Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
V Rakusku psickari neodcervuju chemiou , ale prave cesnakom. takze nemyslim, ze by bol jedovaty.

A cibula je preco jedovata? Aka latka v nej? Aj varena?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bonita Pozri príspevok
V Rakusku psickari neodcervuju chemiou , ale prave cesnakom. takze nemyslim, ze by bol jedovaty.

A cibula je preco jedovata? Aka latka v nej? Aj varena?
Tak to ja naozaj neviem preco je jedovata, povedal mi to veterinar, ked sme tam boli 1krat a potvrdila aj chovatelka z Ciech. nemam preco pochybovat a skusat.. Neviem, ci aj varena, ja to proste neskusam a moj ovonal raz cibulu a utiekol pod stol.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra, pripravok proti blcham a kliestom- po aplikacii mas 3 mesiace uplny pokoj, - vola sa Frontline, daval nam to veterinar.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Tu je odpoved na otázku, prečo je cibuľa pre psíkov jedovatá. Ja mám čiernu labradorku Ellu,tiež som nevedela, že je cibuľa jedovatá! Pri mojej Elle," čo na zemi, to je moje ", dávam pozor pri varení,aby mi nepadala pri krájaní. Krmim ju granulami Chapi, raz do týždňa lyžica olivového oleja, 1 surové vajíčko aj so škrupinou, ked sa jej mení srsť, dávam jej Canvit-H na srsť, má ju potom nádhernú, ešte jej občas navarím ryžu s kuracímí pečienkami, mrkvou, kaleráb, inak miluje zeleninu a ovocie, proste moja papkačka


KUCHYNSKÁ CIBUĽA
Pri konzumácii cibule môže u psa dôjsť k rozpadu červených krviniek, čo je spôsobené zlúčeninami síry, čo môže poškodiť bunečnú stenu červených krviniek ( človek má červené krvinky vybavené inými enzýmami).Už 5 až 10 g surovej cibule na 1kg telesnej hmotnosti postačí k otráveniu psa, ale toxická je aj varená cibuľa. Otrava začína zvracaním a preháňaním, letargiou, neskôr chudnutím a anémiou spôsobenou krvácaním a sprevádzaná blednutím slizníc. Táto otrava sa dá diagnostikovať pomerne jednoznačne, pretože sa dajú v červených krvinkách dokázať tzv. Heinzové telieska. Ak prísun cibule zastavíme, pes sa za pár dní rýchlo zotaví
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, pripravok proti blcham a kliestom- po aplikacii mas 3 mesiace uplny pokoj, - vola sa Frontline, daval nam to veterinar.
Ďakujem. Asi toto bola jedna z mála informácií, ktoré som vydolovala z veterinára-časom. Inak mi ponúkol proti blškám aj nejakú injekciu, ale keďže to bolo v čase po blšej sezóne, tak sme to nechali na neskôr.

S tou cibuľou nič nové? Na budúci týždeň pôjdem veterinárovi, tak sa opýtam. Inak, skúšala som tie ušká. Bol kvikot, ako na zakáľačke. Skoro sme sa prestali kamarátiť. Nechám to na iných.
1 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

posielam fotku Elly, tu má sedem mesiacov, teraz je už 1 a1/2 ročná slečna, ale srsť má takú istú
Naposledy upravil maxipc : 21.02.11 at 14:39
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maxipc Pozri príspevok
Tu je odpoved na otázku, prečo je cibuľa pre psíkov jedovatá.
Nepostrehla som Tvoj príspevok, preto som sa pýtala na tú cibuľu. Fain, že si to vysvetlila. A ako je to s cesnakom? Nevieš o tom niečo? A ten olivový olej? Je na vstrebávanie vitamínov alebo má ešte iné poslanie?
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

S tou cibuľou nič nové? Na budúci týždeň pôjdem veterinárovi, tak sa opýtam.
Pripla som ti niečo o cibuli na strane 21, nielen cibuľa je jedovatá, ale aj zlatý dážd(paličky na aport), tis (strom) dokonca prudko jedovatý!
Oxana
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

cesnak neviem, ale radšej nedávam, olivový olej dávam Elle, aby sa jej srsť pekne leskla, niekto dáva rybací, ja som skúsila olivový a funguje to
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dá sa tušiť, že Ella je krásna, ale priznám sa, na mojom monitore ju veľmi nevidím.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

maxipc Pozri príspevok
Tu je odpoved na otázku, prečo je cibuľa pre psíkov jedovatá. Ja mám čiernu labradorku Ellu,tiež som nevedela, že je cibuľa jedovatá! Pri mojej Elle," čo na zemi, to je moje ", dávam pozor pri varení,aby mi nepadala pri krájaní. Krmim ju granulami Chapi, raz do týždňa lyžica olivového oleja, 1 surové vajíčko aj so škrupinou, ked sa jej mení srsť, dávam jej Canvit-H na srsť, má ju potom nádhernú, ešte jej občas navarím ryžu s kuracímí pečienkami, mrkvou, kaleráb, inak miluje zeleninu a ovocie, proste moja papkačka


KUCHYNSKÁ CIBUĽA
Pri konzumácii cibule môže u psa dôjsť k rozpadu červených krviniek, čo je spôsobené zlúčeninami síry, čo môže poškodiť bunečnú stenu červených krviniek ( človek má červené krvinky vybavené inými enzýmami).Už 5 až 10 g surovej cibule na 1kg telesnej hmotnosti postačí k otráveniu psa, ale toxická je aj varená cibuľa. Otrava začína zvracaním a preháňaním, letargiou, neskôr chudnutím a anémiou spôsobenou krvácaním a sprevádzaná blednutím slizníc. Táto otrava sa dá diagnostikovať pomerne jednoznačne, pretože sa dajú v červených krvinkách dokázať tzv. Heinzové telieska. Ak prísun cibule zastavíme, pes sa za pár dní rýchlo zotaví
Pes našej bývalej susedy bol všežrút,cibuľu miloval...chvíľu ponaháňal,pohral sa a zjedol.
Nedávno som ich stretla,pes má vyše 12 rokov, vôbec nevyzeral zle...
Takže neviem, ako je to s tou cibuľou

Počula som, že aj čokoláda môže psa zabiť. Tú zas naša hafinka ľúbi
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maxipc Pozri príspevok
S tou cibuľou nič nové? Na budúci týždeň pôjdem veterinárovi, tak sa opýtam.
Pripla som ti niečo o cibuli na strane 21, nielen cibuľa je jedovatá, ale aj zlatý dážd(paličky na aport), tis (strom) dokonca prudko jedovatý!
Oxana
maxipc Pozri príspevok
cesnak neviem, ale radšej nedávam, olivový olej dávam Elle, aby sa jej srsť pekne leskla, niekto dáva rybací, ja som skúsila olivový a funguje to
Vďaka za informácie, ak máš aj inú fotku, tak prilep.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No dievcata, obdivujem vas, ze experimentujete. ja co citam a pucujem, ze by mohlo skodit, tak nedam ani za nic. Moj cibulu onucha a odide. Aj papriku a citrusove ovocie.Tie stromy som nevedela, dakujem pekne, poviem manzelovi, on je aportoman-)).
O cokolade som pocula aj ja, tak tiez nedavam. Olej sa vraj ma davat na zeleninu, aby sa uvolnili vitaminy, ja davam bez, nakolko si ju hryzie sam.
Ja siom asi dost bojazkliva, nemala som psa, tak mu nechcem ublizit svojou nevedomostou. Petra, blahozelam k pokusu cistit ucho, naozaj to nezanedbaj.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

ešte pripajam niečo o otravách
Zlatý dážď
Jedovaté látky ktoré sú v zlatom daždi majú podobné účinky ako nikotín. Semená tejto ozdobnej rastliny sú sladké, ale už 2 až 7 gramov môže spôsobiť smrť. Niekedy stačí k usmrteniu už len žutie týchto vetvičiek, preto pri aporte nepoužívajme vetvičky zlatého dažďa, pretože by u psa mohlo dôjsť k silnému zvracaniu a následnému kolapsu. Konečné štádium býva charakterizované epileptickými záchvatmi.
Tis je označovaný ako vysoko jedovatý ihličňan, zdobí veľa záhrad a tiež sa často používa ako vianočná dekorácia, pretože neopadáva. Je nebezpečný nielen pre psov ale aj ľudí.. Tak ako oleander má toxické účinky na srdce a žalúdočný črevný trakt a vyvoláva symptómy ako sú poruchy srdečného rytmu, zvracanie, preháňanie, horúčky, kolaps, dýchavičnosť, podkožné krvácanie a kóma. Smrteľná dávka je už 30 gramov ihličia tisu. K ochoreniu dochádza veľmi rýchlo bez predchádzajúcich varovných príznakov a aj úmrtia sú náhle.
OLEANDER
Oleander. Určité látky ktoré obsahuje táto rastlina majú priame účinky na srdce.
Dochádza k poklesu srdečnej frekvencie a k poruchám srdečného rytmu s fibriláciou predsiene alebo komory až k zastaveniu srdca. Pritom sa u psa prejavujú kŕče, kašeľ a dýchavičnosť. Ešte nápadnejšie sú symptómy žalúdočného a črevného traktu- slintanie, zvracanie a preháňanie.
Pokiaľ pes prehltne väčšie množstvo oleandru, môže smrť nastať už po niekoľkých minútach. Väčšinou však začnú zvieratá zvracať čo ich zachráni pred smrťou

tiež som nevedela, Ella je divá aporterka, tak jej lámem paličky, už dávam velky pozor na zlatý dážd

KAKAO
Výrobky z kakaa (čokoláda!!!), ktoré obsahujú teobromin, alebo kofeín, sú pre psa obzvlášť nebezpečné, aj preto, že u psa trvá 20 hodín, než jeho telo tieto toxíny vylúči a tie sa zatiaľ môžu v tele nahromadiť. Smrteľná dávka je 100 až 200 mg týchto látok na kilogram živej váhy zvieraťa. (100g mliečnej čokolády obsahuje 150 až 230 mg, tabuľka horkej čokolády až cez 1500 mg.) Teobromin a kofeín majú povzbudzujúce účinky t.j. Stimulujú funkciu srdca čo však u psa nemusí byť vždy pozitívne: 4 až 6 hodín po požití príliš veľkého množstva potravín s veľkým obsahom kakaa sa u psa prejaví zvracanie, preháňanie, triaška, kŕče, ochrnutie zadných nôh. Smrť nastane v dôsledku akútneho zlyhania srdca. Psy s epilepsiou môžu reagovať na teobromin záchvatom

asi záleží od množstva koľko toho sporiada, malý psik je skor ohrozený, ako veľky, si myslím, fotky mám doma, som v práci, zajtra pripnem, oxana
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Oxana fotečku svojej Elly nepripojila, asi finišovala s DP. Zato ja som pred chvíľou objavila v jednej téme obrázok s tromi šteniatkami. K nemu bola pripojená otázka: Že sú krásni? Ja by som to trochu poopravila. Sú nádherní!!! A akoby jeden z nich bol môj. Síce trochu inak upravujem hlávku psíka, hlavne odhaľujem očká, ktoré majú títo psíci krásne, čierne , ako dve trnky . Tak načo tie krásne oči nechať zarastať chumáčmi, spoza ktorých ja nič nevidím, a oni zrejme tiež nič. No a na papuľke robím zostrih, aby moja slečna nevyzerala ako bývalý c.k. policajt.
Takže za svet neviem pochopiť, prečo pre tento typ psíkov je ideálom krásy telo so srsťou dlhou, až psík chodí ako kačka a hlávka sa zas podobá na klbo angorskej priadze, s ktorým človek má chuť sa pohrať. Tí psíkovia sú našťastie ešte len šteniatkami, tak ich nestihli spotvoriť.

Kto by mal o tú krásu záujem, pripájam link.
http://www.porada.sk/1007396-post5746.html
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Oxana fotečku svojej Elly nepripojila, asi finišovala s DP. Zato ja som pred chvíľou objavila v jednej téme obrázok s tromi šteniatkami. K nemu bola pripojená otázka: Že sú krásni? Ja by som to trochu poopravila. Sú nádherní!!! A akoby jeden z nich bol môj. Síce trochu inak upravujem hlávku psíka, hlavne odhaľujem očká, ktoré majú títo psíci krásne, čierne , ako dve trnky . Tak načo tie krásne oči nechať zarastať chumáčmi, spoza ktorých ja nič nevidím, a oni zrejme tiež nič. No a na papuľke robím zostrih, aby moja slečna nevyzerala ako bývalý c.k. policajt.
Takže za svet neviem pochopiť, prečo pre tento typ psíkov je ideálom krásy telo so srsťou dlhou, až psík chodí ako kačka a hlávka sa zas podobá na klbo angorskej priadze, s ktorým človek má chuť sa pohrať. Tí psíkovia sú našťastie ešte len šteniatkami, tak ich nestihli spotvoriť.

Kto by mal o tú krásu záujem, pripájam link.
http://www.porada.sk/1007396-post5746.html
Petra, pre mna je nebezpecne vidiet taketo psicata v skutocnosti, vsetky by som chcela, potom by som nedopadla dobre.-))
Ja myslim, ze na tom foto su maltezacikovia, maju tam dost inu srst, ale aj tak su prenadherne.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, pre mna je nebezpecne vidiet taketo psicata v skutocnosti, vsetky by som chcela, potom by som nedopadla dobre.-))
Ja myslim, ze na tom foto su maltezacikovia, maju tam dost inu srst, ale aj tak su prenadherne.
No, tak teraz neviem. Tá moja mala presne takú istú srsť, za mala, ako tie na obrázku. Nakoniec budem mať maltezáčika? Hádam nie !
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Ahojte. ospravedlňujem sa za meškanie s fotkami. Daňové podané(až sa ľahšie dýcha), tu sú slúbené fotky mojej Elly.
Naposledy upravil maxipc : 21.02.11 at 14:39
0 0
evinasa evinasa

evinasa je offline (nepripojený) evinasa

Krásni havovia! Ja mám čivavku, a kvôli chlpom som chcela krátkosrstú, ale jej chlpy sú nakoniec ešte horšie – ostré ako ihličky, do všetkého sa zabodávajú ☺ Ale aspoň s tým strihaním nemám problém, len jej srsť hladím kefou na bábätká, z toho ju má krásne mäkkú a lesklú, aj sa jej to páči
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maxipc:
To je nádherná havka, čierna ako uhoľ, úplný protiklad mojej snežienke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať