Zavrieť

Porady

Zmena obdobia platiteľa DPH

Sme štvrťročný platitelia DPH a chceme sa prehodiť na mesačných. Napísala som oznámenie na daňový úrad, že počnúc júlom 2005 sa stávame ... na základe § 77 ... Až teraz som si všimla, že je tam niečo v tom zmysle, že ak sa platiteľ rozhodne, že bude mesačný, alebo štvrťročný, musí tak byť počas celého zdaňovacieho obdobia ... Mám obavy, že mi to oznámenie neprejde a zmenu budem musieť nahlásiť s účinnosťou od 1. 1. 2006. Má niekto skúsenosť so zmenou počas roka ?

dík, martina
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak si neprekročila ich požadovaný obrat tak Ti to nemusia schváliť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

martinala
Sme štvrťročný platitelia DPH a chceme sa prehodiť na mesačných. Napísala som oznámenie na daňový úrad, že počnúc júlom 2005 sa stávame ... na základe § 77 ... Až teraz som si všimla, že je tam niečo v tom zmysle, že ak sa platiteľ rozhodne, že bude mesačný, alebo štvrťročný, musí tak byť počas celého zdaňovacieho obdobia ... Mám obavy, že mi to oznámenie neprejde a zmenu budem musieť nahlásiť s účinnosťou od 1. 1. 2006. Má niekto skúsenosť so zmenou počas roka ?

dík, martina
§ 77 ods. 4 hovorí:
Platiteľ podľa odseku 2 /zdaňovacie obdobie kalendárny štvrťrok/alebo 3 si môže zvoliť za zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac a túto skutočnosť oznámi písomne daňovému úradu. Zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka a takto zvolené zdaňovacie obdobie platí do konca kalendárneho roka.
0 0
Katka10 Katka10

Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

Mesačnými platcami DPH sa stávajú tí, ktorí prekročia celoročný obrat nad 10 miliónov korún, ale uvidíš či ti to DÚ schváli...je to na nich
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

ďakujem moc evina, zas som to poriadne nedočítala :-( ale za pokus to určite stálo, aj keď obrat na to nemám. uvidím, čo mi príde z daňového ...
ešte raz dík.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

martinala
ďakujem moc evina, zas som to poriadne nedočítala :-( ale za pokus to určite stálo, aj keď obrat na to nemám. uvidím, čo mi príde z daňového ...
ešte raz dík.
Martinala ale mne z toho §, ktorý citujem práve vychádza, že ak si kvartálny a nedosiahla si požadovaný obrat práveže môžeš písomne oznámiť zmenu , ani nemusíš žiadať a mesačným platcom budeš od 7. mesiaca do konca roka, t.j. prvý mesiac, kedy končí štvrťrok.
Ak nedosiahneš za rok 2005 obrat 10 mil. oznámič v januári znova a celý rok 2006 môžeš byť mesačným platcom,
Naposledy upravil evina : 08.06.05 at 10:47
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Súhlas s Evinou, nemusíš mať požadovaný obrat na mesačného platcu. Skutočnosť, že sa stávaš mesačným platcom iba oznamuješ DU - nežiadaš, oznamuješ. Mesačným platcom sa týmto stávaš od 1.7.2005.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pepa
Súhlas s Evinou, nemusíš mať požadovaný obrat na mesačného platcu. Skutočnosť, že sa stávaš mesačným platcom iba oznamuješ DU - nežiadaš, oznamuješ. Mesačným platcom sa týmto stávaš od 1.7.2005.
Pepo práve som opravila slovo požiadať za oznámiť, je to presne tak ako aj Ty píšeš.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ahoj Evinka, pekný deň.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

super, ešte raz všetkým moc ďakujem.
martina
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Je niekde určené, do akého termínu sa oznámenie o zmene zdaňovacieho obdobia musí podať na daňový úrad? Chceli by sme sa stať mesačným platcom od 1.7.2005.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

jarkra
Je niekde určené, do akého termínu sa oznámenie o zmene zdaňovacieho obdobia musí podať na daňový úrad? Chceli by sme sa stať mesačným platcom od 1.7.2005.
Nenašla som to v zákone. Napíš žiadosť a zober na DÚ. Nevidím problém aby ste to "nestihli" od 1.7.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Oznámenie mám napísané, len štatutár je mimo SR a vráti sa až v pondelok. Preto som sa pýtala. Ďakujem za odpoveď
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Prosím Vás, pomôžte mi zorientovať sa v tom. Sme štvrťroční platcovia DPH, v novembri prekročíme obrat 10000000 Sk. Od kedy sa stávame mesační platcovia DPH- od dec.2007 alebo od jan.2008? Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

od januára 2008 , ak prekročíte tento obrat za kalendárny rok 2007 .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
od januára 2008, ved už ste ten obrat prekročili v novembri.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A ako má vyzerať to oznámenie?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
táto skutočnosť sa neoznamuje, podávaš mesačné od januára ak si v prdchádzajúcom roku dosiahla 10 mil obrat
správca dane to vidí z tvojich DP
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

optimistka Pozri príspevok
táto skutočnosť sa neoznamuje, podávaš mesačné od januára ak si v prdchádzajúcom roku dosiahla 10 mil obrat
správca dane to vidí z tvojich DP
Lenže u nás na daňovom to požadujú.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tak im jednoducho napíš asi toto:
Nakoľko sme za predchádzajúci kalendárny rok 2008 dosiahli obrat vyšší ako 10 000 000 Sk oznamujeme Vám týmto, že od 1.1.2009 je podľa § 77 ods.1 Zákona o DPH naším zdaňovacím obdobím kalendárny mesiac.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ako môže daňový úrad žiadať to, čo nie je v zákone uvedené ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať