Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady SZČO

SZČO pracuje na živnosť ako predavačka. V živnostenskom liste má ako miesto podnikania uvedené bydlisko. Denne dochádza autobusom asi 20 km do predajne, kde vykonáva prácu predavačky. Za túto prácu faktúruje majiteľovi predajne svoju províziu. Môže si ako výdavok uplatniť náklady na cestovné autobusom ?
Naposledy upravil Viera : 07.07.04 at 05:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    Zase tu ide o znevýhodnenie SZČO. V zákone nie je nikde špecifiková SZČO, ale stále sa hovorí o zamestnancovi. Podľa môjho názoru (pretože aj ja som SZČO) a chodím robiť účtovníctvo do iného mesta ako bývam, tak si aspoň do výdavkov dávam lístky z vlaku. Pred pár rokmi som mala aj daňovú kontrolu, kde som si účtovala lístky z MHD, ale som to mala presne rozpísané v cesťáku, kde ktorý deň som bola, to preto že keď som napísala banku, tak aby som mala doklad, že vkladám, vyberám peniaze, alebo dávam príkaz na úhradu.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Pokial sa jedna iba o prepravu z domovu do zamestnania, tak nie.
    Ide to len v tom pripade, ako uz podotkla Ana, ze by si musela mat konkretny ciel, napr. teda tu banku, stretnutie so zakaznikom...
    Ale urcite nie iba preprava domov-zamestnanie. Nie je to vydavok za zabezpecenie a udrzanie prijmov.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Ale ked ma v ZL uvedene ako miesto podnikania bydlisko??? Nie je potom cesta do skutocnej predajne danovym vydavkom?
    Asi pred 2 rokmi som mala podobny pripad a tam to bol danovy vydavok preto, lebo SZCO mala v ZL miesto podnikania bydlisko, ale predaj bol vo vedl. mestecku - a ta cesta bol uz dan. vydavok.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    mas pravdu Heni. Som to prehliadla - to bydlisko a miesto podnikania.
    Takze sa opravujem. Ak je to tak, tak je to danovy naklad.
    Vsetkym pekny den

    Cestovné náhrady SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.