Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jozka56 Pozri príspevok
Môj hafan pozná a dodržiava takmer všetky povely, ale tie psíky, ktoré nemá rád pred stretom istím blokovaním vodítka na krátko. No, ale v nedeľu vodítko neposlúchlo, roztrhlo sa a Miník sa vrhol na protivníka rovnakého plemena. Jasnačka, že prehral, moncel ako fras a nasadené týždňové antibiotiká. No je to moje zlato.
..

mojuš, pre Miníka to bol potenciálny nepriateľ, čo keby si náhodou chcel opantať jeho paničku?..šak si musí brániť svoje!!..zlatučký...
3 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kamaratka zavesila tento odkaz na FB, tak davam info aj sem...

Ak by niekto chcel šteniatko maďarskej vyžle, môžete sa informovať na
bodabarbara89@gmail.com. majú len 2 týždne, Umrela im mamina a je ich 16ks. Sú zadarmo... ak by ste mohli, pošlite info aj ďalej




ps: davnejsie som dala odkaz na americkeho kokra cierneho, kt. hladali domov, tak uz ma novu milujucu rodinu
3 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Načali ste veľmi dobrú tému. Je veľmi dôležité, aby pes zvládal základy poslušnosti. Ak nie sme schopný zvládnuť základný výcvik, je dobré investovať a zveriť ho odborníkovi, resp. viesť výcvik pod jeho vedením. Výhodou je, ak máte v blízkosti "cvičák".
Ak nie, veľa dobrých rád týkajúcich sa aj výcviku, nájdete na http://www.dogforum.sk/.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Manžel sa ujal úlohy cvičiteľa/má skúsenosti s výcvikom/. Každý deň sa jej trpezlivo venuje. Zvládla už povely k nohe, ku mne, sadni, ľahni, ostaň, prines, aportuje veľmi rada. Mám z nej veľkú radosť, lebo viem, že čo sa za mladi naučí to jej už zostane navždy.
3 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

musim suhlasit s predchadzajucimi prispevkami ohladom nevychovanych malych uvrestanych chlpacov...

psik bude taky ako si ho vychovame... a ked niekto dovoli stekat psovi, tak to bude robit stale... a bohuzial byvam na sidlisku, kt. je tymito malymi kriklunmi posiate... napr. naposledny vrestali dvaja yorkovia a civava asi do polnoci, co ich majitelia nechali doma... alebo vedla bigl, kt. zatvaraju na balkon, tak sa zabava zavijanim na okolie...

nemam az takych velkych psikov ako je labrador, nase su asi polovicne, ale stale su o dost vacsie ako yorkovia a mne to je totalne smiesne ako si ich zakazdym beru na ruky... nikdy si neodpustim poznamku, pozor, mame pitbulov a toho vasho skrekluna zozeru na druhu stranu mi to je luto, ze ich takto beru na ruky a nedovolia im socializovat sa s inymi psikmi... potom sa cuduju, ze vzajomne sa psy nemusia...

akurat mam trosku problem s vycvikom nasho mladsieho... je to strasne tvrdohlava povaha... oproti starsiemu uplny opak... aj ked ani starsi neni tip top vychovany, nemam odvahu pustat ho navolno pokial nie sme v uzatvorenom priestore... a ani to zrejme neurobim, lebo byvame pri velmi rusnej ceste a obavam sa, ze mi vybehne na cestu a to riskovat nechcem... no ale s krpcom sme zacali intenzivnejsie cvicit a uz sa to trosku lepsi... ale potrebovala by som pomoc skusenejsich ako na neho...

zato labrador mojich rodicov je super vychovany... a to napriek tomu, ze dovtedy nemali skusenost so psami a vychovali ho samy!!! zrovna ho strazime a vcera som isla vencit spolu s muzom... chodia dalej ku potoku, kde je taka mala zatoka a rano aj vecer si tam pes musi zaplavat... tak som ho konecne vcera videla v akcii... fantasticky pohlad... muz mu hodi aport a on sa rozbehne do vody a este z vody vyskoci a hodi sa do hlbokej vody... dnes to chcem natocit
3 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Llívia Pozri príspevok
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
KU MNE - príde pred teba a sadne si
K NOHE - príde k tebe a sadne si k tvojej ľavej nohe
- teda aspoň takto nás učili na cvičáku
3 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

lujza.j Pozri príspevok
...inak je milé keď náš-váš hafan, vie ako sa voláte a podľa mena vie koho má hladať alebo keď poroznáša hračky pobyte a ja mu poviem, že "upratuj" a on si to poupratuje do svojej izby a potom klasické slová na ktoré reaguje papina, "kde máš vodičku" piškotka, "ideme von"?, dcére ho naučila "daj pusu". no najlepšie je keď mu idem čistiť uši to sa plíži po milimetroch
andreaS Pozri príspevok
u nas tiez reaguju na mena... "dame papat?" ... piskotka je snad posvatne slovo a starsi vie "spievat" (tak natenko zavija aj s melodiou) a mladsi "daj pusinku" (oblizne ucho)
Je dobré vedieť, že pes je schopný chápať až 300 výrazov - slov (povelov) - tie inteligentnejšie oveľa viac (labrador, border kolia, ... ),
ale malo by platiť aj opačne, že majiteľ pozná "reč" psa. Aby sme boli spravodliví, tak aspoň 300 výrazov ;
3 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Desatoro dobrého cvičiteľa: http://www.king-gladiator.com/desato..._cvicitela.htm

Ešte sa mi žiada doplniť, že aj ten najlepšie vycvičený pes môže niekedy zlyhať a my si nemôžeme byť 100% istý ako zareaguje, hlavne v záťažových situáciách.
Naposledy upravil jaros5 : 10.08.10 at 12:57
3 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Llívia Pozri príspevok
Ako je to s cvičením - lepšie, keď hafana cvičí len jeden človek, alebo môžu aj viacerí?
Ten menší má asi cca 2mesiace - asi je ešte malý na cvičenie?
http://www.dogpalace.sk/kedy-zacat-s-vycvikom/
Lepšie je keď cvičí jeden;Ale pokiaľ ide o skúsených psíčkarov, nie je problém. Dôležité je aby bol jednotný postup, metodika, dodržaná postupnosť cvikov, rovnaké povely, dôslednosť, ...
S manželkou sme cvičili od malička dvaja a malo to svoje výhody. Deti mali zakázané akékoľvek povely ... dovolené len maznanie, hranie, naháňačky a pod. Teraz skoro po dvoch rokoch môžu základné povely, sadni, ľahni, voľné privolanie.
Aporty, odkladanie, chôdzu pri nohe a pod. stále zákaz.
Je veľmi dôležité vyžadovať od psa presný a rýchly výkon na povel. Ak sme nedôsledný - pes sa veľmi rýchle pokazí.
Naposledy upravil jaros5 : 10.08.10 at 13:45
3 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Ak sa už pes bojí búrky, hrmenie, resp. streľby, je veľmi ťažké odnaučiť ho. Hlavne ak pes vycíti, že sa bojí aj gazda.

Je dobré privykať ho od malička na rôzne zvuky. Pri hraní som plieskal, trieskal, búchal všetkým možným ..., pozdejšie prišli na rad petardy, štartovacia pištoľ a nezabudnem vždy na nový rok ísť s ním pred polnocou na námestie. Tam si to "vychutnáme" ... , treba ale dávať pozor, aby sa nejaká petarda nezatúlala hafanovi pod nohy, lebo to by asi tak rýchle nerozchodil ...
3 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jaros5 Pozri príspevok
Súhlas,
veľmi skoro odobrané štenietko. Pri odbere sa bolo treba opýtať, akú stravu mu dával chovateľ (hoci predpokladám, že to bol skôr množiteľ, keď odstavil šteňa tak skoro od matky). A nejde tu len o stravu.

Staršie psy majú preblém pri zmene stravy, nie to ešte šteniatka.
Nový majiteľ by si mal od chovateľa brať šteňa cca v 8. až 12. mesiaci.
Podrobnejšie najdeš aj tu:http://www.vyzivapsovamaciek.sk/clan...yzivy-stenata/
isto mas na mysli tyzden a nie mesiac

nas klub am.kokrov ma v stanovach, ze steniatko na odber musi mat aspon 49 dni... ale aj tak je to vzdy indi-vindi... a ked ostane aj dlhsie, je to lepsie, lebo ziska lepsiu socializaciu a aj socialne navyky...

a napriklad moj starsi je velmi citlivy na zmenu stravy... okamzite hnackuje... preto som velmi dlho verna jedinej znacke granul...
3 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

amara Pozri príspevok
Prosím poraďte, ako sa dá odnaučiť pes aby nemočil stále na to isté miesto. Močí na stĺpik bránky pri vchode, vždy je tam mláčka. A aby to nebolo dosť, chodí tam močiť aj susedov pes, vždy, keď oni otvoria ich bránku, príde, vymočí sa na náš stlpik. A je tam mláka a smrad. Existuje niečo, aby sa tomu zabránilo. Prosím, poraďte PORAĎÁCI. Vopred vďaka.
ja som pred dom na kvetinku, na ktoru stale kazde rano chodil jeden pes, vysypala mlete cierne korenie. odvtedy je pokoj...
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
No, veď práve rozmýšľam, či aj nie odo mňa. Jasné mi je, že toto je len rozprávanie. Ale práve by som chcela vedieť, aké sú tie prejavy kašlania u psíka, alebo inak. Ako sa to prejavuje, keď má psík problém s pľúcami, či prieduškami? Má niečo podobné ako záchvaty kašľa? Pýtam sa to celkom vážne.
Najčerstvejší pacient s kašľom je psík synovej priateľky, ale priznám sa, že veľmi sme spolu neboli, len syn spomínal, že šteniatko kašle, a chodia na injekcie. Zápal priedušiek sa prejavuje chrčaním pri dýchaní. Sprievodné znaky vážnejšieho psieho ochorenia sú teplý suchý ňufák, zmena správania, apatia. Od Teba to asi nemá. U nás som nezbadala prenos chorôb medzi psinou a mnou a opačne. A ešte na vystrašenie - kašľú aj psíky, ktoré majú problémy so srdcom, dúfam, že to nie je Tvoj prípad. Have skoré uzdravenie, Tebe tiež, a "podaj správu", ako ste dopadli.
3 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Zastavam nazor, ze je lepsie ist veterinara okradat o cas, ako ist neskoro...
Môžem len súhlasiť.
Náš prvý pes (9 r. doberman) tiež pokašlával, išli sme veterinárovi a ten povedal, že je len prechladnutý a liečba sa nekonala... Bolo to v júni.
Kašľanie sa zhoršovalo, mával záchvaty, chrčal.... po opätovných návštevách vet. sa zistilo, že má obojstranný zápal pľúc a dostával injekcie. Bohužiaľ nezabrali a náš prvý havko sa jedno ráno nezobudil

PS: K tomuto vet. už nechodím...aj preto, lebo iné očkovanie ako proti besnote je podľa neho zbytočnosť.
Teraz chodím k vet. vždy, keď mám pocit, že niečo nie je v poriadku. Prípadne poradí aj telefonicky a povie, či je potrebné prísť.
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Llívia Včera, 06:40 PM

Foto natešeného psíka nebude?

dnesne foto nasho betarika v kabatiku...
DSC00427.jpg  
DSC00428.jpg  
DSC00429.jpg  
DSC00430.jpg  
DSC00431.jpg  

DSC00432.jpg  
1/1
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
V našej lokalite teraz solia chodníky denne, a to neúrekom. Stalo sa, že hafan nám dosť zaskučal, keď tadiaľ prebehol a museli sme sprchovať labky. Odvtedy cez posolené miesta psov prenášame na rukách. Cez týždeň idem naraz s obidvomi a tak je to dosť náročné. Počula som, že sa dá kúpiť nejaká masť na labky, aby sa tam tá soľ nelepila. Poznáte niekto?
V ziadnom pripade to nepovazujte na reklamu, je to pomoc na otazku
http://www.zvieratka.sk/SK/?do=showgrp&gid=330

ja vsak pouzivam z fy orif. Hojivy zazrak.
3 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

ešte ako som práve čítala je tu reakcia, že sa ho nemôžete dotknúť tak ako ošetriť? Treba trpezlivosť a ukľudňovať ho on zistí sám, že mu už nič zlé nehrozí a že mu chcete pomôcť. Poškrabkať hocikde na tele, len nie pohladiť na hlávke, radšej pod bradou. Keď im ideme rukou na hlávku majú pocit napadnutia..
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

málo info- ale najmúdrejšie by bolo zadať otázku na nejakom zvieratkovom fóre ak nie priamo veterinárovi
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Kvaka Pozri príspevok
Kupujem v obchode pre psov, na sídlisku taký máme, inak všade, kde je väčší výber potrieb pre psov to majú. Sáčik je rovnako veľký, ako tie biskvitky, len samozrejme ľahučký, asi 100g. Vyzerajú podobne ako tieto http://www.petplus.sk/odmeny-trixie-...cie-platky-476, len iná značka. My sme mali aj tieto http://www.upejska.cz/zbozi/5285/Chi...latky-100g.htm.
Vďaka, vyzerá to dobre, zajtra to pôjdem kúpiť
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

http://www.bull-terrier.sk/recepty-pre-psov/
Super zdravé psie keksíky
Prísady:
2-3 kg ražnej múky
2 kg pšeničnej múky
cca. 100-150 g sójového granulátu
cca. 100-150 g sójových vločiek
500 g špaldových semiačok
300 g pohánky
pšeničné otruby
cca. 250 g sézamu
cca. 100-150 g ľanových semiačok
cca. 100-150 g slnečnicových semiačok
cca. 100-150 g tekvicových semiačok
kvasnice
3-4 PL jodidovanej morskej soli
cca. 150-200 ml olivového oleja
voda
Ďalšie možné prísady:
sójové kocky - pokiaľ nespôsobujú alergiu
všetky možné druhy celozrných vločiek
sézamová pasta bez soli
bylinková zmes
Množstvá semiačok si môžeme podľa uváženia zmeniť ako chceme. Prísady bez udaného množstva pridávame od oka a podľa uváženia, ale nepridávame veľa sóji, pretože robí cesto príliš jemným.

Postup: Semiačka necháme poriadne zmäknúť v horúcej vode. Všetky prísady zmiešame do rovnomerného cesta, ktoré sa nelepí a je primerane suché. Vymodelujeme, asi ako päsť veľké chlebíky (približne 3cm priemer), pritom si stále múčime ruky. Položíme blízko seba na plech vyložený papierom na pečenie. Pri 180 stupňoch pečieme hodinu. Necháme dobre vychladnúť (najlepšie cez noc v pootvorenej trúbe). Potom znova rovnako pečieme. Keď sú chlebíky aj po vychladnutí mäkké, musia sa znova piecť. Až keď sú riadne vychladnuté a tvrdé sú hotové. Treba však dávať pozor na teplotu pri pečení, aby sa nespálili. Teda môžeme teplotu alebo polohu plechu meniť. Chlebíky po poriadnom vychladnutí (najlepšie 1-2 dni) skladujeme na suchom mieste, dobre uzatvorené, vydržia veľmi dlho čerstvé. Cesto vystačí na približne 80-90 chlebíkov. Samozrejme môže sa piecť menšie množstvo, pri tom samozrejme treba uvážlivo meniť množstvo prísad. Jeden chlebík výjde potom oveľa lacnejšie ako kupovaný v obchode a viete presne, čo v ňom je.

Myslíte si, že by hafani takéto keksíky - chlebíky jedli?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať