Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My sme iba raz skúšali strihať pazúriky u veterinára, a dopadlo to katastrofálne. Odcvikol len jeden, potom sa od strachu pokadila. Odvtedy si pazúriky okusovala sama podľa potreby a obrusovali sa jej aj behaním. Teraz má 14 rokov, už je staručká, chodí len pomaly, pazúriky rastú a zadné si už okusovať nevládze. Tak neviem, čo budeme robiť. Druhý pes to nepotreboval, má ich stále samoobrúsené.

Čo sa týka stravy, kupujeme acanu, pre obidvoch, acanu adult a acanu pacifika psovi, a acanu senior a light pre našu starkú. Lacno sa dá kúpiť cez intenet na stránke http://www.egaleria.sk/.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ďakujem Vám dievčence, upokojili ste ma.
Ten náš chlpáčik absolvoval za tri mesiace operáciu zlomenej sánky, vyťahovanie drôtov a potom operáciu slznej žliazky, tak ho ofukujem, hladkám a sledujem ako batoľa.
To by žiaden nepsíčkar nepochopil psíčkara, koľko obáv sa dá zažiť pri štvronohom stvorení...
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

patalia Pozri príspevok
ja som zase pocula, ze pes ked pride do obdobia "puberty" tak prestane na chvilu posluchat... ale neviem ci je to pravda ale u nas to bolo jedno z kriterii preco si kupit fenku
Psíkom v puberte určite švitorí rovnako ako "ľuďom" v puberte. Ja to vidím na našej havke, má rok a pol, a má obdobia, keď nás totálne ignoruje, je neposlušná, a pritom na jej pohľade vidno, že vie, že robí zlotu. A na druhej strane sa správa ako dieťatko, ktoré potrebuje postískať, pri búrke sa strašne bojí a lezie nám pod perinu. A od kedy je vlastne pes dospelý?
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
..


..no ja , teda pepsikoláč (môj pes) tie vši nemal nikdy,ja tiež používam Frontline, ale práve som čítala, že vši sa na havkoch nepohybujú, a to, čo mala havka mojej kamky, liezlo, ako mravec v pancieri...a mala to na chrbátiku a na brušku a vši sú vraj len okolo ušiek a na hlave...tak neviem, čo by to mohlo byť za chamraď...
http://www.pet-girl355.estranky.cz/c...o-zdravie.html
Zažila som psie blchy na šteniatkach, a to veľmi krátko po narodení. Liezli. Tie blchy. Hľadala som niečo, čo by neškodilo psíčkom, ani ich maminke a tak som sa vlastne dozvedela o Frontline.
Našťastie sa psia rodinka zdržiavala v priestoroch, ktoré sa dali ľahko dezinfikovať ( Savom) , všetko spod psov som vyhodila a všetky naše veci som vyvárala a žehlila.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Objednávali ste krmivo cez Zoohit /v Nemecku zooplus AG/? Majú výborné uvádzacie ceny, len mám obavu, či krmivo naozaj doručia. Platba kartou, alebo predom na účet v Nemecku.
Inak dve 14kg vrecia Proplane pre šteňatá stoja/včetne balného a dopravy až domov/ 91.17 Euro.
Má niekto z Vás skúsenosti s touto firmou? Neviem, či to mám "lajsnúť"?????
Naposledy upravil truch : 18.07.10 at 07:48
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

gazda Pozri príspevok
Dobry den,
potrebovsal by som poradit s fenkou labradora. Dlhodobo sa skriabe po celom tele a hoci sme ju uz 2x kupali v pripravku od zverolekara, opakuje sa to. Uz toho mame vsetci plne zuby, vratane fenky. Mate s tym niekto skusenosti a viete poradfit ake kroky treba urobit&,

Dakujem
Ak to nie sú parazity, ani kožná choroba, ešte by som doporučovala pouvažovať nad zmenou jedálneho lístka. Poradiť sa s veterinárom, ako by ho bolo vhodné zmeniť.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

chorvatik Pozri príspevok
Nedal by sa napisat link na ten obchod zoohit na tie granule?
http://www.google.sk/aclk?sa=l&ai=CF...google/-56901/
2 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

korela Pozri príspevok
Potrebovali by sme niečo ako jednorazové plienky, v tomto prípade koberčeky... na videu vzadu za psíkmi
To sú hygienické podložky, tzv. inkontinenčné podložky, dostaneš ich kúpiť v lekárni a možno aj u veterinára ako podložky pod zvieratá.
2 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ešte dnes sa všetci tešíme. Cez víkend budeme na záhrade. Som zvedavá, či pôjde na to pole opäť. Doteraz tam boli len nízke plodiny, tak sme sa navzájom videli. Navštevovala tam škrečkov, šak je to jazvečík-mix. Vždy prišla celá upracovaná a špinavá, museli sme ju vždy vykúpať.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lubaba Pozri príspevok
kto mi poradí, moja yorkshirka začala dnes sa intenzívne "motať" sa mi pri nohách a chce aby som sa s ňou maznala, neviem čo to znamená, robila to aj predtým, myslela som že keď sedíme pri stole a jeme že chce aby sme jej niečo dali, alebo sa bojí, alebo by chcela ísť von, ja fakt neviem, aká to je reč psa?
To zvieratká mávajú občas také obdobie. Vidím to aj na našich. Niekedy sa až pchajú pod ruku, aby sme ich potúlili, niekedy nemajú zas náladu, ked ich chceme potúliť my.
Asi si iba vyžadujújú pozornosť, alebo žiarlia na niekoho...
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

To je práve ono. Ja si nie som istá či je správne psíka, keď sa vráti z role vyhrešiť - akože čo si dovolil odbehnúť alebo pochváliť, že ihneď na zavolanie prišiel (aby sa nebál vrátiť). Zatiaľ som ju vždy pochválila, pretože ihneď pribehla. Len v tom jednom prípade už sa sama chcela vrátiť ale pre dážď a vysokú kukuricu stratila orientáciu a keď sa dostala ďaleko, tak naše volanie nepočula.[/QUOTE]

Pre JaDo: Psíka treba vyhrešiť hneď keď neposlúchne, neskôr už nevie, za čo bol vyhrešený. Keď poslúchne, treba chváliť, majú to veľmi radi . Potom si to už zapamätá a príde si po pochvalu. To sú moje skúsenosti -amatéra chovateľa.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kvaka Pozri príspevok
Keď pribehne k nášmu psovi cudzí pes, o ktorom neviem, ako zareaguje, dám môjmu povel zostaň alebo nechaj havka a poslúchne. Vrtí chvostom, ale stojí na mieste. Pritom hovorím, to je dobrý havko, dobrý. Môj pes je vtedy pokojný.
My sa zatiaľ učíme základné povely, retriever je tvrdohlavý psík, niekedy poslúcha úplne na jedničku, inokedy vôbec. Psíkov si moc nevšíma, ale miluje ľudí,hlavne malé deti, nedaj bože, aby sa jej niekto prihovoril Až si ucvrkne od šťastia a ide sa zblázniť od radosti a vtedy je absolútne neovládateľná, neviem či sa nám podarí naučiť ju, aby si ľudí nevšímala
2 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
lujza.j Pozri príspevok
andreaS, hovoríš mi z duše mňa sa minule jedna pani opýtala, keď som venčila, že či nekúše a ja že kto? slepecký pes? je pravda uštekancov sú plné sídliská, tiež som mala minule výmenu názorov v pani, ktorej som odporučila nech dá svojemu psovi kočík, pretože bol v takom štekačom amoku, že som myslela že chytí astmatický záchvat a náš labroš nič ani malilinký štek, len jej psa išlo rozdrapiť
Na otázku, či kúše, odpovedám "ÁNO, granule"
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to co pises by sa stalo v tom pripade keby ste nepouzili postroj ale ten psi bezpecnostny pas by ste upevnili na obojok

ale postroj je pre psika dost bezpecny... je lepsi pre psy ktore sa tahaju, lebo maju lepsiu stabilitu v tahu, preto je aj lepsie ked sa psi bezpecnostny pas upevni o postroj...
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

puklica206 Pozri príspevok
mám takú otázku...dnes sme si domou priniesli šteniatko...ako ho mám naučiť aby mi necikal po celom dome?
Nepoznám vek šteniatka, ale v prvom rade obmedziť šteniatku priestor, inak si spravý z vášho domu hračkáreň a venčisko, zaviesť pravidelné časy kŕmenia, venčenia a hrania sa. Keď zbadáte, že sa šteniatko pripravuje k čúraniu, schmatnúť ho a vyniesť von, pochváliť ho radostným hlasom, prípadne dať mu aj pamlsok.
Na noc ho môžete naučiť cikať na hygienickú podložku.

Neviem plemeno ani vek, ale za normálnych okolností by šteniatko pri odbere už malo byť naučené základným hygienickým návykom u chovateľa.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela Pozri príspevok
Dúfam, že ma nevyhrešíte, naša má už 5 mesiacov, kapsička bola od štyroch.
Ale spýtam sa pri tejto príležitosti, dajú sa jej ostrihať pazúriky? Robieva sa to? A zúbky, Pera Nová spomínala že sa menia v polroku. Je to tak?
Ďakujem.
Ja vas nemam preco hresit. Kazdy sa stara o svoje zviera tak, ako uzna za vhodne, len sa cudujem, ze nikto si neprecita zlozenie vyrobku,. ktore kupuje.
Tie kapsicku su najvacsie svinstvo, co mozete psovi dat, to mu radsej dajte zvysky z ludskej stravy.
Co sa tyka pazurikov, nam to striha strihacka, ked sa psik ide strihat. A to len tak raz za cas.
Pes sa prezubuje tak do tych 6 mesiacov, je to individualne. Clovek to zisti tak, ze pes ovela viac hryzie a chce hryst vsetko.

Dievcata, fakt davajte pozor, co davate psovi zrat.
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

veru tak, konzervy a ine riedke srandy od bezne dostupnych chovproduktov ci hyper-super-marketov nasim psom nedavame... rovnako ani bezne dostupne granule... bohuzial je to riadny bordel...

akurat teraz riesim dilemu zmeny krmiva... zaujalo ma holisticke krmivo pronature... ratala som si dennu davku a pre oboch to denne vychadza na 1,30 ...

malemu krpcovi kupte malu latkovu budku... najde si tam utocisko a bude tam cuckat
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

[QUOTE=andreaS;1541853]veru tak, konzervy a ine riedke srandy od bezne dostupnych chovproduktov ci hyper-super-marketov nasim psom nedavame... rovnako ani bezne dostupne granule... bohuzial je to riadny bordel...

Veru som sa aj ja už poučila. Chcela som urobiť našej psíčke na minulé Vianoce (jej prvé u nás) radosť, aby smutne nehľadela, čo za dobroty vyjedáme, kúpila som jej ako vianočné menu konzervu. Skoro týždeň sme každú chvíľu behali von, takú hnačku mala chuderka. Konzervy odvtedy nie!
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nas starsi ukrutne bojoval pri strihani ked bol maly... teraz obcas strajkuje ale takym stylom ze mi zoskoci zo stola... a ja sa bojim aby si neublizil, takze striham len za asistencie... lebo uz mal jeden uraz s chrbticou a obavam sa, ze druhy by bol horsi

na strihanie pazurikov si netrufam... je sice pravda, ze mlady ich ma biele a pekne vidno kde zacina "zive" ale aj tak sa bojim... smykne sa mi, zastrihnem a bude mu valit krv... pri starsom sa nam to stalo pri prvom domacom strihani a odvtedy to nechavam na odbornikovi... je to zvlastne ze zo zastrihnutia nechtu valilo tolko krvi a hlavne velmi dlho, tazko sa to zastavovalo... preto su aj pripravky na zastavenie krvacania, ale my to neriskujeme
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Veľmi pravdepodobne je to ekzém, ak sa aj škrabe častejšie. Môže byť len lokálny, ale aj na väčšej časti tela. Treba ísť veterinárovi.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať