Zavrieť

Porady

Napojenie kanalizacie pod podlahou

Dobrý deň. Prosím o radu. Potrebujem sa pripojiť na pôvodné odpadove potrubie z PVC -čka, ktoré je vedené pod podlahou - priemer 50mm. Je lepšie sa pripojiť rovnako PVC-čkom lepenými spojmi, alebo HTpotrubím pomocou gumového tesnenia. Z hĺadiska materialu by som najradšej použil HT-čko, nie su tam ale nejake uskalia ak by som ho zabetonoval pod podlahu ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je teraz online Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    istejšie máš, pokiaľ je to možné, napojiť to HT-čkom, je to pevnejšie a dlhšie vydrží, než lepený spoj. Ak sa mýlim, problematiky znalejší, resp. skúsenejší ma opravia.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Tak ci onak, budes musiet davat nejaky spojovaci clen, a ten bude s najvacsou pravdepodobnostou na gumu. Guma je pruznejsia ako lepeny spoj a hlavne umozni narabat s instalaciou aj neskor, kym lepidlo ak vytvrdne, tak s tym neponhes.
    Nevyhodou spojky je protismerny spoj, takze pripadne zvaz aj moznost pristupu s krtkom v buducnosti (napr. namiesto T-kusu dat Y-odbocku)...
    Takze na jednej strane pouzi spojku: http://eshop.unimat.sk/fotky10714/fo...yr_3818htu.jpg a na druhej nastrcne hrdlo: https://www.svet-kupelne.sk/storage/...y=450&type=fit samozrejme v prislusnych dimenziach.

    Napojenie kanalizacie pod podlahou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.