Zavrieť

Porady

Mreže v paneláku

Dobrý deň! chcel by som Vás požiadať o stanovisku k môjmu problému:
Bývam v 8. poschodovom paneláku, ktorý je klasicky členený na ľavé a prvé schodisko. Okrem frontálnej brány, ktorá sa zamyká a je využívaná ako hlavná vstupná, resp. výstupná brána, zadnej permanentne uzamknutej brány, má každé schodisko ešte mreže.
V poslednej dobe sa často stáva, že zámok na mreži sa zasekáva, čím je znemožnený vstup, ale hlavne výstup nielen obyvateľov domu. Taktiež je neznesiteľný a život strpčujúci železobetónvý zvuk, ktorý odznieva takmer 24 hodín denne či už pri vstupe alebo výstupe ľudí.
V krátkosti ide o to, že mám byt priamo nad tou mrežou a jednoducho sa v noci nedá spávať, vzhľadom na bezohľadné zatváranie, presnejšie trieskanie nimi. Okrem toho, počas dňa sú mreže dokorán otvorené. Prípadne je pokazený zámok a vložka vybratá.
Okrem toho, že neplnia svoju funkcia, mám vážne podozrenie že ich montáž, resp. montáž tohto typu mreží nie je v súlade s bezpečnostnými predpismi.

Dva krát som oslovil zástupcov vlastníkov bytov. Druhý krát som žiadal demontáž mreží. Odpoveď bola taká, že tadiaľ cesta nevedie...

Čo ďalej? O aký zákon, resp., predpis sa môžem oprieť a docieliť demontáž tohto železného účel nespĺňajúceho čuda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    zákon o ochrane pred požiarmi - únikové cesty majú byť voľné nezastavané nezamrežované nezužované predmetmi - stručne povedané.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Odporúčam sa dohodnúť na schôdzi vlastníkov. podaj návrh na odstránenie a argumentuj. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Presnejšie: 94 VYHLÁŠKA Ministerstva vnútra Slovenskej republiky z 12. februára 2004, ktorou sa ustanovujú technické požiadavky na protipožiarnu bezpečnosť pri výstavbe a pri užívaní stavieb
    + 121 VYHLÁŠKA Ministerstva vnútra Slovenskej republiky z 26. februára 2002 o požiarnej prevencii
    Naposledy upravil sthruska : 15.01.09 at 07:57 Dôvod: Doplnenie čísla vyhlášky

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    willma Pozri príspevok
    zákon o ochrane pred požiarmi - únikové cesty majú byť voľné nezastavané nezamrežované nezužované predmetmi - stručne povedané.
    súhlasím. Prečo ti nemôžem dať bod bez toho aby som ho dal i inému?

    hipi je offline (nepripojený) hipi

    hipi
    preco na tie mreze nenalepis gumove tesnenie, alebo kusky gumy, ktore budu tlmit ten kovovy zvuk pri zabuchovani? Je to otazka par korun a 10 minut roboty....za dalsie, daj si odhlasovat namontovanie samozatvaracieho zariadenia na mreze... A ak by ma naozaj stvali, tak by som tie mreze znehodnocoval kazdu noc, pripadne by som ich daroval nejakemu bezodomovcovi do zberu

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    erzet Pozri príspevok
    súhlasím. Prečo ti nemôžem dať bod bez toho aby som ho dal i inému?
    bolo to tak zariadené, tuším je o tom v nejakých bodovacích témach písané.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    hipi Pozri príspevok
    preco na tie mreze nenalepis gumove tesnenie, alebo kusky gumy, ktore budu tlmit ten kovovy zvuk pri zabuchovani? Je to otazka par korun a 10 minut roboty....za dalsie, daj si odhlasovat namontovanie samozatvaracieho zariadenia na mreze... A ak by ma naozaj stvali, tak by som tie mreze znehodnocoval kazdu noc, pripadne by som ich daroval nejakemu bezodomovcovi do zberu
    Prečítaj si ostatné príspevky, ich odstránenie môže žiadať zákonnou cestou. a stojí ho to akurát známku na list.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.