Zavrieť

Porady

zmena založenej nehnuteľnosti

Pekny den prajem.
Ak me niekto skusenost prosim poradte mi. Pri vybavovani uveru nam zalozil znamy svoj dom. Postavili sme dom este neni dokonceny, ale ma potrebnu hodnotu. Chcem prepisat zalozne pravo na nasu stavbu. Vie mi niekto poradit co k tomu budem potrebovat. Ci treba aj na kataster... Ostala som na vsetko sama a nejak to nezvladam....
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Pravoplatne stav.povolenie
    Geometricky plan na zameranie rozostavanej stavby
    Kopiu z kat.mapy
    Výpis z LV
    Znalecky posudok
    pravdepodobne aj Technicku spravu a rozpočet

    Kedze ako píšeš, ide zrejme o úplne dočerpaný úver tak banka nemusí súhlasiť so zmenou zabezpečenia na rozostavanú nehnutelnost. Velke šance máš, ak je to minimálne zastrešené. Nízky stupeň rozostavanosti bude dôvodom na negatívne stanovisko.

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Dakujem pekne. Dom je zastreseny, su urobene aj vnutorne omietky. Do posudku chcem stihnut este kurenie a elektriku. Dufam ze nebudu robit problem v banke..Este jedna otazka zamerat stavbu to mam poziadat na geodezii ci?? a ak je stavebne povolenie na iny dom?? len stavebne povolenie je na iny projekt chceli sme nahlasit len zmenu stavby...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    1. Cim viac je stavba rozostavana, tym lepsie.
    2. Na zameranie musis objednat geodeta, to je taky človek, ktory ma prislusne vzdelanie a licenciu. Rozostavana stavba na Geometrickom plane sa potom zapíše spolu so záložným právom banky.
    3.Neviem odpovedat. Rozostavana stavba nesmie byť černota. Môže byť, že už znalec na to upozorni. Minimalne sa to zastavi v banke.
    Musis to viac vysvetlit. Mozes aj cez SS.

    zmena založenej nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.