Zavrieť

Porady

VKLAD na kataster

Dobry den,
Chcela by som aby mi niekto kompetentny poradil. Kupovala som nebytove priestory v bytovke, ktora ma 30 vlastnikov. Bola urobena a podpisana zmluva vsetkymi ucastnikmi na matrike – zmluva o vstavbe bytu. Nasledne bol dna 5.novembra 2008 urobeny zrychleny vklad na kataster. Nato o dva dni 7.novembra jedni vlastnici bytu svoj byt predali a 7.11.08 dali tiez zrychleny vklad na kataster.
Rozhodnutie katastra bol nasledovny: mne cele konanie pozastavili s tym, ze prislo k zmene vlastnika + jedna vlastnicka je neboha a figuruje na LV. To je sice pravda, ale vo februari 2008 bolo dedicske konanie, z ktoreho rozhodnutie notar posielal este vo februari 2008 na kataster. Cize kataster od februara do novembra nebol schopny zapisat toto rozhodnutie.
Vysledok bol, ze mne pozastavili konanie ktore bolo vlozene 5.11.2008 a susedia co predali byt a urobili vklad na kataster 7.11.2008 mali zapisany vklad – a zmenu noveho vlastnika.
Este v decembri 2008 boli dodane dodatky k zmluvam o vstavbe bytu uz s novou vlastnickou a doteraz to tam lezi v stave neznemenom – prerusene konanie.
Neviem, ale pride mi to strasne nespravodlive, preco nebolo pozastavene konanie aj druhym vlastnikom a este davali vklad na kataster neskor ako ja? Davala som zrychleny vklad a pride mi to ako zbytocnych 6000 korun vyhodenych do vzduchu, lebo mam pocit, ze teraz si kataster dava nacas....

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.