Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

boj rivality.... víťazi na súťažiach už vopred vybraný

jedine ze by bol umysel od majitela krycieho psa poskytnut nechovneho psa na krytie... nakryje sa "správnym" psom, ale pre istotu sa nakryje ešte raz "nesprávnym" psom - aj to sa deje a robia to členovia KLUBOV
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nepatrim k tym, kt. si vybavuju vysledok... napriek tomu mame jedno obrovske ocenenie v mladom veku, kt. sa nedostane niekomu za celu vystavnu eru... ja by som si vybavene vitazstvo vobec nevazila... preto si tak cenim nas BIG, kt. ziskal v 11 mesiacoch... najskor ho jeden rozhodca urcil za to najlepsie z nasej rasy a potom ho iny rozhodca urcil za toho najlepsieho z predstavitelov 8 skupiny FCI (= ocenenie BIG) ... dostal sa tak do TOP10 danej vystavy... pani rozhodkyna ho uz ale nedala na stupienok, prekazal jej prave ten vek...

a preco ludia ked o niecom vedia to nenahlasia vyssie? a druha vec, nerozumiem preco by to niekto robil? zjavi sa tam zla genetika a je to v ... kazenie si chovu... ked raz kryjem psom, za kt. som zaplatil a pre isty dovod, preco to prekryvat inym psom? je jedno ci chovnym nechovnym bPP PP... proste inym psom... nedava to zmysel... a genetika farebnosti napriklad nepusti... mozem hovorit len o mojom plemene, tam som skoro doma... skoro preto lebo genetika je velmi zlozita... ale viem, ze moj pes je jediny chovny v danej farbe na SK ... a keby nakryl a niekto by prekryl inym psom v inej farbe, tak pri narodeni steniat sa to ukaze... pretoze jeho farba "dava" len dve farby...

len mi nepovedzte ze preto ze PP psy su prekrizene... to je na smiech (alebo plac?) ... preco by malo byt nieco prekrizene ked sa neparia v rodinnych vztahoch? a vyberaju sa len tie jedince, kt nemaju viditelne vady plemena ani zdravotne problemy plemena...

celkovo vyber chovatela od ktoreho kupim psa je tiez zlozity... sledujem jeho vysledky, jeho odchovy, ako na mna ten clovek posobi... navsteva u neho... pokec s nim... nevyberam len podla ceny...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja by som len chcela vediet, preco PP napr. tu na porade u ludi vyvolava doslova averziu. Podla tychto prispevkov mi pride, ze chov PP psov, snazenie ludi o zachovanie psich plemien pre buduce generacie je nieco zle a nevhodne. Ze dobre je nechat krizit psov, ako sami chcu, ze PP je len kus papiera.
Neviem to pochopit.

tak ak zachadzame do krajnosti- naco potom cloveku je rodny list? Naco vediet, kto bol jeho otec, matka, dedo, babka. ved sa uz aj ludia mozu krizit, ako im pride. bez pravidiel.

Nedavajme deti do skol, lebo tam treba zaplatit- za rodicovske zdruzenie, za skolsky klub, za ucebnice, za zosity.

Nevybavujme si obciansky, vodicsky, pas,ved si to mozeme napisat na kus papiera sami, naco je nam original.

Vystavne si to sami, bez poplatku.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

alaya1 Pozri príspevok
maja a to ze ma luxaciu a nedala si ho operovat, to ta netrapi?
... nie ... nedala ... zatiaľ mu nič nehrozí ... pekne behá, skáče jedna radosť ... nič mu neprekáža ... ale ak bude mať problém, vtedy sa naň dám ... už len tak na okraj: operovať, a to aj luxáciu pately chodí už aj jeden "profesor" z Košíc ( Pod Táborom ...) ... možno, že to niekomu príde vhod ...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
nie su to ziadne nezmyselne poplatky... kluby su obcianske zdruzenia... ma svoje vedenie, kt. vykonava svoju cinnost... od predsedu, podpredsedu, chovneho poradcu, dozornu radu, ekonoma... v zaujme chovu sa stretavaju aspon 1x rocne, komunikuju v zalezitostiach chovu mejlami... robia a zapisnice, tlaci sa spravodaj... pri uchovneni nachystam chovnej poradkyni potrebne dokumenty, stava sa ze nie vsetky a ona to dochystava aby to kompletne poslala na SKJ (je to nas nadriadeny organ) ... a mne skj nazad vrati rodokmen, kde uvedu "uchovneny" ... klub sluzi nato, aby nadalej zachovaval standard daneho plemena a aby nastavil take podmienky, aby sa nedali obchadzat... a ked je niekomu luto zaplatit tychto par supov (oproti cene za psa a cene za vystavy, upravu srsti, kozmetiku), tak nech nema psa vobec... chov je narocny proces...

ps: mna by zaujimalo ako to moze niekto povedat ako pisal samuel, ze niekto si kupi psa s pp a pride na vystavu a tam mu povedia ze to s pp neni... to ako nato prisli??? jedine to je prekrutene a dotycny si myslel ze ockovaci preukaz je preukaz povodu a preto ho poslali kade lahsie... alebo dostal diskvalifikaciu za nestandard... hoci len zly skus, ina farba, vyska... takze toto sa da vycitat chovatelovi ze chceli psa vystavovat a uchovnit a takeho mu nepredali, ze dostal psika s vadou... ale to ze niekto len tak zfleku povie "toto neni PP pes" tak to sa mi nezda...
Andrea, ved to nie je mozne .Rozhodca, posudzovatel mohol len povedat, ze je to pes, ktory nie je standartnym psom , predstavitelom,plemena. napr., ze terrierom nestoja usi, je ma bichon spadnuty chvost a pod. Ale , ak ma pes-tetovanie, teraz cipovanie, ma svoje cislo v plemennej knihe, nie je mozne, aby to bol pes b PP, jedine, zeby niekto nevedel, ze na vystavy FCI- mozu chodit len psy s rodokmenom vystavenym pod FCI a zobral tam, svojho krizenceka. Inak si to neviem vysvetlit.

A tiez nerozumiem, ked niekto kto sa podla vyjadreni tu na porade vyzna v chove PP psov a vie,o cloveku, ktory porusuje chovatelsky poriadok, ze to nenahlasi klubu. Ludia sa vsade najdu rozni. Preco by ostatni poctivi majitelia a chovatelia mali byt posudzovani podla niekoho, kto sa sprava nevhodne.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

andreaS Pozri príspevok
ps: mna by zaujimalo ako to moze niekto povedat ako pisal samuel, ze niekto si kupi psa s pp a pride na vystavu a tam mu povedia ze to s pp neni... to ako nato prisli??? jedine to je prekrutene a dotycny si myslel ze ockovaci preukaz je preukaz povodu a preto ho poslali kade lahsie... alebo dostal diskvalifikaciu za nestandard... hoci len zly skus, ina farba, vyska... takze toto sa da vycitat chovatelovi ze chceli psa vystavovat a uchovnit a takeho mu nepredali, ze dostal psika s vadou... ale to ze niekto len tak zfleku povie "toto neni PP pes" tak to sa mi nezda...
Neviem či mal SamuelSK na mysli niečo konkrétne. Ale taký prípad sa reálne stal, bola o tom aj reportáž v TV a zhodou okolností poznám danú chovateľku. Z bradáča s PP, bol bradáč x NO s PP a "vysmiali" majiteľovho synčeka v kruhu na výstave.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

SamuelSK Pozri príspevok
tak pribla a autosedacka versus CIP je trochu rozdiel i ked to sa neda porovnavat asi (hentie prve dve plne uznavam a v maximalnem moznej kvalite - aj samotne voditko a obojok som vyberal tak, ze som ho priviazal o nieco a skbol - ak drzal, presiel mojim testom raz mi (a v podstate aj mna, ale na tom nezalezi ) na priechode pre chodcov zrazila dodavka psa - pozeral som sa mu do oci (ako vzdy na priechode, paranoja ) a on pozeral na billboard (resp neviem ci tam bol, ale inde..) a preto som musel (resp radsej, instinkt) zastavil v strede medzi dvomi pruhmi, a jeden na oktavii ma "osuchol" zozadu (esteze treti bol volny, inak neviem kam by sa uhol) no a pes bezi dopredu, i ked ho drzim napevno, ale predsa len tam je pol metra zivot alebo smrt.. no a 50cm chybalo aby bol pod kolesom.. a letel vo vzduchu, ked som to trhal k sebe a ak by obojok nevydrzal, tak by som tomu v dodavke nieco


spravil... ) cize ano, taketo bezprostredne ochrany dravia ako je prilba, autosedacka atd unavam.. ako na bicykli, tak aj na lyziach a inom sporte, kde sa da spadnut..

no nie vzdy vencim s mobilom.. ale tak neviem preco sa pytas myslim ze castejsie mam pri sebe psa ja volam niekomu cez mobil, len ked je uz nejaky fakt nutne (preferujem email) a mne vola taktiez malo ludi, a malokedy sa mi to chce zdvihat, mam k mobilu odpor konieckoncov je to 4-5 rokov stary smejd ledva ide nabit, ale nemienim vyhadzovat peniaze na mobil, to uz radsej pojdem na chatu kde sa moze pes vybehat na luke (toto myslim seriozne, zacinam mat odpor k elektronike, stoji to zbytocny majland (cas, pracu, energiu) a vydzri to malo, idealne je pre vyrobcu a telekom/orange/o2, aby som menil mobil kazdych 6 mesiacov, no urcite..

a inac, pocul som ze cez mobil ma moze operator POCUVAT bez toho, aby mobil to nejak prejavil.. cize hej, je to diabolsky nastroj ludia co mali paranoju ze cez TV je mozne vidiet aj OPACNE, tj. niekto vidi co robi divak za TV mali zaujimavu fantaziu, i ked v tom case to bola uplna "hlupost" (asi tak isto ako mobil v Star Treku v 70tych rokoch), ale tak par desatroci a bude to zrealizovatelne myslim ze staci ultra mikro mala kamera a system podobny cipu, len s vyssim vykonom (i ked niesom technik, ci je to mozne, no nemyslim ze existuju limity nejake ako matrix len fyzika no..)
~~~~~~~~~~~
spat k teme, ano zakon plati, ale nie vsetky ockovanie u deti su pivinne napr vo Svajciarsku, ktore su u nas povinne "lebo zakon" - to sa tiez da vseliako vysvetlit (u mna je to vysvetlenie jasne - lobbing, gorila, mutanti cokolvek politici nenazrani) ... napr je zaujimave aj to, ze cim dalej, tym lepsie auta mame (brzdy, deformacia kapoty pri strete s chodcom), ale stale mame 50km/h v obci .. sice je to relevantne, ale nie vsade (dvojprudovky, kde sa zatula malokto a nema tam co robit, PODLA ZAKONA ) cize zakon je sice pekny, ze sa snazi, ale nikdy nebude sluzit kazdemu k spokojnosti (a to nie som ziadne prasa za volantom, ze by som isiel 70km/h tam kde neviem kedy a kto mi skoci do cesty, nie k takej anarchickej spokojnosti) .. ale to je taky divny nazor mozno ale moj argument je aj v tom, ze prvy rychlostny limit bol 10km/h ... a neskor za zvysoval.. a urcite sa aj bude zvysovat.. tak nechapem preco taka represia na rychlost (zakon cestny) ... kazdopadne som zvedavy, ako to dopadne s cipmi.. lenze na to treba situaciu sledovat tak 20-50rokov... (ci sa nieco zlepsi alebo nie..) .. ale sakra zas som

Netusila som, ze si myslis, ze ta cez ten CIP bude niekto sledovat. To by som sa nebola absolutne zapajala do debaty.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Nie nie, nemyslel som sledovat cez cip, asi som sa zle vyjadril (nie sledovat ako vo filmoch ze vidim kde presne beha v realnom case cez pocitac, to by musel byt nejaky GPS cip a nemohol by fungovat bez baterie..)
Maximalne co by mohli cez ten cip je slodovat kedy presiel citackou ak de ta citacka bola, ize mali by maximalne tak "utrzky" bodov v nezmyselnom poradi, kde ma kontrolovali atd a to je v podstate este na nic, komukolvek (jedine co vidi je kde ho vencim atd..)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

anet Pozri príspevok
Neviem či mal SamuelSK na mysli niečo konkrétne. Ale taký prípad sa reálne stal, bola o tom aj reportáž v TV a zhodou okolností poznám danú chovateľku. Z bradáča s PP, bol bradáč x NO s PP a "vysmiali" majiteľovho synčeka v kruhu na výstave.
proste neexistuje!!! od toho je chovny poradca... vidi ze tam nie je nieco v poriadku... a dalsi nesulad... ako vedeli ze to je x NO??? co sa dotycny priznal? ... je to smutne, lebo ludia vlastne nevedia co to PP je, ako to vyzera... a v inzeratoch mylne udavaju PP = ockovaci preukaz...

mne sa to zda cele totalne prekrutene a tomu co davaju v TV neverim ani zo 1/4... vedia to prekrutit, samy sa tomu nerozumeju, tak nevedia podat celu informaciu... skomolia hrusky s jablkami a dalsie dolezite fakty zabudnu spomenut...

NIKDY na ziadnej vystave kde som bola a bolo v kruhu dieta sa nikto nesmial! Ved si vychovavame dalsiu generaciu handlerov, tak tie deti uplne vsetci podporuju, tlieskaju im a vzdy dostanu ocenenie vsetky deti... a poviem vam ze je to velky zazitok vidiet disciplinu "dieta a pes" ... vzdy sa nato tesim, ked ostavame na zaverecky... naposledy si "moji" spoluchovatelia kolovali na FB fotku dievcatka s velkym psom ako bola ona a bola hviezda vystavy... bravurne zvladla vystavit tak velkeho psika!

a nikto sa nema preco vysmievat... rozhodca da N a tam to konci... nic viac nic menej...

nepaci sa mi ako z nas chovatelov robite len obchodnikov, kt. sa druhym vysmievaju, nepomozu (alebo ze si nebodaj aj vymyslame... opat viac veria tomu kto v zivote nemal ani psa ale on to povedal tak to tak musi byt) a povysuju psy nad ludi... vzdy sa taky najde pri kazdej rase... s mensimi ci vacsimi obmenami... ale to je jeho problem... mna taki ludia nezaujimaju a nevyhladavam ich spolocnost... je to ich smola, nie moja... my si vcelku dobre rozumieme medzi sebou a tak to ma byt... robime to pre tu rasu a nie pre nas... howk

ps: TV vs spravne info pozname aj z nasej ucto profesie... povedia A a nepovedia B ... a potom to riesime s klientami, lebo v TV to povedali tak a ja tvrdim ine... nie je to na zamyslenie?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

A najhorsie je Andrea, ze "nepaci sa mi ako z nas chovatelov robite len obchodnikov, kt. sa druhym vysmievaju, nepomozu (alebo ze si nebodaj aj vymyslame... opat viac veria tomu kto v zivote nemal ani psa"

ze toto robia aj ludia, ktori sa v chove PP psov pohybuju. To je velmi, velmi smutne. Mozno nikdy neuspeli a takto si to kompenzuju.


samuel-
"Maximalne co by mohli cez ten cip je slodovat kedy presiel citackou ak de ta citacka bola, ize mali by maximalne tak "utrzky" bodov v nezmyselnom poradi, kde ma kontrolovali atd a to je v podstate este na nic, komukolvek (jedine co vidi je kde ho vencim atd..)"

s tymto myslim, ze problem nema nikto, ci?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

SamuelSK Dnes, 09:44
Nie nie, nemyslel som sledovat cez cip, asi som sa zle vyjadril (nie sledovat ako vo filmoch ze vidim kde presne beha v realnom case cez pocitac, to by musel byt nejaky GPS cip a nemohol by fungovat bez baterie..)
Maximalne co by mohli cez ten cip je slodovat kedy presiel citackou ak de ta citacka bola, ize mali by maximalne tak "utrzky" bodov v nezmyselnom poradi, kde ma kontrolovali atd a to je v podstate este na nic, komukolvek (jedine co vidi je kde ho vencim atd..)
Samuel, nič nesledujú cez čip, iba to, že je to pes menom Bodrík, ktorý je očkovaný na besnotu vtedy a vtedy a že je evidovaný v Kocúrkove. To, že ho niekto niekde prečítal čítačkou, sa nezaznamenáva, aspoň o tom neviem, ale treba sa opýtať tých, čo tie čítačky používajú. Ja vidím, čo majú moji psíkovia uvedené, keď ich v databáze nájdem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Samuel,uz som to tu niekde pisala,ale asi si prehliadol.
Cip pre psov nie je to iste ako GPS ,ktore sa montuje do aut proti kradezi,ked niekto pri PC,ci cez mobil dokaze sledovat polohu auta. To uz je trochu zlozitejsie zariadenie...
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

andreaS Pozri príspevok
proste neexistuje!!! od toho je chovny poradca... vidi ze tam nie je nieco v poriadku... a dalsi nesulad... ako vedeli ze to je x NO??? co sa dotycny priznal? ...
Mrzí ma, ale neviem ti sem dať odkaz na video, lebo ho neviem nájsť v archíve markíza. Je to video z 25.05.2008 relácia Lampáreň, reportáž č.3 začiatok cca na 12 min a 26 sekunde. Nejaké info nájdeš aj tu http://www.dogforum.sk/viewtopic.php...=1654&start=75
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

promont maja Pozri príspevok
... pekne behá, skáče jedna radosť ... nič mu neprekáža ...luxáciu pately
ako môže skákať a behať,keď má luxáciu pately?? moja pudlica s touto diagnózou na postihnutú nohu nedostupovala,skákala po troch....po operácii jej noha nešla vystrieť,rana jej neustále hnisala...veterinárka jej tú nohu skrátka dojebabrala.....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

andreaS Pozri príspevok
nepaci sa mi ako z nas chovatelov robite len obchodnikov ...
Na toto ti dám jednoduchú odpoveď, je to preto že idete tvrdo za svojim cieľom. Už to nie je chov a láska ku psom ako hobby.
alaya1 Pozri príspevok
ze toto robia aj ludia, ktori sa v chove PP psov pohybuju. To je velmi, velmi smutne. Mozno nikdy neuspeli a takto si to kompenzuju.
Keďže náražaš na moju osobu, dodám ti k tomu len toľko. Navštívila si moju stránku, takže vieš, že si nepotrebujem nič kompenzovať. Oslovili ma z krajiny pôvodu plemena (aj záujemci o šteňatá) a budem publikovať v magazíne plemena, ktorý vychádza v krajine pôvodu a je distribuovaný do celého sveta klubom a majiteľom plemena. Tým som dosiahla svoj "kynologický Olymp". Nepotrebujem viac, hovorí sa, že komu je málo kus koláča, celý si nikdy nezaslúži.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Ja by som len chcela vediet, preco PP napr. tu na porade u ludi vyvolava doslova averziu. Podla tychto prispevkov mi pride, ze chov PP psov, snazenie ludi o zachovanie psich plemien pre buduce generacie je nieco zle a nevhodne. Ze dobre je nechat krizit psov, ako sami chcu, ze PP je len kus papiera.
Neviem to pochopit.
U mňa vyvoláva averziu to, že sú PP psy stavaní na piedestál. Dopĺňam: a že podľa majiteľov PP psov sú majtielia bez PP psov úplní drbkovia, čo nič nevedia, lebo podľa teba vie všetko len ten, čo má PP psa.

alaya1 Pozri príspevok
...Nevybavujme si obciansky, vodicsky, pas,ved si to mozeme napisat na kus papiera sami, naco je nam original.

Vystavne si to sami, bez poplatku.
Porovnávaš neporovnateľné. Vydávanie občianskych preukazov atď. upravuje ZÁKON. Ešte raz sa pýtam: AKÝ ZÁKON UPRAVUJE, KTO MOŽE A ZA AKÝCH PODMIENOK A ZA AKÉ POPLATKY VYDÁVAŤ PP?
Naposledy upravil Llívia : 02.02.12 at 12:48
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

"

Kto kontroluje chovateľov psov s PP?
Na činnosť chovateľa psov s PP dozerá chovateľský klub. Chovateľ je v ňom registrovaný a musí sa riadiť chovateľským poriadkom a dodržiavať chovateľskú etiku. V chovateľskom klube máte možnosť sa na chovateľa sťažovať, ak sa zachová neeticky alebo poruší chovateľský poriadok, a klub ho bude postihovať, môže mu až odňať licenciu a šteňatá s PP už odchovávať nebude môcť. "





Kto kontroluje chovateľov psov BEZ PP?

"

Nikto. Ak produkujú šteňatá choré, vadné, s dedičnými vadami, dokonca veľmi ťažkými - nikto im v tom nedokáže zabrániť, a ak si takého psa kúpite, nemáte možnosť sa nikde sťažovať, peniaze vám nevráti nikto. Psy bez PP môžu byť z veľmi úzkej príbuzenskej plemenitby, keďže ich predkovia sú neznámi. Je veľmi pravdepodobné že sa v takých vrhoch objavia vady (predkovia neboli predsa nijak sledovaní).

Čo je to vlastne "preukaz o pôvode"?


Je to niečo ako váš

rodný list. Je to listina vydaná plemennou knihou psov. Je v nej uvedené meno psa, chovateľská stanica, pohlavie psa, druh srsti, číslo tetovania,čipu atď. Dôležitou časťou je obvykle 4-generačný rodokmeň, z ktorého vyčítate predkov svojho šteňaťa. Tiež sa doňho môžu zapisovať výsledky na skúškach a výstavách. Rodokmeň vydáva Slovenská kynologická jednota - člen Medzinárodnej kynologickej federácie -F.C.I. !
ng. Eva Čendulová
CHS RANDAVICA

P.S. Ako toto nevie niekto pochopit, robi to preto, ze to pochopit nechce.
Kazde pravidlo predsa zakon neupravuje.
Takze, ked si dam vyrobit vzor olympijskej zlatej medajle, poviem, ze som vyhrala olym.hry.
Budem sa nou hrdit a nosit ju na krku. Bude tato medajla platna a akceptovana v spolocnosti?Ved co, zakon na to nie je. Je len zdruzenie, organizacia, ktora funguje na urcitych principoch a ludia, tieto principy akceptuju.

Dalsie priklady uvadzat nebudem. nestoji mi to za to.

Livia, nehnevaj sa, je velmi, velmi smutne, ze nerozumies tymto veciam, zjavne im rozumiet ani nechces a miesto toho, aby si si nieco o tom precitala, priam nenavidis
cistokrvnych psov a ich majitelov,
aspon z tvojho prejavu je to takto citelne.



Len verim a dufam, ze nepatris do skupiny mnozitelov psov, ktori sa nabaluju na utrpeni zivych tvorov.

Este pripojim- nemam nic proti utulkacom, pomaham im, je moja vec, ako, nepisem o tom nikde.
Chudatka, dostali sa tam vacsinou nezodpovednostou ludi- MNOZITELOV, ktori na ich rodicoch chovali bez kontroly a bPP, len aby cim viac zarobili.
Je smutne, ak si ludia vyberaju psov skor, ako sa o nich nieco dozvedia, precitaju, len si otvoria bazos a kupuju. Kupuju psov od mnozitelov, od ludi bez citu. Psov chorych, vycerpanych, zle zivenych. Tym, ze od takeho cloveka kupia psa a dalej na nom chovaju podporuju nekontrolovany chov, psy sa mnozia a mnozia. To sa u PP psov stat nemoze, nakolko su tam pravidla, kolko a kedy moze mat fenka steniatka.
Tym,, ze si niekto kupi psa bPP od mnozitela, neda sancu na domov pre psika z utulku.
Chov PP psov by mal aspon z casti eliminovat obrovsky narast poctu psov, preplnene utulky.K tomuto by prave mal sluzit aj ten cip.

Chov bPP psov, ich mnozenie je tema na dlhu diskusiu, niekto ma snahu tomu porozumiet, niekto, kto ma takeho psika doma,muiluje ho, mysli si, ze je to naj pes na svete, ako kazdy z nas, sa postavi do utocneho postoja.
Mne to neprekaza, budem aj nadalej agitovat a presviedcat ludi, aby si kupili PP psa, pripadne poskytli domov utulkacovi.

Atak mi nevadi, aj to svedci o tom, ze si moje pismena niekto precital a mozno jeden zo sto ludi sa nad tym aj zamysli- a to ma pre mna vyznam!

Naposledy upravil alaya1 : 02.02.12 at 15:38
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

kopretinka Pozri príspevok
ako môže skákať a behať,keď má luxáciu pately?? moja pudlica s touto diagnózou na postihnutú nohu nedostupovala,skákala po troch....po operácii jej noha nešla vystrieť,rana jej neustále hnisala...veterinárka jej tú nohu skrátka dojebabrala.....
... na vysvetlenie: ... podozrenie vzniklo pri trimovaní psíka ... konzultovala som to s jeho lekárkou ( ... a aj tu na porade mi radili naše poraďáčky ... mám vo svojom okolí ešte aj tri študentky veteriny, ktoré sú zapálené psíčkarky a vďaka tomu študujú, čo študujú ... dve z nich psíka prehmatali a veru sa aj čudovali ...), tá ho vyšetrila ... a dospela k názoru, že je to luxácia pately = pri manipulovaní s labkou ju iba prehmatala ( t. j. bez rontgenu) a kostička v labke pri tejto manipulácii vyskakovala von a späť ..., nakoľko psík nemal vôbec žiadne ťažkosti ( .. a ani bolesti ..) ... a nemá ich dodnes ... v lete bez problémov naháňal po byte muchy, pričom skákal z postele na zem, z izby do izby ... tak som sa rozhodla nechať to tak ... zatiaľ .. sledujúc ako chodí ... a kúpila som ( pani doktorka mi ich objednala ...) aj http://www.docsimon.sk/tovar/alavis-...pre-psy-tbl-60 ... zatiaľ som mu ich nedávala ... ( no chystám sa ...) ... a keďže "luxácia pately" akotaká má rôzne stupne, a nie všetky sa riešia hneď operačne, čakám ... a viem, že to raz budem riešiť ... a ešte záverom musím dodať, že ani z jedného z mojich príspevkov nevyznelo, že na tú operáciu je potrebné ísť = skôr naopak ... ( ... medzičasom som si už zistila, že aj v Prešove sa robia takéto operácie a dokonca som v spojení s jedným pánom, ktorého psík je po takejto operácii ...) ... ale načo psíka stresovať, keď mu nič nechýba ... a odborník má na to rovnaký názor ...

P.S: http://www.porada.sk/t98890-p182-sta...ml#post1844473 ... posledný príspevok
Naposledy upravil promont maja : 02.02.12 at 16:07
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
... na vysvetlenie: ... podozrenie vzniklo pri trimovaní psíka ... konzultovala som to s jeho lekárkou ( ... a aj tu na porade mi radili naše poraďáčky ... mám vo svojom okolí ešte aj tri študentky veteriny, ktoré sú zapálené psíčkarky a vďaka tomu študujú, čo študujú ... dve z nich psíka prehmatali a veru sa aj čudovali ...), tá ho vyšetrila ... a dospela k názoru, že je to pravdepodobne " luxácia pately" = pri manipulovaní s labkou ju iba prehmatala ( t. j. bez rontgenu), nakoľko psík nemal vôbec žiadne ťažkosti ... a nemá ich dodnes ... v lete bez problémov naháňal po byte muchy, pričom skákal z postele na zem, z izby do izby ... tak som sa rozhodla nechať to tak ... zatiaľ .. sledujúc ako chodí ... a kúpila som ( pani doktorka mi ich objednala ...) aj http://www.docsimon.sk/tovar/alavis-...pre-psy-tbl-60 ... zatiaľ som mu ich nedávala ... a keďže "luxácia pately" akotaká má rôzne stupne, a nie všetky sa riešia hneď operačne, čakám ... a viem, že to raz budem riešiť ... a ešte záverom musím dodať, že ani z jedného z mojich príspevkov nevyznelo, že na tú operáciu teraz pôjdeme ( ... medzičasom som si už zistila, že aj v Prešove sa robia takéto operácie a dokonca som v spojení s jedným pánom, ktorého psík je po takejto operácii ...) ... ale načo psíka stresovať, keď mu nič nechýba ... a odborník má na to rovnaký názor ...
Maja, to ti veterinarka objednala a povedala, ze to este nemas davat?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... nemala s tým žiaden poblém, a objednala ... a áno, odobrila ( P.S.: vyššie ..) ... no len ja stále vidím, že tomu môjmu lapajovi nič nechýba, tak váham ... ale dnes už začnem ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať