Zavrieť

Porady

dotacia od UPSVaR

pekny den,
vedeli by ste mi poradit, co vsetko sa moze dat do kalkulacie na dotaciu, ak chcem otvorit predajnu s textilom? Najom za prenajaty priestor chcem vynechat. Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

angimak Pozri príspevok
pekny den,
vedeli by ste mi poradit, co vsetko sa moze dat do kalkulacie na dotaciu, ak chcem otvorit predajnu s textilom? Najom za prenajaty priestor chcem vynechat. Dakujem
povinné odvody do zdr.poisťovne, dobrovolné odvody do soc.poisťovne
zariadenie predajne - registr.pokladňa, regály, predajné pulty,
PC, tlačiareň, písací stôl, stolička, kanc.nábytok /zariadenie kancelárie/
0 0
angimak angimak

angimak je offline (nepripojený) angimak

takto by bolo lahke...ale prave to je najhorsie, ze nakup nabytku, vybavenie-su neopravnene naklady. Okrem reg.pokl. a odvodov, neviem co vsetko. Ale dakujem za radu.
0 0
Ľubica 025 Ľubica 025

Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

angimak Pozri príspevok
takto by bolo lahke...ale prave to je najhorsie, ze nakup nabytku, vybavenie-su neopravnene naklady. Okrem reg.pokl. a odvodov, neviem co vsetko. Ale dakujem za radu.
To ti povedali na úrade práce, že nákup napr. pultov, regálov sú neoprávnené náklady? Mne to v podnikateľskom zámere schválili.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

angimak Pozri príspevok
takto by bolo lahke...ale prave to je najhorsie, ze nakup nabytku, vybavenie-su neopravnene naklady. Okrem reg.pokl. a odvodov, neviem co vsetko. Ale dakujem za radu.
S PC, tlačiarňou ... by taktiež nemal byť problém.
Dotáciu nemôžeš použiť na nákup tovaru
0 0
angimak angimak

angimak je offline (nepripojený) angimak

Ano..regal a nabytok je vo formulari napisane, co nam dali.To ze ked spocitam, PC s tlaciarnou+reg.pokl.+odvody...este aj to je malo, lebo suma sa uz zvysila na 113900Sk.
0 0
Margaréta35 Margaréta35

Margaréta35 je offline (nepripojený) Margaréta35

daj si tam nájom
0 0
angimak angimak

angimak je offline (nepripojený) angimak

no to som chcela...ale hygienici uz potrebuju aj list vlastnictva...a tam je este uvedeny nehnutelnost ako "rodinny dom"-teraz aj s tym je problem,lebo kym sa to vsetko vyriesi a prepise ako "na podnikatelske ucely"-to potrebuje cas
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Tak ma napadlo, nemohla by byť v kalkulácii na dotáciu aj mzda pre prípadneho zamestnanca alebo odmena pracovníkovi zametnaného na dohodu?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mzdy do podnikateľského zámeru nepatria, to Ti nezoberú. Nájom si môžeš dať, pri podnikateľskom zámere stačí zmluva o nájme, žiadny LV
0 0
dida2 dida2

dida2 je offline (nepripojený) dida2

Ahoj,
ja som si tam dala aj softwér, náklady na zriadenie internetu, úprava interiéru - maľovanie, kanc. kreslo...
A chcem sa spýtať, aký sortiment textilu chceš predávať? Máš už zrejmých dodávateľov?
Vdaka
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Prosim radu. Dotáciu od UPSVAR zaučtujem do PNZD a výdavky z nej na VOZD?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slavkavar Pozri príspevok
Prosim radu. Dotáciu od UPSVAR zaučtujem do PNZD a výdavky z nej na VOZD?
Príjem dotácie na bežný účet = PNZD.
Na konci roka vyčerpanú dotáciu cez interný doklad = POZD
Výdavky z dotácie = VOZD
dopad na základ dane = 0.
Vyčerpaná dotácia sa započítava do príjmu pre posudzovanie povinnej registrácie v SP.
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

POZD ako príjmy ostatné hej? A ta časť ktorá ostala nevyčerpaná ostane v PNZD.Posudzovanie povinnej registrácie to myslíš započítanie do základu dane pre odvody do SP?
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Poradí mi niekto?
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

veronikasad Pozri príspevok
Príjem dotácie na bežný účet = PNZD.
Na konci roka vyčerpanú dotáciu cez interný doklad = POZD
Výdavky z dotácie = VOZD
dopad na základ dane = 0.
Vyčerpaná dotácia sa započítava do príjmu pre posudzovanie povinnej registrácie v SP.

Proísm vás, správne tomu rozumiem, že vyčerpaná dotácia sa započítava do príjmu na platenie poistného do SP?
0 0
pospo pospo

pospo je offline (nepripojený) pospo

Do planu im napis co tam chcu mat resp. co tam mozes mat. A ked dostanes peniaze mas dva roky na to aby si ich vydokladovala takze dovtedy urcite zozenies faktury na veci ktore mas v podnikatelskom plane. (Za peniaze si kupis cokolvek) Nedavam ti rady ako by sa to malo robit ale ako to robi vacsina!!!!!
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý deň, aký je postup pri začatí podnikania ak chcem dostať príspevok z úradu práce? Je potrebné najprv vybaviť živnosť a potom žiadať o príspevok alebo najprv žiadať príspevok a po schválení si stačí vybaviť živnosť?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, aký je postup pri začatí podnikania ak chcem dostať príspevok z úradu práce? Je potrebné najprv vybaviť živnosť a potom žiadať o príspevok alebo najprv žiadať príspevok a po schválení si stačí vybaviť živnosť?
Ďakujem za odpoveď.
Najskôr žiadosť potom živnosť. Je tu veľa tém, daj si do vyhľadávača.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ďakujem pekne, takže až po schválení žiadosti na príspevok sa vybavuje živnosť.
0 0
izachar izachar

izachar je offline (nepripojený) izachar

zdravim, potreboval by som radu, chcel by som zacat podnikat a vyuzit aj dotaciu od statu. Zaujimalo by ma ci by bolo mozne sa popri zivnost na ktoru mam dotaaciu vykonavat aj inu zivnost pripadne sa aj aj zamestnat.
Zaujima ma to preto lebo beriem do uvahy vsetky moznosti a to aj tu ze by ma len zivnost ta zivnost nemusela uzivit. DAkujem za odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať