Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 19:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Pravdupovediac nie som vobec odbornik na vyzivu, ja krmim granulami a snazim sa co najlepsimi. Ale ti co sa tomu venuju odporucaju varit a nepouzivat granule. Pozri si : www.dogforum.sk tema- strava, da sa tu vela poucit, od ludi, co sa snazia dat psom to najlepsie.

Co sa tyka rakoviny u psov, je jej velmi vela, hlavne v mestach. Na dedinach je este dost vidiet takych staruckych psikov, v meste pomenej. A pritom na dedinach davaju ludia psom aj zbytky. Myslim si, ze co sa stravy tyka, treba sa vyhybat karcinogenom / zial aj granule cih obsahuju v podobe konzervantov/. Ale moj osobny nazor je, ze psi su nizsie pri zemi ako ludia a vsetky vyfukove dymy z aut nedobrovolne dychaju. Citala som, ze najma dieselove motory vylucuju nebezpecne karcinogeny. Takze hlanu priciny rakoviny u psov vidim v autach.

Nemam skusenosti s falosnou graviditou, mala som tu fenu s nou iba raz a to nahodou nasli v ba v utulku stence v kontajneri, tak sa to hodilo, dali sme ich odchovat. Ale skor nou asi trpia iba feny, ktore mlade nikdy nemali, alebo oboje?, fajt neviem.

Skor sa vyznam do chorob, podavani lieciv a pod. Nastastie utulkovy veterinar / Ba/ velmi rad a dobre vysvetloval co a preco , tak som sa ucila. + vselijake choroby u psov z ulice, a pod.

Citala som statistiku - ze fena pred prvym haranim ma o 95% nizsie riziko rakoviny ml. zlazy, medzi 1 a 2 uz o nieco vyssie, atd. Rakovinou maternice trpia starsie feny. Myslim, ze statistika sa robila v USA.

Ale urcite su nebezpecne hormonalne injekcie. Napr.ak dojde k neziaducemu spojeniu, je injekcia, ktora sa podava 5,7 a 9 den. Pomoze, suka nebude mat mlade, ale casto sposobuje zapal maternice. Ak sa mne tu stala taka nehoda, dala som fenu vzdy vykastrovat, na radu vetrinara. na licbu infekcii, operacie a sterilizacie chodim vzdy k utulkovemu veterinarovi do Ba. Pri sterilke robi iba max. 0,5 -1 cm dlhy rez zatial mu este pes pri tom neexitoval.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Este co sa tyka po sterilizacii - ked je rez maly, na druhy den je fena ok. Po op len voda, krmivo az na druhy den. S velkymi rezmi skusenost nemam, ale urcite to znasaju horsie.
0 0
jaja37 jaja37

jaja37 je offline (nepripojený) jaja37

Z mojej skúsenosti neverím, že ak fenka nemá šteniatka aspoň raz, je menšie riziko, že dostane rakovinu. U nás sa stal pravý opak. Rakovinu dostala ako osem ročná a nedalo to už zachárniť. Veľmi nás to bolelo.Teraz máme druhú fenku, má hormonálnu poruchu, po háraní máva laktačné stavy, na odporúčanie lekára by sme ju mali dať sterilizovať, ale neurobíme to.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

arizona Pozri príspevok
Dav, máš skvelý rozprávačský talent! Pekné články,príjemné čítanie
Ďakujem, aj Petre Novej, za pochvalu.

Pridám skúsenosť so sterilizáciou - moja fena má vybranú maternicu aj vaječníky. Veterinárka bola "útulková", a vysvetlila mi, že pri odobratí vaječníkov je rana - rez - malý, ale časom, hlavne pri existencii psov v blízkosti je príroda taká silná, že dokážu vaječníky dorásť, ak tam zostane z nich nejaká bunka, laicky zreprodukované. Útulkovým fenám robia kastrácie s vybraním maternice a vaječníkov, rez je veľký. Mne doporučili, aby mala fena na sebe odev, teda zábranu, aby si nevyhrýzla stehy. Rana by sa otvorila a vypadli by jej vnútornosti, plus krvácanie - vysoká pravdepodobnosť uhynutia. Preto som ju aj mala pri posteli, aby som okamžite vedela volať veterinárke, keby náhodou.
Okrem tejto hýčkanej som mala ďalšiu útulkovú fenku, tam sme dali len tričko, pevne zaviazané tak, aby boli stehy nedostupné, bola v drevárni, voda, granule pri nej. Nemala žiadne podnety na stráženie, štekanie, rozptyľovanie. Chodili sme ku nej často, cez deň aj deti, v noci len ja.Síce rodokmeň nemala, ale mala milú povahu, pacientka to bola vďačná. Naše návštevy jej padli vhod. Zvykli sme jej priložiť menšiu misku s vodou k ňufáku - aby nemusela vstávať zbytočne. Ponúkli sme jej granule, ale nenútili sme ju. Plus pohladkanie, milé slovo, kontrola ňufáku. Taktiež sme jej umožnili ísť von vykonať potrebu.
Kritický je čas, kým sa nescelí rez. Pokiaľ máš doma fenku, nie je problém jedným okom sledovať psinu- kontrolovať , či má ranu nepoškodenú, a či má ňufák studený a vlhký, či reaguje, alebo sa niečo nevydarilo a je so psou zle. Skučí od bolesti, krvácanie, atď. Taktiež ju pravidelne treba vyniesť von, aby si vykonala potrebu - urobí, neurobí,ale aby mala možnosť. Aby nebola dopletená z toho, že nevie chodiť, je oťapená z anestézie, určite je to aj bolestivé, a ešte potrebuje vykonať svoje veci a nevie, kde.
V čase, keď som ja mala tieto problémy, sme nepoužívali psie plienky, a určite za tie roky sa pohla medicína smerom dopredu. V tom čase bola aj moja fena u mňa "kým sa jej nájde nejaká rodina". Nebol to cielene vybraný rodinný miláčik s rodokmeňom, ale fena, ktorá mala väčšiu šancu na adopciu po kastrácii. Zaľúbila som sa do nej na prvý pohľad, to áno, ale nemala som v úmysle jej poskytnúť trvalý domov. Nemala som v úmysle chovať psa v byte, vtedy sme mali dom s dvorom,ale ...dačo na tej láske na prvý pohľad bude
Naposledy upravil Dav : 06.05.09 at 20:53 Dôvod: preklepy
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
MVDr. Hudec z Ba robi maly rez, aj ekd vybera maternicu s vajecnikmi / vlastne inak sterilizovat nema ani vyznam/. Naucil sa to na stazi v USA uz pred rokmi a vsetci vetrinari, ktori presli jeho ambulanciou sa to naucili tiez. Jeden taky je teraz v Nitre, ostatni su v Ba. Je ochotny poduucit kazdeho veterinara, ktory by mal zaujem. Takze ja som mala u seba uz x fien, ktore sa bez problemov uz hodinu po op postavili, o par hodin si pomalicky chodili - no ako doznieva narkoza, tak vacsinou pospavaju. Nikdy som nemala problem. Po op treba kupit u veterinara Golier , myslim, ze ho maju v kazdej ambulancii / cca 100 sk/ a fena sa k rane nedostane. Najlepsie je ak pouzivaju vstrebatelne nite aj na vrchny rez, nielen vnutorny, tie sa same vstrebu.

Najhorsie vsak je, ze tie sterilizacie su predrahe, aj ked naklady za material su tak cca. 300 sk.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ďakujem všetkým, čo sa do tejto debaty zapojili. Pomohli ste mi v utvrdení názoru, že sterilizácia je asi najlepšie riešenie. A myslím si, že tá drastická, aj s vybratím maternice. Nie som z BA, takže rana asi bude veľká . Hádam všetko dobre dopadne. Nechám doznieť háranie a vyberiem sa dohodnúť termín. Takže už sa ani nejdem pýtať na príznaky falošnej gravidity.

K tej strave. Už som to písala, že vždy sa bojím, keď sa havka načahuje za pomarančom, figou, chrenom a pod., či to môže a koľko toho môže. Znepokojilo ma , že zrazu jabblko nemôže. Jasné, že jej ho už nedávam, ani keď sa domáha. Tak preto som sa pýtala, či existujú vyslovene také potraviny, čo obsahujú látky, ktoré psíkovi vyslovene škodia tak, ako som to tu čítala o cibuli.

Ale v jednom príspevku DAV som čítala, že pochúťka jej haviny je čokoláda. Tak som z toho .
Alaya, Tvoj psík nerád jogurt, moja havka miluje jogurty, acidofilné mlieko, ale aj trochu sladkého . Aj smotanu 33%. Zistla som to tak, že po návšteve, ktorú som bola vyprevadiť, zostala na stole smotana do kávy. Aj som sa čudovala, prečo nie je pri mne, keďže musí všade byť a všetko vedieť. Keď som sa vrátila, tak bolo všetko jasné a zbytok smotany skoro zlikvidovaný. A nič sa nestalo. Tak neviem, asi je to individuálne. Ja si myslím, že aj strava psíka by mala byť pestrá, ako u ľudí.
Alaya, ale ten Tvoj psík je riadne prieberčivý
Tento príspevok je zakliaty, lepím a píšem ho už tretí raz.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Ďakujem všetkým, čo sa do tejto debaty zapojili. Pomohli ste mi v utvrdení názoru, že sterilizácia je asi najlepšie riešenie. A myslím si, že tá drastická, aj s vybratím maternice. Nie som z BA, takže rana asi bude veľká . Hádam všetko dobre dopadne. Nechám doznieť háranie a vyberiem sa dohodnúť termín. Takže už sa ani nejdem pýtať na príznaky falošnej gravidity.

K tej strave. Už som to písala, že vždy sa bojím, keď sa havka načahuje za pomarančom, figou, chrenom a pod., či to môže a koľko toho môže. Znepokojilo ma , že zrazu jabblko nemôže. Jasné, že jej ho už nedávam, ani keď sa domáha. Tak preto som sa pýtala, či existujú vyslovene také potraviny, čo obsahujú látky, ktoré psíkovi vyslovene škodia tak, ako som to tu čítala o cibuli.

Ale v jednom príspevku DAV som čítala, že pochúťka jej haviny je čokoláda. Tak som z toho .
Alaya, Tvoj psík nerád jogurt, moja havka miluje jogurty, acidofilné mlieko, ale aj trochu sladkého . Aj smotanu 33%. Zistla som to tak, že po návšteve, ktorú som bola vyprevadiť, zostala na stole smotana do kávy. Aj som sa čudovala, prečo nie je pri mne, keďže musí všade byť a všetko vedieť. Keď som sa vrátila, tak bolo všetko jasné a zbytok smotany skoro zlikvidovaný. A nič sa nestalo. Tak neviem, asi je to individuálne. Ja si myslím, že aj strava psíka by mala byť pestrá, ako u ľudí.
Alaya, ale ten Tvoj psík je riadne prieberčivý
Tento príspevok je zakliaty, lepím a píšem ho už tretí raz.
Petra, myslim, ze on prebercivy nie je, len ja som uzkostliva. Asi uz nebudem tolko surfovat po nete a citat, co je super, co je nanic.Bojim sa mu dat nieco nove, ked takto je to super, nehnackuje, nevracia.
Potom sa bojim mu nieco dat a on by zjedol aj mna. Teraz som mu nasadila do lososovych granul aj licht, nakolko v juli ideme na to vybratie vajicka, tak a ma pol kila nadvahu, vazi 6.60. Tak nech trocha schudne, vraj po kastracii priberaju.
Uz mam obavy z tej operacie, takze zas vsetko studujem a predstavujem katastroficke scenare.Bude to vlastne duplovana operacia, dva rezy.Chcem to mat za sebou. No pohravam sa s myslienkou kupit este fenku, no ako tu citam o tom harani, tak neviem,. Vadfi len to spinenie, ci aj spravanie slecny?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, myslim, ze on prebercivy nie je, len ja som uzkostliva. Asi uz nebudem tolko surfovat po nete a citat, co je super, co je nanic.Bojim sa mu dat nieco nove, ked takto je to super, nehnackuje, nevracia.
Uz mam obavy z tej operacie, takze zas vsetko studujem a predstavujem katastroficke scenare.Bude to vlastne duplovana operacia, dva rezy.Chcem to mat za sebou. No pohravam sa s myslienkou kupit este fenku, no ako tu citam o tom harani, tak neviem,. Vadfi len to spinenie, ci aj spravanie slecny?
Aj veľa čítania niekedy môže byť na škodu. Vidíš, ako to robím ja. Držím sa jednej knihy o psíkoch, čo tam nie je, na to sa spýtam tu , nejako si to v hlave zrovnám a podľa toho sa zariadim. Ale na druhej strane je dobré, že surfuješ. Mám informácie z prvej ruky. A Alaya , dopraj tomu Tvojmu psíkovi , nech nechrumká len granule.

Háranie je asi najnepríjemnejšie špinením, správanie sa nakoniec dalo vydržať.

Zabudla som sa opýtať. aké dávky krmiva dávaš Tvojmu psíkovi? Moja havina má 5 kg, a keď som sa kedysi bála, že má nadváhu, teraz sa začínam obávať, že je priveľmi vyšíhlená. Ako je ostrihaná, tak je len taká hlístička. Ten Tvoj je proti nej valibuk.
Naposledy upravil Petra Nová : 06.05.09 at 23:07 Dôvod: Doplnenie
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Dnes som zistila, že v Bratislave v Inchebe je 9. a 10. mája výstava psov.
Takže pôjdem načerpať informácie. Vystavovatelia - chovatelia sú zväčša ústretoví a poradia ako sa starať o srsť, aké krmivo.... a hlavne vždy tam nakúpim potreby pre moje slečny
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Aj veľa čítania niekedy môže byť na škodu. Vidíš, ako to robím ja. Držím sa jednej knihy o psíkoch, čo tam nie je, na to sa spýtam tu , nejako si to v hlave zrovnám a podľa toho sa zariadim. Ale na druhej strane je dobré, že surfuješ. Mám informácie z prvej ruky. A Alaya , dopraj tomu Tvojmu psíkovi , nech nechrumká len granule.

Háranie je asi najnepríjemnejšie špinením, správanie sa nakoniec dalo vydržať.

Zabudla som sa opýtať. aké dávky krmiva dávaš Tvojmu psíkovi? Moja havina má 5 kg, a keď som sa kedysi bála, že má nadváhu, teraz sa začínam obávať, že je priveľmi vyšíhlená. Ako je ostrihaná, tak je len taká hlístička. Ten Tvoj je proti nej valibuk.
Petra, ty si dobra, ze valibuk. On ked je okupany a mokry, vyzera ako potkanik. Davam mu granule podla tabulky proplanu. Losos puppy, denna davka 80g, mam taky pohar z chovatelskych potrieb, kde mas gramas vyznacenu. delim mu do 3 davok. Okrem toho ovocie a zeleninu, to som teraz obmedzila, lebo ked pojdeme na ten zakrok, tak sa moze stat, ze zacne priberat, tak to regulujem. Psiky su vzdy vacsi, ako fenky.Tak moj ma v kohutiku tychj 28,29cm. Ak chces krasne oblecenie na slecinku, dam ti jeden link. Skoro som odpoadla, ked som tie veci videla. Budem objednavat na jesen, zima, uzasne krasne.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Minule som sa stretla so známou, ktorá má tiež psíka ako ja, len yorkšírika, (ja mám jazvečíka). Sťažovala sa, že jej začal zrazu z ničoho nič vracať a proste všeobcne je celý nesvoj a nevie čo u je. Asi po týždni som ju stretla opäť, a na moju otázku ako sa má jej psík, či ešte vracia a čo mu vlastne bolo mi odpovedala. Vieš ja som ho dala ostrihať a psík sa tak hanbil, že mal z toho depku. Takéto prípady som už počula viackrát, no povedzte nie je to zaujímavé ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

babijanka Pozri príspevok
Minule som sa stretla so známou, ktorá má tiež psíka ako ja, len yorkšírika, (ja mám jazvečíka). Sťažovala sa, že jej začal zrazu z ničoho nič vracať a proste všeobcne je celý nesvoj a nevie čo u je. Asi po týždni som ju stretla opäť, a na moju otázku ako sa má jej psík, či ešte vracia a čo mu vlastne bolo mi odpovedala. Vieš ja som ho dala ostrihať a psík sa tak hanbil, že mal z toho depku. Takéto prípady som už počula viackrát, no povedzte nie je to zaujímavé ?
Podla mna je to uplna hlupost, ze sa hanbi, preto. Sjkor si myslim, ze mohol dostat v strihacky stres a z toho to vracanie moze byt. Preto ja podavam mojmu homeopatikum, je kludny a neboji sa pri strihani a je to uplne neskodne, bylinny produkt.
Naposledy upravil alaya1 : 07.05.09 at 16:50
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To hanbenie po strihaní tiež vídavam u susedovho kokršpaniela.
Inokedy je jak šidlo, stále vyskakuje a predvádza sa .
Pár dní po krátkom vystrihaní sa schováva za kríky,vôbec nepríde k plotu,ani na maškrty nereaguje.Len zahanbene nazerá spoza rohu,alebo kríkov
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Petra, ty si dobra, ze valibuk. On ked je okupany a mokry, vyzera ako potkanik. Davam mu granule podla tabulky proplanu. Losos puppy, denna davka 80g, mam taky pohar z chovatelskych potrieb, kde mas gramas vyznacenu. delim mu do 3 davok. Okrem toho ovocie a zeleninu, to som teraz obmedzila, lebo ked pojdeme na ten zakrok, tak sa moze stat, ze zacne priberat, tak to regulujem. Psiky su vzdy vacsi, ako fenky.Tak moj ma v kohutiku tychj 28,29cm. Ak chces krasne oblecenie na slecinku, dam ti jeden link. Skoro som odpoadla, ked som tie veci videla. Budem objednavat na jesen, zima, uzasne krasne.
Alaya, prepáč, tým valibukom som nechcela uraziť Teba a už vôbec psíka. To bolo len na vyjadrenie rozdielu v hmotnostnej kategórii. Mám aj ja tú odmerku, aj tú knižočku. Ale keď som jej dávala tých 80 g dennú dávku, tak mi dosť priberala. O tom som aj tu písala. Tak som to zredukovala na cca 65 g, popri ďalšej potrave, ktorú dostane alebo si uchmatne. No a teraz , keď je taká vystrihaná, s tými 5 kilečkami, tak si hovorím, či som to predsa len priveľmi nezredukovala.. Rebrá jej nevidieť, stehienká ma fajn, pod kožou na chrbte žiadna slanina. Z tohto hľadiska by mohla byť akurát. Keď som si prečítala tých 6,60kg, tak sa mi to zdalo veľa, keďže máme psíkov špuntov.

Link na oblečenie môžeš dať pre prípad, žeby do zimy vyrástla. Má síce dosť oblečenia, ale vyteším sa pohľadom. U nás máme veľmi dobrý obchod, s krásnymi vecami pre psíkov, a vlastne všetky veci má odtiaľ. Moju havu tam majú veľmi radi, pretože pri skúšaní sa vždy správa ako manekýna. Drží ! A pri každej návšteve dostane maškrtku grátis, aj keď kupujeme len krmivo. Možno je to v cene
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mám šťastie , že moja hava je taká, ako je. Návštevu salónu prežila úplne v pohode, pokojne driemala na gauči a čakala, kedy prídem po ňu. Dôstojne cupkala k autu, hoci v priebehu dvoch hodín sa jej imidž podstatne zmenil. Prespala celý zvyšok dňa, a ten nasledujúci, ako keby sa nič neudialo. Na prechádzke sa predvádzala ako vždy. No, nie je poklad, keď počujem o trampotách iných?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Mám šťastie , že moja hava je taká, ako je. Návštevu salónu prežila úplne v pohode, pokojne driemala na gauči a čakala, kedy prídem po ňu. Dôstojne cupkala k autu, hoci v priebehu dvoch hodín sa jej imidž podstatne zmenil. Prespala celý zvyšok dňa, a ten nasledujúci, ako keby sa nič neudialo. Na prechádzke sa predvádzala ako vždy. No, nie je poklad, keď počujem o trampotách iných?
Petra, ved toho valibuka viem, ze to bol vtip-)). No co sa tyka salona, bola si pri nej cely cas? Pises, ze spala cely zbytok dna. Spytaj sa strihacky, co jej dala na ukludnenie. Iste tu pastu, co davaju psikom, aby ich zmalatnili. To ja nechcem, preto mojmu dam sos bonbons, polku tablety, nie je omameny, len kludny. Je to vyrobene z bachovych kvapiek, uplne neskodne, bylinne, pre psa. Som radsej, ked to dam ja, akoby mi ju poza chrbat napchavali nejakym svinstvom.Co sa tyka vahy. U psa bisonika je standart do 6kg. Moj nie je s PP, takze aj tak je v norme, v zime mal menej pohybu, teraz to dame do poriadku. Z granul mu nebudem uberat, ked pise vyrobca kolko mam dat, asi vie preco. Ine nic nezerie, tak to dodrzim.
Ked mas skvele obliecka, tak nic.
U nas je to biednejsie a co je celkom dobre, je neskutocne predrazene.
P.S. Chcela by som oslovit ostatnych,. ak viete o niektom, kto ma na predaJ STENIATKO YORKA MINI, MOJA SUSEDKA ZHANA, ALE NIE KRIZENEC. tAK DO 2KG.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Alaya, ako sa to presne vola a kde to kupujes? Ten sos bonbon. Psik po tom nezaspi, len je kludny? A ma to ucinok na kazdeho psa? Nie je len ten tvoj taky kludas? Potrebujem vediet kvoli strihaniu psov, ale nechem pouzivat sedalin, lebo niektori ho nemusia dobre znasat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bonita Pozri príspevok
Alaya, ako sa to presne vola a kde to kupujes? Ten sos bonbon. Psik po tom nezaspi, len je kludny? A ma to ucinok na kazdeho psa? Nie je len ten tvoj taky kludas? Potrebujem vediet kvoli strihaniu psov, ale nechem pouzivat sedalin, lebo niektori ho nemusia dobre znasat.
Isla som do nasej ludskej lekarne a objednali mi. No neviem, ci to robi kazda ludska lekaren, ale ja v mojej objednavam aj psie sampony a granule. Bez problemov.Mam to za domom.
SOS bombons si mozes aj vygooglit a precitat si o nich. Je to na baze homeopatika- bachove kvapky, pre psa absolutne neskodne. Zioadne vedl. uciinky, nic- rastliny. Neviem, ci to ucinkuje na kazdeho psa, na mojho ano.Ma 6 kg.- A ci je moj kludas? To vobec nie, on sa ani cesat nechce nechat, je velmi zivy a v salone sa velmi bal. mal zlu skusenost, ked sme ho ako 4 mesacneho museli dat ostrihat koli alergii na kozi a vytrhal si kus srsti, Tak tam sa asi zlakol, neviem, co s nim robila, napustila ma s nim.Chodim inde.
Tie sosky som vyskusala uz 3 krat. Raz som mu dala celu tabletu, vtedy bol uplne malatny, chcel si stale lahnut, teraz 2krat som mu dala polku a bol kludny, stal uplne pokojne. Dala som mu aj teraz, ked sme boli vyberat z viecka kliesta u veterinara- pohoda. Stoji to dost vela cca 450sk- 30 kusov.Ale za vyskusanie sa oplati. Som kludna, ze ho v salone nenapchavaju chemiou a co moze na neho zle posobit. Pocula som, ze u nas VRAJ jedna veter. oblbla tak silno psa, ze sa uz z oblbnutia neprebral, koli strihaniu to nerisknem.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dik za info. Zacinam totiz strihat psov, zatial iba utulkovych - mojich a v ut. Ba , ale nechcem ist cez sedalin, lebo srdciari ho nemusia dobre znasat, + psik potom pospava cely den. Citala som kdesi, ze v petrzalke sa im pes obesil na sibenicke , skocil zo stola. To ma tiez desi, lebo psy su nevyspytatelne, ked maju trach.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

bonita: ten psik sa im obesil, lebo ho nechali bez dozoru... bolo to v spravach...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať