Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
kellee kellee

kellee je offline (nepripojený) kellee

kazdy pes sa da prevychovat, ale chce to doslednost, moj ma skoro tri a stale na nom pracujem

Lubaba Pozri príspevok
Dá sa prevychovať aj trojročná rozmaznaná yorkshirka?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zitka, dalo by sa. len to by si ho musela mať doma a často chodiť s ním von a veľa chváliť a dať pamlsok za každú potrebu, ktorú urobí von. Podľa toho, čo píšeš, tak psík je dlho sám doma a to by v čase, keď sa bude učiť, nemal.
0 0
Lucia Durcakova Lucia Durcakova

Lucia Durcakova je offline (nepripojený) Lucia Durcakova

da sa, len to chce trpezlivost.. hlavne tie male prachovky su prefikane..ale ked mas trpezlivost a razny pristup (ze nepopustis) tak sa da.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

verkaz Pozri príspevok
Zitka, dalo by sa. len to by si ho musela mať doma a často chodiť s ním von a veľa chváliť a dať pamlsok za každú potrebu, ktorú urobí von. Podľa toho, čo píšeš, tak psík je dlho sám doma a to by v čase, keď sa bude učiť, nemal.
... presne to si myslím aj ja ... veľa chválenia a venovania sa iba tomuto jednému cieľu ...

... spomínam si, ako som si pri prvom šteniatku vzala dva týždne dovolenky .. bol taký zlatý, že na povel: " Ponáhľaj sa" kadil aj čúral súčasne .. len preto aby mi urobil radosť ...
4 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
ja by som sa s Vami chcela podeliť o dnešný nočný zážitok s mojím psím miláčikom..
chováme tri ovečky a jedného stredne vysokého bieleho miešanca - fenku Taru. v noci som sa prebrala na to, že strašne šteká.
keď už máte psíka dlhšie, trošku viete rozoznávať druhy štekotu (poď na prechádzku, hraj sa so mnou, daj mi jesť, piť, atď).
tento štekot bol iný, naliehavý, upozorňujúci, zdesený...
hovorím si, behnem sa von pozrieť čo sa deje. keďže bývame blízko hory, v lone prírody, môže nás navštíviť čokoľvek... síce sme robili kolom pozemku nové pletivo, nič nieje nepriestrelné.
zrazu som začula splašene bekotať ovečky.
ej to už nieje dobre. v noci bývajú zvyčajne tichučko. vyjdem von a vidím cudzieho psa ako uháňa splašené ovečky po pozemku - a že nieje malý!!
ale ovečky chudiatka majú sotva pol roka, sú ešte doplašené a nevedia sa brániť. tá moja biela štekajúca nádhera býva na noc zavretá vo voliere (kôli častým útekom do susedstva), z ktorej má ale na všetko perfektný výhľad. išlo ju roztrhať, tak strašne chcela chrániť svoje územie a všetko na ňom ale nemohla. preletela som okolo nej, chválila ju a utekala za votrelcom, podarilo sa mi ho hneď odplašiť, našiel svoju (a našu) novú dieru v novom plote. uchlácholila som ovečky, dala senka, vyhladkala a vybozkávala šťastnú fenku (od radosti, ako mi pomohla až cvrkala).
zaspala som v ľahkom spánku, veď čo ak budem ešte počuť nejaký ruch. dieru som len provizórne zaplátala, dnes sa do nej musíme pustiť...
júj taká som pyšná ...
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zlatučká Tara, vystískaj ju aj za mňa a daj jej piškotku. Ja som včera počúvala v rádiu príspevok, že prečo sa hovorí, že "Pes je najlepší priateľ človeka ". Robili skúšku tak, že nechali volne 18 psíkov a pri nich sa rozplakal človek. 15 psíkov sa hne´d prestalo hrať a pribehli k človeku a snažili sa ho utešiť. Ďalší prípad bol s osemmesačným šteniatkom labradora a plačúcim dieťatkom. Labradol sa od neho nepohol a utišoval ho olizovaním.
Tak som poobede vymojkať psíkov do útulku, tí sa strašne tešia. Môj si lásky užuje doma dosť a držím palce všetkým zvieratkám umiestneným v útulkoch, aby si ich čo najviac adoptovali a mali tiež milujúce domovy. Zaslúžia si to.
4 0
Erika az Erika az

Erika az je offline (nepripojený) Erika az

Vedel by mi niekto poradiť s mojou Čivavou má pomaly rok ale neviem ju donútiť si velkú toaletu riešila na dvore, nikdy sa mi nepociká v byte ale "velké veci" si vždy odrába vnútri aj keď ja na dvore aj 2 hodiny ,,v ráti sa dnu a hned mi do rohu hodí "darček" už ma to velmi štve... skúšala som kade čo ale neviem si rady,,, aj ked ju vždy pochválim ked to spraví vonku a pokarhám ked vnútri ,, niečo robím zle len neviem čo...????
0 0
Erika az Erika az

