Zavrieť

Porady

daňové priznanie typ B za rok 2008

Dobrý večer, chcela by som sa Vás spýtať, či ste sa niekto už zaoberali daňovým priznaním typu B za rok 2008. Viem, že budú platiť staré tlačivá z minulého roku a či sú tam nejaké nové odlišnosti, ktoré nám budú komplikovať život.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kolenčík Pozri príspevok
Vlani som mal paušálne a to som našiel v starom priznaní, ale tohto roku nie - idem na skutočné. Ďakujem.
Ak ideš na skutočné výdavky, musíš si pred vypísaním DP urobiť účtovníctvo. Platby poistného /preddavky na zP a soc.poistenie/ sú VOZD - v členení poistné.
Ak ti zostali z roku 2007 neuhradené pohľadávky, musíš upraviť aj základ dane.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Kolenčík Pozri príspevok
Vlani som mal paušálne a to som našiel v starom priznaní, ale tohto roku nie - idem na skutočné. Ďakujem.
V takom prípade výšku zaplateného poistného v daňovom priznaní neuvádzaš ( sú súčasťou sumy "Výdavky" v stĺpci 2. Musíš ale k daňovému priznaniu priložiť Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch. Sumu poistného potom uvádzaš vo Výkaze o PaV v riadku 8 - Platby poistného a príspevkov.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Hurá ,už sa dá vypĺňať DP aj na stránke DRSR.

Neviem prečo-najradšej vypĺňam DP práve tu na stránke DRSR .
Naposledy upravil Melnick : 15.02.09 at 18:53 Dôvod: Aby som ukľudnila Paulu- už ma tuším z niečoho upodozrievala :):) xixixixi
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ako málo stačí človeku ku šťastiu
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

abel Pozri príspevok
Ako málo stačí človeku ku šťastiu

Tak tak tak, ale ja to (vypĺňanie DP-aby nedošlo k omylu) robím najradšej doma
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Melnick Pozri príspevok
Hurá ,už sa dá vypĺňať DP aj na stránke DRSR.

Neviem prečo-najradšej vypĺňam DP práve tu .
Tento rok sú šikovnejší, minulý rok sa to dalo vypĺňať až 01. marca.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
tuta Pozri príspevok
Tento rok sú šikovnejší, minulý rok sa to dalo vypĺňať až 01. marca.
Ha,ha tuta, ale mne to minulý rok stačilo 1.marca vieš čo to pre mňa znamená, že ho idem použiť už teraz ? Žeby som bola lepšia?
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

mám otázku, FO si stále robila JU, tento rok, ale má strašne nízke výdavky, môžem prejsť na paušálne výdavky? pohľadávky a záväzky mala všetko vyrovnané v r 2007, za r.2008 všetko vyrovnané v r.2008. Keby som urobila v JU odpočet nezd.časti na daňovníka a aj jeho manželku vyjde mu daň okolo 8000,- a plus daňový bonus na 2 deti, v konečnom dôsledku mu časť ešte vráti DU, pri paušalnych výdavkoch mu vrátia celý daňový bonus, môžem si vybrať paušalne výdavky? ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
môžeš za predpokladu,že nebol k 1.1.2008 platiteľom DPH .
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

to som zabudla uviesť, nie je platcom dph, takže môžem . vďaka
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla


15.2.2009 6.18 PM
Melnick Pozri príspevok
Hurá ,už sa dá vypĺňať DP aj na stránke DRSR.

Neviem prečo-najradšej vypĺňam DP práve tu na stránke DRSR .
Porada v informovaní ma stále náskok pred stránkou drsr.sk

16.2.2009
OZNAM
Oznamujeme Vám, že dňa 15.2.2009 bolo v aplikácii Vyplnenie tlačív na internete zapracované tlačivo Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typ A a typ B za zdaňovacie obdobie 2008.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

SZČO prerušila živnosť v januari , nemala zo živnosti žiaden príjem
až v 11 a 12 príjem na dohodu 90000,- má potvrdenie o zdaniteľnej mzde, odvedená daň 19% , zohľadní sa tento príjem a daň v DP typu B
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ak nevykazuje žiadny prijem, po pripade ani stratu tak nech poda len dan.priznanie typ A a priloži to potvrdenie o zdanit.prijme,na zaklade toho sa vyplni aj dane danove priznanie. /predpokladám ze zivnost bola prerusena v januari 2008????/
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Neviete prosim niekto, kedy budu na stranke drsr v sekcii vyplnanie tlaciv na internete tlaciva Vykaz o prijmoch a vydavkoch a Vykaz o majetku a zavazkoch pre rok 2008?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Gabca Pozri príspevok
Neviete prosim niekto, kedy budu na stranke drsr v sekcii vyplnanie tlaciv na internete tlaciva Vykaz o prijmoch a vydavkoch a Vykaz o majetku a zavazkoch pre rok 2008?
Mali by začať fungovať najneskôr k 31.3.2009
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Dakujem velmi pekne za info, tak pockam do pondelka. pekny den prajem
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
tak ja som tam videla 1.3.2009, tak uz vlastne nevidim
0 0
inngrid inngrid

inngrid je offline (nepripojený) inngrid

Johanka, chcem iba reagovat ze vykazky na drsr.sk nefunguju nejde ti v obdobi nahodit ze to chces za rok 8 je tam vo vybere iba 2007 a nizsie roky cize to nevypises dan. priznanie ano vykazy nie - takze ak niekto mate ine vykazy hodte ich do placu
vdaka
0 0
DARJA22 DARJA22

DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

Ja mám stiahnutú demoverziu Alfy z Krosu, tam robím všetky výkazy, vrátane DP, potvrdenie o podaní DP a aj výpis pre sociálnu poisťovňu, som s ňou nadmieru spokojná.

Odporúčam!
0 0
nicram nicram

nicram je offline (nepripojený) nicram

Dobrý deň. Píšem za kamaráta , lebo on nemá internet. Celý rok 2008 bol živnostník a teraz by si chcel dať percentuálne daňové priznanie . Pracuje v strojárenstve. Nevie koľko percent si môže uplatniť 40 alebo 60.Potom či si môže niečo odpísať na manželku , keď ona je invalidný dôchodca a tiež živnostník a príjmy z jej podnikania mala zhruba do 50. tis. SK
Ďakujem za každú odpoveď .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať