Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

gazda Pozri príspevok
Praveze to vyzera na svrab alebo cosi podobne, len akoby ten pripravok od zverolekara nezabral. Aka je najspolahlivejsia liecba svrabu? Moze sa svrab udrzat aj zemi (pocas tepla tam zvykne psik vylihovat pod volierou)
nerieš to sám, žiadny svrab to nemusí byť, ja by som skúsila ešte raz "vyčerpať" veterinára, aký má na to názor, predsa je odborník.
5 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
www.dogforum.sk
http://www.psycholog-psu.com/
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vemala Pozri príspevok
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit prosim?Mam doma nove 6 tyzdnove steniatko bigla,a dnes rano ked som jej dala papat tak asi hodinku nato sa straasne nafukla.Dala som jej granulky pre steniatka ktore ale nechce jest tak som jej ich zmiesala s troskou salamy pre psov a misku vylizala docista.Neviem ci to nieje z toho.Ma niekto taku skusenost?
Ja by som iste 6 tyzdnovemu steniatku nedavala salamu, hoci je pre psa!
Ved to steniatko malo byt este u svojej mamky, taky skory odber, no, ani ma to neprekvapuje.
Je otazne, ake granulky pes je, ci tie zo supermarketu, ci granule znackove a kvalitne.
Ja by som vyskusala kuracinku s ryzou, ale uvarene len vo vede bez soli, ci sa to bude opakovat aj po tomto jedle.

http://www.google.sk/search?hl=sk&so...l=&oq=&gs_rfai=
par stranok o tom, ako sa treba starat o stena.
5 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

vemala Pozri príspevok
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit prosim?Mam doma nove 6 tyzdnove steniatko bigla,a dnes rano ked som jej dala papat tak asi hodinku nato sa straasne nafukla.Dala som jej granulky pre steniatka ktore ale nechce jest tak som jej ich zmiesala s troskou salamy pre psov a misku vylizala docista.Neviem ci to nieje z toho.Ma niekto taku skusenost?

alaya1 Pozri príspevok
Ja by som iste 6 tyzdnovemu steniatku nedavala salamu, hoci je pre psa!
Ved to steniatko malo byt este u svojej mamky, taky skory odber, no, ani ma to neprekvapuje.
Je otazne, ake granulky pes je, ci tie zo supermarketu, ci granule znackove a kvalitne.
Ja by som vyskusala kuracinku s ryzou, ale uvarene len vo vede bez soli, ci sa to bude opakovat aj po tomto jedle.

http://www.google.sk/search?hl=sk&source=hp&q=strava+pre+6+tyzdnove+ste na&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
par stranok o tom, ako sa treba starat o stena.
Súhlas,
veľmi skoro odobrané štenietko. Pri odbere sa bolo treba opýtať, akú stravu mu dával chovateľ (hoci predpokladám, že to bol skôr množiteľ, keď odstavil šteňa tak skoro od matky). A nejde tu len o stravu.

Staršie psy majú preblém pri zmene stravy, nie to ešte šteniatka.
Nový majiteľ by si mal od chovateľa brať šteňa cca v 8. až 12. mesiaci. (oprava!!! - TÝŽDNI !!! )
Podrobnejšie najdeš aj tu:http://www.vyzivapsovamaciek.sk/clan...yzivy-stenata/
Naposledy upravil jaros5 : 24.08.10 at 08:20
5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

takisto pazúriky nechávam strihať u veterinára, strihal raz stálo to 2€.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra, idem ťa potešiť, nemysli na najhoršie. Aj naša dáma mala v 12 rokoch takú pohyblivú hrčku na boku, hrčka postupne po pol roku narástla na hrču, keď už bola ako veľký orech, chceli sme operovať, mala už 13 rokov. Najprv ju odmietli operovať, že má zlé pečeňové testy, že je stará, že neprežije narkózu, tak najprv mesiac užívala essential forte, papkala tvaroh, varené kuracie prsia, ryžu, mrkvičku, cestoviny bezvaječné, no proste nariadenú diétu. Po liečbe boli výsledky pečeňových testov ešte horšie, lekár povedal, že jej tam začína nejaký zlý proces na pečeni, operovať nebude. Tak sme zmenili veterinára. Operovali ju tam, kde narkóza nebola nebezpečná, lebo používajú šetrnú, hrčku jej vybrali, aj poslali na histológiu do Košíc, výsledok: nejaké zmnožené tkanivo, kde vo vnútri bola zmes tekutiny a kadečoho, že to bola asi hrčka zo zle pichnutej injekcie pri očkovaní. Naša dáma žije, už má 15, je už moc staručká, napriek tomu jej nedávno v narkóze čistili zubný kameň, vyberali dve bradavičky a ošetrili zlomený pazúrik.
Chcem ti len povedať, že to môže byť naozaj z injekcie, možno si spomenieš, či ju na to miesto, kde má hrčku, v poslednom polroku nepichali.
Držím prsty a prajem krásne veľkonočné sviatky.
5 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Žabinka Pozri príspevok
Moji milí, mám starosti so psíčkou. Od včera má hnačku. Nemám zatiaľ pocit, že by sme mali utekať k doktorovi, dnes má diétu a rozmýšľala som o slabo osladenom rozriedenom čierom čaji, a prípadne čierne uhlie. Môžem to takto skúsiť?
Dani, 2 dni dávaj len varenú ryžu s nastrúhanou mrkvou, k tomu ráno a večer živočíšne uhlie, na tretí deň primiešaj k ryži obvyklú stravu, večer už nemusíš dávať ryžu, ani uhlie. Mali sme problémy minulý týždeň a toto zabralo a sme v pohode
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes som sa vrátila domov, a nestíham čítať a čudovať sa. Pri čítaní príspevkov som nikde nenašla, aby niekto z diskutujúcich schvaľoval chov psov bez papierov. Pôvodne som pred pár dňami reagovala na to, že Gina mala kedysi dávno psa s PP, postupovala podľa pravidiel, urobila tak, ako sa pri uchovnení má, akurát chcela, aby jej fenka mala aspoň raz šteňatá, teda zdieľala istý názor, že každá fenka má aspoň raz v živote mať šteniatka. Zrejme sa bála, aby fenka nedostala rakovinu. Keďže pes na párenie bol ďaleko a ona nemala financie na to, aby odcestovala s fenkou na pokrytie, jej fenka nemala šteniatka.
Citujem: "aj som si založila chovnú stanicu, že aspoň raz aby mala šteniatka,ale furt mi dávali na párenie psov niekde ďaleko na opačnom konci republiky tak z toho nič nebolo..."
Reakcia na túto informáciu bola zo strany Alayi trochu prudká, preto som napísala, že Gina povedala svoj názor a "dostala po hube". Citujem: "Gina, a co si si myslela pri zakladani CHS, ze ti psa na parenie donesu rovno pod nos a ty len zhrabnes peniaze na steniatka? Chov PP psov ma svoje pravidla, zial, ludia maju velke oci ohladne ceny za PP psov, kolko zarobia, ale ver.Na chove PP psv, este nikto seriozny nezbohatol.".
To bolo všetko, naozaj to bola neprimeraná reakcia, Alaya, ruku na srdce. Preto nechápem, o čom sa tu hádate. Určite nikto z nás, čo máme doma najdúšikov alebo psíkov z útulku, naozaj nikto z nás neschvaľuje nekontrolované množenie psov pre peniaze. Už som napísala, že by za to mali byť pokuty, naozaj je veľmi veľa nežiadúcich tuláčikov, ale ak niekto chce mať psíka iba s PP a v prípade fenky chce mať aspoň raz šteniatka, dodrží pravidlá, dá pokryť psom s PP, potom predá alebo daruje takýchto psíkov, je to trestné??? Je to len a len o zodpovednosti majiteľa psa. A je jedno, či ten pes má alebo nemá PP.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Hurá, havko je doma, má to už ošetrené, ale musíme tam ešte pár krát ísť.
Bol to na jednej strane hnisavý zápal upchatého análneho vačku. Vet mu to niečím prečistil, spriechodnil celú žľazu, preventívne to urobil aj na druhej zdravej strane a potom mu ten obsah žliaz povytláčal. Dal mu dovnútra zahnisanej žľazy ATB, zajtra opäť dá a prečistí a podľa toho, ako sa to bude hojiť, tak ešte aj na budúci týždeň bude treba prísť. Na tej hnisavej strane to bolelo, ale držal sa statočne, nekňučal ani nemykal, iba trochu očúral manžela.. No a ten nepáchnúci hnis mal preto, že nahromadený sekrét toho vačku ostal v ňom, bol dosť tuhý, a že tam mal aj nejaké kúsky, preto sa to aj zapchalo. Až veterinár to spriechodnil a povytláčal ten smradľavý sekrét von.
Našla som si niečo aj na nete, vidím, že sa dá aj stravou predísť upchávaniu, dokonca sú tam aj homeopatiká na liečbu, len neviem, aké u neho použiť. On má nádhernú lesklú srsť, neviem, kde sa stala chyba, že sa mu to upchalo, nedávno síce po kadení sánkoval na strnisku suchej trávy, vtedy mal mäkšiu stolicu a utieral si zadok sám. možno tam sa stala chyba.
http://www.bull-terrier.sk/zlazy-s-v...lne-vacky.html
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
esse est percipi Pozri príspevok
Súhlasím, týranie psíka je neospravedlniteľné zlo. Ale štýl vyjadrenia - ako by mal byť taký bezcitný človek potrestaný - ma zaskočil... Viem, ide len o obrazné slovné spojenie, ale ja osobne by som to vyjadril inými slovami.
..

...to ja by som bola bezcitná aj v trestaní takého človeka, nie len vo vyjadrení...lebo udrieť a týrať dokáže len silnejší, tak nech si ten trest aj odtrpí, tak ako to zviera, je jedno, či je to psík, mačka,akékoľvek zviera, čo je trestané a týrané...lebo zviera sa zžije s človekom a cielene mu neublíži..len človek , silnejší, dokáže týrať a ubližovať...
5 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pred casom sa pytala, ci maly psik pomoze staremu a choremu psikovi nadobudnut energiu. Uz mam zrejme odpoved - dcera prisla ku nam so siestimi malymi steniatkami. Pozorovali sme nasho choreho starkeho, ako sa k nim bude spravat. O malych psikov sa vobec nezaujimal, zato sa velmi intenzivne venuje ich mame.
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Spoved psa-((((
Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rastol rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol.. taký šťastný,konečne po dlhých .mesiacoch... vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za mňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

NEZABUDNITE SI SVOHO HAVA OZNACIT VYYRAZNYM OBOJKOM AK POJDETE NIEKAM NA PRECHADZKU DO LESA !!!

KONECNE!
Poslanci zakázali strieľať psov a mačky v poľovných revíroch

5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nadherny zaber pre krasny vecer......
fotro.jpg  
5 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
ja by som sa s Vami chcela podeliť o dnešný nočný zážitok s mojím psím miláčikom..
chováme tri ovečky a jedného stredne vysokého bieleho miešanca - fenku Taru. v noci som sa prebrala na to, že strašne šteká.
keď už máte psíka dlhšie, trošku viete rozoznávať druhy štekotu (poď na prechádzku, hraj sa so mnou, daj mi jesť, piť, atď).
tento štekot bol iný, naliehavý, upozorňujúci, zdesený...
hovorím si, behnem sa von pozrieť čo sa deje. keďže bývame blízko hory, v lone prírody, môže nás navštíviť čokoľvek... síce sme robili kolom pozemku nové pletivo, nič nieje nepriestrelné.
zrazu som začula splašene bekotať ovečky.
ej to už nieje dobre. v noci bývajú zvyčajne tichučko. vyjdem von a vidím cudzieho psa ako uháňa splašené ovečky po pozemku - a že nieje malý!!
ale ovečky chudiatka majú sotva pol roka, sú ešte doplašené a nevedia sa brániť. tá moja biela štekajúca nádhera býva na noc zavretá vo voliere (kôli častým útekom do susedstva), z ktorej má ale na všetko perfektný výhľad. išlo ju roztrhať, tak strašne chcela chrániť svoje územie a všetko na ňom ale nemohla. preletela som okolo nej, chválila ju a utekala za votrelcom, podarilo sa mi ho hneď odplašiť, našiel svoju (a našu) novú dieru v novom plote. uchlácholila som ovečky, dala senka, vyhladkala a vybozkávala šťastnú fenku (od radosti, ako mi pomohla až cvrkala).
zaspala som v ľahkom spánku, veď čo ak budem ešte počuť nejaký ruch. dieru som len provizórne zaplátala, dnes sa do nej musíme pustiť...
júj taká som pyšná ...
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Noemi, ja som pochopila príspevok od Llívie tak, ako ho pripla, doslovne. Teda aby sme sa tu v tejto téme venovali našim psíkom, pomohli si riešiť niektoré problémy, ktoré máme v súvislosti so starostlivosťou o psíkov. Teda venovať sa presne tomu, čo je napísané v zadaní témy, lebo už raz táto téma zamknutá bola, práve pre vzájomné útoky niektorých poraďákov. Ak tu bude niekto neustále pripájať také fotografie, ako pripája Alaya1, to nie je o porade, ale o provokácii. Viem, že problém pri množení psíkov existuje, ako tu píšete, aj v PP chove, takže riešte to v téme inej. My, čo tu máme psíkov a potrebujeme poradiť alebo môžeme aj my poradiť, nie sme množiteľmi ani nemáme chovné stanice. Ak sa budú príspevky uberať týmto smerom, povedie to zase len k uzatvoteniu témy, čo by bola veľká škoda. Preto som dala súhlas a bod za príspevok Llívie.
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

truch Pozri príspevok
Mám šteňa 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša

http://www.artemisterra.com/vychova_stenete.htm
http://www.efauna.sk/pes/pece/cistota.php
http://hafani-sk.webnode.sk/ako-nauc...t-v-interieri/
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

andreaS Pozri príspevok
o ockovani proti kliestom pocujem prvy krat...

nemyslis nahodou ockovanie proti borelioze?

Lebo obojky, vodicky, ampulky su na odpudenie tychto hnusnych kliestov a inych parazitov... nie proti chorobam, kt. prenasaju... (ale to isto vies)
Lymská borelióza je ochorenie prenášané kliešťami, takže v konečnom dôsledku to môžeš chápať ako očkovanie proti kliešťom, aby ti ju nepreniesli, ale máš pravdu je to očkovanie proti borelioze.
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sybila3 Pozri príspevok
labrador mi začal krívať, bola som u veterinára, dal mu injekcie a antibiotiká, prešlo mu to, ale po určitom čase, raz kríva raz nie, čo mi poradíte?
Aký je starý ?
Ak má do 1. r , tak u väčších plemien je to bežné,lebo stále rastie. Postupne sa to upraví.
My sme pridávali k jedlu nejaký prípravok s vápnikom (názov si už nepamätám, bol kúpený v lekárni ) a prikrmovali sme havinku smotanou, jogurtami a pod.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať