Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... no nie sú smradľavé ( ... ja sama mám na také dačo tiež alergiu, keď chodievame na prechádzky ) ... sú to také malé margarétky ... vysadila som medzi nimi také malé papričkové kríčky, tiež iba také ozdobné ... povedzme, že ich aj vyhodím ... ale stále myslím na to, pretože to ešte celkom neprestalo ... a tak sa bojím ... šli by ste s tým k lekárovi ...?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
BIZAL Pozri príspevok
ja by som tomu neprikladala nejaky problem...moja fenka taktiez sa sali a zrazu mi zacne utocit na zadok a cvakat...su podla mna rozsalete. niektore vypadky prekvapia aj u cloveka
dík, ja už som sa zľakla, že mu začalo prepínať...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... v pondelok som, po práci, prišla domov a na dlážke bola rozliata taká čudná voda ( čosi mierne mazľavé ...) ... ešte som také čosi nikdy nezažila ...

... a keďže mal havino taký teplý a suchý noštek ... vybrali sme sa k veterinárovi ... výsledok: niekde ( vraj od iného psíka ...) chytil virózu, kýcha a kašle, mal trošku teplotu ... dostali sme dve injekcie ( také na 48 hodín, jednu na teplotu a druhú nejaké antibiotikum ...) a dnes ideme na kontrolu ... no a to mazľavé na zemi, tak to boli sliny, ktoré náš havino vykašľal ... a bolo toho veru dosť ... bola by som vám vďačná, keby ste mi poradili, čo je dobré na takýto kašeľ ( ... hoci pani doktorka mi neodporúčala ani čaje ( že je ťažké určiť pre ktorého psíka, čo zaberie ...) ... iba 100 g vitamím C ...) ... vy, čo máte vestíkov ... nemáte niečo odskúšané ...? ... pretože tých slín na zemi bolo fakt dosť ...
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Maji, dnes ráno som si všimla aj ja na posteli/keďže psík spí so mnou/ sliny - niečo mokré - moč to nebol, ale noštek mal vlhký aj keď je pravda, že v poslednom čase tiež dosť často kýcha. Asi sa vyberiem preventívne aj ja k veterinárovi.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Ivenka Pozri príspevok
Maji, dnes ráno som si všimla aj ja na posteli/keďže psík spí so mnou/ sliny - niečo mokré - moč to nebol, ale noštek mal vlhký aj keď je pravda, že v poslednom čase tiež dosť často kýcha. Asi sa vyberiem preventívne aj ja k veterinárovi.
... vravela, že je toho teraz dosť ... mala na mysli virózu ... vieš, ja som sa bála hlavne kvôli tomu, že telesná teplota u psíkov je o stupeň vyššia ako u ľudí ... a keď majú teplotku ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... a ešte pre úplnosť ... pozrela sa aj na tú jeho labku ( ... to vyskakovanie jabĺčka, havko má luxáciu pately II. stupňa ... )... a pani doktorka nám ALAVIS MSM s glukosamím sulfátom odobrila, hoci dvakrát podotkla, že musí byť vhodný pre psy ... a máme mu ho podávať tri mesace, a po ich uplynutí na tri mesiace vysadiť, ( ... a keď máme dva balenia, a v jednom balení 60 tabletiek, tak tých zvyšných 30 tabletiek si máme odložiť na druhú várku ...) ... a potom opäť po tri mesiace podávať a tri mesiace vysadiť ... takže tak ... možno, že to niekomu pomôže ... či?
je to napísané v návode, držím prsty, Majka, aby ste sa rýchlo vyliečili, ale ak nezröntgenovali labku, tak ako? Inak, by som skoro ani neverila, že peso môže mať takú virózu, myslela som, že tvojho v nose ho niečo dráždi, aj vtedy sa tvoria hlieny. Náš mal minule tiež teplý ňufák, a o 10 minút ho už mal studený. Neviem, čo to bolo, ale je už fit. A našej starej dáme už nedávam toto http://www.porada.sk/1821725-post1758.html, lebo začala mať v stolici krvavý hlien, pred týždňom som prestala dávať, krv zmizla. Ja tomu nerozumiem, keď jedla celú tbl. tak celý kus mierne prepracovaný vykadila, keď som dávala drvenú, pribudli krvavé hlieny. Teraz mi ostal ten Alavis 5, no možno si počká na lorda. Môžem mu dávať polovičku tbl obdeň aj preventívne?
Dnes som odčervovala, máme ísť teraz niekedy na očkovanie, tak som hľadala info, kedy po odčervení očkovať, našla som tento odkaz http://www.bull-terrier.sk/traviaca-...anie-psov.html
Tak teraz čo, nosiť stolicu každý mesiac na vyšetrenie za xy eur, alebo sa na všetko vykašľať. 99% psov nemá vajíčka parazitov, ale v našom dvore sú bezprizorné mačky, krtkovia, hlodavce v zemi, a psy olizujú trávu, a naša dáma nepohrdne ani mačacím trusom, mrcha. Preto som odčervila.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

alaya1 Pozri príspevok
Maja, to len tak, bez rongenu zistila, ze je to luxacia 2.stupna? To sa bez rongenu neda tistit ktory stupen ti je. Dufam, ze si za to zistenie dala dobre zaplatit.

Ja by som psikovi nic ine ako obvykle k jedeniu nedavala koli kaslu. este jedna poznamocka, pozri sa, ci tvoj psik nema nahodou v krku steblo travy. Nas to mal, to steblo travy v krku a ta dotycna pani Dr. co chodis ty ho liecila antibiotikami, az to steblo vyvratil, tak som isla k inym veterinarom.
Tiez mal take hlienovite sliny, to ho drazdilo to steblo.

telesna teplota psa je ovela vyssia ako u cloveka
http://opsoch.wgz.cz/zdravie-psa
... no povedala, že ak havkovi nič nie je, že si behá bez problémov, tak mu žiaden rontgen robiť nebude ... a odhadla to na II. až III. stupeň ... pretože už na omak cítiš, že je tam dobrá 1-cm medzera a skáče mu to hore-dole ... hoci o operácii hovorila a spomenula ju viackrát, a to hlavne vtedy keď hovorila o tom, aby sme u havka sledovali, ako chodí, behá a používa tú labku ... tak do budúcna ... dokonca mi vysvetľovala a ukazovala, ako to zbadám, ak by to bolo potrebné hneď riešiť ...

... no našťastie, to napadlo aj mňa, či tam nemá nejakú prilepenú piškótku ... ( v poslednom čase asi také 4 dni mal stolicu takú mierne redšiu ako inokedy, hoci správnej farby a raz denne ... dávala som mu aj piškótky ...) ... a papuľku som mu pod lupou prezrela ... (... kolega mi kúpil takú obrovskú lupu ... aby som ho lepšie videla ... má 71 rokov ... a musím povedať, že sa zišla ...)

... a lieky zabrali ... je síce pravda, že teplota klesla na normálnu v pondelok až po 6 hodinách, ale včera už skoro vôbec nekašľal a ani nechýchal ... no uvidíme dnes ...

... ja som bola na Solivare ... hovoríme o tej istej pani doktorke? ... a tvoj psík mal tiež teplotu?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak dnes po odčervovacej tabletke opäť po týždni krv v stolici. Ale to bolo na konci, keď už nešlo nič, len kvapky a ružovočervené. Neviem, čo má, ale zrejme je to v črevách.
0 0
Veronika Richterová Veronika Richterová
Ahojte, mam 15 týždňovú fenku maltezáka, posledné dva týždne jej začali veľmi padať chlpy. Má s tým niekto nejakú skúsenosť čím to môže byť? Či stravou, alebo nejaké ochorenie kože? Má po tele aj také menšie fliačky do čierna, v oblasti ušiek a chvosta a zadku.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

V tvojom prípade by som sa šla poradiť s veterinárom, lebo u tak mladého psíka to nie je normálne.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem za pochvalu-). Poradim rada, ked viem.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Aký roztok na čistenie uší španielov je najlepší? Nášmu teraz začali trochu páchnuť ušká, neviem, či tam niečo nemá. Hlavou netrepe, ani sa neškriabe, iba občas, ale čítala som, že nejaký roztok rozpúšťa nečistoty a možno ho bezpečne používať. Za celých 7 rokov mu iba raz čistili ušká u veta, keď mu dávali dole zubný kameň, aj to bolo v narkóze. Na internete je ich viac, potrebujem pre špringeršpaniela.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alaya1 Pozri príspevok
Dievky, vsetky granule su na velky.......vsetky som dala do utulku, mala som ich asi za 70 eur doma. Ja po neskutocnych problemoch s travenim teraz davam varenu stravu. Konecne mam pokoj. Uvarim na 3 dni a mam to v chladnicke.
Uz nebudem granule vobec davat. kak ma take malicke, ako fazulky, ledva ich vidim v trave, vsetko stravene, ziadne smrady z papulky, ziadne riedke stolice. Nasmu netravila uz ani ryza. Tak to mal rozhadzane od tych granul. A to boli superpremiove, ziadne Pedigree a friskis,Davam len v cistej vode varene zemiaky, kuracie, alebo morcacie maso, zelenina, plus pridavam Alavis na kosti a Mikrominerals, to su ziviny. Nie je to narocne. Tu umelinu uz nebudem do nich pchat.Granule zral len ked som mu do toho nieco pridala, osobitne ich odmietal a ja som do chudaka pchala a pchala. Varenej stravy treba davat 2-3% vahy psa-denna davka.

Co sa tyka tych usi Kvaka-neviem, ci mu zo zvukovodu vytrhavac chlpky. Psom, co maju zvesene usi treba vyberat.Iba z vnutra, tym sa vsetko pekne vycisti a ja potom len vezmem palicku s vatickou pre babatka, namocim do borovej vody a jemne vytriem. Ine nic nedavam, ak ucho neboli. Nas nebolelo este.Maz vyberies s tymi chlpkami. Ked ma pes chlpky vo zvukovode, moze sa mu tam uvolnit nejaky a sposobi zapal, co aj boli a zapacha. Dostat aj taky prasok na to, nasypes na tie chlpky a pekne vyberies pinzetou na obocie, od prasku sa uvolnia. Ja nic ine nedavam.
Alaya, ja nevytrhávam nič, ja som zásadne proti nejakým umelým zásahom na psoch, inak povedané, čo dala príroda, nech ostane. Nemám čistokrvných psíkov, a ako a čo psovi narástlo, to mu nechám. Vyčesávam kefou obidvoch, psica nemala nejaké extra problémy, od mala bola živená eucanubou, purinou pro plan a acanou, to striedame. Raz musela byť mesiac na diéte, mala varenú stravu a pancreolan forte, inak chutilo jej to, najmä tvaroh a ryža s mäskom, aj tuniak, vet povedal, že má nádorový proces, že má v čudu pečeň, ale po mesiaci mala krvné testy pečene ešte horšie, robili jej aj ultrazvuk, že mala zväčšenú pečeň. Teraz má 15,5 roka a vyzerá vcelku fajn, ale nevládze už moc behať. Svoje "nádorové" ochorenie prežila už skoro tri roky. Vtedy sme jej prestali dávať eukanubu a už má len acanu light a senior, spolu miešam. Lordíkovi skúsim teda variť, lebo tiež si myslím, že tie drahé granule mu viac robia zle, ako dobre, jedno je však isté, farba srsti už nie je taká nádherná a lesklá, ako po acane, a teraz aj trochu pĺzne, ale aspoň má normálnu stolicu a neprdí. Bojím sa len, že keď budem variť, zase mu nabehne zubný kameň a že mu nedám všetko potrebné do stravy. Lenže ak budem jemu variť, budem to musieť dávať aj dáme, lebo sa navzájom zožerú.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Áno, máš pravdu. Tie uši sú dôležité, nie to, či je čistokrvný, to on má uši naozaj veľké a ovisnuté. Viem, že mu vyčistili uši iba raz, keď mu dávali dole kameň. Myslím, že 7 rokov si ich akosi čistil sám, nič nebolo. No a teraz mám doma Otipur 60 ml a neviem koľko mu dať z toho do ucha, viem len, že syn má bišónku a čistí jej tým roztokom, že to len pomasíruje a to samé vyjde von, keď havinka potrasie hlavou. Môj má celkom čisté uši, vatovým tampónikom mu občas vyberiem maz, ale len z okolia toho hlavného otvoru. Mám dať len tak od od oka, pár kvapiek, alebo viac? Všade píšu, že roztok aplikujte, ale koľko, to nikde nie je.
Naco mu to chces davat, ked ho usi nebolia? Ja by som nedavala.Pisala si, ze si proti umelym zasahom.A to, ze mu zapacha, este nic neznamena.Skus pouzit tu vatovu tycinku a uvidis, ci tam mazivo je a kolko.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
durisovad Pozri príspevok
Pred casom sa pytala, ci maly psik pomoze staremu a choremu psikovi nadobudnut energiu. Uz mam zrejme odpoved - dcera prisla ku nam so siestimi malymi steniatkami. Pozorovali sme nasho choreho starkeho, ako sa k nim bude spravat. O malych psikov sa vobec nezaujimal, zato sa velmi intenzivne venuje ich mame.
..

..jaj, no však s ňou si má čo povedať!...(čo už s deckami..)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj ja poznám prípad, keď pre chorého a apatického psíka bol druhý psík potešením.
Asi by som sem nemala písať toto, lebo všetci prispievatelia týchto príspevkom máme doma svojich miláčikov. Jedná sa o to, že v našom útulku je veľa psíkov a dievčatá zháňajú nejaké búdy pre psíkov. Tak chcem porosiť, ak by niekto mal nepotrebnú a chcel ju vyhodiť, nech sa ozve. Ďakujem
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je to "Útulok Tuláčik" v Brezne a č.t. 0911622228
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tak adopcia maleho psika sa nekonala. Nas stary chory psik kazde steniatko, ktore sa pustilo za nim behat, odhanal, vrcal nan a keby sme ho neboli rychlo vzali prec, mozno by ho aj pohryzol. Steniatka su velmi pekne, mile a hrave, ale nas havino ma asi radsej svoj pokoj ako spolocnost. Nechali sme to teda tak ako bolo, nas je u nas sam a steniatka odcestovali s dcerou a vnuckou domov.
0 0
Sjuzi_LM Sjuzi_LM

Sjuzi_LM je offline (nepripojený) Sjuzi_LM

Krásny deň prajem, chcela by som sa opýtať ohľadom starostlivosti o psíka. Mám doma šteniatko vlčiaka - o pár bude mať 3 mesiace. Je pri rodinnom dome, má veľkú voliéru s búdou a počas dňa je skoro stále pustený. Okolo domu nie sú ploty, takže iba keď nie je nikto doma, zatvoríme ho do voliéry. Je hravý, milý, neuteká a počúva už aj na povely. Avšak, trápi ma, že z noci do rána urobí veľkú potrebu v tejto voliére. Prvé týždne to nerobil, až tieto posledné dni. Ráno (aj o 6.00 hod), keď ho ideme vyvenčiť, musíme po ňom upratovať. Zvykli sme mu voliéru poriadne vyčistiť, aby ten pach po sebe necítil a aby ho to nelákalo to tam urobiť znovu, ale nepomohlo to. Je možné, že si ešte zvykne, ale keď sa to stalo 4 dni po sebe, už ma to začalo trápiť. Večer ho zatvárame až okolo 22.00 hod a posledné jedlo mu dávame najneskôr o 17.00 hod. Vedel by mi niekto poradiť, ako ho od toho odnaučiť alebo či je potrebné niečo zmeniť? Ďakujem vopred veľmi pekne... Prajem pekný deň
0 0
Sylvinka35 Sylvinka35

Sylvinka35 je offline (nepripojený) Sylvinka35

Dobry den,
mam jednu velku prosbu o radu tych, ktori mate skusenosti so psikmi, ich vycvikom a tak podobne.
Uvedomujem si,ze je to zivy tvor, ale nasa trpezlivost ma tiez hranice.

Nasho psika sme si s velkou radostou priniesli domov ako dvojmesacneho (yorkshir).
Od toho casu sme ho "ucili cikat" vonku priblizne rovnakym spôsobom, ako popisujete na svojej stranke. Bohuzial, nas havik ma 3 roky a nema problem sa vycikat aj vnutri. Mava take zvlastne dni, pripomina mi to pocikavanie dietata. Mava obdobie (tyzden-dva), ked mame vsetko ciste a suche, ale aj naopak. Jednoducho ho vyvencime vecer (nie skôr ako o 20.30 hod.) a rano (min.3x tyzdenne) je cela dlazba v chodbe mokra. Nici sa mi tymto aj nabytok.
Nasu lasku k psikovi to nezmensilo, ale hnevat ma to hneva a coraz viac. Ved v podstate tri roky pobehujem viac ako casto po byte s handrou, nehovoriac o tom, ze mame male deti a hygienu si predstavujem inak. Nikdy som mu "do toho" nenamacala nufak, ale vyhresit ho rano, ked sa cez noc vycikal riadne vela, aj ked vieme dobre, ze to uz nemalo zmysel, som musela. Psa sme chceli, ale priznavam, ze uz premyslam na to, ze ho dam prec. Jednoducho nevladzem, nehovoriac o tom, ze ma uz nebavi babrat sa so psim mocom.
Veterinari nam pomôct nevedia.
Skusame vsetko mozne, ale marne :-((

P.S: Este som zabudla uviest dôlezitu skutocnost, ze pan doktor mu urobil vsetky mozne vysetrenia,
fyzicky je v poriadku.
Dakujem Vam!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať