Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti a materská

Mám uzatvorenú pracovnú zmluvu vo firme. Tento rok pôjdem na materskú. Počas materskej a tiež rodičovskej dovolenky budem mať uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti v tej istej firme. Aké odvody sa budú platiť? Ja si myslím, že ja by som nemala žiadne. Len zamestnávateľ úrazové a garančné poistenie. Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kajab Pozri príspevok
Mám uzatvorenú pracovnú zmluvu vo firme. Tento rok pôjdem na materskú. Počas materskej a tiež rodičovskej dovolenky budem mať uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti v tej istej firme. Aké odvody sa budú platiť? Ja si myslím, že ja by som nemala žiadne. Len zamestnávateľ úrazové a garančné poistenie. Ďakujem
Ty nebudeš žiadne, iba zamestnáv. do SP G a ÚP.
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

Ako je to naozaj s prácou na dohodu o PČ (resp. DoVP) počas materskej t.j. prvých 28 týždňov od narodenia dieťaťa? Viem,že je tu strašne veľa o tom popísané, ale v niektorých príspevkoch sa píše, že sa može na dohodu (nie na PP) bez obmedzení pracovať a o materskú neprídem a v niektorých sa píše, že počas materskej nie, že pracovať na dohodu sa môže až od poberania rodič.príspevku. Viete niekto zaujať definitívne stanovisko? Ď.
Naposledy upravil janasl : 02.02.09 at 07:27
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte poraďáci, chcela by som sa poradiť v jednej veci. Som momentálne na materskej dovolenke a vo firme zatiaľ budem popri materskej pracovať na dohodu o pracovnej činnosti. Ak mám v pracovnej zmluve vedenie účtovníctva, nemôžem si dať ten istý druh práce aj do dohody, že? Ako to potom vyriešiť, keď budem naďalej účtovať ja?
Ďakujem za každý názor a radu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, chcela by som sa poradiť v jednej veci. Som momentálne na materskej dovolenke a vo firme zatiaľ budem popri materskej pracovať na dohodu o pracovnej činnosti. Ak mám v pracovnej zmluve vedenie účtovníctva, nemôžem si dať ten istý druh práce aj do dohody, že? Áno, správne, nemôžeš. Ako to potom vyriešiť, keď budem naďalej účtovať ja? Skús popremýšľať nad tým, čo by mohlo prísť do úvahy.
Ďakujem za každý názor a radu.
Odpoveď v texte.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Tweety Pozri príspevok
Odpoveď v texte.
A čo by si mi poradila, akú si tam napísať činnosť? Mohla by som si tam dať niečo ako kontrola účtovných dokladov a vedenia účtovníctva?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KvetkaK Pozri príspevok
A čo by si mi poradila, akú si tam napísať činnosť? Mohla by som si tam dať niečo ako kontrola účtovných dokladov a vedenia účtovníctva?
Teoreticky nebudeš dostávať mzdy podľa PZ, ale odmenu za práacu na dohodu, takže tu by som až taký problém s tým, že je to rovnaká činnosť nevidela. Ale to je len môj pohľad na vec.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Tweety Pozri príspevok
Teoreticky nebudeš dostávať mzdy podľa PZ, ale odmenu za práacu na dohodu, takže tu by som až taký problém s tým, že je to rovnaká činnosť nevidela. Ale to je len môj pohľad na vec.
Hmm veď aj ja som si to myslela, len aby to niekedy niekto náhodou nenapadol . Takže podľa Teba si tam kľudne môžem dať vedenie účtovníctva?
A ďakujem za ochotu a Tvoje cenné rady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KvetkaK Pozri príspevok
Hmm veď aj ja som si to myslela, len aby to niekedy niekto náhodou nenapadol . Takže podľa Teba si tam kľudne môžem dať vedenie účtovníctva?
A ďakujem za ochotu a Tvoje cenné rady.
Ja by som to takto urobila, tá podmienka je len vtedy, keď je súbeh aj práca podľa PZ, aj na dohodu. A ty budeš mať len dohodu.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Tweety Pozri príspevok
Ja by som to takto urobila, tá podmienka je len vtedy, keď je súbeh aj práca podľa PZ, aj na dohodu. A ty budeš mať len dohodu.
Ďakujem Ti veľmi pekne.
0 0
jkiska jkiska

jkiska je offline (nepripojený) jkiska

Dobry den,

mam par otazok ohladne kombinacie dohody o pracovnej cinnosti a poberania rodicovskeho prispevku.

Dna 15.8.2009 mi konci poberanie materskej. Rada by som podala na UPSVAR ziadost o rodicovsky prispevok, je mozne uzavriet s mojim zamestnavatelom, u ktoreho pracujem uz 5 rokov, dohodu o pracovnej cinnosti? (ktora je obmedzena na 10 hod. tyzdenne, bez obmedzenia vysky prijmu) a Zamestanavatel v tom pripade za mna plati len urazove a garancne poistnie. vo vyskach 0,8 % a 0,25%. Napln prace pri tejto dohode musi byt ina ako pri normalnom pracovnom pomere? Ako je to s rocnym zuctovanim dane, a rocnym zuctovanim zdravotneho poistenia, ako je to ak moj prijem by preshoval minimalnu mzdu ? budu tak nedoplatky, ak ano ako si ich poratam by predpokladanom prijme.

A dalsia otazka ak budem poberat rodicovsky prispevok, tak dochodkove poistenie a prispevok na starobne dochodkove sporenie, kedze som sa rozhodla byt zucastnena na starobnom dochodkovom sporeni aj pocas materskej dovolenky za mna dalej plati stat ? do doby riadnej starostlivosti o dieta tj. do dovrsenia 3 rokov mojho syna? Ako je to so zdravotnym poistenim to asi tiez plati stat, vsak?

Dieta nedavam do ziadneho statom dotovaneho zariadenia, predpokladam, ze budme s nim doma a mat home office. skuste mi prosim danu problematiku ozrejmit.

Dakujem velmi pekne za skoru odpoved, janka
0 0
majoneza majoneza

majoneza je offline (nepripojený) majoneza

Nie som expert, ale ostatni neodpovedali. Co sa tyka otazkok, ktore som vymazal, vsetko je v poriadku/ako ste predpokladali.

jkiska Pozri príspevok

Napln prace pri tejto dohode musi byt ina ako pri normalnom pracovnom pomere? Nie som si isty ale inde v tejto teme niekto pise ze nie Ako je to s rocnym zuctovanim dane Mas nezdanitelnu ciastku, moze pre Vas spravit zamestnavatel RZD, kedze sme v auguste, pokial Vas prijem nebude velmi vysoky vrati sa ti cela dan za 2009, a rocnym zuctovanim zdravotneho poistenia, ako je to ak moj prijem by preshoval minimalnu mzdu ? Nie som si isty ale myslim si ze este budete osobou, za ktore plati stat tak nemusite podavat RZZP, mozno niekto ma opravi budu tak nedoplatky, ak ano ako si ich poratam by predpokladanom prijme. Ak ano, tak 14 percent z hrubej mzdy, ale myslim si, ze nemusite platit.

A dalsia otazka ak budem poberat rodicovsky prispevok, tak dochodkove poistenie a prispevok na starobne dochodkove sporenie, kedze som sa rozhodla byt zucastnena na starobnom dochodkovom sporeni aj pocas materskej dovolenky za mna dalej plati stat ? do doby riadnej starostlivosti o dieta tj. do dovrsenia 3 rokov mojho syna? Neviem Ako je to so zdravotnym poistenim to asi tiez plati stat, vsak? Myslim si , ze ano.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ja by som to takto urobila, tá podmienka je len vtedy, keď je súbeh aj práca podľa PZ, aj na dohodu. A ty budeš mať len dohodu.
Z reakcií zadávateľky sa mi javí, že v jednej a tej istej firme bude mať PZ (a z nej bude na materskej) a súčasne aj dohodu, ak je to tak, treba si dať pozor na predmet činnosti na dohodu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ad jkiska

mam par otazok ohladne kombinacie dohody o pracovnej cinnosti a poberania rodicovskeho prispevku.

Dna 15.8.2009 mi konci poberanie materskej. Rada by som podala na UPSVAR ziadost o rodicovsky prispevok, je mozne uzavriet s mojim zamestnavatelom, u ktoreho pracujem uz 5 rokov, dohodu o pracovnej cinnosti? (ktora je obmedzena na 10 hod. tyzdenne, bez obmedzenia vysky prijmu) a Zamestanavatel v tom pripade za mna plati len urazove a garancne poistnie. vo vyskach 0,8 % a 0,25%.

Oprava, chybná veta:

Pokojne to môžete urobiť, zakázané to nie je ale potom nebudete mať nárok na rodičovský príspevok ale len na príspevok na starostlivosť na dieťa.

Správne je:

Pokojne to môžete urobiť, zakázané to nie je, budete mať nárok na rodičovský príspevok.

Viac čítajte tu:

http://www.porada.sk/t117284-rodicov...t-o-dieta.html

Napln prace pri tejto dohode musi byt ina ako pri normalnom pracovnom pomere?

Je to u toho istého zamestnávateľa, takže náplň práce musí byť iná.

Ako je to s rocnym zuctovanim dane, a rocnym zuctovanim zdravotneho poistenia, ako je to ak moj prijem by preshoval minimalnu mzdu ? budu tak nedoplatky, ak ano ako si ich poratam by predpokladanom prijme.


RZD Vám urobí zamestnávateľ s tým, že máte samozrejme nárok na uplatnenie nezdaniteľnej časti na daňovníka atď. Čiže už pri výpočte mesačných preddavkov na daň za uplatní nezdaniteľná časť. Je to to isté, ako pri výpočte dane pri príjme na pracovnú zmluvu.

Príjem na dohodu poberaný popri existujúcej pracovnej zmluve sa pri ročnom zúčtovaní poistného na zdr. poistenie neberie do úvahy - akoby neexistoval.

A dalsia otazka ak budem poberat rodicovsky prispevok, tak dochodkove poistenie a prispevok na starobne dochodkove sporenie, kedze som sa rozhodla byt zucastnena na starobnom dochodkovom sporeni aj pocas materskej dovolenky za mna dalej plati stat ? do doby riadnej starostlivosti o dieta tj. do dovrsenia 3 rokov mojho syna? Ako je to so zdravotnym poistenim to asi tiez plati stat, vsak?

Áno, dôchodkové poistenie aj príspevok na starobné dôch. sporenie platí štát, ak si všetko poriadne vybavíte v Sociálnej poisťovni.

Zdravotné platí štát - to oznamuje do ZP zamestnávateľ, Vy to riešiť nemusíte.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 21.09.09 at 20:20
0 0
jkiska jkiska

jkiska je offline (nepripojený) jkiska

Velmi pekne dakujem panovi MIhalovi, a vsetkym ostatnym za odpovede, pomohli velmi. je to fakt super ak clovek si nevie poradit v zaplave tolkych veci a je stale je tu zopar dobrych dusi, ktore pomohaju. DAKUJEM.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Jozef Mihál Pozri príspevok
Z reakcií zadávateľky sa mi javí, že v jednej a tej istej firme bude mať PZ (a z nej bude na materskej) a súčasne aj dohodu, ak je to tak, treba si dať pozor na predmet činnosti na dohodu.
Je to tak ako píšete pán Mihál. Tak ako by ste mi poradili to riešiť, keď budem stále viesť účtovníctvo aj popri materskej? Stačilo by to formulovať nejako tak ako som písala vyššie napr. kontrola účtovných dokladov a vedenia účtovníctva?
Ďakujem pekne za Váš názor.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Skúšam posunúť....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
janasl Pozri príspevok
Ako je to naozaj s prácou na dohodu o PČ (resp. DoVP) počas materskej t.j. prvých 28 týždňov od narodenia dieťaťa? Viem,že je tu strašne veľa o tom popísané, ale v niektorých príspevkoch sa píše, že sa može na dohodu (nie na PP) bez obmedzení pracovať a o materskú neprídem a v niektorých sa píše, že počas materskej nie, že pracovať na dohodu sa môže až od poberania rodič.príspevku. Viete niekto zaujať definitívne stanovisko? Ď.
materská je nemocenská dávka, vtedy nesmieš mať príjem zo závislej činnosti...rodičák je štátna dávka, tam už dohodu môžeš mať
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK Pozri príspevok
Je to tak ako píšete pán Mihál. Tak ako by ste mi poradili to riešiť, keď budem stále viesť účtovníctvo aj popri materskej? Stačilo by to formulovať nejako tak ako som písala vyššie napr. kontrola účtovných dokladov a vedenia účtovníctva?
Ďakujem pekne za Váš názor.
Skúšam ešte posunúť. Nevie mi niekto poradiť ako to vyriešiť, aby s tým nebol problém?
0 0
klauduska klauduska

klauduska je offline (nepripojený) klauduska

RE: jkiska:
Trošku ma zaráža vyššie uvedený príspevok o tom, že príde o rodičovský príspevok, lebo podľa mojich dostupných informácií to možné je...Teda aspoň podľa toho,čo som sa dočítala ne nete...Tak neviem,vie to ešte niekto ozrejmiť a povedať naisto???
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Tiež som sa nad tým pozastavila. Možno p.Mihál prehliadol, že ide o dohodu a nie o prácu na prac.pomer. Lebo ak sa počas vykonávania práce na dohodu stará o dieťa napr. druhý rodič alebo iná fyzická osoba nie na živnosť, tak nárok na rodič.príspevok ostáva.

jkiska,
dúfam, že si si podala prihlášku na SP najneskôr v prvý den čerpania rodič.dovolenky aj zo všetkými prílohami, vrátane oznámenia sporitela o účasti na dôch.sporeníč časť B.
Naposledy upravil brčko : 21.09.09 at 20:25 Dôvod: doplnenie "na dohodu"
0 0
Načítať ďalšie