Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Pru Pozri príspevok
Aj mňa by zaujímalo aké granule sú najlepšie pre veľké plemená?
Väčšina známych výrobcov ponúka;
pozri link v príspevku č. 160
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jaros5: my s nim krmime ale s radou fitnes, aby sme kokrikovi udrzali vahu a netucnel nam

uz som to tu kdesi pisala, ze aj kamaratka co ma tiez am.kokrikov (3 baby), tak jej nechcu nic ine zrat...

najnovsie ho vsak budem musiet objednat priamo od dovozcu, lebo v nasom chovatelskom obchode sa rozhodli nezobrat ho... ze sa zmenila vaha (povodne malo najvacsie vrece 15kg, teraz je myslim 12kg) ale cenu zachovali... stalo to neni najdrahsie krmivo a dolezite je, ze psikom chuti a nerobi im ziadne problemy

este ked bol mensi sme kupovali belcando s cestovinou, ono sa to malo zaliat aby granule pustili stavu a cestoviny zmakli, sem-tam sme mu to ale nezaliali a krpec ako jedol tak vypluval tu cestovinu... ked dojedol tak asi polmetra od misky boli same cestoviny
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Veľa ľudí si predstavuje vstupné produkty na výrobu granulí takto (donedávna aj ja) :

ale vyzera to takto:

a takto:

a takto:

Myslím, že by to mal vidieť každý, kto sa rozhoduje ako a čím bude kŕmiť svojho štvornohého priateľa ...
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
jaros: tie obrázky sú ale riadny brutál :-( ...mám prejdený aj linky z dogfora o granuliach....a pred chvíľou som čítala o psíkoch z útulku, tak mám v hlave smútok.....ja chcem pre svoja psíky len to najlepšie...mám 10 ročnú kríženku, papá celý život granulky, je spokojná, nebýva chorá, je kastrovaná, náš vetroš nás vždy pochváli, že by sme mali ísť príkladom pre všetky kastrované psíky s váhou....dosť cestujeme, tak je to pre nás aj praktickejšie....z tvojich obrázkov mám výčitky svedomia, ale keď tak nad tým rozmýšľam, napríklad si vezmime obyčajné párky, klobásky, konzervy (ľudské) keby sme videli z čoho je to vyrobené, asi sme vegetariáni...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja si myslim, ze tieto obrazky k tejto teme ani nepatria....ked som to otvorila, mala som v ruke jablko...tak si domyslite..aj nas psik je krmeny granulami, nehnackuje, nema vetry, no krmime kvalitou, nie kaufland, tesco a pod.nemam dovod menit.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

alaya1 Pozri príspevok
ja si myslim, ze tieto obrazky k tejto teme ani nepatria....ked som to otvorila, mala som v ruke jablko...tak si domyslite..aj nas psik je krmeny granulami, nehnackuje, nema vetry, no krmime kvalitou, nie kaufland, tesco a pod.nemam dovod menit.
1.Porada je o informáciách, poradení a pomoci.
2.Môj príspevok nijako nekomentujem, každý nech si urobí názor sám.
3.Na tomto svete sa dejú veci, z ktorých sa normálnemu človeku dvíha žalúdok, ale tým že zavrieme oči ich nezlepšíme, ani nevymažeme z reality.
4.Tiež som nútený občas dať môjmu pesovi garanule, preto sa snažím vybrať tie najkvalitnejšie, kde predpokladám, že nedochádza až k takému extrému ako ukazujú fotky.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Možno písmenká nebudú až tak dvíhať žalúdky:

Pre vsetkych, ktori maju zaujem precitat si nieco o granuliach, t.j. o tom, cim vlastne tie nase zvery krmime a ci granule naozaj take idealne, ako sa nas snazia ich vyrobcovia presvedcit: http://www.api4animals.org/facts.php?p=359&more=1

Slovensky preklad clanku:

Čo sa vlastne nachádza v krmive pre psov a macky.
Celé vykŕmené kurence, vybrané kusy hovädzieho, čerstvé obiloviny a všetky zdravé látky, ktoré váš pes alebo mačka potrebuje.

Takýto obraz sa šíri v médiách a v reklame u výrobcov krmív pre domáce zvieratá. Americkí výrobcovia krmív pri obrate 11 miliárd amerických dolárov ročne sa snažia nahovoriť zákazníkovi, ktorý si kupuje ich výrobky, že majú to naj krmivo pre ich domáceho miláčika.

Táto správa sa zaoberá rozdielmi medzi tým, čo si zákazníci myslia keď nakupujú krmivá a tým čo v skutočnosti dostanú. Správa sa sústreďuje veľmi obecne na najznámejšie značky – výrobky, ktoré sa masovo dodávajú do super-marketov a diskontných obchodov – naviac existuje rada vysoko uznávaných výrobcov, ktorí sa môžu dopúšťať rovnakých prehreškov.

To, čo väčšina zákazníkov nevie, je skutočnosť, že priemysel krmív pre domáce zvieratá je odnožou potravinárskeho a poľnohospodárskeho priemyslu produkujúci pre človeka. Krmivový priemysel predstavuje odbyt pre odpad z bitúnkov, obiloviny považované za „nevhodné pre človeka“ a podobné odpadné produkty, ktoré sa ťažko využívajú k dosiahnutiu zisku. Medzi tento odpad patria črevá, vemená, krky, a niekedy také časti zvierat napadnuté chorobou alebo rakovinou. ................ atď. ....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Moja pes je na granuliach. Značkové jej kupujem málokedy, prevažne sú to značky obchodných reťazcov. Prikrmujem ju ľudskou stravou, ale len pár súst, napríklad chlieb s maslom, koliesko salámy, plátok šunky, 2-3 sústa rezňa, alebo iného mäsa, niekedy zvyšok polievky, asi 5 lyžíc. Z ovocia jablká, výnimočne trochu banánu. Zo zeleniny má rada kyslú sudovú kapustu - tú miluje, a šupky z varených zemiakov. A pravidelne jej dávam biely jogurt a rastlinný olej. Je kastrovaná, a čo ako som to počítala, vychádza mi, že u mňa je 9 rokov. Narodila sa zhruba 8 mesiacov predtým, ako prišla ku nám, takže pomaly bude mať 10 rokov. Je stále hravá, štíhla. Ľudia sa ma bežne spytujú, koľko mesiacov má moje šteniatko. Snažím sa, aby mala kontakt s inými psíkami. Prečítala som si "múdru" knihu o reči psa - ako sa, okrem štekania, dorozumievajú havovia. Aj so psom, ktorého pozná, sa najprv dôkladne oňuchajú, najmä na zadnom konci, zavrtia chvostami, potom sa "uklonia" a začnú hrať. Je zaujímavé, že niektorí psíčkari si signál ku psej hre vysvetľujú nesprávne a toho svojho ťahajú preč. Podľa mňa je to škoda, lebo pes potrebuje aj psích priateľov.

A ináč, kdesi bol rozbor párkov a psích granúl, a tie granule z toho vyšli lepšie - majú vyšší podiel mäsa a priaznivejšie nutričné hodnoty, ako ľudské párky.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
jaros: tie obrázky sú ale riadny brutál :-( ...mám prejdený aj linky z dogfora o granuliach....a pred chvíľou som čítala o psíkoch z útulku, tak mám v hlave smútok.....ja chcem pre svoja psíky len to najlepšie...mám 10 ročnú kríženku, papá celý život granulky, je spokojná, nebýva chorá, je kastrovaná, náš vetroš nás vždy pochváli, že by sme mali ísť príkladom pre všetky kastrované psíky s váhou....dosť cestujeme, tak je to pre nás aj praktickejšie....z tvojich obrázkov mám výčitky svedomia, ale keď tak nad tým rozmýšľam, napríklad si vezmime obyčajné párky, klobásky, konzervy (ľudské) keby sme videli z čoho je to vyrobené, asi sme vegetariáni...
Nič si nevyčítaj Alenocka, určite to nie je až také tragiké ako to vyznieva z mojich príspevkov;
Dav má psíka , ktorý je toho dôkazom;
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
jaros5 Pozri príspevok
Nič si nevyčítaj Alenocka, určite to nie je až také tragiké ako to vyznieva z mojich príspevkov;
Dav má psíka , ktorý je toho dôkazom;
Aj moja Tinuška je toho dôkazom, ako som spomínala, síce je kŕmená "značkovými" granulkami.....prišlo mi ľúto kôli psíkom z útulku...o tých granuliach, viem, že sa to vyrába z "odpadu" preto už radšej nečítam o výrobe krmív a tak isto viem, z čoho sa vyrábajú ľudské mäsové produkty, tak nad tým radšej nerozmýšľam...a psíkovia z útulkov, nedá sa všetkým pomáhať a ak som ja mohla niečo pre to urobiť, tak že moja krížená fenečka je kastrovaná...chcela som len poradiť to najlepšie, podľa skúseností "poraďákov" pre môjho nového veľkého psíka a nejak sa to celé zvrhlo....
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
.........chcela som len poradiť to najlepšie, podľa skúseností "poraďákov" pre môjho nového veľkého psíka a nejak sa to celé zvrhlo....
Prečo máš pocit, že sa to celé zvrhlo? To, ak človek získa viac informácií (aj negatívne), neznamená, že neexistujú riešenia.
Aj keď nie som zástancom granúl, neodsudzujem nikoho, kto nimi kŕmi (občas musím aj ja).
Mám taktiež veľkého hafana;
Obehol som predajne s mäsom, mäsokombinát a zohnal som slušný zdroj"odpadu" (odrezky, pečienky, srdcia, obličky, jazyky, "beháky", hrtany, ...) za veľmi rozumnú cenu. Raz za mesiac - dva nakúpim, predvarím, rozporcujem do mikroténových vrecúšok, , uložím do mrazáku.
K tomu raz týždenne beriem zbytky zo školskej jedálne (odkladajú mi len vtedy, keď majú mäso s ryžou resp. cestovinami).
Ryžu, cestoviny, vločky a ostané doplnky kupujem v supermarketoch za akciové ceny.
HAVO má sviatok 1x do týždňa, keď z týchto ingrediencií vo veľkom hrnci namiešam a dovarím super "mix" na celý týždeň. Je to viac roboty, ale určite lacnejšie a hlavne ( som o tom presvedčený ), pes dostáva v rámci možností to najlepšie. Samozrejme, ak nemá granule, dávam vitamíny a minerály (mám NO a tie trpia na dyspláziu kĺbov).
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pokial viem, pes ma iny traviaci trakt ako clovek, preto krmit psa ludskou stravou, ktora je prichucovana solou, koreninami sa mi zda nevhodne. No ja mam maleho psa- bytoveho, ale odpadky by som mu isto nedavala. Je to vec nazoru. Radsej dam granule, viem, ze su vyrobene pre psov.Alebo strava verena- no bez soli a prisad.
Nam veterinar neodporucal kombinovat varenu a granulovanu stravu. Vybrali sme granule. Pes je zdravy, nic mu nechyba.
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
alaya1 Pozri príspevok
Pokial viem, pes ma iny traviaci trakt ako clovek, preto krmit psa ludskou stravou, ktora je prichucovana solou, koreninami sa mi zda nevhodne. No ja mam maleho psa- bytoveho, ale odpadky by som mu isto nedavala. Je to vec nazoru. Radsej dam granule, viem, ze su vyrobene pre psov.Alebo strava verena- no bez soli a prisad.
Nam veterinar neodporucal kombinovat varenu a granulovanu stravu. Vybrali sme granule. Pes je zdravy, nic mu nechyba.
ja si tiež myslím, že nie je dobré miešať...buď jedno,alebo druhé
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
jaros: nemám možnosti obehávať obchody a bitúnky, nemám auto, blbá pracovná doba....v každom prípade ostávam pri granuliach....včera som sa zamýšľala nad geneticky upravovanými potravinami, prečo sa toho ľudia tak boja ? Príroda tiež občas niečo namieša ? Mne sa napríklad zdajú omnoho horšia hydina...všade to propadujú, jedzte hydinu, je to zdravé...a to, že tie kurence sú dopované rastovými hormónami ľuďom nevadí ? Podľa mňa hormony sú horšie ako keď vyberú alebo pridajú nejaký gén.....tak je to so všetkým.....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pasuliatko Pozri príspevok
Modlitba psa

Môj život trvá desať až pätnásť rokov.
Každé odlúčenie od Teba, znamená utrpenie.
Pomysli na to ešte pred tým, ako si ma zaobstaráš!
Daj mi čas porozumieť, čo odo mňa očakávaš!
Pestuj si ku mne dôveru – ňou žijem!
Nikdy ma dlho netrestaj a nezatváraj ma za trest.
Ty máš svoju prácu, zábavu a priateľov – ja mám iba Teba...
Často sa so mnou rozprávaj.
Nerozumiem Tvojim slovám, ale rozumiem Tvojmu hlasu.
Buď si vedomý toho, že nikdy nezabudnem,ako sa so mnou jednalo!
Kým mi pri práci mrzuto vytkneš neochotu, skús si uvedomiť,
že ma možno trápi nevhodná potrava, možno som bol dlho na slnku,
alebo už mám slabé srdce...
Postaraj sa o mňa keď zostarnem – Ty budeš tiež raz starý.
Buď so mnou v každej mojej ťažkej chvíli.
S Tebou bude pre mňa všetko ľahšie.


Úprimne Vám poviem,že vždy plačem keď to čítam aj teraz. Je to krásne ale pravdivé
aj mna to rozplakalo.ked si pomyslim na tie ubohe stvorenia,ktore su tyrane alebo väznene ci chovane na predaj.....

ja mam tiez svojho milacika,ale neviem prilozit jeho fotku.
je to cierny bradac-stredny a vola sa Oskar.preto som si dala meno OSKY-tak na neho vzdy volam....ked som si ho doniesla domov,mal len 6 tyzdnov,take male cierne klbko,ale velmi zvedave a neposedne...chodila som s nim na navstevu za jeho mamou alebo jej majitelia chodili s nou k nam a tak si zvykal na novy domov ale mal vzdy aj lasku a blizkost svojej matky.dokonca kamoska chodila k nam aj s jeho spolunarodenou sestrickou Dasenkou
pred rokom som ho nechala na Slovensku,u rodicov,lebo ja som sa vydala do Rakuska.kedze psik mal v auguste uz 8 rokov,nemyslim ze by bolo dobre navykat ho na cudzi dom,nove prostredie,hoci by bol so mnou,ktora som mu najblizsia....velmi to s mojim muzom zvazujeme ,ale neviem.
mojich rodicov pozna ,vyrastal s nami vsetkymi,tak myslim ze je lepsie ked je doma akoby mal byt tu v cudzine.
my sme i tak väcsinou v praci,tak by bol sam.....
no chyba mi hrozne a vzdy ked prideme na navstevu na Slovensko je ako zblazneny/ja tiez.../.skace na mna,olizuje ma a nevie uz co by robil od radosti.ked odchadzam,je to tazke.
co by ste ale robili na mojom mieste vy?je mi ho aj luto ale je to pre jeho dobro.moji rodicia ho maju radi a staraju sa o neho s laskou a myslim ze uz aj im by chybal.je to clen rodiny.vobec nechapem ludi,ktori si nevedia vytvorit vztah k vlastnemu psovi.na co si ho potom kupuju...?
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
osky Pozri príspevok
aj mna to rozplakalo.ked si pomyslim na tie ubohe stvorenia,ktore su tyrane alebo väznene ci chovane na predaj.....

ja mam tiez svojho milacika,ale neviem prilozit jeho fotku.
je to cierny bradac-stredny a vola sa Oskar.preto som si dala meno OSKY-tak na neho vzdy volam....ked som si ho doniesla domov,mal len 6 tyzdnov,take male cierne klbko,ale velmi zvedave a neposedne...chodila som s nim na navstevu za jeho mamou alebo jej majitelia chodili s nou k nam a tak si zvykal na novy domov ale mal vzdy aj lasku a blizkost svojej matky.dokonca kamoska chodila k nam aj s jeho spolunarodenou sestrickou Dasenkou
pred rokom som ho nechala na Slovensku,u rodicov,lebo ja som sa vydala do Rakuska.kedze psik mal v auguste uz 8 rokov,nemyslim ze by bolo dobre navykat ho na cudzi dom,nove prostredie,hoci by bol so mnou,ktora som mu najblizsia....velmi to s mojim muzom zvazujeme ,ale neviem.
mojich rodicov pozna ,vyrastal s nami vsetkymi,tak myslim ze je lepsie ked je doma akoby mal byt tu v cudzine.
my sme i tak väcsinou v praci,tak by bol sam.....
no chyba mi hrozne a vzdy ked prideme na navstevu na Slovensko je ako zblazneny/ja tiez.../.skace na mna,olizuje ma a nevie uz co by robil od radosti.ked odchadzam,je to tazke.
co by ste ale robili na mojom mieste vy?je mi ho aj luto ale je to pre jeho dobro.moji rodicia ho maju radi a staraju sa o neho s laskou a myslim ze uz aj im by chybal.je to clen rodiny.vobec nechapem ludi,ktori si nevedia vytvorit vztah k vlastnemu psovi.na co si ho potom kupuju...?
ja si neviem predstaviť, že by som sa mala vzdať svojej Tinušky, je to kríženček york a shi tzu, je pre mňa všetkým. Aj ja som mala v živote obdobia, že som musela odísť za prácou, dochádzala som na víkendy, starala sa mi o ňu moja teta, potom sa na dobré všetko obrátilo, mohla som si ju brávať so sebou a dokonca chodila som mnou do práce, bola taký firemný maskot Tvoj psíček pokiaľ ostal u tvojich rodičov v dome kde vyrastal, myslím, že to nie je až také hrozné, možno ty to prežívaš horšie ako on Ale úplne ti rozumiem, lebo ja by som to prežívala tak isto Teraz budem mať ďalšieho psíka, veľkého, bude to pre Tinušku asi dosť ťažké, kým si zvykne, lebo je "jedináčik", ale potrebujeme "chlapa" ktorý by nás obe postrážil
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
jaros: nemám možnosti obehávať obchody a bitúnky, nemám auto, blbá pracovná doba....v každom prípade ostávam pri granuliach....včera som sa zamýšľala nad geneticky upravovanými potravinami, prečo sa toho ľudia tak boja ? Príroda tiež občas niečo namieša ? Mne sa napríklad zdajú omnoho horšia hydina...všade to propadujú, jedzte hydinu, je to zdravé...a to, že tie kurence sú dopované rastovými hormónami ľuďom nevadí ? Podľa mňa hormony sú horšie ako keď vyberú alebo pridajú nejaký gén.....tak je to so všetkým.....
V pohode, ...urcite si odsledujes kvalitu a psik dostane co má.
Hladam uz niekolko dní na nete ... cesky vyrobca granul - vraj velmi dobre obstal v testoch v porovnaní s naj značkami - pozná niekto ????
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Pridávam kŕmenie obrých plemien - šteňatá, ak sa niekto rozhodne pre normálnu stravu.


Kvalitná a pestrá výživa šteňaťa do 1. roku je to najdôležitejšie čo mu, okrem lásky môžete dať. Existuje pravidlo, že čo nedáte psovi do jedného roku, mu nedáte už nikdy !! Ak bude pes celý život len na kŕmnej dávke z granulí , ktoré se po rozmočení zmenia v kašovitú hmotu a ktorú pes následne vylúči len v mierne zmenšenom objeme. Tým sa tak tráviaci trakt nemá možnosť náležite v zdraví rozvíjať, teda ochabuje a ten je náchylnejší k obávaným torziam


Do 4 mesiacov sa šteňa kŕmi 5x denne, do cca 6-tich mesiacov 4x denne, do 9-tich 3x a okolo 1 roku 2x. Po 1 roku stačí 1x v určenú dobu, ale je lepšie rozložiť dávku na dve časti. Kŕmenie psa pestrou stravou živočíšneho a rastlinného pôvodu je samozrejme náročnejšie na prípravu. Čiže mäso hydinové a hovädzie, prípadne zverina, sem tam môže byť aj chudšie bravčové, ale keďže má väčší obsah tukov treba s ním opatrne, aby pes nepriberal príliš rýchlo, je to záťaž na kĺby. To však neznamená za každú cenu brzdiť rast šteňaťa obrieho plemena, ktoré má tento vývoj zakódovaný v génoch.
Z vnútorností jedine srdce - je to svalovina. Pomer stravy by mal byť mäso 50 - 60%, zbytok príloha a zelenina a samozrejme vitaminy a minerály. Zeleninu ľahko zvariť, aby nestratila vitamíny. (mrkvu nastrúhaťna jemno,pretože väčšie kúsky nestrávi) Môžete skúsiť aj ovocie hlavne, keď sú ešte prvé zúbky. Je vhodné použiť zmrazenú zeleninovú zmes, ktorú hodíme do vypnutého vareného mäsa, nestratí živiny a rozmrazí sa.

Pri krmení normálnou stravou treba dopĺňať vápnik, jód a vitamíny. prípravky napr. Blattin, Welpenkalk, kalcium citrát a horčík.. Potom existuje kĺbna výživa ArtiCan.

Netreba zabúdať na rybie mäsoje výborné a ľahko straviteľné, obsahuje aminokyseliny, vitamíny a ďalšie vhodné zložky výživy.
Po výmene a stabilizácii chrupu sú vhodné kosti, obsahujú kalcium, chrupavky obsahujú minerálne látky, sú zdrojom výživy kĺbov.
K mäsu je vhodné pridávať cestoviny, ryžu, sparené ovsené vločky, proso.


Príklad kŕmenia Aresa - momentálne 3 a 1/2 mesiaca:

1) varené mäso (hydinové, hovädzie, srdce hovädzie aj kuracie a pod.) s vývarom s prílohou ( cestoviny, vločky, proso, krúpky, ryža a pod. niekedy pečivo, chlieb - ale nie čerstvý, nadúva)
zelenina nadrobno, vitamíny, kĺbna výživa a kalcium - dáva sa 1x denne do 1. jedla.
2) puding a piškóty - ako sladidlo včelí med alebo hroznový cukor
3) surové mäso 35% syr 30% - hovädzie, čerstvé srdce - je pre psa ľahšie straviteľné
4) mixovaný tvaroh s cukrom eventuálne s 1 žĺtkom a piškóty
5) varené kuracie so zeleninou, prílohou a vývarom
6) kura bez kostí s chrupkami s prílohou a zeleninou, prosom
7) tvaroh s medom, ovsené vločky sparené prípadne jogurt

8) prípadne uvarenú bravčovú nožičku s mäsom a kožou
9) rybie mäso vykostené varené s prílohou a zeleninou


Všetko je možné kombinovať obmieňať. 2 - 3 žĺtka týždenne, niektoré zložky môže pes odmietať, ale časom si zvykne. Pes môže aj nejaký ten zbytok z kuchyne.
Kvalitné granule tiež nezavrhovať a občas dať ako samostatnú dávku, nemiešať s mäsom












nezbedník.jpg  
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Rada by som sa podelila so svojou skúsenosťou so psíkom. Svojho času som v tejto téme písala, že moja bišonička pĺzne, hoci by nemala. Veterinár ju prezrel, nič nezistil a doporučil vitamíny zlepšujúce kvalitu srsti. Nepovedal konkrétnu značku , tak som zašla do svojej obľúbenej psíčkarne a vybrala som vitamínový doplnok Canvit H50 plus za rozumnú cenu 5€. Po viac ako mesiaci psík pĺzne menej, ale drápky mu rastú akosi prirýchlo a bez klieštikov sa už odštipnúť nedajú. Pri podávaní tohto vitamínu v tabletkách, som zistila aj ďalšiu vec. Totiž, že existuje niečo, čo je určené na konzumáciu (napr. na rozdiel od plechovky od piva), ale moja havka to oňuchá a nechá tak. Nech sa to aj stokrát podobá granulám. Je to zázrak, že existuje niečo, čo aj neschrúme. Takže tabletkové vitamíny maskujem v inej potrave. Dúfam, že úplne pomôžu a havka pĺznuť nebude. Alaya, ďakujem za radu.

Chcem sa opýtať skúsenejších, čo majú psíkov, ktorým zarastajú ušká zvnútra. Ako odstraňujete tieto chĺpky? Môj psík ako-tak znesie ušnú hygienu. Vlhkým tampónom vyutierať vnútro uška. Ale to je všetko. Nestrpí žiadne vytrhávanie (ani sa mu nečudujem, pri tej hustote) a strihanie úchytkom, nie je riešenie. Tak ako to, prosím Vás, robíte? Nechávate to na salón?

A mám ešte jednu otázku. Načo je psíkom dobré podávať trochu oleja?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A mám ešte jednu otázku. Načo je psíkom dobré podávať trochu oleja?[/quote]

Myslím si Peti, že tak ako ľudia potrebujú na vstrebávanie vitámínov A,D,E,K do tela, ktoré sa nezaobídu bez tukov, pretože sú len v tukoch rozpustné, tak aj psíkom treba tie tuky dodať, aby metabolické procesy rozložili a správne využili prvky potravy.
Náš Samko - americký kokeršpaniel, polročné ešte šteniatko dostáva postrúhanú mrkvičku, kalerábik zmiešané s pár kvapkami oleja. Prípadne aj do surového vajíčka kvapnem trošku.
Zistili sme, že aj list čínskej kapusty vďačne pochrume. Joj či to je radosti s mamkou variť pri peci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať