Zavrieť

Porady

daňové priznanie typ B za rok 2008

Dobrý večer, chcela by som sa Vás spýtať, či ste sa niekto už zaoberali daňovým priznaním typu B za rok 2008. Viem, že budú platiť staré tlačivá z minulého roku a či sú tam nejaké nové odlišnosti, ktoré nám budú komplikovať život.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak budú platiť staré tlačivá z minulého roka, aké by tam mali byť odlišnosti?
Nové sú Výkazy (o MaZ, o PaV)
0 0
murko007 murko007

murko007 je offline (nepripojený) murko007

Rozalka Pozri príspevok
Ak budú platiť staré tlačivá z minulého roka, aké by tam mali byť odlišnosti?
Nové sú Výkazy (o MaZ, o PaV)
Ďakujem za názor. Kde by som našla tie nové tlačivá Výkaz o príjmoch a výdavkoch, a Výkaz o majetku a záväzkoch. Je to niekde na internete?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

www.drsr.sk daňové tlačivá\účtovné výkazy pre JÚ
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
alebo aj http://www.porada.sk/t97920-suhrn-2008-a.html v príspevku 9 a 10
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!

Mam problem v rocnych vykazoch v MRP. Pri zásobách mi nenačítalo koncoročné stavy materiálu a tovaru. Ja neviem odkial ich zobrat aby som ich tam mohla doklepnut hoc aj rucne.
Prosim viete mi niekto poradit?


Dakujem velmi pekne za pomoc!
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

Mam problem v rocnych vykazoch v MRP. Pri zásobách mi nenačítalo koncoročné stavy materiálu a tovaru. Ja neviem odkial ich zobrat aby som ich tam mohla doklepnut hoc aj rucne.
Prosim viete mi niekto poradit?


Dakujem velmi pekne za pomoc!
Skús ich doplniť z inventúrnych súpisov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Skús ich doplniť z inventúrnych súpisov.
Z iného dokladu by sa to asi ani nedalo.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

No niektoré programy si vedia tieto údaje potiahnuť zo skladovej evidencie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aljok Pozri príspevok
No niektoré programy si vedia tieto údaje potiahnuť zo skladovej evidencie.
Len keď sa vedie poctivo sklad, a sú prepojené moduly.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

Mam problem v rocnych vykazoch v MRP. Pri zásobách mi nenačítalo koncoročné stavy materiálu a tovaru. Ja neviem odkial ich zobrat aby som ich tam mohla doklepnut hoc aj rucne.
Prosim viete mi niekto poradit?


Dakujem velmi pekne za pomoc!
Ak máš vo voľbe a definícia firiem nastavené pripojenie, tak otvoríš rok 2009: sklad > skladové karty > funkcie > počiaatočné stavy kariet v sklade-prepojenie období >úprava počiatočných stavov > funkcie > načitanie stavov z predchádzajúceho obdobia.
Keď v roku 2008 máš skladové zásoby v poriadku, tak Ti program načíta údaje. Dúfam, že v roku 2009 už si spravila ročný prevod z roku 2008
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
u.erika Pozri príspevok
Ak máš vo voľbe a definícia firiem nastavené pripojenie, tak otvoríš rok 2009: sklad > skladové karty > funkcie > počiaatočné stavy kariet v sklade-prepojenie období >úprava počiatočných stavov > funkcie > načitanie stavov z predchádzajúceho obdobia.
Keď v roku 2008 máš skladové zásoby v poriadku, tak Ti program načíta údaje. Dúfam, že v roku 2009 už si spravila ročný prevod z roku 2008

Veľmi pekne ďakujem!!!!
Idem to teda vyskúšať, držte palce!

DAKUJEM!!!
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
No kurnik sopa jaksi to nefunguje! Ročny prevod mam. A tam to vsetko robim. Joj!
0 0
nicram nicram

nicram je offline (nepripojený) nicram

Dobrý deň
Chcel,by som vedieť,aké Daňové priznanie mám dať za rok 2008,keď som bol 3 mesiace zamestnanec,potom som bol 1 mesiac vedený na Úrade práce a od 1.4. 2008 som živnostník. Tie prvé 3 mesiace som pracoval v Česku za Českú firmu. Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Budeš podávať DP typu B.
0 0
nicram nicram

nicram je offline (nepripojený) nicram

mysimis Pozri príspevok
Budeš podávať DP typu B.
Veľmi pekne ďakujem
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Prvý krát sa pokúšam urobiť DP typu B. Všetko mi celkom šikovne išlo, len neviem do ktorého riadku mám vložiť odvody do SP a ZP za rok 2008 a mám ich dať jednou položkou? Ďakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ťažko jednoznačne odpovedať, upresni otázku. Môžu to byť aj odvody zo závislej činnosti a tie idú do riadku 34 v V. oddiele. Ale ty máš pravdepodobne na mysli odvody, ktoré si platí SZČO - príjmy dosiahnuté zo živnosti. Tie sú zahrnuté v celkových výdavkoch v riadku 2 stĺpec 2 v VI. oddiele. Ak si uplatňuješ výdavky percentami, tak sú započítané v tom riadku 2 a okrem toho sa ešte samostatne uvádzajú pod riadkom 11 v tom VI. oddiele - spolu súčet za zdravotné i sociálne poistenie.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ďakujem, myslel som odvody, ktoré platí SZČO do sociálnej a zdravotnej poisťovne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kolenčík Pozri príspevok
Prvý krát sa pokúšam urobiť DP typu B. Všetko mi celkom šikovne išlo, len neviem do ktorého riadku mám vložiť odvody do SP a ZP za rok 2008 a mám ich dať jednou položkou? Ďakujem.
Uplatňuješ si paušálne výdavky ?
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Vlani som mal paušálne a to som našiel v starom priznaní, ale tohto roku nie - idem na skutočné. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať