Zavrieť

Porady

Nesprávne urobený prevod roka.

Včera som sa konečne dostala k roč. prevodu, ktorý som zvládla, avšak do nového roka mi prenieslo niektoré prij. faktúry, ktoré však boli do konca r.2008 uhradené. Stretli ste sa niekto s tým?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
kedy si urobila prechod, po zaúčtovaní všetkých úhrad a úhrady mali správny dátum?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Úhrady boli v r.2008, aj zaúčtované, robila som kontrolu-v poriadku, v salde boli len neuhradené faktúry, tie mi samozrejme preklopilo do r.2009 ako archívne, ale ako archívne sú aj 4 faktúry z r.2008 aj spolu s úhradou.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pokiaľ Ti sedí saldokonto, tak by to nemal byť problém. Poprípade tieto fa môžeš vymazať, najpv ale ich účtovanie v denníku.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tiež som rozmýšľala jednoducho o vymazaní, len ma to trochu zaskočilo.
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Mne to spravilo tiež. Volala som aj do MRP, ale mali stále obsadené. Keď sa mi podarilo spojiť tak ma zasa spájali s pánom čo vymyslel ten program, ale to sa už nepodarilo. Nakoniec mi povedali aby som im tam poslala moje dáta z počítača, že ten pán programátor sa na to pozrie! no ale neviem či je rozumné posielať moje dáta. Takže mi nezostane asi nič iné len to asi ručne vymazať.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Pred chvíľou sa to stalo aj mne a som tak trochu rozčarovaná, keď mi k úhradám faktúr, ktoré boli účtované v eurách už od r.2004 a od r. 2005 do r. 2008 k nim bol účtovaný iba kurzový rozdiel zapísalo doplnenie úhrady s dátumom 1.1.2009 (účtovanie 563/311) dokladom intEuro sumu napr.819,39 EUR!!!! Ono to tá suma vyzerá na celkový kurzový rozdiel za obdobie keď bolo o ňom účtované t.j. za r. 2005-2008
Vie mi niekto poradiť, čo to znamená a čo s tým urobiť aby to tam nebolo?, lebo podľa mňa to tam ani nemá čo robiť, keďže o kurzových rozdieloch sa účtuje koncom každého roka.
0 0
Daniela 1 Daniela 1

Daniela 1 je offline (nepripojený) Daniela 1

tiež účtujem v MRP a urobilo mi to isté so zahraničnou faktúrou,
dovolala som sa do MRP a poslali sme odzálohované dáta, zatiaľ sa nám
neozvali, ak niečo budem vedieť, napíšem.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Trochu som sa s tým babrala a zistila som, že ak si fa iba vysvietim, zostatky k úhrade sú zlé, ale ak si dám vytlačiť zostavu faktúr, zostatky fa sú v správnej výške.
Ale v denníku to stihlo aj zaúčtovať. No super.... Vyzerá to na dobrý guláš.
0 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

Chcem sa opýtať skúsených s programom MRP. Dá sa v tomto programe otvoriť rok 2009 aj s tým že ešte nemám ukončený rok 2008??? Alebo musí byť najprv všetko zaúčtované v roku 2008 urobená uzávierka a potom sa dá otvorit rok 2009?
0 0
Daniela 1 Daniela 1

Daniela 1 je offline (nepripojený) Daniela 1

áno, urobíš prevod firmy podľa otázky a odpovede v programe MRP, vznikne Ti
firma 2009 a vo firme 2008 budeš až do skončenia daňového účtovať.
Nezabudni si predtým zálohovať dáta firmy 2008.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

chcela by som sa opyta stalo sa niekomu ze mu odmieta zoradit dennik podla datumu? stale mi to vyhodi akusi chybu takze to teraz mam tak chaosne... samozrejme ze na MRP mi zas poradili velke nic tak sa radsej obratim na vas
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

nik nevie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka22 Pozri príspevok
chcela by som sa opyta stalo sa niekomu ze mu odmieta zoradit dennik podla datumu? stale mi to vyhodi akusi chybu takze to teraz mam tak chaosne... samozrejme ze na MRP mi zas poradili velke nic tak sa radsej obratim na vas
Skúsila si reindexáciu?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
najprv napíš akú chybu Ti napíše?
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

no neviem sice co si predstavit pod reindexaciou ale ja to dam vzdy hromadne precislovanie podla datumu a napise mi ze chyba a nespravi nic
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
údržba dat- opraviť indexy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka22 Pozri príspevok
no neviem sice co si predstavit pod reindexaciou ale ja to dam vzdy hromadne precislovanie podla datumu a napise mi ze chyba a nespravi nic
Reindexácia (oprava poškodených údajov):
Údržba dát - Opraviť indexy

A akú chybovú hlášku ti dá? Napíš to sem, inak nevieme ďalej radiť.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

no nie som teraz doma tak ked dojdem tak napisem presne co to vyhadzuje za text lebo je to teraz tak kadejako poprehadzovane aj ked som nieco doplnila alebo zmenila a na MRP mi nepovedali nic tak ja sa ozvem tak o hodinku to uz budem vediet presne co to pise
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Daniela 1 Pozri príspevok
tiež účtujem v MRP a urobilo mi to isté so zahraničnou faktúrou,
dovolala som sa do MRP a poslali sme odzálohované dáta, zatiaľ sa nám
neozvali, ak niečo budem vedieť, napíšem.
Máš niečo nové? Myslím, či sa ti ozvali. Dnes som s nimi rozprávala a mala som dojem, že som totálny somár, lebo podľa nich predsa kurzové rozdiely mali byť doúčtované pri prechode na euro, aby bol zostatok fa správny... no comment
Rozmýšľam, že vystornujem "ich úhradu" z úhrad aj z denníka a asi bude po probléme.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

paťuška Pozri príspevok
Trochu som sa s tým babrala a zistila som, že ak si fa iba vysvietim, zostatky k úhrade sú zlé, ale ak si dám vytlačiť zostavu faktúr, zostatky fa sú v správnej výške.
Ale v denníku to stihlo aj zaúčtovať. No super.... Vyzerá to na dobrý guláš.
Ďalší postreh, faktúry sú už aj na zostave, aj na obrazovke v rovnakých sumách - zlých. Ale predsa čuduj sa svete, pri jednej fa kurzový rozdiel program nevypočítal a je v správnej výške. No .........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať