Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1 Pozri príspevok
Ani jeden majitel b PP psa nemoze zarucit, ze rodicia jeho psa neziju takto.

pre boha,to je čo????? veľkochov???? to snáď ani nie je možné..........
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Toto je "CHOV"- b PP psov. Ked som bPP mnozenie tu odsudzovala a je jedno, ci sa mnozi na jednom, ci 100 psoch, skoro ma tu mnohi ukamenovali. Ale k tomuto obrazku sa ziaden z nich nevyjadril.! DIVNE.

Len Livia opat napada plagatik, kde je vysvetleny vyznam chovu PP psov. Vraj su zakony, ktore bPP chov zakazuju, reguluju a letacik hra na city ludi. Co nie je pravda, letacik len vysvetluje, v com je rozdiel medzi chovom PP psov a tymto tu na obrazku.
0 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alaya1 Pozri príspevok
Nechce sa mi s tebou hadat, precitaj si par svojich prispevkov dozadu, kde sa prave mna pytas, aby som ti citovala zakony, kde sa pise o chove b PP psov, ktore tento chov zakazuju.!! Teraz pises, ze zakony existuju!! Absolutne sa v tom nevyznas.Len mi je luto, ze si sa nevyslovila aj k dalsiemu obrazku, ...To je vsetko, co k tomu napisem.
zato ty sa vyznas

zakon o veterinarnej starostlivosti

§ 22
Ochrana zvierat

(1) Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný pri chove zvierat alebo držaní zvierat zabezpečiť ich ochranu a pohodu, ktorou sa rozumie dosiahnutie takého vzťahu medzi prostredím a každým individuálnym zvieraťom, ktorý s ohľadom na druh zvieraťa, stupeň jeho vývoja, prispôsobenia sa a domestikácie zaručí jeho dobrý zdravotný stav, fyziologické a etologické potreby, dostatočnú voľnosť pohybu, sociálne vzťahy, rozvíjanie jeho daností a fyziologické prejavy správania, a to dodržiavaním požiadaviek na
a) kontrolu zvierat,

b) ustajnenie zvierat a na používané zariadenia,
c) kŕmenie, napájanie, podávanie liekov, veterinárnych liekov a veterinárnych prípravkov,6)
d) chov zvierat a vykonávanie zákrokov na nich, e) vedenie záznamov,
f) prepravu zvierat,
g) vykonávanie pokusov na zvieratách a na chov a dodávanie zvierat na vykonávanie pokusov na nich,h) ochranu zvierat v čase ich usmrcovania alebo zabíjania,
i) ochranu voľne žijúcich zvierat a nebezpečných zvierat chovaných v zajatí,
j) ochranu spoločenských zvierat.
(2) Zakazuje sa týranie zvierat, ktorým je každé konanie okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu, ktorým sa
a) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia,
b) bez použitia anestetík, ak je to potrebné, spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov, brúsenia zobákov a kastrácie kohútikov,105a) kupírovania časti chvosta psov v súlade s uznanými plemennými znakmi do veku 14 dní od narodenia a kupírovania časti chvosta malých prežúvavcov narodených na území Slovenskej republiky do veku osem dní, odrohovania mláďat domácich prežúvavcov do veku osem týždňov pri dodržaní podmienok zabraňujúcich rozširovaniu chorôb a okrem odstraňovania vlčieho pazúrika u psov, ktoré môže vykonávať len osoba podľa § 10 ods. 2,
c) spôsobí zvieraťu trvalá alebo dlhodobá porucha správania,
d) prekračujú biologické schopnosti zvieraťa alebo sa zvieraťu spôsobuje neprimeraná bolesť, poranenie alebo utrpenie,
e) obmedzuje výživa a napájanie zvieraťa, čo poškodzuje jeho zdravotný stav, f) spôsobí zvieraťu zbytočné utrpenie alebo bolesť tým, že sa nevyliečiteľne choré, slabé alebo vyčerpané zviera, pre ktoré je ďalšie prežívanie spojené s trvalou bolesťou alebo utrpením, vydá na iný účel ako na neodkladné bezbolestné usmrtenie,
g) spôsobí zvieraťu bolesť alebo utrpenie tým, že sa použije ako živá návnada.

(3) Ďalej sa zakazuje
a) dopovať zvieratá alebo im podávať omamné látky a chemické látky poškodzujúce ich zdravie alebo navodzujúce ich nefyziologický stav, alebo podávať im potravu obsahujúcu látky alebo predmety, ktoré im spôsobujú bolesť, utrpenie alebo ich inak poškodzujú, okrem odôvodnených zdravotných a schválených pokusných dôvodov,
b) používať podnety, predmety alebo pomôcky vyvolávajúce bolesť tak, že spôsobujú klinicky zjavné poranenie alebo klinicky preukázateľné negatívne zmeny v činnosti nervovej sústavy alebo iných orgánových sústav zvieraťa,
c) zasahovať do priebehu pôrodu spôsobom, ktorý zväčšuje bolesť alebo poškodzuje zdravie zvieraťa,
d) štvať zviera proti zvieraťu, cvičiť alebo skúšať zviera na inom živom zvierati okrem sokoliarskeho výcviku pernatých dravcov na lov zveri a prípravy zvieraťa na jeho vypustenie do voľnej prírody a používať živé zviera ako návnadu okrem schválených pokusných dôvodov; za štvanie, cvičenie a skúšanie zvieraťa na inom živom zvierati sa nepovažuje použitie poľovného psa alebo poľovne upotrebiteľného psa podľa osobitného predpisu,106) a použitie psa na pastierske účely.
e) použiť zviera ako cenu alebo prémiu v súťažiach a pri výstavách zvierat,
f) použiť živé zvieratá v umeleckej produkcii a v reklame bez oznámenia miestne príslušnému orgánu veterinárnej správy,
g) propagovať týranie zvierat,
h) opustiť zviera s úmyslom zbaviť sa ho; za opustenie sa nepovažuje vypustenie voľne žijúceho zvieraťa do jeho prirodzeného prostredia, ak to dovoľuje zdravotný stav zvieraťa a charakteristika prostredia,
i) usmrtiť zviera bez primeraného dôvodu,
j) vykonávať štátne veterinárne činnosti v rozpore s § 10 ods. 3,
k) chovať zvieratá v nevhodných podmienkach alebo tak, aby si sami alebo navzájom spôsobovali utrpenie,
l) používať elektrický prúd k obmedzeniu pohybu končatín alebo znehybnenia zvieraťa okrem použitia elektrických ohradníkov alebo prístrojov pre elektrické omračovanie a usmrcovanie zvierat, m) zbavovať ryby šupín alebo plutiev pri manipulácii so živými rybami alebo im vtláčať oči do očníc,
n) zabíjať gravidné zvieratá okrem prípadov, u ktorých je na základe odborného posúdenia veterinárnym lekárom zrejmé, že je bezprostredne ohrozené zdravie matky alebo plodu.
(4) Primeraným dôvodom na usmrtenie zvieraťa je

a) prípad nutnej obrany a krajnej núdze, b) usmrtenie jatočného zvieraťa alebo iného zvieraťa využívaného na získavanie produktov živočíšneho pôvodu,

c) usmrtenie zvieraťa v schválenom pokuse, d) bezbolestné usmrtenie zvieraťa z dôvodu jeho nevyliečiteľnej choroby, závažného alebo rozsiahleho poranenia alebo jeho veku, ak je jeho ďalšie prežívanie spojené s nepretržitou bolesťou alebo utrpením; bezbolestné usmrtenie zvieraťa po predchádzajúcom zbavení vedomia môže vykonať len veterinárny lekár okrem skončenia utrpenia zvieraťa v naliehavých prípadoch, ak nemožno rýchlo zabezpečiť pomoc veterinárneho lekára,

e) usmrtenie zvierat pri eradikácii, kontrole, prevencii a diagnostike chorôb a deratizácii, f) usmrtenie nechcených zvierat, ak pre ne nie je možné zabezpečiť náhradnú starostlivosť; neplatí pre služobné zvieratá,

g) ulovenie zvieraťa povoleným spôsobom.
(5) Zákazy podľa odsekov 2 a 3 sa vzťahujú len na stavovce.


(6) Vlastník zvieraťa alebo držiteľ zvieraťa je povinný zabezpečiť opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania.

(7) Štát a obce zriaďujú, prevádzkujú a podieľajú sa na prevádzke útulkov a karantén pre zvieratá.


(8) Obce sú povinné zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce.


(9) Odchyt túlavých zvierat a ich umiestňovanie do útulkov a karanténnych staníc môžu vykonávať iba odborne spôsobilé osoby vyškolené podľa § 6 ods. 2 písm. ap).
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nerozumiem,čo znamená toto citovanie zákona?
ano,ten zákon existuje,ale Ty si myslíš,že množiči ho dodržiavajú?keby ho dodržiavali,tak by neboli množiči....zákon sa nedodržiava a nekontroluje a porušovanie nikto nepokutuje ani inak nerieši
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

citovanie zakona je dokaz o tom, ze chov je zakonne upraveny - ci uz su to s PP alebo bez PP

to, ze sa nedodrziava je druha vec - ak mate konkretne poznatky o nedodrziavani, tak to hlaste na prislusnych miestach
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

1Dara Pozri príspevok
citovanie zakona je dokaz o tom, ze chov je zakonne upraveny - ci uz su to s PP alebo bez PP

to, ze sa nedodrziava je druha vec - ak mate konkretne poznatky o nedodrziavani, tak to hlaste na prislusnych miestach

niekoľkokrát som hlásila,urgovala.....najprv že prešetríme.....potom,že už sme tam poslali pracovníka.....potom už ani neodpovedali,dodnes som sa nedozvedela,či tam od nich niekto vôbec bol a či to vyšetrili a ako to dopadlo...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kopretinka Pozri príspevok

niekoľkokrát som hlásila,urgovala.....najprv že prešetríme.....potom,že už sme tam poslali pracovníka.....potom už ani neodpovedali,dodnes som sa nedozvedela,či tam od nich niekto vôbec bol a či to vyšetrili a ako to dopadlo...
no a myslis si, ze ak by si hlasila, urgovala nedodrziavanie navrhovaneho "zakona o chove psov s PP" bol by vysledok iny?
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

1Dara Pozri príspevok
zato ty sa vyznas

zakon o veterinarnej starostlivosti

§ 22
Ochrana zvierat
...
1Dara, obrovské ĎAKUJEM!!! Áno, toto je jeden zo zákonov/predpisov, ktorý upravuje chov ZVIERAT (teda nie len psov). Aspoň niekto tu chápe, čo a čom píšem, na rozdiel napr. od Alaye1, ktorá sa potrebuje so mnou len dohadovať namiesto toho, aby aspoň trošku porozmýšľala nad tým, čo píšem.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

kopretinka Pozri príspevok
nerozumiem,čo znamená toto citovanie zákona?
ano,ten zákon existuje,ale Ty si myslíš,že množiči ho dodržiavajú?keby ho dodržiavali,tak by neboli množiči....zákon sa nedodržiava a nekontroluje a porušovanie nikto nepokutuje ani inak nerieši
kopretinka Pozri príspevok
niekoľkokrát som hlásila,urgovala.....najprv že prešetríme.....potom,že už sme tam poslali pracovníka.....potom už ani neodpovedali,dodnes som sa nedozvedela,či tam od nich niekto vôbec bol a či to vyšetrili a ako to dopadlo...
Kopretinka, a o čom som to písala ja? Radšej to pre niektorých zvýrazním:

Llívia Pozri príspevok
http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim

"Zákony neexistujú, len VY to môžete zmeniť!" Autor/i plagátu sa snažili zapôsobiť na city ľudí a asi preto si pomohli klamstvom. Nie je pravda, že zákony neexistujú. Zákony existujú: o chove, podmienkach chovu, o týraní atď. Problém je v tom, že aj keď niekto upozorní príslušné orgány (RVPS, políciu) na porušovanie zákonov, tak sa títo niekedy na to jednoducho.... hodia bobek a skonštatujú, že je všetko OK (toto dokážu posúdiť aj od stola - bez toho, aby išli obhliadnuť skutočný stav).
1 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

kopretinka Pozri príspevok
nerozumiem,čo znamená toto citovanie zákona?
ano,ten zákon existuje,ale Ty si myslíš,že množiči ho dodržiavajú?keby ho dodržiavali,tak by neboli množiči....zákon sa nedodržiava a nekontroluje a porušovanie nikto nepokutuje ani inak nerieši
Zákon sa musí dodržiavať, pokiaľ viem, už toto platí dlho, ešte vlani v októbri som pripla odkaz na novelu. http://www.porada.sk/t98890-p49-star...ml#post1875316
Zákon nerieši chov PP psov, ani chov bez PP psov, rieši všeobecne chov zvierat. Takže ak niekto porušuje zákon, treba to nahlásiť na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu.


Ten link je už nefunkčný, dávam odkaz na celý zákon v platnom znení. http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-39
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Nechce sa mi s tebou hadat, precitaj si par svojich prispevkov dozadu, kde sa prave mna pytas, aby som ti citovala zakony, kde sa pise o chove b PP psov, ktore tento chov zakazuju.!! Teraz pises, ze zakony existuju!! Absolutne sa v tom nevyznas.Len mi je luto, ze si sa nevyslovila aj k dalsiemu obrazku, ...To je vsetko, co k tomu napisem.
Alaya1, ja som si tú námahu dala a našla som si predpisy, ktoré upravujú starostlivosť o zvieratá, ich chov, držbu. Takže to TY si, kto vie o tom veľko houby. Skús na moje príspevky reagovať menej prehnane, potom sa ti (tajne dúfam) bude lepšie rozmýšľať o tom, o čom skutočne píšem

Llívia Pozri príspevok
"Zákony neexistujú, len VY to môžete zmeniť!" Autor/i plagátu sa snažili zapôsobiť na city ľudí a asi preto si pomohli klamstvom. Nie je pravda, že zákony neexistujú. Zákony existujú: o chove, podmienkach chovu, o týraní atď. Problém je v tom, že aj keď niekto upozorní príslušné orgány (RVPS, políciu) na porušovanie zákonov, tak sa títo niekedy na to jednoducho.... hodia bobek a skonštatujú, že je všetko OK (toto dokážu posúdiť aj od stola - bez toho, aby išli obhliadnuť skutočný stav).
Ani v pripravovanom zákone na ochranu zvierat nebola zmienka o zákaze chovu psov bez PP. Písalo sa v ňom len o povinnej registrácii ľudí, ktorí ich chovajú za účelom "produkcie" mláďat.

Mimochodom, ako môže niekto napísať, že množitelia psov nechovajú? Oni ich pestujú? V tom pripravovanom zákone bol pojem CHOVATEĽ definovaný takto:
§ 3 Základné pojmy
Na účely tohto zákona sa rozumie
d) chovateľom zvieraťa fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá má zviera vo svojej starostlivosti a je za zviera zodpovedná, a to i na prechodný čas
.
(Zatiaľ sa mi nepodarilo v teraz platných predpisoch nájsť definíciu pojmu "chovateľ" vo vzťahu k spoločenským zvieratám.)
1 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

§ 48 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe pokutu od 400 eur do 1000 eur, ak
..
h) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

§ 50 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe – podnikateľovi alebo právnickej osobe pokutu od 2 500 eur do 40 000 eur, ak...

q) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

Nikde sa tu nepíše nič o PP či bez PP psoch.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
§ 48 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe pokutu od 400 eur do 1000 eur, ak
..
h) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

§ 50 ods. 3 Orgán veterinárnej správy uloží fyzickej osobe – podnikateľovi alebo právnickej osobe pokutu od 2 500 eur do 40 000 eur, ak...

q) opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho, nezabezpečí opatrenia na zabránenie úteku zvieraťa, jeho neplánovaného rozmnožovania alebo nežiaduceho rozmnožovania,

Nikde sa tu nepíše nič o PP či bez PP psoch.
Ani v pripravovanom zákone nebolo ani mäkké F o tom, že by psy mali mať povinne PP.

Má niekto vedomosť o tom, že by nejaký človek dostal pokutu za to, že mala jeho fenka neplánovane mladé? Alebo za to, že mu ušiel pes, ktorý nakryl fenku a boli z toho šteniatka? Podľa mňa to toiž je neplánované rozmnožovanie. A? Zákon je, ale nikto to netrestá.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Alaya1, a toto nie je tiež klamstvo?
http://www.qop.sk/sites/default/file...RZUS_bezPP.jpg
Citujem: "PP sa psovi nedá vybaviť dodatočne! Dokonca je to nelegálne a trestné!"
Tak v štáte, ktorý nemá upravené ZÁKONMI vydávanie PP, je trestné a nelegálne dať ho psovi dodatočne?

http://www.qop.sk/sites/default/file..._ZDRAVIE.jpgň
Citujem: Množením psov nevhodných na chov vznikajú zdravotné problémy.
Množiteľ nekontroluje stav psov, zdravotné vady a dedičné choroby.

Proti tomuto predpisy sú, takže slová na plagátoch "Zákony neexistujú" sú len drísty, ktoré majú hrať na city.
Je mi jasné, proti čomu autori plagátov bojujú. Ale to zavádzanie klamaním o neexistujúcich zákonoch mi vadí. Zákony sú - síce nie dokonalé, ale sú a už teraz je možné vďaka týmto zákonom zakročiť proti množiteľom. Ale na čo sú tie zákony dobré, keď sa nedodržiavajú, a keď aj tí, ktorí kontrolu ich dodržiavania majú v kompetencii, na to kašľú? Čo zmení nejaký ďalší zákon, keď sa nezmení prístup ľudí - nielen RVPS, policajtov a sudcov?!
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nepoznám také prípady pokuty, susedom pravidelne utekal pes, a už sa ani nenašiel. Pevne verím, že je v lepších rukách. Ono je to aj o tom, že obce na to kašlú lebo pokuty by mohli spôsobiť práve opačný účinok, teda ten, kto koná v rozpore so zákonom bude opatrnejší, čo môže znamenať aj zhoršenie podmienok chovu. Nežiadúci chov sa bude môcť kontrolovať cez čipovanie, to je už povinné. Veterinári by mali mať databázu všetkých psíkov, len ešte stále neviem, ako a kto pochytá dedinské mačky.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

O tom cipovani som svoj nazor pisala uz davnejsie. /narychlo vymyslene,ale nedotiahnute do konca/

Pred par dnami syn vybehol len povedla domu s havom. Siel iba na chvilu, vedla domu,tak zobral iny obojok. Na dlhsie vychadzky ma iny, ovesany znamkami.
Akurat sli okolo mestsky policajti. Samozrejme, hned otazka: ako to, ze pes nema znamku, ze je to na pokutu.
Sice bol od domu par metrov, mohol ist zobrat,ale odpovedal im : ved ten pes ma cip, tam ma vsetky udaje, mozete si skontrolovat. Policajti vypulili oci...a odisli.
O nejakej citacke kvoli kontrole mozu len snivat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1Dara Pozri príspevok
no a myslis si, ze ak by si hlasila, urgovala nedodrziavanie navrhovaneho "zakona o chove psov s PP" bol by vysledok iny?
Mila Dara, tak myslim, ze sa vyznam. Chov PP psov ma dane pravidla. Pravidla zastresuje FCI- medzinarodna kynologicka organizacia.Takze, ak sa pravidla chovu PP psov nedodrziavaju,treba to hlasit na SKJ, si SPZ, ktore FCI zuastresuje. Tak pracuju kluby jednotlivych plemien, ktore su povinne porusovanie chovu PP psov riesit. Ak to klub neviesi, treba to oznamit SKJ, ci SPZ, ak to neriesia tam, tak na FCI!! Moznosti tu su.

Inak dievcata, je mi luto, ze tieto hrozostrasne obrazky vo vas vyvolali len potrebu dasich atakov a hladania toho, ako sa to neda.Citovania dlhociznych zneni zakonov,ktore si kazdy moze precitat inde. Ale ani chvilka zamyslenia nad tym, preco niektore psy takto ziju a to som tu dala ten najpozeratelnejsi obrazok.

Zaverom- rozmyslali sme viaceri o tom, preco ste mi tu raz napisali, ze my majitelia PP psov, si myslime, ze nasi psy su NAD psy, neviem, kto to napisal, tak moj priatel dlhorocny chovatel to vystihol dobre- je to pozostatokn sociali.zmyslania, kde sa cistokrvne psy nesmeli prezentovat. Asi mal v niecom pravdu.Ludom nebolo vysvetlovane, preco a ako...zial.

Naozaj som si myslela, ze ta fotka vo vas vyvola aspon na minutku potrebu zamysliet sa nad tym, ci naozaj to mnozenie bastardov netreba zastavit, lebo je nekontrolovatelne, na rozdiel od chovu PP psov, kde su urcene presne pravidla rozmnozovania psov.

A vy tu zo vsetkeho zas a znova hladate len to, ako ospravedlnit to, ze sa rozmnozia bPP psy.

To je vsetko. je mi luto, ze nechcete chapat.....
uz ani obrazky tu nebudem pridavat, zbytocne.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Mila Dara, tak myslim, ze sa vyznam. Chov PP psov ma dane pravidla. Pravidla zastresuje FCI- medzinarodna kynologicka organizacia.Takze, ak sa pravidla chovu PP psov nedodrziavaju,treba to hlasit na SKJ, si SPZ, ktore FCI zuastresuje. Tak pracuju kluby jednotlivych plemien, ktore su povinne porusovanie chovu PP psov riesit. Ak to klub neviesi, treba to oznamit SKJ, ci SPZ, ak to neriesia tam, tak na FCI!! Moznosti tu su.
Milá Alaya1, toto je len ďalší dôkaz, že o tom nič nevieš. Asi milióntykrát: FCI NIE JE ŠTÁTNY ORGÁN!!! Je to záujmové združenie osôb - chovateľov psov, ktorí si stanovili nejaké pravidlá pre ich chov a zaviazali sa ich dodržiavať. Ale FCI nemôže vyžadovať ich dodržiavanie od iných ľudí, lebo ich pravidlá nie sú zákon!!! Ako môžu kluby riešiť porušovani chovu psov ľudí, ktorí do ich klubu nepatria?! A čo FCI sem nakluše k nejakému množiteľovi, vezme mu psov a strčí ho do basy za porušovanie zákonov?!

alaya1 Pozri príspevok
Inak dievcata, je mi luto, ze tieto hrozostrasne obrazky vo vas vyvolali len potrebu dasich atakov a hladania toho, ako sa to neda.Citovania dlhociznych zneni zakonov,ktore si kazdy moze precitat inde. Ale ani chvilka zamyslenia nad tym, preco niektore psy takto ziju a to som tu dala ten najpozeratelnejsi obrazok.
Alaya1, mne je ľúto teba Namiesto toho, aby si sa aspoň trošičku zamyslela nad tým, čo sa ti snažíme povedať, si stále dokolečka dokola melieš to svoje. Prečítaj si ten dlhočizne citovaný zákona a trošku sa potráp s hľadaním aj tých iných predpisov - tam je odpoveď na množiteľov a riešenie ich "množiteľstva". A ak si si to nevšimla, nestojíme na opačných stranách

alaya1 Pozri príspevok
Zaverom- rozmyslali sme viaceri o tom, preco ste mi tu raz napisali, ze my majitelia PP psov, si myslime, ze nasi psy su NAD psy, neviem, kto to napisal, tak moj priatel dlhorocny chovatel to vystihol dobre- je to pozostatokn sociali.zmyslania, kde sa cistokrvne psy nesmeli prezentovat. Asi mal v niecom pravdu.Ludom nebolo vysvetlovane, preco a ako...zial.
Tvoj priateľ "trafil" (vedľa) do čierneho - keď padol socializmus, bola som decko


alaya1 Pozri príspevok
Naozaj som si myslela, ze ta fotka vo vas vyvola aspon na minutku potrebu zamysliet sa nad tym, ci naozaj to mnozenie bastardov netreba zastavit, lebo je nekontrolovatelne, na rozdiel od chovu PP psov, kde su urcene presne pravidla rozmnozovania psov.
alaya1 Pozri príspevok
A vy tu zo vsetkeho zas a znova hladate len to, ako ospravedlnit to, ze sa rozmnozia bPP psy.
Čo nie je zákonom zakázané, je dovolené To zákon ospravedlňuje rozmnožovanie psov bez PP A múdro robí, že to dovoľuje, a na druhej strane zase niečo prikazuje a/alebo zakazuje v ich chove

alaya1 Pozri príspevok
To je vsetko. je mi luto, ze nechcete chapat.....
uz ani obrazky tu nebudem pridavat, zbytocne.
Alaya, fakt mi ťa je ľúto, že nechceš chápať - a to sme ti 3 písali, aká je skutočnosť. Čokoľvek ti vysvetľovať, je, žiaľ, zbytočné

PS: Tiež mám pre teba nejaké obrázky - pohyblivé: http://www. youtube.com/watch?v=ndkHjAZDSfQ

- aj taká je realita Keďže sa to však netýka psov, je ta asi podľa teba OK...
1 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1

18 Minutes Ago #10186 Tymto negujes to, co si pred par stran dozadu sama pisala.


A čo konkrétne?
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Alaya, keby sa dodržiaval zákon, tak by sa psíkovia mohli chovať tak, ako si to nielen ty, ale aj my predstavujeme, teda jedine vo vhodných podmienkach. Poznáš môj názor, netreba vidieť veci len biele alebo čierne, je tu zákon, ktorý máme, chráni psa (či iné domáce zviera), bez ohľadu na to, či s PP, či bez PP. Napísala som vyššie, že nekontrolovaný chov, nežiadúci chov je priestupkom, za ktorý sa dáva pokuta, vysoká pre podnikateľov. Týranie zvierat je však trestným činom, je to riešené v inom zákone. Ak by sa dodržiavali zákony a vykonávala sa aj kontrola každého chovu, nebolo by takých smutných a hrozných obrázkov, ako si pripla. Mne je ťažko, keď to vidím, čo na taký obrázok mám povedať, akurát že oznamovať donekonečna príslušným orgánom, kde sú porušené podmienky chovu, ja viac neviem urobiť. Každý, kto si kúpi teraz psa, už musí vedieť, že pes musí byť začipovaný, teda je kontrolovaný, je v evidencii, teda aj z kontrolovaného chovu. Už dávno nevyhľadávam také smutné fotky, mám dosť boľavú dušu a moje srdce by už toho veľa neunieslo. Poviem ešte príklad, nedávno sa utopilo 3 ročné dieťa, lebo niekto odniesol poklop šachty do zberu. Ten kto kúpil v zberni ten poklop, je rovnako zodpovedný, ako ten, kto ho ukradol. Rovnako ten, kto od množiteľa kúpi psa, je rovnako zodpovedný, ako ten, kto chová psíkov v nevhodných podmienkach. Mne je jedno, či s PP, či bez PP. Ide o ochranu zvierat, nie papierov. Tie sú kontrolované tak, ako si vyššie písala, zastrešujúcou organizáciou, ktorá sa venuje výlučne chovu psov s PP.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať