Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ono sterilizaciou fenky je skor vyhodou v neskorsom veku, kedy sterilizovanu fenku nebude trapit rakovina mliecnych zliaz ci rakovina maternice, naco nesterilizovane feny az velmi casto trpia...

osobne nezastavam nazor, ze fenka ma mat aspon raz steniatka... naco?... tiez viem o psicke, kt. mavala pravidelne falosnu graviditu po kazdom harani... chudatku museli pichat inekciu, aby to preslo... normalne pribrala, zvacsili sa jej ciciky a zacala si aj pripravovat pelech pre mlade, az taky rozmer to malo pravidelne... len neskor sa uz sterilizuje tazsie, je to vacsi zasah ako za mlada...

my mame psika, ale kastrovat sme nedali... chvalabohu je velmi kludnej povahy a nikdy s nim ani nebol problem ked sa harali fenky a to uz ma 5 rokov... ked sa mi raz podari kupit fenku, tak ju dame isto sterilizovat... k tej kastracii som este pocula jednu fajn poznamku ked niekto povie, ze aspon raz nech ma steniatka (u psa)... ze doprajte mu to raz, nech vie, aky je to uzasny zazitok a potom ho date kastrovat? ze nech si to predstavia hlavne chlapy, ze by si iba raz uzili a potom nikdy viac... tak radsej nech to nikdy nezazije aby nevedel o co prichadza...

Akurat v teme domaci milacikovia som napisala, ze teraz mame zdravotny problem s platnickami. Tak ho musime 5-6 tyzdnov velmi hyckat a nosit ho do aj zo schodov, na aj zo sedacky a postele... velmi tym trpi... samozrejme aj my... snad sa mu nepohorsi a kludova terapia spolu s ubranim na vahe zaberie...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
ono sterilizaciou fenky je skor vyhodou v neskorsom veku, kedy sterilizovanu fenku nebude trapit rakovina mliecnych zliaz ci rakovina maternice, naco nesterilizovane feny az velmi casto trpia...

osobne nezastavam nazor, ze fenka ma mat aspon raz steniatka... naco?... tiez viem o psicke, kt. mavala pravidelne falosnu graviditu po kazdom harani... chudatku museli pichat inekciu, aby to preslo... normalne pribrala, zvacsili sa jej ciciky a zacala si aj pripravovat pelech pre mlade, az taky rozmer to malo pravidelne... len neskor sa uz sterilizuje tazsie, je to vacsi zasah ako za mlada...

my mame psika, ale kastrovat sme nedali... chvalabohu je velmi kludnej povahy a nikdy s nim ani nebol problem ked sa harali fenky a to uz ma 5 rokov... ked sa mi raz podari kupit fenku, tak ju dame isto sterilizovat... k tej kastracii som este pocula jednu fajn poznamku ked niekto povie, ze aspon raz nech ma steniatka (u psa)... ze doprajte mu to raz, nech vie, aky je to uzasny zazitok a potom ho date kastrovat? ze nech si to predstavia hlavne chlapy, ze by si iba raz uzili a potom nikdy viac... tak radsej nech to nikdy nezazije aby nevedel o co prichadza...

Akurat v teme domaci milacikovia som napisala, ze teraz mame zdravotny problem s platnickami. Tak ho musime 5-6 tyzdnov velmi hyckat a nosit ho do aj zo schodov, na aj zo sedacky a postele... velmi tym trpi... samozrejme aj my... snad sa mu nepohorsi a kludova terapia spolu s ubranim na vahe zaberie...
Dufam, ze sa psikovi uz bude len darit, nas caka operacia v lete.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ja som včera zistila, že labradorka u našich dohárala a už zase má falošnú graviditu. Cecíky natečené, mliečko má, len pelech si nepripravuje. Už mala 4 roky a objavilo sa jej to asi druhý raz. Lenže má dosť nadváhu a sterilizácia by jej mohla priťažiť - povedal veterinár.
Ja mám doma dve fenky a nad sterilizáciou uvažujem u tej staršej /2 ročnej/. Z troch háraní = 2x falošná gravidita. Ak sa bude ešte opakovať, neuvažujem a dám ju sterilizovať. Aj veter. hovoril, že by to bolo pre ňu lepšie a predĺžime jej tým život Len sa bojím
Známej fenka mala tieto problémy po každom háraní. Pred mesiacom jej museli vyoperovať maternicu aj mliečne žľazy na pravej strane, inak by o ňu prišli. Teraz už je O.K
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: dakujem za slova utechy... snad to zvladneme...

hafan uz akoby chapal, ze sa musi na nas spolahnut a pred schodami zastavi a caka kym ho neprenesiem... horsie to je vecer, kedy je nauceny prist ku nam do postele a trosku sa s nami potulit a potom odide spinkat do obyvky alebo kuchyne... teraz len sedi pri posteli a smutno na mna pozera a labkou hrabka ze zdvihnite ma hore... zdvihnut ho neni problem ( i ked sa necha dokonca prosit ) len horsie je, ze on si z nicoho nic zmysli ze chce ist dole a urobi to vzdy strasne rychlo, tak sa bojime aby neskocil rychlo sam dole a neublizil si, tak ho dam hore na chvilku a sama ho dam potom dole, aby sme predisli dakemu urazu..

inak pozor na tu nadvahu... my mame nadvahu len tie 2 kilecka a toto nam sposobilo problemy s platnickami a teda aj s pohyblivostou psika... nehovoriac o tom, ze sa mu podla slov veterinara rozhadze traviaci system a ukladaju sa mu mineraly tam, kam nemaju, oblicky mozu zlyhat, srdiecko tiez nemusi vydrzat a samozrejme este velmi trpia samotne klby...

momentalne krmime 2/3 dennou davkou, je to len dakych 110g... zda sa mi to strasne malo, ale pre dobro psika to musime podstupit a tie 2 kila musime dat dole a odlahcit chrbticu...
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
S tou jej nadváhou ja bohužiaľ moc neporiešim. Labradorka je u rodičov. Mamke som zakázala ju kŕmiť keksíkmi, piškótkami... a dáva jej len 2/3 dávku už dlho. Len má veľmi málo pohybu. Bratovi sa s ňou nechce, mamina sa bojí, že ju neudrží a otec s ňou chodí menej ako by mal. Kúpila som jej vitamíny na kĺby, je vidieť že zabrali. Ja za ňou chodím aj s mojimi "slečnami", ale nemôžem tak často ako by ona potrebovala. Po meste chodiť naraz s tromi hafanmi je trochu nereálne, ale v parku sme taká atrakcia Chodím s ňou von veľmi rada, lebo moje haviny sa od nej veľmi naučia, lenže som s ňou tak max 2x do týždňa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: nam veterinar povedal, ze psik nechudne pohybom ale upravou stravy preto mame davat mensiu davku a obmedzujeme aj ine pochutky mimo granul... namiesto celeho rodea (taky vrkoc od pedigree) mu dam polovicku

inak aj nas amik ma kamarata labradora, ktoreho si nasi kupili zaciatkom roka je z nich pekna dvojka a uplne najlepsie je to, ze labrador (uz 5 mesacny ale je raz taky velky a vyzera ze to bude velky pes v dospelosti) sa boji nasho amika... predsalen nas je uz starsi pan a stena len dobiedza a ked sa nasmu cosi nelubi tak sa za velkym stenatom rozbehne alebo len vystrazne zasteka, tak labrador schova chvost medzi nohy a uteka o dusu
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Stravu už obmedzili, tie jej 2/3 granúl sú asi 1/2 odporúčanej dávky granúl pre takého psa. Náš veterinár hovoril, že treba menej kŕmiť, ale musí mať aj viac pohybu. Preto za ňou chodím. Menej už ju kŕmiť nemôžu, dostávala by asi toľko čo tie moje
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: veru taky velky hafco uz nemoze dostavat menej, to by jej zase uskodilo
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Viac menej som rozhodnutá pre sterilizáciu, veľmi s tým nesúhlasí časť mojej širšej rodiny, pretože by radi šteniatká. Tak, čo s ňou ?

Ale zaujímal by ma aj Tvoj názor. Prečo považuješ sterilizáciu za ublíženie psíkovi ?
Pridám svoju skúsenosť. Moja psina je kastrovaná . Mala šteniatka, 1.7. rodila, a 28.8. sme ju dali sterilizovať. Pri zákroku mala problémy, zberala sa uhynúť, ale nakoniec ju pani doktorka oživila. Psina sa zotavila dobre, bez komplikácií. Zákrok sme absolvovali pred 9 rokmi, a nakrytá bola pri prvom háraní. Má teda asi 10 rokov. Výška v kohútiku 50 cm, váha stabilná, 12 kg. Krmivo - granule, varená strava minimálne. Rasa je to zmes dalmatína a vipeta, pohyb - skôr málo. Je v dobrej kondícii, čulá, hravá, zdravá.

A teraz trochu slohu :
Vo februári roku 2000 som na pár dní zobrala ku sebe elegantnú čiernu fenku s bielou zásterou a v bielych sandálkach, aby v -20 stupňových mrazoch v tej svojej parádnej róbe nezmrzla. Fenka bola apatická, nemala záujem o nič, iba uhynúť, tak som ju donútila žiť, jesť a hrať sa. Začala sa hárať, a psi javili záujem o atraktívnu partnerku. My sme teda o ďalšie psi záujem nejavili, ale v tom čase, keď bolo treba ísť k veterinárovi na injekciu, skočila synovi ( vtedy 10 rokov)do cesty jama a zhodila ho z bicykla. Výsledok - rozbitá hlava, oko zaliate krvou, dieťa v šoku, tržná rana 1 cm od tepny na ruke, a silná bolesť v ruke. Tak sa šlo na pohotovosť so synčekom a psí reprodukčný proces nás netrápil. Veľmi dlho sme sa presviedčali, že iste nie je kotná. Neviem, koľkokrát sme s ňou boli u veterinára v čase gravidity, ale párkrát iste. Komplikácie nemala. Aj ja, aj deti sme sa naučili naspamäť kapitolu, ako postupovať pri kotení z dajakej psej knihy. Rodiť začala 5 km od domu - odišli jej hlieny. Tak sme s ňou šli pomaly domov, s tým, že sme rozmýšľali, v ktorej taške dôjde domov, ak porodí po ceste. V pohode sme došli domov, šteniatka porodila sama.Sama sa rozhodla asi 3-4 dni pred pôrodom, že už nepôjde po schodoch do bytu, ale ostane v suteréne, tak sme jej pripravili 3 miesta, kde by mohla byť. Jedno si aj zvolila, dali sme jej tam kartónovú zábranu, aby mala vchod len z 1 strany, podstlali sme jej, aby mala teplo . Asi 6 týždňov po pôrode som mala dojem, že sa hára. Výtok bol biely, bolo to háranie.
Operáciu som už opísala. Pacientku som si dala vedľa postele, voda, granule vedľa nej, a pravidelne som ju na rukách každé 2 hodiny zniesla dole schodami vykonať potrebu, a odniesla hore. Aha, na sebe mala tričko, zaviazané nad chvostom na uzol, aby si nerozpárala stehy. Keďže to bolo to tričko, v ktorom mal syn stretnutie s jamou, bolo pomerne dotrhané a pomerne fľakaté. Takto som ju nosila po schodoch dole - hore zo dva dni, kým sa nestretla s druhým našim psom, poriadne sa s ním nepobila, naštartovala vipetiu rýchlosť a fuk popod plot asi 25 cm dierou , vlastnolabne vyprodukovanou. Skončilo to nalákaním fenky do dvora na bohapustú lož "Dobrý psíček" , prírastkom mojich šedín, kolapsom pokojne sa popred náš dom prechádzajúcich ľudí - neboli naučení, že sa zo dvora vyrúti pes v tričku. Zdôrazňujem dedičstvo po ockovi vipetovi - rýchlosť. Praskol jej jeden steh, a pri jednom mala krvavú malú ranku, takú väčšiu bodku. No byť to kreslený film, isto-iste by mala medzi ušami nakreslenú svätožiaru, tak sa zatvárila, že ona níííč. Nepribrala po sterilizácii, je zdravá. Ani povahove sa nezmenila.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dav Pozri príspevok
Pridám svoju skúsenosť. Moja psina je kastrovaná . Je v dobrej kondícii, čulá, hravá, zdravá.

A teraz trochu slohu :
.........................................
Ďakujem za pridanie skúseností s havkou. Radosť je čítať Tvoje slohy o psíkoch .

My sme pred týždňom konečne dohárali. Píšem v množnom čísle, lebo aj mňa sa bytostne dotýkalo. Celý ten čas som myslela, že prvé čo urobím po, budem trieliť s havou k veterinárovi. A akosi mám naraz “veľa iných, dôležitejších povinností“, a veterinára odsúvam. Možno aj preto, že sa začínam obávať toho, že sa havine môže niečo stať pri zákroku, že nezvládneme následnú starostlivosť a pod. Na nešťastie som v múdrej knihe čítala, že havka po zákroku môže trpieť na inkontinenciu. A pri všetkej láske k nej, namiesto 2x po 21 dní v roku, by som ju nechcela prebaľovať celý život. Ale časom sa určite rozhýbem.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Ďakujem za pridanie skúseností s havkou. Radosť je čítať Tvoje slohy o psíkoch .

My sme pred týždňom konečne dohárali. Píšem v množnom čísle, lebo aj mňa sa bytostne dotýkalo. Celý ten čas som myslela, že prvé čo urobím po, budem trieliť s havou k veterinárovi. A akosi mám naraz “veľa iných, dôležitejších povinností“, a veterinára odsúvam. Možno aj preto, že sa začínam obávať toho, že sa havine môže niečo stať pri zákroku, že nezvládneme následnú starostlivosť a pod. Na nešťastie som v múdrej knihe čítala, že havka po zákroku môže trpieť na inkontinenciu. A pri všetkej láske k nej, namiesto 2x po 21 dní v roku, by som ju nechcela prebaľovať celý život. Ale časom sa určite rozhýbem.
Blahozelam k rozhodnutiu, s velkou radostou
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Blahozelam k rozhodnutiu, s velkou radostou
Alaya, nie som si istá, či sme si rozumeli. Ja som rozhodnutá pre tú sterilizáciu. Nezvyknem až tak často meniť názory. Len som z toho prvotného presvedčenia trochu vychladla. Ale príde čas, keď k tomu veterinárovi skutočne vyrazíme. Napriek obavám.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dam vam radu - ak by to vas veterinar nahodou nevedel: fenu sterilizovat najskor mesiac po harani, alebo najneskor mesiac pred haranim. Ak by bola kotna, tak aj dva tyzden po harani, ale iba vetrinarom, co robi sterilizacie ako na beziacom pase - prax.

V case harania, kratko po nom alebo kratko pred nim je maternica prekrvena a je tam spusta ciev, ktore ked sa nepodchytia, fena moze lahko uhynut na stole. V case harania - je to od veterinara obrovska neznalost a trestuhodne - takeho by som okamzite menila. Jedna sa o krvou presiaknutu maternicu a vtedy aj odbornik ma co robit aby to dobre zvladol.

Kotna fena moze byt tiez sterilizovana, ale zase iba odbornikom - nejedna sa o jednu maternicu, ani o jednu placentu, ale o tolko, kolko je steniat.

kastrovat psa si dajte iba v pripade, ze naozaj je v okoli viacero feniek, teda sa priebezne haraju po cely rok - a psik trpi alebo zijete na dedine a v snahe utiect za fenami vam likviduje plot a potom zvacsuje populaciu nechcenych steniatok. Taky pes moze v dedine narobit desiatky potomstva - a to je problem. Lebo ani neviete, kde , kto jeho potomkov utopi, vyhodi na smetlisko a tam pomaly hynu, atd. Kastrovany pes si moze uz mesiac po kastracii nehatene uzivat a uziva si cele roky, bez nasledkov / tzv. muzska antikoncepcia/.

fenku, ak trpieva fal. graviditou, urcite dat kastrovat. Hormonalne injekcie su spustacom rakoviny a to uz nehovorim o psychickej stranke, ako sa fena trapi. Ak ju nemava, a viete si ju ustrazit, kastracia je zbytocna. Uz jeden odchovany vrh zvysujue u feny riziko rakoviny mliecnej zlazy.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Ďakujem za pridanie skúseností s havkou. Radosť je čítať Tvoje slohy o psíkoch .
Ďakujem http://www.havino.net/index.php?opti...d=79&Itemid=98
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

bonita Pozri príspevok
, ale iba vetrinarom, co robi sterilizacie ako na beziacom pase - prax.


Kotna fena moze byt tiez sterilizovana, ale zase iba odbornikom - nejedna sa o jednu maternicu, ani o jednu placentu, ale o tolko, kolko je steniat.

Mala som šťastie, že veterinárka, ktorá sterilizovala moju fenu, mala bohatú prax. Fena už bola nakrytá, 2 mesiace po pôrode!
Komplikácie vznikli, lebo bolo treba podať silnejšiu dávku injekcie na uspanie, tá moja trúba už v polomrákotách dostala nápad, že ma treba chrániť, a začala štekať a útočiť na "nepriateľa". Pod vplyvom toho, že sa snažila chrániť ma, jej prestala účinkovať injekcia, a musela dostať ďalšiu dávku. Práve silná dávka spôsobila, že jej lekárka dávala masáž srdca a oživovala ju. Pri zákroku asistoval aj jej manžel, tiež skúsený veterinár. K obidvom som mala absolútnu dôveru, a naozaj ich skúsenosti mali rolu v tom, že o chvíľu mám ísť koho venčiť.
Ten domnelý nepriateľ bol doprovod a fena boxera, ktorú zachránili a doniesli pracovníčky útulku - vychudnutá na kostru, cez ktorú koža
v i s e l a cez rebrá dovnútra!!!!, cecky vyťahané , hrôza.... Keď jej dali na zem hrsť granúl, zhltla ich temer aj s betónom, vodu jej dávali asi po deci každých desať minút, aby to jej vysmädnutý a vyhladovaný organizmus dokázal zvládnuť. Mala však veľkú chuť žiť a dôveru k ľuďom, a nakoniec ostala u veterinárky nastálo.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

bonita Pozri príspevok
Dam vam radu - ak by to vas veterinar nahodou nevedel: fenu sterilizovat najskor mesiac po harani, alebo najneskor mesiac pred haranim. Ak by bola kotna, tak aj dva tyzden po harani, ale iba vetrinarom, co robi sterilizacie ako na beziacom pase - prax.

Fenku, ak trpieva fal. graviditou, urcite dat kastrovat. Hormonalne injekcie su spustacom rakoviny a to uz nehovorim o psychickej stranke, ako sa fena trapi. Ak ju nemava, a viete si ju ustrazit, kastracia je zbytocna. Uz jeden odchovany vrh zvysujue u feny riziko rakoviny mliecnej zlazy.
Podľa toho, čo si napísala som nič nezmeškala. Naopak, urobila som dobre. Musím len nájsť toho najskúsenejšieho a najzručnejšieho veterinára, čo robí sterilizácie ako na bežiacom páse.

Určite máš skúsenosti, to mi psíka hneď po zákroku dajú domov? Bojím sa, čo si s takým boľavým psíkom doma počnem.

Ale zaujímali by ma dve veci. Falošná gravidita. Tá sa môže vyskytnť len u fenky, ktorá už mala šteniatka? Alebo u hociktorej dospelej? Skutočne je to overené, že už jeden odchovaný vrh zvyšuje riziko rakoviny? To sa mi moc nezdá. Čo potom tie chudery fenky, čo slúžia na výrobu šteniatok? Tie by museli hynúť veľmi rýchlo.

Bonita, keď budeš mať čas a chuť, prosím, pripoj sem aj nejaké rady, čo by psíčkovia zásadne papať nemali. O cibuli viem, tiež o čokoláde, ale čo ostatná potrava? Nedávno si psík uchmatol pomerne veľkú porciu bielej reďkovky a mala som obavu, čo to s ňou utrobí. Nič. Ale vždy, keď si pochutnáva na niečom inom ako granuliach, mäse, bežnej zelenine a mliečnych výrobkoch, mám strach. Najnovšie mám skúsenosť, že jablká, ktoré baští stále s veľkou chuťou a desať mesiacov s ňou nič nerobili, teraz ich surové vyvráti. Dokáže okrem cibule a čokolády ”zabiť psíka” aj niečo iné?

Ďakujem.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ťukla som, kukla som, prečítala a zasmiala . Tá užovka - perfektná. Ale patrilo by sa už aj nejaké doplnenie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dav, máš skvelý rozprávačský talent! Pekné články,príjemné čítanie
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

petra: moja kamaratka ma fenu, kt. nikdy nemala steniatka ale zato mava pravidelne falosnu graviditu...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Podľa toho, čo si napísala som nič nezmeškala. Naopak, urobila som dobre. Musím len nájsť toho najskúsenejšieho a najzručnejšieho veterinára, čo robí sterilizácie ako na bežiacom páse.

Určite máš skúsenosti, to mi psíka hneď po zákroku dajú domov? Bojím sa, čo si s takým boľavým psíkom doma počnem.

Ale zaujímali by ma dve veci. Falošná gravidita. Tá sa môže vyskytnť len u fenky, ktorá už mala šteniatka? Alebo u hociktorej dospelej? Skutočne je to overené, že už jeden odchovaný vrh zvyšuje riziko rakoviny? To sa mi moc nezdá. Čo potom tie chudery fenky, čo slúžia na výrobu šteniatok? Tie by museli hynúť veľmi rýchlo.

Bonita, keď budeš mať čas a chuť, prosím, pripoj sem aj nejaké rady, čo by psíčkovia zásadne papať nemali. O cibuli viem, tiež o čokoláde, ale čo ostatná potrava? Nedávno si psík uchmatol pomerne veľkú porciu bielej reďkovky a mala som obavu, čo to s ňou utrobí. Nič. Ale vždy, keď si pochutnáva na niečom inom ako granuliach, mäse, bežnej zelenine a mliečnych výrobkoch, mám strach. Najnovšie mám skúsenosť, že jablká, ktoré baští stále s veľkou chuťou a desať mesiacov s ňou nič nerobili, teraz ich surové vyvráti. Dokáže okrem cibule a čokolády ”zabiť psíka” aj niečo iné?

Ďakujem.
Zabijakom je sol. Takze vsetko uplne nesolene a som prekvapena, aka si odvazna, ja som mojmu mliecne vyrobky nikdy nedala, raz vopchal jazyk nahodou do teglika od jogurtu, tak mu bolo na vracanie.
Mne odporucali v jednej CHS, aby som nikdy nedavala varenu stravu pre ludi, to ani nedavam a ked chcem maso, tak mam kupit konzervu pre macky, no su to vlastne take male vrecuska, lososie maso v aspiku, aspik vymyt a maso dat ku granuliam. To vyskusam.
Ja granule niekedy podlejem vyvarom, no BIO bujon, dostat v DM kozmerike, neobsahuje sol,.ani konzervanty.
Sice si sa nepytala mna, no dufam, som troska pomohla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať