Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Hanelie, AndreaS, Mango, ďakujem vám za odpoveď, ale ja ho teraz strážim v práci, takže mu nič variť nemôžem. Pretože je taký malý, neviem, či mu môžem kúpiť hocakú kapsičku pre šteniatka.
(Dík za upozornenie na káble. Idem na obed, tak ho zavriem v druhej miestnosti, aby mi v kancli niečo nerozhrýhol.)
AndreaS, majiteľ chcel, aby som mu dala nejaký zemiakový šalát!!! To potom nejaká kapsička bude asi ďaleko lepšia. Ráno som mu dala kúsok kaiserky, asi tak 2 dieliky.
Naposledy upravil Llívia : 18.10.10 at 11:04
0 0
estrapko estrapko

estrapko je offline (nepripojený) estrapko

Nekupuj toho vela lebo sa moze stat, ze ti ostane doma 20 kg drahych granul, ktorych sa stena nechce uz ani dotknut ako nam :-) z tych drahsich sme vyskusali proplan, royal canin, eukanubu a tusim, ze najviac jej chutil proplan ( tych poslednych sa uz nechce ani dotknut ale je to mozno aj preto, ze uz sa jej cuch vyvinul natolko, ze jej to nevonia. ani sa jej ale necudujem lebo aj mne tie granule skor pripominaju karton ako nieco na jedenie ), ked bola mala ( tak do 5 mesiacov),tak sa nam zdalo, ze nema ani cuch. zjedla vsetko a macku vynuchala len ked do nej narazila :-) teraz mame problem ake granule jej budu chutit.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Estrapko, moja sestra má psa a toho kŕmi granulami Royal Canin, lebo pes mal nejaké chrasty a veterinár povedal, že to je z niečoho, čo sa pridáva do iných granúl. Na začiatku mu to nejako nechutilo (nezjedol celú dávku, čo im odporučil veterinár), ale potom si zvykol - nemal na výber. (Sestra mu občas aj niečo uvarí - mäso + ryžu alebo cestoviny.)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

magno Pozri príspevok
....a teraz si predstav,ze mne sa takto plantali steniatka v pocte 9 kusov to sa clovek bal niekde rychlejsie pohnut,aby to nepristupil a co sa tyka tych masovych kapsiciek-je naozaj lepsie steniatku nieco uvarit,alebo dat vajicko s tvarohom,piskotami-ale len trosku a potom naozaj uvarit nejaku tu zeleninku,vyvar s kuriatka,ryzu-nech ti pekne a zdravo rastie
To nie je moje šteniatko a bolo by riadne blbé, keby som mu ublížila.
(Skoro som ho privrela do šuflíka - na chvíľu som sa obzrela a on sa už doňho pchal, zvedavec malý .)
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
AndreaS, majiteľ chcel, aby som mu dala nejaký zemiakový šalát!!! To potom nejaká kapsička bude asi ďaleko lepšia.
zo šalátu mu hrozia hnačky, to radšej tú kapsičku s malými granulkami pre šteniatka
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llívia Pozri príspevok
To nie je moje šteniatko a bolo by riadne blbé, keby som mu ublížila.
(Skoro som ho privrela do šuflíka - na chvíľu som sa obzrela a on sa už doňho pchal, zvedavec malý .)
no ty vacsi maju tendenciu spinkat,narozdiel o malych plemien,tie su ako z divych vajec,takze ti asi len popriat vela trpezlivosti a hlavne strehu,alebo ho supnut do toho suflika
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

magno Pozri príspevok
no ty vacsi maju tendenciu spinkat,narozdiel o malych plemien,tie su ako z divych vajec,takze ti asi len popriat vela trpezlivosti a hlavne strehu,alebo ho supnut do toho suflika
tak to napadlo aj mna

inak co dodat k majitelovi? asi nic, kazdy si o nom spravi vlastny nazor... ten moj je, ze taky clovek by nemal mat psa...

ked neni vychodiska, tak fakt radsej tu kapsicku, ale pozor na tie hnacky... nasi z nich mali silne hnacky

tiez sme dlho hladali nase granule a sme maxi spokojni s trainer-kami... 15kg vrece mam pre dvoch na 1,5 mesiaca... a ked zjedia, vezmem inu prichut... chvalabohu maju ich viac

kozne choroby suvisia aj so samponmi... napr.vybielujuce su silna chemia a nemaju sa pouzivat casto...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
tak to napadlo aj mna

inak co dodat k majitelovi? asi nic, kazdy si o nom spravi vlastny nazor... ten moj je, ze taky clovek by nemal mat psa...

ked neni vychodiska, tak fakt radsej tu kapsicku, ale pozor na tie hnacky... nasi z nich mali silne hnacky

tiez sme dlho hladali nase granule a sme maxi spokojni s trainer-kami... 15kg vrece mam pre dvoch na 1,5 mesiaca... a ked zjedia, vezmem inu prichut... chvalabohu maju ich viac

kozne choroby suvisia aj so samponmi... napr.vybielujuce su silna chemia a nemaju sa pouzivat casto...
Sestra má psa z útulku a tie chrasty si buď doniesol, alebo sa objavili hneď po prinesení, ešte predtým, než ho okúpali (neviem, či používa nejaký šampón). Keď zmenili značku granulí, tak sa chrasty začali postupne strácať. Veterinár mu zakázal dávať aj piškóty.

V obchode mali len kapsičky Pedigree. To isté mali aj v chovateľských potrebách, len balenie po 4 ks, tak som mu (ratlíkovi) na odporúčanie predavačky kúpila 150 g paštétu pre šteniatka. Zjedol z nej 2/3 (dúfam, že mu z nej nič nebude). A už sa ukľudnil, leží mi tu pri nohách a smúti, že ho nezoberiem na ruky.
Edit: už nesmúti, ani neskáče. Dovolila som mu vyliezť mi na kolená, teraz mi na nich spí. Len som zvedavá, ako ho dám dolu a čo bude robiť, keď pôjdem preč.
Naposledy upravil Llívia : 18.10.10 at 13:42
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Ratlík je veľmi živé psie plemeno, mám doma ročného ratlíka, je to taký malý diablik, ešte sa nám nestalo, že by po venčení a hodinovej prechádzke zaspal. Skôr si myslím, že tá prechádzka ho naštartuje. Prestravoval sa zatiaľ na granulách, cestovinách, ryži a mäska, zatiaľ je to v poriadku.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Moja psia dáma má vyskočené jabĺčko na ľavej zadnej labke. Veterinár nás potešil, že má na podobné diagnózy vek, napravil jej to, naučil nás, ako jej máme masírovať labku, a dal želatínový doplnok stravy...Psina kríva, občas skňučí, potom sa pozabudne a chodí normálne. Tak na striedačku masírujem labku a plačem.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pofúkaj jej bobenko aj za mňa
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Dav Pozri príspevok
Moja psia dáma má vyskočené jabĺčko na ľavej zadnej labke. Veterinár nás potešil, že má na podobné diagnózy vek, napravil jej to, naučil nás, ako jej máme masírovať labku, a dal želatínový doplnok stravy...Psina kríva, občas skňučí, potom sa pozabudne a chodí normálne. Tak na striedačku masírujem labku a plačem.
V takychto pripadoch ma clovek tendenciu svojich milacikov uliskat,len aby im bolo lepsie- pohladkaj ju aj za mna
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Prosím vás o radu: opäť mám v práci kolegovho ratlíka. Sedí mi na kolenách a spí. Je to šteňa vraj asi jednomesačné (ale to je asi blbosť). Ako na ňom spoznám, že chce cikať, príp. kakať? (Náhradné oblečenie tu nemám, tak by som rada predišla tragédii )
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Llívia Pozri príspevok
Prosím vás o radu: opäť mám v práci kolegovho ratlíka. Sedí mi na kolenách a spí. Je to šteňa vraj asi jednomesačné (ale to je asi blbosť). Ako na ňom spoznám, že chce cikať, príp. kakať? (Náhradné oblečenie tu nemám, tak by som rada predišla tragédii )
rýchlo zbehni do drogérie po pampersky!!!


Pokiaľ bude cítiť potrebu, začne byť nepokojné, teda aspoň u nás to tak bolo... a šteňatá by sa mali brať od matky vo veku až okolo 7-8 týždňov
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

1. urcite hned ako sa zobudi... cikanie az tak znaky nema ale ak bude chcet ist kadit, tak sa bude tocit, hladat, bludit... ale hned ako sa preberie, zobrat na ruky a rychlo ist von... samozrejme ak sa vycika kde sa to ma, tak treba chvalit...

2. u nas sa zvykol mladsi vycikat po hre... takze tiez ked sa dohrate tak sup von cikat... alebo ak mate v robote miesto kde moze ist vykonat potrebu (noviny, plienku na zemi = to je taky stvorec z plienkoveho materialu a vsiakne tekute )
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sto pro nebude mat mesiac... vtedy stence nie su zdaleka take hrave a dive ako si pisala... to prichadza az v tych dvoch mesiacoch...

svagrina tak doniesla 5-6 tyzdnoveho civavaka a to bolo absolutne nevnimave... nakoniec skoncil u veterinara na dlhsie obdobie... chyba chovatela... svagrina nevedela, ze to je skoro... ale psicko prezil
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Som v soku, stena nema ani mesiac?? A uz si pisala, ze mu chcete dat zemiakovy, ci aky salat?? ved to ma byt este len na mlieku a tak. Strasne!!
Co to mas za "kolegu". Ak je to jeho.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kocky klud... na beton nema mesiac ale isto aspon dva...

to chlapy neregistruju obdobie...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Som v soku, stena nema ani mesiac?? A uz si pisala, ze mu chcete dat zemiakovy, ci aky salat?? ved to ma byt este len na mlieku a tak. Strasne!!
Co to mas za "kolegu". Ak je to jeho.
Aké chcete? Ja som mu žiaden šalát nechcela dať, preto som sa pýtala, čo mu mám kúpiť. Neviem, aký je psík starý, to len kolegyňa odhadla jeho veku (tiež si však myslím, že má viac ako mesiac). Psík bol darček pre jeho dieťa, ale zvrtla sa rodinná situácia (nevedel o tom, nežijú spolu), takže ho musí vrátiť pôvodnému majiteľovi, lenže teraz kvôli práci sa tam nedostane (robí do večera a na úplne opačný smer).

Ten šalát bol núdzové riešenie prvý deň, lebo to nevedel, že ide robiť na opačný smer. Už mu kúpil konzervu a nejaký téglik s mäskom. A že mu predavačka poradila, aby psíkovi kúpil radšej konzervu/kapsičku pre mačky, lebo v psej býva ryža a to vraj psíkovia nechcú.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
1. urcite hned ako sa zobudi... cikanie az tak znaky nema ale ak bude chcet ist kadit, tak sa bude tocit, hladat, bludit... ale hned ako sa preberie, zobrat na ruky a rychlo ist von... samozrejme ak sa vycika kde sa to ma, tak treba chvalit...

2. u nas sa zvykol mladsi vycikat po hre... takze tiez ked sa dohrate tak sup von cikat... alebo ak mate v robote miesto kde moze ist vykonat potrebu (noviny, plienku na zemi = to je taky stvorec z plienkoveho materialu a vsiakne tekute )
AndreaS, ďakujem. Pred chvíľou som ho zobudila, lebo niekto sem prišiel, tak som psíka zobrala von a on nič. Tak snáď nabudúce (a dúfam, že nie na mňa).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať