Zavrieť

Porady

Pivnicne okienka a hydroizolacia

Ahojte,

v podzemnej pivnici su okienka (anglicke dvorceky). Hydroizolacia (PVC folia) sa bude davat a bude uchopena vnutri okienka (o vnutorne steny okenneho otvoru a v oblasti parapetu).

Rad by som sa poradil:
1) hydroizolaciu mam nechat natiahnut az POD uroven buduceho okna, t.j. pod ram okna? Alebo sa ukonci este pred ramom buduceho pivnicneho okna? (Sedliacky romum mi hovori ze ukoncit to PRED oknom a pripadne vyhnut foliu dovnutra priestoru okna, aby sa opierala o ram okna z vonkajsej strany.

2) pouzita profi tehla umoznuje 2 pozicie pre umiestnenie okna (tie dutiny kam sa vlozi XPS). Pivnicne okienka nebudu mat rolety. Kam mam umiestnit okno - na vnutornu, alebo na vonkajsiu stranu pivnicneho muru? Pivnica bude nevykurovana. A neplanujem dodatocne zateplenie pivnice. Hrubka steny 44cm. (Sedliacky rozum mi hovori umiestnit z vnutornej strany, aby boli okienka lahsie dostupne (su pri strope pivnice) a aby boli dalej od vonkajsieho chladneho priestoru).

Dakujem za radu!

(pripajam obrazok ako vyzera parapet pivnicneho okna)
pivnicne-okno.jpeg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Malo by to byť v projektoch stavby.Vykreslené v detailoch.Vo vašom príspevku chýba to najdôležitejšie, aký anglický dvorec druh poprípade druh murovacieho debniaceho materiálu spôsob odvodnenia.

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Dvorce budu plastove.

    Uz mi bolo poradene, na stranke vyrobcu folie je uvedeny technicky detail:
    http://www.fatra.cz/download/konstru...fatrafol-h.pdf

    Ostava otvorena 2. otazka.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Umiestnit co najviac von. Umiestnenim do vnutra zvacujes plochu ochladzovaneho muru. Toto riesenie umoznuje aj zateplenie v buducnosti (aj ked ho teraz neplanujes)

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    (Okno bude obkolesene anglickym dvorcekom).

    Na druhej strane, umiestnenie blizsie do vnutra bude chranit okno voci poveternostnym vplyvom. Z pohladu od vonku bude viac schovane - chranene.

    Pivnicne okienka a hydroizolacia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.