Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dav Pozri príspevok
Wendy nie je môj prvý pes, a po 9 ročných skúsenostiach s jej kŕmením som sa podelila o svoje skúsenosti a chcela som upokojiť úzkostlivých chovateľov, že psa nemusia chovať presne a do bodky podľa príručiek. Pokiaľ sa ma bežne pýtajú neznámi ľudia, aké staré je moje šteniatko, myslím si, že jej moja starostlivosť neškodí. Aj skúsení kynológovia - rozhodcovia uverili údaj o veku až z očkovacieho preukazu. Jej vzhľad, kondícia, hravosť, naozaj nesvedčia o tom, že je to dôstojná psia dáma v rokoch. Viem, že chovám psa, mäsožravca, tak v prvom rade budem rešpektovať, že ide o zviera, a v druhom rade uplatním zdravý sedliacky rozum a prihliadnem na individualitu psa. Bežne sa odporúča u dospelého psa deň pôstu. Toto sa u nás nerešpektuje. Prázdna misa je u nás signálom nasypania ďalšej dávky, lebo pri prázdnej mise sa pes správa nepokojne, upozorňuje na seba, zosmutnie, ( a to mi nedajú jesť?). Po doplnení misky, aj keď ju len oňuchá, je spokojná. (Dobre, tu ma majú radi, mám potravu).
Chovám psa, ktorý je pre mňa spoločník a priateľ. Nechovám výstavný čistokrvný exponát, ale živého tvora. Myslím si, že psovi oveľa viac škodí upokojujúca pasta v salóne pre psov a traumy zo strihania, šampónovania, fénovania, obliekania, ako hrozno, kyslá kapusta, čokoláda a papierové vreckovky.
Tak podľa mňa ku chovu psa patria aj odborné vedomosti, aj zdravý sedliacky rozum.
P.S. Napadla ma jedna príhoda, keď svedomitá mamička kúpala svoje dojča každý deň tak dôkladne, až kým dieťa nedostalo z prílišnej starostlivosti exzém....
Na margo plnej misky- náš labrador by žral , kým by sa neprežral na smrť tá plná miska závisí od plemena
Zato náš Parson jack russel ten je taký istý ako tvoj, len má smolu, veľký mu to zožerie a darmo ho hryzie a bije od misky neodíde kým ju nevyprázdni-
My sme síce s naším absolvovali výstavy, ale vždy som sa snažila, aby bol čo najmenej vystavený stresom, okúpať sa okúpal, ale všetko s mierou. Bolo mi ľúto tých úbožiačikov, ktorí už 5hod,. pred výstavou boli naaranžovaní- fénovali ich, tupírovali.... no hrôza.... toto by som nechcela! Pes má byť krásny prirodzený a nie až úchylne preumelkovaný. To by sa malo zakázať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Neviem, Alaya, čo to s Tvojim psíkom robíš. To, že ho v daždi oblievaš, to sa mi zdá len čudné, ale že ho oblievaš aj v zime, tak to je už trýznenie zvierat.. A čo robíš, keď praží slnko? Hádam ho obliekaš?
Mam zvlastne metody vychovy...a som nacher na preklepy
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok

...a som nacher na preklepy


Nerob si z toho nič. Ja som rovnaký nacher na preklepy. Ale aj na čiarky, dĺžne a pod.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

A prosím Ťa, pozri sa na túto linku. Je to naše plemeno , alebo to druhé ?
Nikdy nie som si istá.

http://www.porada.sk/1057358-post9102.html
Naposledy upravil Petra Nová : 29.05.09 at 20:32
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Petra Nová Pozri príspevok
A prosím Ťa, pozri sa na túto linku. Je to naše plemeno , alebo to druhé ?
Nikdy nie som si istá.

http://www.porada.sk/1057358-post9102.html
Mal by to byť maltezáčik podľa avataru sa zdá, že aj ty máš takého ako ja..len môj nestíha byť taký snehobiely.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jozka56 Pozri príspevok
Mal by to byť maltezáčik podľa avataru sa zdá, že aj ty máš takého ako ja
Je to strašné, keď na obrázkoch neviem rozoznať dve jablká. Jonatánky od ranetiek. Ale v profile, aj na avatare mám originál. Ten je môj môj, tak nemôže byť Tvoj
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Petra Nová Pozri príspevok
Je to strašné, keď na obrázkoch neviem rozoznať dve jablká. Jonatánky od ranetiek. Ale v profile, aj na avatare mám originál. Ten je môj môj, tak nemôže byť Tvoj
Nemboj ja ti ho nevezmem, Miník by sa veeeeľmi hneval, to mu predsa nemôžem urobiť
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jozka56 Pozri príspevok
Nemboj ja ti ho nevezmem, Miník by sa veeeeľmi hneval, to mu predsa nemôžem urobiť
Nebojím, nebojím. Veď ich máme pekne podelených a vo svojich búdkach. Len by ma zaujímalo, kto je vlastne Miník. Či je môj, alebo maltezáčik?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Miník je môj 5-ročný maltezáčik. Taký je aj v CCCC, len je to asi fenečka, lebo má ružové oblečenie.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vzdávam sa a viac nehádam rasu psíkov. Každý biely sa mi na obrázku zdá môj. A možno by som aj prisahala, že tá ružovučká slečna je bišonik. Ešte aj tie ušká ( od zadu majú podobné). A o chvostíku ani nehovorím.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

No čo vídavam naživo bišónikov, tak podľa mňa v CCCC v ružovom oblečíku je maltezáčka
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Petra podoby maltezákov[IMG][/IMG]...čo povieš, ja v každom z nich vidím svojho hafana
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

A bišonik
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tak Petra, na ktorého psíka sa Tvoj hafan podobá??? Môj jednoznačne na maltezáka č.2
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ja som teraz pred chvíľou postavila moju rozospatú slečnu k počítaču a porovnávala som ju s tou ružovou. No, má o nieco kučeravejšiu srsť. Takže máš asi pravdu. Ale aj tých, na pripojených obrázkoch by som označila možno za bišonikov.
Inak ako na obrázkoch mi nerobí problém ich rozoznať, lebo majú úpne rozdielnu srsť( či vlas?). Priznám sa, že na tých fotkách mám s tým problém.
Ale Jožka, že si to nemyslela vážne, že na avatare mám maltezáčika. Veď je to bola moja hava ešte s pôvodnou 10 cm srsťou.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jozka56 Pozri príspevok
Tak Petra, na ktorého psíka sa Tvoj hafan podobá??? Môj jednoznačne na maltezáka č.2
Moja sa podobá trochu na to biele v žltom( ale je krajšia), tie ostatné sú obludy bišonikov. Ďakujem za názorné ukážky.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Petra daj väčšiu fotečku, možno zistíme. Aj moje okuliare ma môžu mýliť. Maltezáci majú krásnu lesklú srsť aj keď sú špinavý, dajú sa krásne vyčesať do rovna. Len tak. Miníka nemôžem prilepiť, lebo mám náhradný trapný mobil, môj dobručký je v oprave, a v PC nemám uložené žiadne fotky/ale niekde na porade Miník je/.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mám fotky z mobilu, ale tie sú na p.d. Tak neviem, či niečo pripájať. Ale skúsim .
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Nepripojila si nič, veď ja pripájam, keď sa dá len z mobilu, foťák nemám
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mám ich v počítači, ale neviem ich dostať do chlievika.

Doplnenie:
No teraz uvidíš, aká je tá fotka mizerná. Tak čo je to ? Bišonik alebo maltezáčik?
Naposledy upravil Petra Nová : 21.01.10 at 17:47
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať