Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a jasle

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, lebo už mám z toho zmätok . Ide o takúto záležitosť: mám skoro dvojročnú dcérku a chodí do jasiel, ale len trikrát do týždňa na tri hodiny, aby si zvykala na iné prostredie a deti, no netuším či mi môžu zobrať rodičovský príspevok, keďže som doma a dcéra mi takto navštevuje jasle.
Veľmi by ste mi pomohli, kebyže mi niekto povie ako to vôbec je, lebo všade píšu len o rodičovskom príspevku a príspevku na starostlivosť keď niekto chce ísť pracovať, alebo pracuje.

Ďakujem veľmi pekne už vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anulík je offline (nepripojený) anulík

    anulík
    ja mám 1,5 ročné dieťa a pracujem. Volala som si na úrad práce a pani mi povedala, že mňa sa aj tak zákon netýka, že sa týka iba rodičov detí narodených od dátumu platnosti zákona. Takže neviem ako je to vtedy ak nepracuješ, ale v podstate by to nemal byť žiadny problém. Ale najlepšie bude ak si to overíš na UP soc.vecí.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Kattie Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť, lebo už mám z toho zmätok . Ide o takúto záležitosť: mám skoro dvojročnú dcérku a chodí do jasiel, ale len trikrát do týždňa na tri hodiny, aby si zvykala na iné prostredie a deti, no netuším či mi môžu zobrať rodičovský príspevok, keďže som doma a dcéra mi takto navštevuje jasle.
    Veľmi by ste mi pomohli, kebyže mi niekto povie ako to vôbec je, lebo všade píšu len o rodičovskom príspevku a príspevku na starostlivosť keď niekto chce ísť pracovať, alebo pracuje.

    Ďakujem veľmi pekne už vopred.
    môj názor (netvrdím, že pravda),
    ak ty nie si zárobkovo činná, tak v prípade, že sa o svoje dieťa dáš do akéhokolvek zariadenia (je jedno či štátnej škôlky, súkromnej škôlky, jasiel, inej právnickej osoby), t.j. nestaráš sa oň osobne, tak nesplnaš podmienku riadnej a osobnej starostlivosti o dieťa podla zákona o rodič.príspevku účinného do 31.12.08 (vid § 3 ods.3, nespadáš pod písm.b)), takže podla mna nárok na RP nemáš .

    Ak by si však zároven vykonávala zárobkovú činnosť, tak nárok na RP máš.

    rodičovský príspevok a jasle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.