Zavrieť

Porady

Mozem dobijat silnejsie baterie s nabijackou ktora je na slabsie?

Dobry den
Chcel by som sa opytat mam nabijacku na baterie k blesku na fotoaparat.
baterie mam momentalne 2500mAh chcem si kupit silnejsie baterie 2600 alebo 3000mAh.
Chcel by som sa opytat ze ci mozem dobijat so starou nabijackou ci sa nezhorsia vlastnosti novych baterii alebo ci sa to prejavy len na dlzke nabijania.
Dakujem vopred tym ktory nieco vedia do toho
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Ak nabijacka "podporuje" vyssie kapacity bateriek tak samozrejme ze sa da nabijat. Samozrejme sa nabijaci cas predlzi. Ale pozor ak je to aj iny typ baterie...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    wynk11 Pozri príspevok
    Dobry den
    Chcel by som sa opytat mam nabijacku na baterie k blesku na fotoaparat.
    baterie mam momentalne 2500mAh chcem si kupit silnejsie baterie 2600 alebo 3000mAh.
    Chcel by som sa opytat ze ci mozem dobijat so starou nabijackou ci sa nezhorsia vlastnosti novych baterii alebo ci sa to prejavy len na dlzke nabijania.
    Dakujem vopred tym ktory nieco vedia do toho
    S kapacitou by problémy nemali byť. Iné by to bolo, keby mala batéria iné napätie, než nabíjačka (napr. nabíjačka 7,2 V a baterky 4,6 V).

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Kladné odpovede na dotaz boli už vyššie, len doplním že nemá veľký význam kupovať miesto 2500mAh batérií 2600mAh. Rozdiel sa pri používaní ani neprejaví. Teda kúp si najmenej tých 3000mAH.
    S nabijačkou si problém nerob, keďže budeš kupovať akumulátor do toho istého prístroja ku ktorému je aj nabíjačka, tak napätie článkov bude také isté, len budú mať dlhšiu výdrž. Doba nabíjania sa primerane predĺži.

    wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

    wynk11
    diki moc vam chalani za rady...lebo viete nechcem investovat do zbytocnosti a minat peniaze ktore si tazko strim..na internete som nenasiel ziadnu taku primeranu odpoved.tak fak tvam dakujem a prajem prijemny den alebo vecer alebo podla toho kedy tu budete.este raz diki moc

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Stevo5 Pozri príspevok
    Kladné odpovede na dotaz boli už vyššie, len doplním že nemá veľký význam kupovať miesto 2500mAh batérií 2600mAh. Rozdiel sa pri používaní ani neprejaví. Teda kúp si najmenej tých 3000mAH.
    S nabijačkou si problém nerob, keďže budeš kupovať akumulátor do toho istého prístroja ku ktorému je aj nabíjačka, tak napätie článkov bude také isté, len budú mať dlhšiu výdrž. Doba nabíjania sa primerane predĺži.
    Používam sanyo eneloop baterie 2000 mAh, no žiadna ina znacka, čo by bola jej kapacita aj 3000 mAh sa im nevyrovna. To myslim važne. Ked mi to rozpraval predavac, neveril som tiež. No porovnanie mam s i-tec bateriami 2500 mAh a zatial to plati.
    Nabijacku mam I-Tec ( http://www.megafoto.sk/iTec/bata099-2400-nabijacka ), nabijaci prud 1A. Nabitie je za 2-3 hodiny.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Súhlas s Duves. Ja používam jedny staršie ale kvalitné akumulátory 1500mAh a ak som v zariadení vyskúšal novšie ale lacnejšie 2500mAh, tak sa tým starším nevyrovnali. Tie kvalitné majú aj rádovo menšíe samovybíjanie.

    Na nabíjanie nepoužívam tak veľký prúd, hoci moja (home made) nabíjačka je schopná plynukej regulácie od 3mA až do 3A. Trochu ich šetrím. Začnem nabíjať väčším prúdom - 200 - 300 mA a ako stúpa napätie tak uberám prúd (vždy po niekoľkých hodinách), nechám to na asi 15mA až kým nezbadám pokles napätia na aku - kto sa tomu rozumie vie že to je známka nabitia na asi 95%.
    Po takom nabití kľudne ich odložím aj na niekoľko mesiacov a keď ich chcem použiť, sú v poriadku. Akumulátory pritom majú asi 10 rokov.
    Naposledy upravil Stevo5 : 20.01.09 at 12:01

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Sanyo eneloop na vyrobku (na obale) uvadzaju, že držia 85% kapacity po 1 roku po nabití, čo ine typy maju po roku 0%. Skutočne možem povedať, že čo som kupil balik: dobijačku I-Tec s tymi ich baterkami, tak 4 baterky na mojom staršom "nenažranom" fotaku Kyocera M410 R odisli asi po stovke zaberov a bolo ich treba dobijat.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Súhlas, bežné lacné typy majú 0% už po pol roku. Pozeral som na nete dostupnosť Enelop, len tak narýchlo, 4 ks 2000mAh stoja 485.-Sk. je to dosť vysoká cena, ešte by ma zaujímala ich vybíjacia charakteristika - či nie sú určené na vybijanie malým prúdom, ako boli známe akumulátory RAM. Tých som niekoľko kúpil, používam to do ovládačov, majú vlastnosti alkalických, ale nie sú určené na väčšie zaťaženie. Zato ale si ich môžeš odložiť nabité až na 5 rokov. Nie je toto niečo podobné?

    P.S. teraz som si pozrel ten tvoj link - jednoznačne sa oplatí zobrať toto ako tie čo som popísal vyššie. Tá nabíjačka je OK, a aku je ako bonus
    Naposledy upravil Stevo5 : 20.01.09 at 17:06

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Nabijačka je dobra, vraj je nabijaci cyklus riadeny procesorom. Som spokojny.
    Cena bateriek eneloop: no kus vychadza na asi 150,-Sk, co je v porovnani s inymi vyrobcami asi o 50% viac. Neviem kde sa daju zohnat za nižšiu cenu.

    wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

    wynk11
    No pozeram ze viete poradit aj v takych veciach tak to vam dakujem a asi kupim aj novsie no pozriem este poriadnejsie tie eneloopy...co su to zac...ale aj tak za nazory dakujem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Výpočet času nabitia :

    ČAS nabitia /h/ = kapacita batérie / mAh / x 1,4 : nabíjací prúd prístroja / mA


    Vzorec prevzatý z Nabíjačky batérií , ktorú mám doma

    Viď aj link

    http://www.kompernass.com/pages/inde...,1&product=497



    Juraj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.