Zavrieť

Porady

Dočasný výber z BÚ - ako zaúčtovať?

Potrebujem z podn. bankového účtu vybrať nejaký obnos peňazí. Chcem ich požičať na niekoľko dní svojmu známemu. V tom istom množstve ich chcem potom naspať (po vrátení) na ten istý účet vložiť.

Vediem JÚ a samostatný podnikateľský účet.

Ako mám výber a vklad správne zaúčtovať, aby nepodliehal dani z príjmu?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kinimod je offline (nepripojený) kinimod

    kinimod
    Nebolo by lepšie na priebežnú položku, potom fiktívne vklad do pokladnice (keďže je to len pár dní, nič by to nemalo ovplyvniť), a následne z pokladnice späť na účet?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    kinimod Pozri príspevok
    Nebolo by lepšie na priebežnú položku, potom fiktívne vklad do pokladnice (keďže je to len pár dní, nič by to nemalo ovplyvniť), a následne z pokladnice späť na účet?
    ide to aj takto, aj ako píše "ekopo". Ale skôr by som sa prikláňala k verzii od "Ekopo". Je to "čistejšie" a reálne - tie peniaze tam naozaj v tej pokladni nemáš. Nemá to u teba kto asi kontrolovať, lebo si sám sebe pánom, ale výber na os. spotr. je legálny....(môj názor)

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    kinimod Pozri príspevok
    Nebolo by lepšie na priebežnú položku, potom fiktívne vklad do pokladnice (keďže je to len pár dní, nič by to nemalo ovplyvniť), a následne z pokladnice späť na účet?
    už len pre toto by to nebolo lepšie
    mohlo by to byť tak ďalej, príjem z PP do pokladne, výdaj z pokladne pre osobnú spotrebu....

    moncici je offline (nepripojený) moncici

    moncici
    Musím aj výber z BU pre osobnú spotrebu VNZD posuvat cez
    priebežné položky do pokladne? A potom znova výdaj z pokladne ako VNZD?
    Do pokladne si predsa dat len tolko penazí koľko potrebujem? Dakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak z BÚ použiješ finančné prostriedky na osobnú spotrebu, nemusíš ich účtovať cez priebežné položky. Hneď z BÚ to zaúčtuj do osobnej spotreby.

    Dočasný výber z BÚ - ako zaúčtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.