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Potrebujem vybaviť poistenie liečebných nákladov v komerčnej poisťovni pre pobyt v europskej krajine, ktorá však nie je členom EÚ, na dobu 2-3 mesiace. Máte niekto skúsenosti?, prosím poraďte! Po zbežnom prezeraní produktov mám totiž taký dojem že tieto poistenia sa vybavujú iba na 30 dní!
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

V Uniqe sa dá poistit aj na rok.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ano, vo viacerych poistovniach je mozne poistenie na cely rok, dokonca niektore banky ponukaju spolu s bankovou kartou i poistenie (aspon v nasej firme to tak mame). Samozrejme za poplatok. Tu uz si len treba porovnat, ako to je financne vyhodnejsie. Bohuzial neviem, ci je to mozne ku kazdemu druhu karty.
A k formularu E111 asi tolko, ziadajte ho vystavit na 6 mesiacov, aby v pripade dalsej necakanej dovolenky :O) ste nemuseli utekat do poistovne znova.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Celoročné poistenie je zavádzajúce, lebo napr. v Unione sa dá poistiť celoročne, ale 1 cesta nesmie trvať dlhšie ako 30 dní, v Uniqe 37 dní. A ja potrebujem pre dlhší jednorazový pobyt...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Magma
Celoročné poistenie je zavádzajúce, lebo napr. v Unione sa dá poistiť celoročne, ale 1 cesta nesmie trvať dlhšie ako 30 dní, v Uniqe 37 dní. A ja potrebujem pre dlhší jednorazový pobyt...
Teraz nechcem robiť reklamu, ale ak máš vek po 26 alebo si učiteľ/ka môžeš využiť karty EURO 26 alebo GO 26. Tam sa, myslím, dá zaplatiť aj celoročné poistenie v hodnote cca 250,- Sk. Karta stojí tiež tak nejako...
0 0
Medvedíková Medvedíková

Medvedíková je offline (nepripojený) Medvedíková

baví ma táto práce
Tiež som čítala v dennej tlači, že formulár E 111 platí len u štátnych lekárov a v štátnych zdravotníckych zariadeniach, lenže v Grecku je drvivá väčšina lekárov súkromných, takže bez komerčného poistenia by som nešla. Upozorňujem ešte, že ak má niekto chronické ochorenie a berie pravidelne lieky, sú problémy aj pri komerčnom poistení pri tejto diagnóze. Takže všetky lieky, ktoré pacient pravidelne užíva nech má so sebou.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nejde mi do hlavy, ako svoje zdravotné poistenie potom riešia samotní Gréci, keď sú tam samí súkromní lekári - to všetci platia na drevo alebo všetci Gréci majú komerčné poistenie? Alebo lekára nepotrebujú?
0 0
Medvedíková Medvedíková

Medvedíková je offline (nepripojený) Medvedíková

baví ma táto práce
Je to presne tak isto ako aj u nás. Sú súkromní a štátni. Pacienti chodia k tomu lekárovi, ktorého si zvolia. Preukaz pacienta E 111 zaručuje v zahraničí ošetrenie len v rozsahu úkonov zachraňujúcich život, všetko ostatné je mimo.To znamená, že ak Vás začne bolieť zub, je to nadštandard, zlomeninu riešiť musia. Rozsah a podmienky sú dohodnuté v rámci EÚ. Pracujem v zdravotníckom zariadení, takže som sa bola spýtať, ako to vlastne je. Štátny lekár a zariadenie ošetriť M U S Í a súkromný M O Ž E. Takisto ako aj u nás. Ozvala som sa preto, lebo som čítala v nejakej príručke o dovolenke, že v Grécku na pobreží je väčšiná lekárov súkromných. Dúfam, že sa tomu dá rozumieť.Pri formuláci E 111 pacient musí zaplatiť spoluúčasť/ako aj u nás niektoré úkony platí pacient sám/. Túto čiastku mu naša zdravotná poisťovňa nezaplatí ale komerčná preplatí všetko. Samozrejme, že si treba vyžiadať doklad.Takže podľa mňa na dovolenku bez komerčného poistenia ani na krok /v podstate potom E 111 by mala byť bezpredmetná, ale do toho až tak ďaleko nevidím - to by vedeli posúdiť pracovníci zdravotných a komerčných poisťovní/.
Naposledy upravil Medvedíková : 17.06.05 at 10:27 Dôvod: doplnok
0 0
Socha Socha

Socha je offline (nepripojený) Socha

Presne to by som rada vedela, či je potrebný vôbec ten formulár E111. Ideme o týždeň na dovolenku do Grécka a cestovka nám automaticky uzavrela aj poistenie, ktoré zahŕňa aj poistenie liečebných nákladov v zahraničí do výšky 80.000 EUR. Tak teraz neviem, či je vôbec ešte nutné sa terigať do zdravotnej poisťovne kvôli tomu formuláru. Mám to trochu od ruky a vôbec sa mi tam nechce.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

To by aj mňa zaujímalo, či je to vôbec nutné (tá E111), alebo stačí to poistenie, ktoré je v cene zájazdu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať