Zavrieť

Porady

Vyska dotacie na samozamestnanie po zmene minimalnej mzdy.

Dobry den,

Kedze sa zmenila vyska minimalnej mzdy zaujimalo by ma ci sa zvysili aj dotacie pri samozamestnani z minima 66500 na vyssiu sumu ?

Skusal som hladat tu:
http://www.porada.sk/t71644-dotacie-...-zivnosti.html

...ale nepodarilo s mi nic o tejto sume najst.

Vdaka.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Na ÚP ešte tiež nevedia aká bude výška dotácie. Bola som sa pýtať a povedali že mám prísť po 20.januári
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Dik,ja tam mam cestu v utorok tak sa skusim spytat.
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Tak je to momentalne 72 tis .
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Nechcem zakladat duplicitne temy tak by som sa este rad spytal ako a kto kontroluje sposob pouzitia dotacie?

Je treba mat odlozene blocky a vypis z uctu?
Robia to ludia zo zivnostenskeho alebo danoveho?
Naposledy upravil Kennard : 13.01.09 at 13:57
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kennard Pozri príspevok
Nechcem zakladat duplicitne temy tak by som sa este rad spytal ako a kto kontroluje sposob pouzitia dotacie?

Je treba mat odlozene blocky a vypis z uctu?
Robia to ludia zo zivnostenskeho alebo danoveho?
Čerpanie dotácie kontroluje UPSVaR, treba viesť jednoduché účtovníctvo.
O možnosti uplatnenia paušálnych výdavkov pri poskytnutej dotácii sa informuj na ÚPSVaR. Aj tu však musíš viesť evidenciu pohľadávok, záväzkov a zásob v časovom slede.
Doklady o nákupe a výpisy z účtu si treba odkladať.
0 0
dida2 dida2

dida2 je offline (nepripojený) dida2

Ahojte,
ak má niekto skúsenosť potrebovala by som informáciu o výške dotácie, kedže Prípravu na podnikanie som absolvovala už v dec. 2008, ale Ziadosť o dotáciu z UP budem podávať pravdepodobne až zač. februára. Bude to suma po starom, alebo už po novom?
Vdaka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dida2 Pozri príspevok
Ahojte,
ak má niekto skúsenosť potrebovala by som informáciu o výške dotácie, kedže Prípravu na podnikanie som absolvovala už v dec. 2008, ale Ziadosť o dotáciu z UP budem podávať pravdepodobne až zač. februára. Bude to suma po starom, alebo už po novom?
Vdaka
Bude to iná suma, pozri prísp. č. 2
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Dakujem Veronika,

Z coho vlastne konkretne pozostava ten kurz pripravy na samozamestnanie?

Je to niekolkodnovy kurz alebo to trva iba jeden den?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

V PD trval tri dni a dostali sme osvedčenie o absolvovaní. Prednášala nám účtovníčka, zamestnanci z ÚP, ŽÚ, z BIC - informácie o možnosti získania pôžičky u nich - podpora malých a stredných podnikateľov, o projektoch, a pod.
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Neviem ci to je novinka ale zena na urade prace spominala nieco o komisii ktora vraj cloveka preklepne ci ma na to podnikanie.

Uz to niekto absolvoval?
Co sa tam cloveka vlastne pytaju?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kennard Pozri príspevok
Neviem ci to je novinka ale zena na urade prace spominala nieco o komisii ktora vraj cloveka preklepne ci ma na to podnikanie.

Uz to niekto absolvoval?
Co sa tam cloveka vlastne pytaju?
Budeš obhajovať svoj podnikatelský zámer + nejaký test zo základov podnikania. U nás UP organizuje cez BIC 3-dňový seminár pre začínajúcich podnikatelov, takže zvládnuť test nie je problém.
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Dakujem Veronika,
Prosim Ta a z coho konkretne pozostava ta obhajoba?

Nieco ako maturita kde sedis pred 2-3 ludmi a oni sa pytaju otazky? Ako dlho to trva?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Nie je to nič zložité. Preklepnú len Tvoje vedomosti zo seminára, tak sa snaž dačo si zapamätať.
Vôbec to nie je taký strašiak ako maturita, na tunajšom úrade pohovor jednotlivca trval cca 5 minút.
0 0
mia74 mia74

mia74 je offline (nepripojený) mia74

Výška príspevku je
  • v bratislavskom kraji najviac 35 % zo 16-násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje,
  • v ostatných krajoch najviac 45 % zo 16-násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje.
Výška príspevku je závislá od typu regiónu oprávneného na poskytovanie štátnej pomoci, od príslušnosti uchádzača o zamestnanie ku skupine znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie a priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese.

Moja aktuálna informácia je, že napríklad v okrese Banská Bystrica je výška príspevku 2 416,- Eur (72 789,- Sk), v okrese Brezno, kde je vyššia miera nezamestnanosti je príspevok 3 755,24 Eur ( 113 733,- Sk).
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

tuta Pozri príspevok
Nie je to nič zložité. Preklepnú len Tvoje vedomosti zo seminára, tak sa snaž dačo si zapamätať.
Vôbec to nie je taký strašiak ako maturita, na tunajšom úrade pohovor jednotlivca trval cca 5 minút.
Dik, Tuta, to som chcel vediet. Ci nahodou cloveka nemoria nejakymi dlhymi skuskami.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Kennard Pozri príspevok
Dik, Tuta, to som chcel vediet. Ci nahodou cloveka nemoria nejakymi dlhymi skuskami.

Nemáš zač
0 0
zverokruh zverokruh

zverokruh je offline (nepripojený) zverokruh

Chcem sa spýtať ,pretože tiež idem na pohovor ale bude formou testu a som bez prípravy.Je to ťažké??
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nám hovorili o písomných testoch cca 10 otázok. Obtiažnosť testu je vraj podľa vzdelania - s nízkym vzdelaním len také základy a čím vyššie vzdelanie, tým "ťažšie " otázky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

wagner Pozri príspevok
Nám hovorili o písomných testoch cca 10 otázok. Obtiažnosť testu je vraj podľa vzdelania - s nízkym vzdelaním len také základy a čím vyššie vzdelanie, tým "ťažšie " otázky.
To s tým vzdelaním myslíš vážne ? Veď na volnú živnosť nepotrebuješ žiadne vzdelanie. Napr. aj vedenie účtovníctva volná živnosť ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nejedná sa o to o akú živnosť ide. Oni to berú z toho pohľadu, že vzdelanejší musí viac vedieť. Tomu dajú náročnejšie otázky, napr. čo je to SWOT analýza apod. Aspoň tak nám to vysvetlovali. Lebo opýtať sa to takého, čo nemá vzdelanie - odpoveď by bola asi pre nich hororom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať