Zavrieť

Porady

Odpoče DPH - informácia

Na www.drsr.sk je informácia o odpočte DPH s príkladom. Veľmi tomu príkladmu nerozumiem. Prosím Vás, tak kedy sa podáva dodatočné DP a kedy nemusím podať dodatočné? Prikladám aj ďalšie pokyny DRSR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    V zmysle metodického pokynu "Odpočítavanie dane" platí,
    konkrétne: dodanie tovaru 05/2004
    faktúra došla 5.6.2004
    Ak podávam daňové priznanie na DPH 25.6.2004, teda faktúru už mám k termínu podania daňového priznania, môžem si DPH uplatniť v 05/2004. Ale aj nemusím, môžem
    aj v 06/2004 bez podávania dodatočného daňového priznania.
    Ak som daňové priznanie na DPH podala už 4.6.2004 teda ešte som nemala faktúru
    nemôžem si uplatniť DPH v 05/2004 ale musím až v 06/2004.
    Dodanie tovaru v 05/2004
    Faktúra prišla v 07/2004
    DPH si môžem uplatniť až v O7/2004, vtedy keď prišla faktúra.
    Ak v týchto uvedených termínoch som neuplatnila DPH, môžem vtedy podať dodatočné daňové priznanie.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Dakujem, VieraM, toto bolo dokonale vysvetlene, konecne som to pochopila. Nevies mi este poradit , prosim, ktory z tej plejady roznych datumov: dodanie, prijatie, odoslanie, ... sa ma objavit v uctovnom denniku pri uctovani uctovneho pripadu dodavatelska faktura, teda nielen DPH ale i ta sluzba/tovar?
    Naposledy upravil ala13 : 21.07.05 at 04:28

    Adina je offline (nepripojený) Adina

    Adina
    Môžete mi prosím poradiť, čo v prípade, ak mi zamestnanec dodal bločky s DPH po skončení zdaňovacieho obdobia? Dá sa v nasledujúcom zdaňovacom období uplatniť dph?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Adina
    Môžete mi prosím poradiť, čo v prípade, ak mi zamestnanec dodal bločky s DPH po skončení zdaňovacieho obdobia? Dá sa v nasledujúcom zdaňovacom období uplatniť dph?
    Aj mne nastal dnes takýto prípad, nevie niekto čo s tým?

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Na jednom skoleni DPH som sa dozvedela, ze si to teraz moze odpocitat aj v nasledujucom obdobi, lebo blocek je ako faktura. Plati to od 1.1.2005, dovtedy muselo byt dodatocne DP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    apsgroup
    Na jednom skoleni DPH som sa dozvedela, ze si to teraz moze odpocitat aj v nasledujucom obdobi, lebo blocek je ako faktura. Plati to od 1.1.2005, dovtedy muselo byt dodatocne DP.
    Áno je to tak

    Helaa je offline (nepripojený) Helaa

    Otrokyňa Helaa
    keď to chceš zaučtovať, teda odpočtovať v príslušnom období, a už si podala priznanie, musíš podať nové - opravné v nasledujúcom období to už nemožeš úctovať zdraví Helaa

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Teda zhrniem :
    Ide o bločky z 28.6., ktoré mi šéf dal 27.7.
    mám dve možnosti,
    buď ich zaúčtujem do pokladne s dátumom výdaja z pokladne 28.6.05 a podám dodatočné DP alebo ich zaúčtujem do pokladne s dátum výdaja 27.7.05 a zahrniem do DPH 07/05 ?

    Takto to chápem ja.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    blondy
    Teda zhrniem :
    Ide o bločky z 28.6., ktoré mi šéf dal 27.7.
    mám dve možnosti,
    buď ich zaúčtujem do pokladne s dátumom výdaja z pokladne 28.6.05 a podám dodatočné DP alebo ich zaúčtujem do pokladne s dátum výdaja 27.7.05 a zahrniem do DPH 07/05 ?

    Takto to chápem ja.
    Chápeš to dobre.

    michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

    michaela25
    Prosím, keď mám fa z 5-tého mesiaca, štvrťročný platca DPH a dostala som ju k zaučtovaniu až teraz môžem ju dať do 3-tieho Q, alebo mám dať dodatočné DP jedná sa o zahraničnú z členského štátu takže výška dane sa nezmení v jednom Metodickom pokyne som našla, že môžem neviem ani či mám potom dať opravný Intrastat, alebo to tiež dať do tohto mesiaca a čo kurz ten bude deň dodania tovaru? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.