Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Nedávno som čítal na nete test granulovaných krmív. Český a vyzeral byť hodnoverný. Posudzoval krmivá jednak podľa cenových kategórií a jednak rebríček bez hodnotenia príslušnosti ku kategórii. Okrem niektorých špičkových krmív v kategórii "prémium" bolo po stránke zloženia najlepšie hodnotené krmivo zo strednej kategórie ale cenovo hore = Chappi (asi 2 jeho druhy) a prekvapujúco jedno z najlacnejších krmív na českom trhu vôbec predávané v nejakom sieťovom obchode. Krmivo sa volalo "Koruna". Tuším 20.-CZK/kg (!!). U nás sa nepredáva - už som ho hľadal. Za tou korunou zostali dole aj všelijaké granule po 2 - 3 x vyššej cene.
Asi má všetko svoje výnimky, ale aj tak by som TESCO-granule svojmu psíkovi radšej nevnucoval. Vlastne mu dávam to , čo sebe - takú tú strednú kategóriu + niekedy niečo nad a niečo pod .

PS: To čo sebe - to neznamená, že mu dávam zbytky z kuchyne. Tie skutočne len výnimočne. Napr. čisté palacinky zbožňuje a má vždy svoj "podiel". Ja nie - také nejem. A iné jedlá, ktoré sa hodia, napr. že nie sú korenené, moc solené a pod. Napr. ako bonus ku granuliam alebo konzerve.
Psík je 7-ročná fena NO-čs.
Naposledy upravil STRELEC : 16.01.09 at 07:09 Dôvod: PS:
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Vedel by niekto poradiť ako odstrániť nechuť k jedlu u kokeršpanielky? Veterinár doporušil B-komplex, ale veľmi nepomáha. Máme dve kokerky, jedna je ako vysavač a druhá nechce papať to čo má /plasty, drevo, textil... jej chutia stále/. Vystriedali sme veľa granúl a vybrali sme, čo boli najlepšie. Z ruky si zoberie. Nie je to o tom, že by druhá zožrala všetko, lebo svoju misku si bráni. S týmto problémom sa trápime už 1,5 roka. Ako šteniatko mala problémy s trávením a chodila na injekcie, ale už je dávno v úplnom poriadku /podľa veterinára/
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
STRELEC Pozri príspevok
Nedávno som čítal na nete test granulovaných krmív. Český a vyzeral byť hodnoverný. Posudzoval krmivá jednak podľa cenových kategórií a jednak rebríček bez hodnotenia príslušnosti ku kategórii. Okrem niektorých špičkových krmív v kategórii "prémium" bolo po stránke zloženia najlepšie hodnotené krmivo zo strednej kategórie ale cenovo hore = Chappi (asi 2 jeho druhy) a prekvapujúco jedno z najlacnejších krmív na českom trhu vôbec predávané v nejakom sieťovom obchode. Krmivo sa volalo "Koruna". Tuším 20.-CZK/kg (!!). U nás sa nepredáva - už som ho hľadal. Za tou korunou zostali dole aj všelijaké granule po 2 - 3 x vyššej cene.
Asi má všetko svoje výnimky, ale aj tak by som TESCO-granule svojmu psíkovi radšej nevnucoval. Vlastne mu dávam to , čo sebe - takú tú strednú kategóriu + niekedy niečo nad a niečo pod .

PS: To čo sebe - to neznamená, že mu dávam zbytky z kuchyne. Tie skutočne len výnimočne. Napr. čisté palacinky zbožňuje a má vždy svoj "podiel". Ja nie - také nejem. A iné jedlá, ktoré sa hodia, napr. že nie sú korenené, moc solené a pod. Napr. ako bonus ku granuliam alebo konzerve.
Psík je 7-ročná fena NO-čs.
Ja budem brať psíčka nastaveného na RC, takže kým bude rásť, bude dostávať toto....mám už 10-ročnú reznutú yorku, celý život na granuliach, eucanubu, potom acana, teraz pár rokov diamondsky, teda stredná trieda....je v pohode......neviem, snáď sa v živote nebudem musieť znížiť k tomu, aby som musela svojich psov kŕmiť najnižšou triedou....no a sem tam dobrotka z kuchyne samozrejme....v nedeľu kúsok maska s cestvinou, alebo masová polievočka....vanilkové rožky malá zbožňuje, samozrejme všetko s mierou :-))......no a veľkého krpca, už sa neviem dočkať, trochu bojím, ale teším....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

AlenockaS Pozri príspevok
.... a veľkého krpca, už sa neviem dočkať, trochu bojím, ale teším....
Podobné pocity mám pri šteniatkach .
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mirpo Pozri príspevok
Vedel by niekto poradiť ako odstrániť nechuť k jedlu u kokeršpanielky? Veterinár doporušil B-komplex, ale veľmi nepomáha. Máme dve kokerky, jedna je ako vysavač a druhá nechce papať to čo má /plasty, drevo, textil... jej chutia stále/. Vystriedali sme veľa granúl a vybrali sme, čo boli najlepšie. Z ruky si zoberie. Nie je to o tom, že by druhá zožrala všetko, lebo svoju misku si bráni. S týmto problémom sa trápime už 1,5 roka. Ako šteniatko mala problémy s trávením a chodila na injekcie, ale už je dávno v úplnom poriadku /podľa veterinára/
Jogurt biely - mne to odporúčala veterinárka, a mám s tým veľmi dobré skúsenosti - napraví psíkovi mikroflóru a upraví aj chuť do jedla.
Alebo je dobré vyskúšať med+ mlieko + vajce surové, "přiměřene"
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
STRELEC Pozri príspevok
Podobné pocity mám pri šteniatkach .
no mne príde šteniatko hotové...už 4 mesačné a bude to "chlapec", takže malinké nebudú a Tinuška je sterilizovaná....
Môj budúci Dymka je pre mňa veľké prekvapenie, je to čierny ruský teriér, veľký bude ako svet, ale bola som ho už navštíviť, sú úžasné, aj dospelé,
zamilovala som sa do nich a čo bude, keď príde ?
Najprv som však aj ja uvažovala nad NO, potom som raz našla BRT a bolo rozhodnuté
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

mirpo Pozri príspevok
Vedel by niekto poradiť ako odstrániť nechuť k jedlu u kokeršpanielky? Veterinár doporušil B-komplex, ale veľmi nepomáha. Máme dve kokerky, jedna je ako vysavač a druhá nechce papať to čo má /plasty, drevo, textil... jej chutia stále/. Vystriedali sme veľa granúl a vybrali sme, čo boli najlepšie. Z ruky si zoberie. Nie je to o tom, že by druhá zožrala všetko, lebo svoju misku si bráni. S týmto problémom sa trápime už 1,5 roka. Ako šteniatko mala problémy s trávením a chodila na injekcie, ale už je dávno v úplnom poriadku /podľa veterinára/
Čítala som, že sa môžu dávať aj z lekárne pivné kvasnice - pangamín. Tie podporujú chuť do jedla.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Dav Pozri príspevok
Jogurt biely - mne to odporúčala veterinárka, a mám s tým veľmi dobré skúsenosti - napraví psíkovi mikroflóru a upraví aj chuť do jedla.
Alebo je dobré vyskúšať med+ mlieko + vajce surové, "přiměřene"
robin1 Pozri príspevok
Čítala som, že sa môžu dávať aj z lekárne pivné kvasnice - pangamín. Tie podporujú chuť do jedla.
Jogurtík občas dostávajú /biely nesladený/. Normálne mlieko jej dávať nesmiem, pretože jej to robí dosť problémy a veterinár zakázal, ale napr. smotanu a acidofilné mlieko môže. Medík dávam do jogurtu. Tie pivné kvasnice som neskúšala, tak ich skúsime.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

mirpo Pozri príspevok
Vedel by niekto poradiť ako odstrániť nechuť k jedlu u kokeršpanielky? Veterinár doporušil B-komplex, ale veľmi nepomáha. Máme dve kokerky, jedna je ako vysavač a druhá nechce papať to čo má /plasty, drevo, textil... jej chutia stále/. Vystriedali sme veľa granúl a vybrali sme, čo boli najlepšie. Z ruky si zoberie. Nie je to o tom, že by druhá zožrala všetko, lebo svoju misku si bráni. S týmto problémom sa trápime už 1,5 roka. Ako šteniatko mala problémy s trávením a chodila na injekcie, ale už je dávno v úplnom poriadku /podľa veterinára/
Vitamíny B-čka; doporučujem vaskúšať pangamin http://www.pangamin.cz/web/clanek?klic=56 , dávam aj ja, aj keď môj pes nemá zatiaľ žiadne problémy.
Raz za dva týždne má pravidelný pôst (len jogurt alebo acidko) na prečistenie.
0 0
Keira Keira

Keira je offline (nepripojený) Keira

Ahojte, tak sa k vám pripájam.Moje zlatíčko je 14 mesačný pubertiak- labrador Danko.
Od malička som kombinovala granule /Trainer,First mate/ s varenou stravou. Nie v jednej porcii samozrejeme. Keď sa krpec dostal do puberty začal byť dosť agresívny na druhých psov, hlavne väčších. Dočítala som sa, že problém môže byť aj v strave, lebo každé, aj tie najkvalitnejšie granule obsahujú určité aditíva, ktoré múžu u psíka spôsobovať aj poruchy správania. Tak som začala variť. Uvarím vždy vo veľkom, je síce plný mrazák a už nič iné tam nedám, ale vyše mesiaca mám pokoj. Dávam mäsko, ryža, cestoviny, zeleninu, jablčka, tvatoh s vajíčkom a medom. , sardinky atď. Môžem len potvrdiť, že varená strava mu naozaj robí dobre, je kľudnejší a spokojnejší. Treba ale pridávať vitamíny a minerály. Ja dávam Nutrimix , Roboran H.
Samozrejem nie každému psíkovi budú granule vadiť. Ja som bola s Trainerom veľmi spokojná.
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Keira Pozri príspevok
Ahojte, tak sa k vám pripájam.Moje zlatíčko je 14 mesačný pubertiak- labrador Danko.
Od malička som kombinovala granule /Trainer,First mate/ s varenou stravou. Nie v jednej porcii samozrejeme. Keď sa krpec dostal do puberty začal byť dosť agresívny na druhých psov, hlavne väčších. Dočítala som sa, že problém môže byť aj v strave, lebo každé, aj tie najkvalitnejšie granule obsahujú určité aditíva, ktoré múžu u psíka spôsobovať aj poruchy správania. Tak som začala variť. Uvarím vždy vo veľkom, je síce plný mrazák a už nič iné tam nedám, ale vyše mesiaca mám pokoj. Dávam mäsko, ryža, cestoviny, zeleninu, jablčka, tvatoh s vajíčkom a medom. , sardinky atď. Môžem len potvrdiť, že varená strava mu naozaj robí dobre, je kľudnejší a spokojnejší. Treba ale pridávať vitamíny a minerály. Ja dávam Nutrimix , Roboran H.
Samozrejem nie každému psíkovi budú granule vadiť. Ja som bola s Trainerom veľmi spokojná.
navariť na mesiac, to by celkom šlo....ale ako odhadnem správnu dennú dávku varenej stravy?.....a aké mäso používaš ?....ja som kdesi čítala, že chovatelia varia slepačie hlavy a proste "odpad" z hydinární...verím, že sa havo ide za tým utlcť, ale môj žalúdok by to nerozchodil
0 0
Keira Keira

Keira je offline (nepripojený) Keira

AlenockaS Pozri príspevok
navariť na mesiac, to by celkom šlo....ale ako odhadnem správnu dennú dávku varenej stravy?.....a aké mäso používaš ?....ja som kdesi čítala, že chovatelia varia slepačie hlavy a proste "odpad" z hydinární...verím, že sa havo ide za tým utlcť, ale môj žalúdok by to nerozchodil
Väčšinou krmim divinou, ale mám to šťastie, že mám známeho, čo mi dodáva dvadsať kilové balenia.Pre psov je to veľmi dobre stráviteľné.Skús sa opýtať niekde vo vašom meste v poľovníckom zväze na mäso pre psov.Slepačie hlavy atď nedávam. Ak mu kupujem u mäsiara, tak kuracie nohy, ktoré keď sú uvarené vykostím. Alebo ešte srdcia aj bravčové.Čo sa týka tej kŕmnej dávky to musíš vyskúšať sama. Musí peso sa tváriť, že je ešte hladný. Kontrolovať jeho hmotnosť ..Ja dávam labíkovi dvakrát denne do veľkej psačej misky tak asi pol- trištvrte podľa toho ako je zaťažený. Na to by si časom prišla, ak bude príliš veľa kakať, tak ho prekrmuješ. Z vlastných skúseností viem, že z granuliek kakal viac ako z vareného a oveľa viac to páchlo...
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Keira Pozri príspevok
Väčšinou krmim divinou, ale mám to šťastie, že mám známeho, čo mi dodáva dvadsať kilové balenia.Pre psov je to veľmi dobre stráviteľné.Skús sa opýtať niekde vo vašom meste v poľovníckom zväze na mäso pre psov.Slepačie hlavy atď nedávam. Ak mu kupujem u mäsiara, tak kuracie nohy, ktoré keď sú uvarené vykostím. Alebo ešte srdcia aj bravčové.Čo sa týka tej kŕmnej dávky to musíš vyskúšať sama. Musí peso sa tváriť, že je ešte hladný. Kontrolovať jeho hmotnosť ..Ja dávam labíkovi dvakrát denne do veľkej psačej misky tak asi pol- trištvrte podľa toho ako je zaťažený. Na to by si časom prišla, ak bude príliš veľa kakať, tak ho prekrmuješ. Z vlastných skúseností viem, že z granuliek kakal viac ako z vareného a oveľa viac to páchlo...
no pána, ja si neviem predstaviť psa, ktorý pri takej maškrte sa netváril ešte ešte ja by som to rada vyskúšala, ale bojím sa experimentovať kým bude rásť, lebo dospelý bude medveď, tak aby narástol zdravý a krásny a vnútornosti sú dobré pre nich ?...i keď, kdesi som čítala, že srdce sa považuje za sval...
0 0
Keira Keira

Keira je offline (nepripojený) Keira

Presne tak, srdce je sval.Vnútornosti nič moc, ale určite mu neublížia, keď nebudeš dávať vo veľkom množstve.Ja som prešla na varenú stravu v 9-10 mesiacov. Dovtedy mal granule a kura na striedačku. Inak obluda je to dobrá 40kg a ete pôjde s váhou hore do dvoch rokov.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

S tou stravou je to u psikov rozne.Ja mam yorksira a snažim sa davat iba granule. Presne opačne ak som mu dala maso pre hava tak to pachlo, že by z toho človek odpadol a mal pravidelnejšiu stolicu ako ja
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: nechce ti zrat? u kokra dost neobvykle moj zozere aj cibulu co mi spadne ked krajam inak takyto problem ma aj janka, co ma nelinku a aj jej "baby" oblubuju granule Trainer a davame aj my radu Fitnes, aby nam moc ne pribral a ine granule jej nechcu zrat...

nas je zase na stravu velmi citlivy... akonahle dostane konzervu, tak uz mame doma "pozdrav" a mozem upratovat... akoby mu tam nejaka zlozka vadila a to som naposledy kupovala dake specialne balenie ceasar... sme vyslovene na granuliach ale sem tam dostane srdiecka, alebo mu dame mensiu porciu granul, zalejeme polievkou, nakrajame mu tam zeleninu z polievky a to ked uz vidi, ze sa chysta, to by ste mali vidiet to rodeo co robi... kym nedostane misku na jeho miesto tak zatancuje vselico, zavija na misku, vrcka, mava labkami hlavne ked treba aby to troska ochladlo
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Čo v prípade, keď sa pes "sánkuje"? Je odčervená, veterinár jej ošetril žľazy, má zápal, a že máme trochu počkať, či sa stav po vyčistení neupraví. Strava - granule, jogurt, z ľudskej stravy minimálne , a len na degustáciu, venčenie 3x denne.
0 0
martiova martiova

martiova je offline (nepripojený) martiova

Moja sučka to máva často.A k tomu aj svrbenie.Po vyčistení žliaz ju to prejde.Sankovačka a škrabanie neprejde hneď v ten deň.Ale do dvoch týždňov by sa mal stav viditeľne zlepšiť.Len škoda,že sa to po čase vráti.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Dav Pozri príspevok
Čo v prípade, keď sa pes "sánkuje"? Je odčervená, veterinár jej ošetril žľazy, má zápal, a že máme trochu počkať, či sa stav po vyčistení neupraví. Strava - granule, jogurt, z ľudskej stravy minimálne , a len na degustáciu, venčenie 3x denne.
Ak veterinár diagnostikoval zápal, tak preto;
V takýchto prípadoch sa treba riadiť pokynmi veterinára.
Ak je to len raz za čas, tak preto, že sa potrebuje "poškrabať".
Minule mi to môj havo urobil, keď mu za toho svatého neodpadol bombrlec po vykonaní potreby.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 09:08
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
mirpo: nechce ti zrat? u kokra dost neobvykle moj zozere aj cibulu co mi spadne ked krajam inak takyto problem ma aj janka, co ma nelinku a aj jej "baby" oblubuju granule Trainer a davame aj my radu Fitnes, aby nam moc ne pribral a ine granule jej nechcu zrat...

nas je zase na stravu velmi citlivy... akonahle dostane konzervu, tak uz mame doma "pozdrav" a mozem upratovat... akoby mu tam nejaka zlozka vadila a to som naposledy kupovala dake specialne balenie ceasar... sme vyslovene na granuliach ale sem tam dostane srdiecka, alebo mu dame mensiu porciu granul, zalejeme polievkou, nakrajame mu tam zeleninu z polievky a to ked uz vidi, ze sa chysta, to by ste mali vidiet to rodeo co robi... kym nedostane misku na jeho miesto tak zatancuje vselico, zavija na misku, vrcka, mava labkami hlavne ked treba aby to troska ochladlo
Viem že kokri sú veľký hladoši. Preto ma naša Nelinka trápi.Naša Angie /tá mladšia/ zbaští všetko, ale Nelka /staršia/ veľmi nechce.
Váži asi 9,5 kg a bude mať dva roky. Veterinár vždy hovorí, že by mala pribrať, no ona je taká temperamentná divoška, čo neusedí na mieste a nechce jesť.
Občas sa tvári ako vegetariánka - cibuľu, cesnak, mrkva, uhorky, kaleráby, jahody,... - to sú jej pochúťky. Mäsko majú radi obe, ale Nelka vyprázdni misku len keď nad ňou stojím, čo je dosť nepraktické. Priebežne im dávam cestoviny, ryžu, jogurtíky s medíkom,mäsko.... Tie pivné kvasnice začnem dávať až od pondelka, lebo v piatok som nezohnala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať