Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja robím nasledovné koláčiky : recept je od oka
asi 250g mäsová drť(jedna kocka), také isté množstvo pomletej pečienky, sparím sáčok ovsených vločiek, asi 100 g tvaroh, 2 biele jogurty a zomeliem aj trochu mrazenej zeleniny. Vypracujem hustú kašu (pridám podľa potreby pár lyžičiek múky). Z hmoty kladiem na vymastený plech malé kôpky, ktoré upečiem do hneda.
Psíkovia to majú strašne radi. Nie je to náročné ani drahé. Z tohoto množstva mám asi 300 kusov. Polovicu dám do útulku a druhú mám pre domáceho maznáčika, prípadne psíkov, ktorých ponúkneme na prechádzke.
7 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vierka, tak tie tvoje sú určite super. Ja síce psíka nemám ale si viem predstaviť ako psíkom musia chutiť. Tu som našla ešte jeden Keksy pre psov
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

verkaz Pozri príspevok
Ja robím nasledovné koláčiky : recept je od oka
asi 250g mäsová drť(jedna kocka), také isté množstvo pomletej pečienky, sparím sáčok ovsených vločiek, asi 100 g tvaroh, 2 biele jogurty a zomeliem aj trochu mrazenej zeleniny. Vypracujem hustú kašu (pridám podľa potreby pár lyžičiek múky). Z hmoty kladiem na vymastený plech malé kôpky, ktoré upečiem do hneda.
Psíkovia to majú strašne radi. Nie je to náročné ani drahé. Z tohoto množstva mám asi 300 kusov. Polovicu dám do útulku a druhú mám pre domáceho maznáčika, prípadne psíkov, ktorých ponúkneme na prechádzke.
Toto vyzerá super! Najmä, že tam nejde toľko múky.
Mäsová drť - to je nejaké krmivo pre psy?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Áno, kupujem to v chovateľských potrebách majú také štvrťkilové kocky. Ma tam byť hovädzie alebo kuracie mäso aj s chrupavkami a kosťami . Je to na jemno zomleté.
Tieto koláčiky sú naozaj fajné, moji psíkovia doma aj havkáči v útulku ich majú strašne radi.
1 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Máme presne ten istý problém s kokerkou. Dnes som bola u MVDr, pretože už asi dva týždne potravu ovonia, ale nechá tak. Pred tým mala občas dni, že jej nechutilo, ale po prechádzke jej nechutenstvo raz-dva prešlo a misku vyprázdnila ako nič. Teraz si už neberie ani z ruky, ovonia, otočí sa a chudne. Doktorka jej dala nejaké tabletky, ktoré by jej mali "upratať žalúdok", lenže tabletku nejdem do nej dostať, keďže jedlo odmieta. Tak len injekčnou striekačkou jej roztok tabletky streknem do papuľky. Ináč plasty, drevo, papier, topánky - to je jej a teraz už vyhľadáva i trávu, zrejme jej tráva pomáha tráviť...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Skús biely jogurt, po lyžičkách, mal by upraviť mikroflóru.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ak má rada bryndzu, tak tá by tiež mohla pomôcť a tiež acidko.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

eluša Pozri príspevok
Máme presne ten istý problém s kokerkou. Dnes som bola u MVDr, pretože už asi dva týždne potravu ovonia, ale nechá tak. Pred tým mala občas dni, že jej nechutilo, ale po prechádzke jej nechutenstvo raz-dva prešlo a misku vyprázdnila ako nič. Teraz si už neberie ani z ruky, ovonia, otočí sa a chudne. Doktorka jej dala nejaké tabletky, ktoré by jej mali "upratať žalúdok", lenže tabletku nejdem do nej dostať, keďže jedlo odmieta. Tak len injekčnou striekačkou jej roztok tabletky streknem do papuľky. Ináč plasty, drevo, papier, topánky - to je jej a teraz už vyhľadáva i trávu, zrejme jej tráva pomáha tráviť...
Inak toto nie je sranda. Ak má pretrvávajúce problémy s tráviacim traktom, išla by som na RTG. Hlavne keď má rada, ako píšeš rôzne plasty, drevo ... Ak má v tráviacom trakte cudzí predmet, môže aj uhynúť, hlavne keď píšeš že chudne.
Poznám psa, ktorý žil s kúskom loptičky v tráviacom trakte dva roky, ale poznám aj psa, ktorý behom mesiaca uhynul (zlý prístup a diagnóza veterinára).
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Naša mala obdobné problémy. Za normálnych okolností žerie ako "pardál", vtedy jedla veľmi málo a tiež schudla. Zrazu začala vracať a vyvrátila kameň, úplne hladký, väčší ako pinpongová loptička Znovu začala jesť ako predtým Takže je možné, že niečo zhltla a to jej robí tie problémy.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Veselú Veľkú Noc aj našim miláčikom.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tak sme včera, ešte aj dnes ráno, mali manévre Naša pažravá slečna zožrala taký vecheť na umývanie riadu, neviem kde ho splašila Chytila hnačku, vracala........., neviete si predstaviť ten humus a smrad Hneď som jej dala čierne uhlie, zhltla ho ako cukrík a navarila som jej ryžu s mrkvou. Ráno už bola len jedna mláka, dúfam, že keď dnes prídem domov, nebudem musieť zase pucovať
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pokojne velkonocne sviatky vsetkym milovnikom psov.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.my-retriever.eu/index.php...-uvahahmotnost keby náhodou niekoho zaujímalo....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

maly motocyklista, psik mojej kamaratky.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ballu vo veku 6 mesiacov
DSCN6424.JPG  
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

A ako som sľúbila, konečne mám v ruke PON magazyn 2012
pon_magazyn201202.jpg  
pon_magazyn201201.jpg  
pon_magazyn2012.jpg  
1/1
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Môj prvorodený, Maxim
max1.jpg  
max2.jpg  
1/1
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ani jeden majitel b PP psa nemoze zarucit, ze rodicia jeho psa neziju takto.

0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim

"Zákony neexistujú, len VY to môžete zmeniť!" Autor/i plagátu sa snažili zapôsobiť na city ľudí a asi preto si pomohli klamstvom. Nie je pravda, že zákony neexistujú. Zákony existujú: o chove, podmienkach chovu, o týraní atď. Problém je v tom, že aj keď niekto upozorní príslušné orgány (RVPS, políciu) na porušovanie zákonov, tak sa títo niekedy na to jednoducho.... hodia bobek a skonštatujú, že je všetko OK (toto dokážu posúdiť aj od stola - bez toho, aby išli obhliadnuť skutočný stav).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať