Zavrieť

Porady

Zmluva o spolupráci - dvaja živnostníci

Ahojte poradaci,

prosim nemate niekto nejaky vzor zmluvy o spolupraci medzi dvomi zivnostnikmi?
Preluskavam temy porady uz dva dni a coraz dalej ma to zacina desit, chcem zmluvu spravit spravne...
Som zivnostnicka a iny zivnostnik pre mna vykonava montazne prace.
A zas naopak, ja pre neho vykonavam administrativne prace (v mojich priestoroch, na mojom pocitaci...). Teda sa jedna o dve samostatne zmluvy.

Dakujem za kazdu radu.
Uličný Lukáš mohli by ste aj mne preposlať ten vzor o spolupráci
zdinka Ahojte, potrebovala by som nejaký návrh zmluvy o spolupráci dvoch živnostníkov. Ak môžte pošlite mi to mailom. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Môžeš sa napríklad riadiť §269 a násl. Obchodného zákonníka...

    http://www.porada.sk/t16766-obchodny...09-a.html#hore

    Nejaký vzor skús pohľadať v tlačivách a dokumentoch na Porade, alebo ti v prípade záujmu pošlem mailom, to čo používam ja...

    KacenkaXX je offline (nepripojený) KacenkaXX

    KacenkaXX
    Dakujem, to by mi velmi velmi pomohlo Poslem mail do sukr.spravy.
    V tlacivach som hladala,ale take, co by sa mi hodilo, som nenasla.

    RENATAF je offline (nepripojený) RENATAF

    RENATAF
    mohli by ste mi prosím preposlať vzor zmluvy o spolupráci
    ďakujem veľmi pekne
    prajem pekný deň
    RenataF

    akh je offline (nepripojený) akh

    akh
    Ahojte!Chcem vás poprosiť kto mate ten vzor zmluvy o spolupráci dvoch živnostníkov prepošlite mi ju.Ďakujem za ochotu.akh

    jana č. je offline (nepripojený) jana č.

    www.ucto-razdva.sk jana č.
    Prosím o radu - ak má živnostníčka otvorený maloobchod, plánuje otvoriť veľkoobchod aj internetový predaj. Je pre ňu východnejšie veľkoobchod otvoriť na manžela ako živnostníka, alebo je to jedno a zamestnať ho ako zamestnanca. Neviem tu nájsť k tomu odpoveď. Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    akh Pozri príspevok
    Ahojte!Chcem vás poprosiť kto mate ten vzor zmluvy o spolupráci dvoch živnostníkov prepošlite mi ju.Ďakujem za ochotu.akh
    Nájdeš v tomto príspevku :


    http://www.porada.sk/314645-post11.html

    akh je offline (nepripojený) akh

    akh
    Ďakujem za radu.Ešte upresním o čo ide.So synom máme rovnaké živ.listy.Chceme pracovať na jednej pokladni(imbis)a dávať daňové 50 na 50.A ešte kde to všade treba ohlásiť.Pekný deň.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    akh Pozri príspevok
    Ďakujem za radu.Ešte upresním o čo ide.So synom máme rovnaké živ.listy.Chceme pracovať na jednej pokladni(imbis)a dávať daňové 50 na 50.A ešte kde to všade treba ohlásiť.Pekný deň.
    Ja som mala dobré tušenie od začiatku , že o čo tu asi pôjde
    Prikladám Vám link
    http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

    Prikladám aj dokument od poraďáčky lenkak, je síce staršieho dátumu , ale podstata združenia je tá istá . Len treba k tomu prispôsobiť aj nové znenia zákonov a Postupov JU .

    janecka59 je offline (nepripojený) janecka59

    janecka59
    napište si zmluvu o združení,zaevidujte ju na daňovom úrade a stači vám viesť jedno učtovníctvo ,to si podeľte % /kto koľko % bude vlastniť /a každý odovzdá sam zaseba daňové z rozdelením prijmov a výdavkov podľa zmluvy kto koľko % má

    eliod je offline (nepripojený) eliod

    eliod
    Tiež by som Ťa chcel poprosiť ,či by si mi tiež nemohol preposlať
    zmluvu o spolupráci dvoch živnostníkov možno mi bude inšpiráciou.
    Vopred Ďakujem a prajem príjemné Veľkonočné sviatky

    KacenkaXX je offline (nepripojený) KacenkaXX

    KacenkaXX
    eliod Pozri príspevok
    Tiež by som Ťa chcel poprosiť ,či by si mi tiež nemohol preposlať
    zmluvu o spolupráci dvoch živnostníkov možno mi bude inšpiráciou.
    Vopred Ďakujem a prajem príjemné Veľkonočné sviatky

    V prispevku c.7 je prilozena zmluva. Ak mi cez sukromnu spravu posles mail, tak poslem moju zmluvu

    standa82 je offline (nepripojený) standa82

    standa82
    Dobrý deň, môj manžel je SZČO - práca na LKT,ťažba dreva. Má pilčíka, ktorý je tiež SZČO - len píli. Môj manžel nafaktúruje celú sumu za vykonanú prácu na seba a potom sa časť z peňazí prefaktúruje tomu druhému podľa ústnej dohody. Lenže v poslednej dobe sa tomu pilčíkovi nechce chodiť do práce a manžel je z toho na nervy.. Jeden deň mu povie že ide, na druhý deň nepríde. Môj manžel by chcel s ním uzatvoriť nejakú zmluvu, ale takú aby tam boli aj sankcie za nedodržanie lehoty dokončenia práce,.... Viete mi prosím Vás poradiť? Ďakujem

    Apha je offline (nepripojený) Apha

    Apha
    Ahojte, moholi by ste mi niekto poslať vzor zmluvy so živnostníkom, ktorý má vykonať zatepľovacie práce pre s.r.o.? prosííííííííím :-(

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Apha Pozri príspevok
    Ahojte, moholi by ste mi niekto poslať vzor zmluvy so živnostníkom, ktorý má vykonať zatepľovacie práce pre s.r.o.? prosííííííííím :-(
    Ak sa podarí priložiť..

    drowney je offline (nepripojený) drowney

    drowney
    Prosím vás, táto zmluva o spolupráci sa týka len dvoch živnostníkov, alebo je možné ju použiť aj medzi dvomi s. r. o. - čkami?
    Chcela by som totiž odoberať tovar od istej českej spoločnosti a predávať ho tu na Slovensku. Môžem použiť túto zmluvu alebo zmluvu o dielo?
    Prosím o radu.

    Ďakujem :-)

    Silka je offline (nepripojený) Silka

    Silka
    Dobrý deň,
    môžete mi prosím poslať niekto vzor zmluvy o spolupráci medzi 2 živnostníkmi? Veľmi by mi pomohlo, dakujem :-) (sisa991092@azet.sk)

    mak je offline (nepripojený) mak

    učtovník mak
    Dobrý deň, prosím vie mi niekto poslať zmluvu so sprostredkovaní alebo spolupráci medzi dvomi živnostníkmi - finančnými agentami.
    ďakujem, veľmi pekne ďakujem

    matoga je offline (nepripojený) matoga

    matoga
    Dobrý večer poraďáci, mal by som jednu otázku. Akou zmluvou vyriešiť predaj maloobchod kde majiteľ obchodu (právnická osoba-platca DPH), ktorý predáva teraz, pôjde na PN alebo asi preruší živnosť a v tej istej prevádzke bude predávať iná fyzická osoba SZČO-neplatca DPH ? Čítal som viaceré články na porade a neviem jednoznačne zaradiť, či by to mohla byť zmluva o spolupráci, alebo by bola potrebná zmluva o združení ? Vďaka za reakcie
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.