Erika az je offline (nepripojený) Erika az

halo kde ste psíčkári....??????
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Erika az Pozri príspevok
Vedel by mi niekto poradiť s mojou Čivavou má pomaly rok ale neviem ju donútiť si velkú toaletu riešila na dvore, nikdy sa mi nepociká v byte ale "velké veci" si vždy odrába vnútri aj keď ja na dvore aj 2 hodiny ,,v ráti sa dnu a hned mi do rohu hodí "darček" už ma to velmi štve... skúšala som kade čo ale neviem si rady,,, aj ked ju vždy pochválim ked to spraví vonku a pokarhám ked vnútri ,, niečo robím zle len neviem čo...????
Každý má nejaké skúsenosti s tým vlastným psíkom, takže my sme naučili 3 mesačné nájdené šteniatko tak, že mlska a pochvala za potrebu von a veľké fuj za mláčku dnu. Naša havinka nikdy totiž dnu ani nekadila. Nanajvýš tú mláčku nad ránom urobila. Psíka sme si vzali už veľkého, dospelého, bol naučený všetko len von. Často som s ním chodila von, ale aj tak v prvý deň v byte sa bez "varovania" vykadil v obývačke, vôbec sa netočil, ako to robí teraz von, preto to bolo bez varovania. No poviem ti, že oči som mala stále na stopkách a sledovala som ho, aby nikde ani labku nezodvihol. Videl ma a vedel, že ho sledujem, a naozaj mu stačil môj zdvihnutý prst a slovo fuj pri náznaku, že by niečo chcel. Odvtedy nič také neurobil, raz vrecko zemiakov označkoval, ale našťastie som to videla, tak som na neho zrúkla fuj, a viac to už neurobil. Tvoja čivava už má rok, môže zrejme žrať iba raz denne, aj kadiť iba raz denne. Mala by si presne zistiť, kedy po nakŕmení sa obvykle vykadí, závisí to aj od toho, čím ju kŕmiš. Potom s ňou ísť von, ale predtým neustále sledovať, aby ťa nepredbehla. Byť s ňou von až dovtedy, kým sa nevykadí, ihneď jej dať mlsku a pochváliť. Ak s ňou ideš dnu, a vidíš, že ti to ide "hodiť" do kúta, zdvihni ju so slovom fuj a znovu vybehni von.
0 0
Erika az Erika az

Erika az je offline (nepripojený) Erika az

Kvaka... ďakujem za tvoje skúsenosti.. ibaže moja malá beštia sa to nejako nechce naučiť. Papať dostáva ráno pár granuliek asi tak 10-15 maličkých kúskov a poobede ked prídem z práce tak viac, dostáva len granule. ale ona kadí aj viackrát za den niekedy aj 3krát ja to ani nechápem z čoho ked ledva papá. Myslela som aj nato že kedže je taká maličká má rýchlejší metabolizmus, aj ju sledujem ked sa začne točiť alebo hladať už s ňou bežím,, ale v noci ma nezobudí a nevydrží ani cez den pokím prídem z práce. Ale už sa ju bojím karhať lebo mám pocit že sa ma začína báť neviem čo s ňou... a zaujmavé je že mláčky nerobí,, len kopčeky,,,, čudná je...
0 0
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

alaya1 Pozri príspevok
Toto a nejake prispevky v spravach co som videl v TV akoze o "mnoziteloch" je smiesne. Je to len zavist od chovnych stanic ze im bPP psy kazia kseft a od statu ze sa za to neplati dan.

Od malicka som mal psi a vacsina zomrela prirodzene. Vzdy som sa o nich vzorne staral.Boli medzi nim aj krizenci.Vsetko je na chovatelovi nie na psovi.Za komacov si pamatame obrazy z dediny kde mal kazdy krizenca na retazy sem tam mu nieco hodil co ostalo z obeda.Ziadne granule -ziadny veterinar.

Dnes vidim ludi s tej doby ako sa staly akoze "mnozitelmi" - svoj pristup zmenili o 100%.
Normalny "mnozitel" si vybera psa do chovy podla standartu vzhladu.Ked chce psa predat musi sa o ne vzorne starat lebo vykupcovia su neni slepý. To znamena zo vacsine ma pes take iste podmienky ako papierovy len majitel na nom "zarobi" min. o polovicu menej ako ten s PP.Preto ta zavist a tieto propagandy.

