Zavrieť

Porady

obchodny podiel v s.r.o. nadobudnuty pred manzelstvom

Ahojte,
ak ma miekto skusenost poprosil by som o radu... pred vstupom do manzelstva som ziskal podiel v s.r.o. počas trvania manzelstva tato spolocnost nadobudla nemovity majetok cim zvysila svoju hodnotu - nie vsak zakladne imanie. Rata sa toto zvysenie hodnoty spolocnosti do BSM alebo sa berie za fakt, ze podiel bol nadobudnuty vyhradne s mojich penazi pred manzelstvom
dakuejm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    podla mna by cely tvoj podiel v spolocnosti mal byt vyluceny z BSM, bez ohladu ci sa zvysila resp. znizila skutocna hodnota podielu v spolocnosti. Podiel by si mal mat vo vylucno, tvojom vlastnictve. Predmetom BSM totiz nie su veci nadobudnute pred vstupom do manzelstva. Samotne prijmy z daneho podielu v spolocnosti vsak predmetom BSM zrejme su.

    henique je offline (nepripojený) henique

    henique
    a co dlhy?
    manzel pred vstupom do manzelstva bol a aj je spolocnikom svojho "tiezstryka" v sro, ktora je momentalne v likvidacii, co najhorsie sa moze stat s nasim spolocnym majetkom?/byt

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Spolocnik ruci v sro do vysky svojho nesplateneho vkladu. Ak Tvoj manzel splatil cely svoj vklad vlozeny do spolocnosti, nema sa coho bat. Musi to byt vsak aj zapisane v OR. Dlznikom je totiz sama spolocnost, a nie spolocnik Ak svoj vklad nesplatil v celej vyske, tak v tejto vyske ruci za zavazky spolocnosti celym svojim majetkom...

    obchodny podiel v s.r.o. nadobudnuty pred manzelstvom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.