Zavrieť

Porady

Roep – ustne svedectvo o predaji

Dobry den,
Predvcerom som tu daval dotaz na mozne vydrzanie cez ROEP. Moja situacia nebola celkom presne popisana, preto ju este raz upresnim. Stary otec kupil podiel parcely (zmluva sa neuchovala) a rovnako podiel v zostavujec miere kupil aj sused. Sused dal rozdelit parcelu na dve casti, spravil si geom. plan, ale zememeraci to zle vymerali, tak zostavajuce metre (co mal navyse) zostali v ich zmensenom podiele povodnej parcely. Chcem sa spytat, moze brat komisia Roep do uvahy, uste svedectvo priameho ucastnika kupy (brat zomreleho predavajuceho), ktory je vlastne aj ich jedinym dedicom pretoze zomreli, ze jeho podiel na parcele bol predany mojmu staremu otcovi aj ked sa nedochovala zmluva ? T.j. doslo by k tomu, ze predany podiel by sa previedol na dedicov mojho stareho otca na zaklade ustneho svedectva ? Zakon o ROEP hovori aj o takejto moznosti:
§ 6 (1) Podklady potrebné na zostavenie registra sa zisťujú z údajov poskytnutých nájomcami pozemkov alebo inými oprávnenými osobami, z katastrálneho operátu, 3) z listín predložených účastníkmi konania, z výpovedí svedkov a z iných dôkazov získaných najmä pri prešetrovaní v obci.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Roep – ustne svedectvo o predaji

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.