Ja som si kupil cisktokrvneho psa.Rok predtym som o plemene precital nespocetne mnozstvo stranok.Nebol a neni urceny na mnozenie.Mam ho pre rodinu. Ale urcite ho pripustit dam a steniatka podla moznosti predam.Mozno len preto aby som mu zabespecil taku kvalitnu starostlivost aj v tychto tazkych casoch.Par korun navyse sa vzdy zide.Moj pes beha po dvore a neni zavrety vo volierach ako ti ktorych vydavam v chovnych staniciach.

Medzi najvacsie drísty na tom plagate patri aj veta o zaruceny povahy psa.Pes ma taku povahu k akej ho majitel vychova. Urcite neznamena ze stence psa s PP ktorych rodicia mali kludnu povahu budu take iste.

Samozrejme vazim si pracu chovnych stanic pre zachovanie cistej rasy.Su potrebny a verim ze to nerobia len pre velky zisk ale tieto a podobne aktivity ako na plagate odsudzujem.

Nie kazdy ma na 1000€ psa s PP.A ten kto ma, si ho kupi.Týmito aktivitami urcite nedocielite aby sme si ich kupovali od vas.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Su ludia, ktori poiskytuju svojim psikom takuto STAROSTLIVOST.
Naposledy upravil alaya1 : 27.06.12 at 21:20
2 1
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

Strašne.Chudiatka havkovia.Ludi co sa takto staraju o psy by mali pozatvarat.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

freelover Pozri príspevok
Strašne.Chudiatka havkovia.Ludi co sa takto staraju o psy by mali pozatvarat.
Súhlasím s tebou. Len ich nepozatvárajú u nás, lebo to nie sú fotky z chovov slovenských množiteľov (a pochybujem, že sú fotky z českých množiarní, podľa mňa sú to fotky posťahované z internetu) - tie sa v tejto téme neobjavili ani raz, ani žiadne konkrétne mená slovenských množiteľov tu nikdy neboli zverejnené. Tí slovenskí množitelia sú asi rovnaká kategória ako slovenskí cestári - všetci vieme, že existujú, ale ešte ich nikto nikdy nevidel.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

S textom na plagáte možno len súhlasiť.
3 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Potvrdzujem pravdivosť posledného bodu na plagáte. Psa mám desiaty rok bez choroby, vzhľad aj povaha zodpovedá plemenu. Pred kúpou sme absolvovali chovné stanice aj množiarne - na Slovensku. Moja skúsenosť: chovné stanice prezentovali vyššie uvedené, množiarne žiaľ presný opak (psi ako prasce v chlieve, vo vlastných výkaloch). Videné rozhodlo. Na cene neušetríte, za chorého psa budete platiť u veterinára.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.bernskysalasnickypesvnouzi.wbs.cz/Uvod.html

http://www.facebook.com/media/set/?s...2266330&type=3
NOVE ZAMKY.....Myslim si, ze je smutne, ak niekto sa takto STARA o svojich psov. Mal by im poskytnut vsetko to, co zivym tvorom prinalezi. Nie kazdy psik je vykupany, obriadeny, najedeny. Ludia si pojem STAROSTLIVOST vysvetluju kazdy po svojom.Zial.
Naposledy upravil alaya1 : 27.06.12 at 21:18
2 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

1Dara Pozri príspevok
...Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.

preto navrhujem, aby sme pokracovali dalej v sulade so zadanim temy a na problematiku psov s PP a bez PP si mozes zalozit svoju samostatnu temu (poznámka: odkaz bol pre Alaya1).
.
1 1
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

freelover: z ktorej chovnej stanice si kupil psa s PP? kupnu zmluvu nemas? cital si ju? a absolutne nerozumiem tomu ako mozes dakovat nam kt. sa venujeme zachovaniu rasy a s cistym svedomim povedat preco ho nepripustit? no preto lebo ty nemas zdania preco? uz som tu x krat pisala kto ma ake zisky a ze mnozitel (t.j. bez PP chov) je v zisku hned po prvom vrhu... mne sa vlozene peniaze nikdy nevratia a to z toho dovodu ze to mam ako konicek a chcem prispiet k zachovaniu plemena... a vy mnozitelia zdaleka neviete o com to parenie je... nie len ze pes je pekny, psa mame radi, chceme dopriat stenata, alebo ako si napisal "kazda koruna sa zide" ... ako dovi dopo... a ze kto ma biznis... absolutne nemas zdania o cenach... je skutocne malo plemien, kt. stoja 1000e... a ak, tak musi ist o super spojenie a cena bude za psa vhodneho do chovu, nie na gauc... chovatel z vrhu vie, kt. pes je na gauc a ktoreho chce dalej uplatnit v PP chove...

preco si ludia stale myslia ze kazdy PP pes = vystavy? ide tu o to, aby kazdy kupil take plemeno ake hlada, naco bolo stvorene a aby vyhovovalo stylu zivota... preto su rozne rasy, nie len pre krasu... takymto nezodpovednym pristupom tu coskoro nezostane ziadna rasa...

a preco su plne utulky? kvoli nezodpovednym mnozitelom, kt. nemaju ziadne pravidla a genetika im nehovori nic... vidia len, ze maju krasneho psika... lenze toto nestaci... jedna vec je mat psa a dat mu to najlepsie...

napada ma otazka... a preco to nechcete robit zodpovedne v PP chove? co je dovodom obchadzat podmienky dane klubom? Podla vas mame my velky biznis... tak preco to nerobit oficialne? hm, asi preto, ze to taky velky biznis nie je, ze? a treba dodrziavat nieco, co je asi moc zlozite... jednoduchsie je obist to, vsak naco su pravidla...
2 0
Tinka.ba Tinka.ba

Tinka.ba je offline (nepripojený) Tinka.ba

andreaS Pozri príspevok
freelover: z ktorej chovnej stanice si kupil psa s PP? kupnu zmluvu nemas? cital si ju? a absolutne nerozumiem tomu ako mozes dakovat nam kt. sa venujeme zachovaniu rasy a s cistym svedomim povedat preco ho nepripustit? no preto lebo ty nemas zdania preco? uz som tu x krat pisala kto ma ake zisky a ze mnozitel (t.j. bez PP chov) je v zisku hned po prvom vrhu... mne sa vlozene peniaze nikdy nevratia a to z toho dovodu ze to mam ako konicek a chcem prispiet k zachovaniu plemena... a vy mnozitelia zdaleka neviete o com to parenie je... nie len ze pes je pekny, psa mame radi, chceme dopriat stenata, alebo ako si napisal "kazda koruna sa zide" ... ako dovi dopo... a ze kto ma biznis... absolutne nemas zdania o cenach... je skutocne malo plemien, kt. stoja 1000e... a ak, tak musi ist o super spojenie a cena bude za psa vhodneho do chovu, nie na gauc... chovatel z vrhu vie, kt. pes je na gauc a ktoreho chce dalej uplatnit v PP chove...

preco si ludia stale myslia ze kazdy PP pes = vystavy? ide tu o to, aby kazdy kupil take plemeno ake hlada, naco bolo stvorene a aby vyhovovalo stylu zivota... preto su rozne rasy, nie len pre krasu... takymto nezodpovednym pristupom tu coskoro nezostane ziadna rasa...

a preco su plne utulky? kvoli nezodpovednym mnozitelom, kt. nemaju ziadne pravidla a genetika im nehovori nic... vidia len, ze maju krasneho psika... lenze toto nestaci... jedna vec je mat psa a dat mu to najlepsie...
Z vlastnej skusenosti viem, ze chovatelom vacsinou nejde o zachovanie dobrej genetiky, u plemena TOSA INU je bezne, ze sa kryju spolu psy, ktore maju aj 3kove kody. Cize sa rodia stenata, ktore maju v buducnosti vsetky problemy s klbami.. Vela chovatelov RTG snimky falsuje, ked uz dali 2000eur za importovaneho psa, tak nebudu predsa na tom stratovi, je im jedno, ze sa jeho deti(stenata) budu cely zivot trapit, budu zit v bolestiach, budu musiet absolvovat operacie... Nebudem tu pisat o dohodach medzi chovatelmi, ze kto ide na aku vystavu, aby si vzajomne nekonkurovali a o podplacani poroty...
A najviac nechapem chovatelov PP psikov, ktori daju za zivot nakryt aj 6 a viackrat fenku. Kazde materstvo sucku oslabuje, ubera jej mesiace/roky zo zivota. Aky to ma zmysel? Ak to nie je len hlupy biznis, tak co to potom je?
Pozn. Mam fenku bez PP(nie preto, ze mi bolo luto dat pred skoro 6 rokmi 30 000skk za psa, miesto 10 000skk, ale preto, ze sa mi nechcelo cakat polroka na vrh, nasa sucka bola vysledkom nehody, ked majitelovi PP samec obstastnil PP sucku pred bonitaciou). Rocne nas stoji na zradle okolo 800 eur, s veterinarnymi poplatkami, klbovymi vyzivami a pod. dokopy aj 1000 eur rocne, preto sa mi zda smiesne, ked sa niekto rozhoduje podla obstaravacej ceny za psa s PP a bez PP. Steniatka sme chceli aj my, za krytie sme so sampionom Slovenska s 0kovymi kodmi zaplatili 600eur, ani na2x sa nam to nepodarilo, tak sme si povedali, kaslat na prachy, ktore sme investovali za krytie(uz to je znakom toho, ze keby neslo chovatelovi o prachy, tak nam tie peniaze vrati), ked nie je schopna lahkej reprodukcie, nebudeme ju trapit, aj ked nas mrzelo, ze si nemozeme nechat steniatko po tak mudrom a dobrom psikovi..
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať