Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Modlitba psa
Nasýť ma Pane, napoj a
daj mi čistý a priestranný koterec.
Hovor so mnou, lebo Tvoj hlas
mi často nahrádza vodítko, ak budeš
ku mne láskavý, budem Ti slúžiť
s radosťou a nájdeš miesto v mojom
srdci.
Daj mi čas, aby som pochopil Tvoj
zámer a nebi ma keď Ti neporozumiem,
nemaj ma za nepozorného , keď
nesplním Tvoju vôľu, možno že
obojok alebo vodítko nie sú v poriadku
a možno je chyba aj v Tebe.
Neuväzuj ma príliž na krátko
a nedávaj mi ostnáč, ktorý ma raní
a robí modriny.
Ak spoznáš, že moje dni sa krátia
a ja Ti už nebudem môcť slúžiť
môj milovaný Pán, nenechaj
ma prosím hladovaťa nepredávaj
ma.
Bud taký dobrotivý a
priprav mi rýchlu a milosrdnú
smrť a Boh sa Ti odmení, tu i vo
večnosti.
Amen.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak som našla, od 1.11.2011 platí toto:

§ 17/5 Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný na vlastné náklady pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako tri mesiace zabezpečiť jeho vakcináciu a revakcináciu proti besnote podľa vakcinačnej schémy výrobcu použitej vakcíny, udržiavať ho v imunite a zabezpečiť vyšetrovanie a vakcináciu zvieraťa podľa jeho fyziologických a biologických potrieb.
(6) Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný zabezpečiť bezodkladne veterinárne vyšetrenie zvieraťa, ktoré poranilo človeka.

Dovtedy bolo takto: Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný na vlastné náklady pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako tri mesiace zabezpečiť vakcináciu a každoročnú revakcináciu proti besnote a zabezpečiť bez meškania veterinárne vyšetrenie zvieraťa, ktoré poranilo človeka, ako aj zabezpečiť vyšetrovanie a vakcináciu zvieraťa podľa jeho fyziologických a biologických potrieb.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes vyšla už aj vyhláška o identifikácii a registrácii spoločenských zvierat.

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...21&Rocnik=2012
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Myslim si, ze ked pes dostane zakladny vycvik poslusnosti, nemal by utekat a hlavne, ak bude kastrovana, co je v tomto pripade krizenca spravne, povaha bude kludna.Pozunam sterilizovanu fenku cistokrvneho labradora -vodiacehjo psa, sice je blahobytnej postavy, no chjodi kludne za svojim panom navolno.
Podla mna, zakladom je psa vycvicit.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

gilda Pozri príspevok
Pre Kvaka: Uvažovala som, či to sem vôbec napísať. Ber to, že zhodou v Tvojom príspevku som našla paralelu s tým na čo som poukázala. Zákon ma zasahuje v zmysle, že môj starý pes má byť očipovaný a ja jednoducho nechcem aby bol. V jeho prípade nevidím dôvod, preto som uviedla, že je to zákon bez výnimiek. Česi aspoň diskutujú o možnom vyňatí starých psov. Tu bez rozmýšľania, bez diskusie, bách. A takýto "výber" budeme mať, keď pôjde o nás. Očipovaný pes,či človek - žiaden rozdiel. .....,ale veď zákony sa prijímajú nato, aby sa obchádzali....
A mńa zas nenormálne zasahuje, obmedzuje a kontroluje zákon o dani z príjmov a ešte chce odo mňa oveľa viac peňazí než stoji čipovanie. A tiež nechcem...

Ak čipovanie pomôže k tomu, aby ľudia boli zodpovednejší a ak sa skutočne vďaka tomu pomôže znížiť týranie zvierat, ich vyhadzovanie na ulicu, tak ten zákon zmysel má.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alaya1 Pozri príspevok
Kvaka je uctihodne, ako sa o seniorku starate. Vela ludi by to riesilo inak.Drzim jej prsty, nech sa jej polepsi.
Držím sa toho, čo som o eutanázii čítala od jedného veterinára. Všeobecne platí, že dokiaľ pes zjavne neprejavuje bolesť, dokiaľ prijíma potravu a je schopný sa sám vyprázdniť – má právo na život.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Livia, ja som sa docitala tu v tvojich prispevkoch, ze ty uvadzas svojhio skrecka s PP.
To som vedela, ze aj zajace su s PP, o skreckoch som sa nezaujimala, nemam o tom vedomost, ale preto to nebudem zatracovat, hladat na takomto chove negativa, ked do toho nevidim. Je to uctihodne, ze niekto chce kontrolovat a usmernovat chov tychto tvorov.Aby sa rodili len kvalitne, zdrave jedince.

Pred rokom si od nas ziadala rady, ako nakrmit maleho ratlika, lebo si o tom nemala ani sajnu, ani o vychove maleho steniatka,ktore sa chcelo hrat a ty si uz stracala nervy, pokial viem, nemas ani psika, len sa venujes utulkacom. Je to velmi pekne a zasluzne. Klobuk dole, ked podporujes utulky. len si treba dat pozor aj na utulky, lebo- su rozne, ako aj ludia.
Myslim, ze je trocha od teba smele, ci ako to nazvat, nechcem pouzivat silne slova, lebo po preluskani tvojich prispevkov som si vsimla, ze si dost vznietliva,ako aj ja, Takze ta uz beriem s rezervou, vynasat usudky nad registrovanym chovom by bolo vhodne, keby si poznala fungovanie FCI a aj SKJ.. Zjavne nerozumies tomu, preco si nieco o FCI, o kluboch nepozries, Bola si uz na nejakej vystave cistokrvnych psov? Hovorila si s chovatelmi? ja sa rada s tebou aj osobne stretnem a podebatujem. Agitujem vsade, preco nie aj s tebou nazivo? Pripadne cez skype, nemam s tym ziaden problem.
Pismena niekedy vyzneju uplne inac, ako slova.
Ved na tom nie je nic zle, ked chovatelia s PP sa snazia chov kontrolovat,zachovat cistost plemien, bez primesi podobnych psov, vylucovat neziaducich psov z chovu, nechovat na chorych a geneticky nevhodnych jedincoch. Co na to vidis zleho? Ano, aj tu sa najdu chovatelia s nekalymi umyslami, ludia su rozni, ale treba ich menovat, poukazat na nich.
Ze je to organizovane pod nejakou organizaciou? Ze treba dodrziavat urcite pravidla? Ved aj v inych odvetviach ludia musia respektovat urcite dane pravidla fungovania, ci nie? Aj bez zakonov napr. v sporte. priklad som ti uviedla v inom prispevku.

Pises, ze si kazdy moze zalozit hocijaky klub. To mas pravdu. Moze. Ale takyto klub FCI neprijme a ludia, ktorym zalezi na cistokrvnosti psa by si pred kupou mali prestudovat, co je cistokrvny pes, kde sa k takemu psovi mozem dostat. A tak pridu na to, ze pod FCI pracuju kluby, kde su zdruzeni chovatelia cistokrvnycvh psov, chovajucich podla pravidiel a tam hladat psika,. Ale toto robi minimum ludi. preto o tom treba hovorit a vysvetlovat. Zial, reakcie su take, ake su. Aj tu.
A kto odmieta pravidla v chove, utulky su plne, budu radi, ak si psika adoptuje niekto.

A mas pravdu. Ludia si vyberaju psov podla toho, ako vyzera,. Nic ine ich nezaujima. A ako to zmenit? Prave tymto, co robime tu na porade napr. Andrea a ja. Vysvetlovanim a agitaciou.lebo pozri si psiky v utulkoch, kolko je tam cistokrvnych psikov a kolko bastardikov. Je to nepomer. Kazdy, kto si psika kupi s PP vynalozi na to dost financnych prostriedkov a vies, takeho psika asi tazko vyhodi na ulicu.

Zaverom opakujem- nemam nic proti utulkacom a ludi, ktori sa o ne staraju si velmi vazim, podporujem ich, ale je to moja vec ako, nebudem to pisat. Neznasam mnozenie psov, lebo psy su premnozeni,chovani vo vykaloch, spine, chorobach, bez kvalitneho jedla,tepla , zaopatrenia. Toto si ziaden zivy tvor nezasluzi.

Ak mas este hocijake otazky o kontrolovanom chove rada odpoviem, ak samozrejme mas zaujem.

P.S. 1.obrazok je monňmentalny odchov v jednej CHS v PP psikmi .
2.3.obrazok je chov bPP psov.
Naposledy upravil alaya1 : 06.02.12 at 10:15
bisonik.jpg  
bisonik2.jpg  
bisonek3.jpg  
1/1
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

davam znacku sabi....konzumuje z lyzicky-)- svojej samozrejme-)
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Napadlo ma, že sa vám možno zídu tieto recepty, náhodou som na ne narazila na nete.
Keksy pre psov
Mrkvové sušienky pre psov
3 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Veselú Veľkú Noc aj našim miláčikom.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Alaya, keby sa dodržiaval zákon, tak by sa psíkovia mohli chovať tak, ako si to nielen ty, ale aj my predstavujeme, teda jedine vo vhodných podmienkach. Poznáš môj názor, netreba vidieť veci len biele alebo čierne, je tu zákon, ktorý máme, chráni psa (či iné domáce zviera), bez ohľadu na to, či s PP, či bez PP. Napísala som vyššie, že nekontrolovaný chov, nežiadúci chov je priestupkom, za ktorý sa dáva pokuta, vysoká pre podnikateľov. Týranie zvierat je však trestným činom, je to riešené v inom zákone. Ak by sa dodržiavali zákony a vykonávala sa aj kontrola každého chovu, nebolo by takých smutných a hrozných obrázkov, ako si pripla. Mne je ťažko, keď to vidím, čo na taký obrázok mám povedať, akurát že oznamovať donekonečna príslušným orgánom, kde sú porušené podmienky chovu, ja viac neviem urobiť. Každý, kto si kúpi teraz psa, už musí vedieť, že pes musí byť začipovaný, teda je kontrolovaný, je v evidencii, teda aj z kontrolovaného chovu. Už dávno nevyhľadávam také smutné fotky, mám dosť boľavú dušu a moje srdce by už toho veľa neunieslo. Poviem ešte príklad, nedávno sa utopilo 3 ročné dieťa, lebo niekto odniesol poklop šachty do zberu. Ten kto kúpil v zberni ten poklop, je rovnako zodpovedný, ako ten, kto ho ukradol. Rovnako ten, kto od množiteľa kúpi psa, je rovnako zodpovedný, ako ten, kto chová psíkov v nevhodných podmienkach. Mne je jedno, či s PP, či bez PP. Ide o ochranu zvierat, nie papierov. Tie sú kontrolované tak, ako si vyššie písala, zastrešujúcou organizáciou, ktorá sa venuje výlučne chovu psov s PP.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

1Dara Pozri príspevok
to je mi luto ... moj Rony je za duhovym mostom uz takmer 2 roky ... a tiez to stale boli
... ale zivot ide dalej ... vcera Alinko oslavil 2 roky
Aha, tak gratulujem Alinkovi k narodeninám a aj tebe Dara, niekde som letmo zazrela tému, že si mala včera narodeniny? Takže všetko dobré, veľa zdravíčka, to ostatné príde aj samo. A pekne oslavujte ešte dlho dlho spoločne.
3 0
Erinya Erinya

Erinya je offline (nepripojený) Erinya

Kellee, keďže sa nedá prispieť do témy chov psov, lebo je zamknutá, napíšem to tu, zovšeobecňovanie Ti ide, nikto tu nenapísal, že psy bez PP sú ok, že máte papierákov pre peniaze a že určite majú všetci ukrytú vadu a že ste blbci, lebo ich pretŕčate po výstavách, išla som pár strán dozadu, kde je jasne napísané, že čo na Slovensku chýba, je vymožiteľnosť práva, nahlásiš porušenie zákona o veterinárnej starostlivosti a nič sa nedeje. Pochybujem, že je tu niekto, kto súhlasí s množením psov, ale tiež pochybujem, že prísť sem a nadávať ľudom do blbcov pomôže tomu o čo sa Ty, noemi-ke a alaya1 snažíte. Tak ak vám ozaj ide o zamedzenie množenia psov, hláste každé porušenie zákona, tlačte na políciu, nech to rieši, zapojte viac médiá, skúste napríklad presadiť v mestách a dedinách, aby bola znížená daň za kastrovaného psa/fenu. Urážaním ľudí s iným názorom nič nevyriešite.
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Podelím sa o čerstvú skúsenosť s mojou pacientkou. Wendy sa trasú zadné labky, pri chôdzi, alebo aj pri státí a pomalom pohybe. Absolvovali sme veterinárku, a odišli sme odtiaľ s psími vitamínmi a doporučením kúpiť humánne magnézium (pre ľudí) a dávať denne jednu tabletu (pes má 12 kg.) Neviem, či vidím to, čo vidieť chcem, ale zdá sa mi, akoby už bola na tom lepšie.
Ak by mal niekto podobný problém (a hlavne strach, že psík sa už chystá za dúhový most), skúste sa spýtať toho svojho veterinára aj na takýto spôsob liečby.
3 0
Lucia Durcakova Lucia Durcakova

Lucia Durcakova je offline (nepripojený) Lucia Durcakova

no poradit? da sa.. len toho psika by si musela mat doma ty, aspon mesiac aby sa naucil hygiene, a zakladnemu vycviku.. ja som prevychovala 3rocnu dogu pred tym straziacu vinice a potom isla k nam do bytu.. vsetko sa da, len to chce cas a trpezlivost.nepises ake je to plemeno, aj od toho zavisi vychova..ak chces nejake rady napis mi na milovana29@azet.sk.
drzim päste.Lucia.
3 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

S textom na plagáte možno len súhlasiť.
3 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Modlitba psa
Môj život trvá desať až pätnásť rokov.
Každé odlúčenie od Teba, znamená utrpenie.
Pomysli na to ešte pred tým, ako si ma zaobstaráš!
Daj mi čas porozumieť, čo odo mňa očakávaš!
Pestuj si ku mne dôveru – ňou žijem!
Nikdy ma dlho netrestaj a nezatváraj ma za trest.
Ty máš svoju prácu, zábavu a priateľov – ja mám iba Teba...
Často sa so mnou rozprávaj.
Nerozumiem Tvojim slovám, ale rozumiem Tvojmu hlasu.
Buď si vedomý toho, že nikdy nezabudnem,ako sa so mnou jednalo!
Kým mi pri práci mrzuto vytkneš neochotu, skús si uvedomiť,
že ma možno trápi nevhodná potrava, možno som bol dlho na slnku,
alebo už mám slabé srdce...
Postaraj sa o mňa keď zostarnem – Ty budeš tiež raz starý.
Buď so mnou v každej mojej ťažkej chvíli.
S Tebou bude pre mňa všetko ľahšie.

Úprimne Vám poviem,že vždy plačem keď to čítam aj teraz. Je to krásne ale pravdivé
images.jpeg  
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Keď som čítala Tvoj príspevok, tak som sa usmievala. Asi to tak bude, že čím viac sa o miláčikov staráme a trasieme, tým sú chúlostivejší. A potom som hotová z toho, keď ju vidím uslintanú alebo vydávať zvuky, ktorým nerozumiem. Donedávna som si myslela, že sa hava dusí s vodou, aby som sa nakoniec dozvedela, že ona si tými zvukmi vlastne pomáha a posúva tú vodu do seba A popri tom strachu som pred niekoľkými dňami prežívala horor, keď sme sa v daždi , v noci s havou hľadali po sídlisku a už som myslela, že netrafí domov. Našťastie sa jej zázračne podarilo čakať ma pred dverami, keď som už rezignovala Už nikdy nepustím havu na volný cval. Lebo je neposlušná až hroza.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

truch Pozri príspevok
Mám šteňa 10 týždňovú zlatú retrieverku. Je nádherná, len ju musím začať učiť,čím skôr tým lepšie.
Ako najlepšie naučiť psíka, aby nerobil potrebu doma? Kakanie sme vystihli, začne sa vrtieť a tým dá najavo že chce ísť von, ale pri čúraní si len rýchlo čupne a urobí kalužku.
Je učenlivá a "pažravá" za piškótu poslúcha, to by sa hádam dalo využiť pri výcviku. Máte nejaké dobré rady ?? Čím začať pri cvičení?
Vopred ďakujem, držte palce Dáša
my máme 7 ročného labradora, kupovali sme ho v lete v auguste zobrala som si 3 týždne dovolenky, dcéra mala prázdniny, bol šikovný!kým začal školský rok potreby vedel robit vonku.treba so psíkom chodit často von, náš vela spal, ked sa zobudil hned sa sním išlo von, ked sa vycikal alebo hodil "bobana" tak sme vychválili, vymojkali. v noci bol v kúpelni a tam mal noviny tak čurkal na noviny. sú to približne rovnaké plemená myslím, že aj tvoja bude šikulka! ked mal 4mes. tak chodil 1/2 roka na cvičák.a piškotky tak to je aj našeho oblubené na pažravosť pozor náš je tiež vysavač
Snímka0211.jpg  
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať