Zavrieť

Porady

DPH služba-sprostredkovanie predaja

Sme s.r.o.platca DPH máme zmluvu s FA z Nemecka tiež platca DPH.Sprostredkovali sme predaj jej tovaru do SK aj CZ. Potrebujem vystaviť fa za 1.službu-provízia za predaj, 2.služba-inštalácia týchto zariadení. Na SK je to s DPH a v CZ bez DPH?!?
Všetkým vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luboš je offline (nepripojený) Luboš

    Luboš
    Pri vystavení faktúry za províziu do SRN by som postupoval podľa § 15 odst.8 pís.b, čiže bez DPH.čo sa týka bodu 2.- ak sa jedná len o inštaláciu u platcu DPH na Slovensku- faktúra s DPH ...(riadok 03 a 01+02DP)
    a inštalácia u platcu DPH v ČR faktúra bez DPH....
    Ale neviem do ktorého riadku DP v prípade SRN a ČR objem tejto služby ide, žeby nikde?
    Naposledy upravil Luboš : 06.07.04 at 11:02

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Tiež mám podobný problém, provízie v SR i ČR. Podľa môjho názoru, ani jedna z uvedených služieb nepatrí do služieb podľa § 15, ods. 8 (i keď vo vašom prípade nie som si istý-nešpecifikovali ste presne), takže miestom dodania služby by malo byť tuzemsko, takže fakturovať s DPH. Odporúčam Vám však pozrieť si aj §16, ods.6 avšak neviem, či sa to presne hodí (sprostredkovanie) na konkrétne Váš prípad. Veľmi ma zaujíma táto problematika, prosím o ďalšie názory. Ďakujem, želám pekný deň.

    Ospravedlňujem sa, kým som písal pribudli medzitým 2 príspevky...

    Spýtam sa aj ja, konkrétne:
    Provízia za starostlivosť o sieť predajní v ČR a SR. Ako by ste postupovali. Na Slovensku je to jasné. Čo v ČR ? Kam by sa dala takáto služba (resp. provízia za službu) zaradiť? Nejako to neviem správne zaradiť. Kde bude potom miesto dodania služby ? V SR či v ČR ?
    Naposledy upravil Oldi : 06.07.04 at 11:14

    Luboš je offline (nepripojený) Luboš

    Luboš
    No Oldi toto je hodné polemiky čo sa týka §16 odst.6 ".....ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby........."No a tá dlhá druhá veta...."Ak sprostredkovateľ sprostredkuje tovar alebo službu pre odberateľa......."
    Sám teda v tejto chvíli neviem

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    A aký máte názor na zatriedenie tejto služby ? Hodí sa do §15,ods.8 ? Myslím tú províziu za starostlivosť...

    Luboš je offline (nepripojený) Luboš

    Luboš
    Tá druhá veta §16 odst.6 ma navádza k tomuto:
    1.Sprostredkovateľ - firma Slovensko
    2.odberateľ sprostredkovania - firma SRN
    3.dodanie tovaru alebo služby zákazníkovi v ČR (teda v inom štáte ako je identifikovaný odberateľ v ktorom je miesto dodania tovaru alebo služby)
    miesto dodania služby je štát ktorý pridelil IČ pre daň odberateľovi služby, teda SRN

    Gira je offline (nepripojený) Gira

    Gira
    Správne, sprostredkovanie predaja sa jednoznačne posudzuje podľa §16 ods. 6 druhá veta. V žiadnom prípade sa tu nedá aplikovať §15 ods. 8.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Takže ak to zhrniem -sprostredkovanie je podľa §16 odst.6.(do §15 ods.8 nepatríme). Pre mňa je jedno, či službu sprostredkujem v ČR, alebo SK stále fak. bez DPH,lebo odberateľ firma SRN je identifikovaná v inom štáte ako miesto dodania služby. Chápem dobre, či nie?!??

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Myslím, že áno. Ak sa na Vás hodí §16 ods.6, teda ako sprostredkovateľ konáte v mene a na účet inej osoby (v tomto prípade SRN) tak je miestom dodania SRN, takže bez DPH (resp. si to zdaní potom partner v SRN). Takto tomu rozumiem ja. Iné názory ?

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    Vie mi niekto poradiť ako je to v prípade ak zahraničný partner z EU (ČR) neplatca DPH vyfakturuje sprostredkovanie predaja tovaru v CZK. Aj tu prichádza k samozdaneniu??? Ďakujem

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    suhlasim s Oldim,tiez som riesila podobny pripad :-) a som si absolutne ista,ze to je §16 ods6. Este pripomeniem,ze vyvoz sluzieb do clenskych statov podla §2 nieje predmetom DPH a neudava sa preto v priznani,lebo som nad tym presedela celu nedelu,co som si lamala hlavu,ze kam to mam dat ! :-) Tak aby som vam usetrila robotu. papa :-)

    P.S. existuje nejaka definicia toho,co znamena "v mene a na ucet ineho"? :-)

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    MirkaV
    Vie mi niekto poradiť ako je to v prípade ak zahraničný partner z EU (ČR) neplatca DPH vyfakturuje sprostredkovanie predaja tovaru v CZK. Aj tu prichádza k samozdaneniu??? Ďakujem
    Mila Mirka, to je myslim pruser,pretoze ak by ste prijali takuto sluzbu od neplatcu DPH, musite sa zaregistrovat v Ceskej republike ako platca,sluzbu si sami dodanit ceskou DPH a tuto skutocne Ceskemu danovemu uradu aj zaplatit. Komplikacia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.