Zavrieť

Porady

združenie-účet v banke

zdravim všetkych poradakov,písala som tu o združení, mám problém, zmluva je na svete, ale tá druhá FO si ešte v júni otvorila podnikateľský účet v banke kvôli príspevku na samozamestnanie, a prvá FO už nakupovala tovar, ide o to, že sa v zmluve dohodli, že ekonomickú činnosť bude vykonávať prvá FO (nákup tovaru, účtovníctvo....) ale účet v banke je vedený na druhu FO, je to možné?????? samozrejme prístup k účtu budú mať obidvaja, musia tam byť dva podpisy.....
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aňa je offline (nepripojený) Aňa

    unavená zmenami zákonov Aňa
    ja si myslím, že pokiaľ bude v banke podpísaná akási dohoda a budú mať podpisové právo obidvaja, tak by nemal byť žiadny problém. Ja mám tiež združenie, ale nie je medzi nimi takáto dohoda, lebo ide o manželov a majú založený jeden účet.

    marika1 je offline (nepripojený) marika1

    marika1
    Ja účtujem pre 2 združenia. V každom sú dvaja členovia. Každý má svoj účet a jeden spoločný na združenie na meno jedného z nich so spoločným oprávnením na ten účet. Tam sa platí všetko, čo sa týka združenia.

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    otvorila by som tiez osobitny ucet pre zdruzenie - pod menom tej FO, co bude viest uctovnictvo - a dala pristup pre obidve zmluvne strany
    Tak by sa vlastne dve FO oddelili aj uctovne a nebol by problem pri spracovani uctovnictva, ani pri ..hm, moznych nedorozumeniach, odkial sa prave cerpaju koho peniaze...
    v zdruzeni plati - cisty stôl, ciste víno, ... a snad to aj vydrzi, ak su rozumni

    združenie-účet v banke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.