Zavrieť

Porady

pracovná zmluva a dohoda o prac. činnosti

Ak má niekto pracovnú zmluvu a zároveň za dva mesiace aj dohodu o pracovnej činnosti, musí zdaňovať príjem z dohody o pracovnej činnosti? Čo som pozerala na výplatnej páske tak tam odpočítali nezdaniteľnú čiastku a tým tam nevyšla daň. Zdalo sa mi to trocha čudné. Má si dotyčná vyžiadať potvrdenie o príjme aj z dohody o pracovnej činnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adriana126 Pozri príspevok
    Ak má niekto pracovnú zmluvu a zároveň za dva mesiace aj dohodu o pracovnej činnosti, musí zdaňovať príjem z dohody o pracovnej činnosti? Čo som pozerala na výplatnej páske tak tam odpočítali nezdaniteľnú čiastku a tým tam nevyšla daň. Zdalo sa mi to trocha čudné. Má si dotyčná vyžiadať potvrdenie o príjme aj z dohody o pracovnej činnosti?
    Trochu nejasná otázka, upresni ju.

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    Presnejšie učiteľka na škole počas letných prázdnin pracovala na dohodu o pracovnej činnosti, kde jej odpočítavali nezdaniteľnú čiastku na daňovníka a tak jej nevyšla daň. Je potrebné v takom prípade podať daňové priznanie a treba si vyžiadať od zamestnávateľa, kde bola na dohodu o pracovnej činnosti potvrdenie o príjme

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adriana126 Pozri príspevok
    Presnejšie učiteľka na škole počas letných prázdnin pracovala na dohodu o pracovnej činnosti, kde jej odpočítavali nezdaniteľnú čiastku na daňovníka a tak jej nevyšla daň. Je potrebné v takom prípade podať daňové priznanie a treba si vyžiadať od zamestnávateľa, kde bola na dohodu o pracovnej činnosti potvrdenie o príjme
    Áno, nech si ho vyžiada, oni jej ho podľa zákona musia aj tak dať.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    poznámka:
    ZNČ sa uplatňuje na základe vyhlásenia ktoré je podpísané zamestnancom. Nemôže si čiastku súbežne uplatňovať v dvoch pracovných pomeroch.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adriana126 Pozri príspevok
    Práve preto neviem, prečo jej to odpočítavali, že vraj vyhlásenie nepodpisovala
    Teraz už s tým nič nenarobí, ostáva len jediné, vyrovnať to v RZD, alebo v DP. Ale ak za prázdniny nemala u svojho zamestnáv. nijaký príjem, nie je to až taký problém.

    pracovná zmluva a dohoda o prac. činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.