nancy29x
12.11.09,17:14
Ahojte, potrebovala by som vypracovaný podnikatelský plán na kvetinárstvo, nemožem to nikde nájsť a mal by to byž až na 30 strán. Vedeli by ste mi pomôcť???
Ďakujem
ondrejvla
12.11.09,16:17
Ahojte, potrebovala by som vypracovaný podnikatelský plán na kvetinárstvo, nemožem to nikde nájsť a mal by to byž až na 30 strán. Vedeli by ste mi pomôcť???
Ďakujem

Zadaj si do vyhľadávača : podnikateľský zámer* a študuj, je tam toho dosť.
Rada pomôžem, ale čakať, že mi niekto niečo položí na stôl:confused:
nancy29x
12.11.09,16:40
No jasne, určite je tam toho dosť, hrabem sa v tom už týždeň...
ondrejvla
12.11.09,17:54
dusanpetras
17.11.09,20:23
Ja som sa hrabala presne 4 minúty a našla som ti, klikni si a môžeš si vybrať hotové:
http://www.porada.sk/t101599-zakladatelsky-podnikatelsky-zamer.html
http://www.porada.sk/t6298-podnikatelsky-plan.html
http://www.porada.sk/t34225-podnikatelsky-plan.html
http://www.porada.sk/t112389-podnikatelsky-zamer.html



(http://www.porada.sk/t112389-podnikatelsky-zamer.html)

Ahoj ahoj.
Dnes som mal zhodou okolností niečo do činenia s exspirujúcimi doménami a teda ma to napadlo, keď tu čítam niečo o kvetinách.
Dňa 18.11.2009 skonči viazanosť pre domény www.kvetinari.sk a www.kvetinarka.sk. Tak ak by bol záujem - registruj si ich milá Nancy :-) Možno sa budú hodiť k tvojmu podnikaniu.
dusanpetras
17.11.09,20:28
A s registráciou môžem pomôcť :-)
gabla7
20.11.09,12:15
Aj ja by som mala zopár otázok na podnikateľský plán-kvetinárstvo ... čo všetko by som tam mohla zahrnúť od telefonu po notebook a možem tam napísať aj o pripojení na internet? ... a všetko čo sa týka kvetinárstva ... ako napr. všetky tie drobnosti ... existuje niečo také od ÚP ako príspevok na kurz ktorý chcem absolvovať ?... teda ked som nezamestnaná napr. 2mesiace a chcela by som absolvovať kurz floristiky ale v inom okrese a spoločnosť ktorá organizuje tento kurz nespolupracuje s ÚP... teda mohla by som požiadať ak to takto funguje o ten príspevok na tento kurz?... a je tam podmienka,že ak ukončím kurz a musím si po zriadení živnosti otvoriť to remeslo ktoré som absolvovala teda kvetinárstvo?....dlhé ale strašne by se mi pomohli...Gabi :-)
Economic
21.11.09,06:48
Aj ja by som mala zopár otázok na podnikateľský plán-kvetinárstvo ... čo všetko by som tam mohla zahrnúť od telefonu po notebook a možem tam napísať aj o pripojení na internet? ... a všetko čo sa týka kvetinárstva ... ako napr. všetky tie drobnosti ... existuje niečo také od ÚP ako príspevok na kurz ktorý chcem absolvovať ?... teda ked som nezamestnaná napr. 2mesiace a chcela by som absolvovať kurz floristiky ale v inom okrese a spoločnosť ktorá organizuje tento kurz nespolupracuje s ÚP... teda mohla by som požiadať ak to takto funguje o ten príspevok na tento kurz?... a je tam podmienka,že ak ukončím kurz a musím si po zriadení živnosti otvoriť to remeslo ktoré som absolvovala teda kvetinárstvo?....dlhé ale strašne by se mi pomohli...Gabi :-)

Ako je to s príspevkom na kurz, nemám skúsenosť, to sa treba priamo na ÚP informovať, no dávajú príspevok v začiatku podnikania. Tak moja klientka po schválení podnikateľského zámeru, ktorý som jej spracovala získala nenávratný príspevok na podnika vo výške nad 2 355.- Eur. Jednalo sa vtedy o masérstvo. Akurát neviem, či kurz robila pred tým alebo ako... Čo by bolo pre teba výhdnejšie príspevok na kurz alebo na začiatok podnikania ? Určite odporučím len priamo sa infomovať.... Oni vedia najlepšie, len aby si vedela čo by bolo pre Teba výhodnejšie. Neviem čo stojí taký kurz.
Dav
21.11.09,07:23
Ak firma, ktorá organizuje kurz, nespolupracuje s ÚP, musíš si kurz platiť sama. V rámci rekvalifikácie máš možnosť urobiť si kurz zadarmo, ale musí ho organizovať ÚP.
Výdavky pred začatím živnosti si nemôžeš "vyplatiť" z príspevku.
Príspevok môžeš použiť na všetko, čo súvisí s podnikaním - odvody poistného, regály do kvetinárstva, ERP, vázy, nájom priestorov, a podobne. Niektoré ÚP vyžadujú presné zdôvodnenie kúpy notebooku a internetového pripojenia v súvislosti s predmetom podnikania. Doporučila by som Ti aj kurz pre začínajúcich podnikateľov. Niekedy sú v ponuke aj také kurzy, počas ktorých si účastníci za pomoci lektorov podnikateľský plán vypracujú sami.
Podnikateľský zámer začína opisom firmy, kde podnikateľ uvedie svoje osobné údaje, vzdelanie, skúsenosti, oprávnenia a dôvody, pre ktoré sa rozhodol podnikať práve v oblasti, na ktorú žiada príspevok. To znamená, že musí spĺňať kvalifikačné predpoklady pre otváranú živnosť v zmysle živnostenského zákona. ÚP skúma tieto osvedčenia ako jednu z podmienok poskytnutia príspevku.
__________________
gabla7
09.01.10,13:17
Ahojte ... čo sa týka toho "podniketeľského plánu " pre kvetinárstvo ... našla som ho , len je vypracovaný ako s.r.o ... a ja by som to potr. na voľnú živnosť ... je v tom nejaký rozdiel alebo nie ? ... a nemám jasno ako si vypracovať financie v tom pláne od čoho sa odpichnúť ? ... a je pravda, žečo sa týka financií v pláne nesmie presahovať celková cena nad ponúkaný príspevok od UP ? ...dakujem ...
Dav
09.01.10,13:45
Ahojte ... čo sa týka toho "podniketeľského plánu " pre kvetinárstvo ... našla som ho , len je vypracovaný ako s.r.o ... a ja by som to potr. na voľnú živnosť ... je v tom nejaký rozdiel alebo nie ? ... je, ale skús si ho prispôsobiť na fyzickú osobu a nemám jasno ako si vypracovať financie v tom pláne od čoho sa odpichnúť ? ... a je pravda, žečo sa týka financií v pláne nesmie presahovať celková cena nad ponúkaný príspevok od UP ? nie je pravda, potreba financií môže byť iná, vlastne je iná, zvyšok je vlastný vklad podnikateľa ...dakujem ...
Skús všetko pre s.r.o. prispôsobiť pre fyzickú osobu.Rozdiel FO a s.r.o. - iná právna forma, iné ručenie, iné povinnosti z hľadiska odvodov, účtovania, atď.
Odpichnúť sa od toho, čo potrebuješ naozaj :
-odvody ZP, prípadne SP
-priestory - ich nájom, úprava, ak ich potrebuješ kúpiť - podľa ceny, obvykle investícia =vlastný vklad
-zariadenie priestorov
-kúpa ERP
-kúpa tovaru
-ostatné náklady - energie, propagácia, udržanie činnosti prevádzky
- koľko potrebuješ zarobiť, aby si "prežila"
-koľko zákazníkov budeš mať
-v akých cenách nakúpiš, kedy budeš platiť za tovar,
Zjednodušene a stručne najdôležitejšie body. Časť odpovedí v texte.
gabla7
11.01.10,13:41
Ešte by som potrebovala poradiť aj od niektorých živnostníkov ak by mohli .... teda 18.1 idem na kurz, záv. skúšky budem mať 24.5.2010 ... môžem si založiť živnosť a teda aj otvoriť kvetinárstvo ešte pred ukončením kurzu alebo je lepšie počkať do konca kurzu aj na certifikát a potom si tú živnosť zriadiť a chodiť na prípravu na podnikanie na ÚP ... a ešte otázka prikladá sa kopia certifikátu po absolvovaní kurzu k podn.plánu ktorý sa píše na ÚP na príprave na podnikanie ? ... ĎAKUJEM :-)
gabla7
13.01.10,19:32
A chcela by som sa opýtať ako mám začať ... teda ked chcem živnosť a som na ÚP to najprv potrebujem dať vedieť ÚP, že chcem živnosť napíče sa podnikateľský zámer ako mi dnes povedala Pani na infornáciách musí byť na 5.strán s ktorým budem vystupovať alebo sa obhajovať či čo pred komisiou no a na keď mi ho schvália tak sa vypisuje žiadosť o príspevok a potom si môžem ísť založiť živnosť na Živnostenský alebo ako... ide mi o postup ... ako to začína ... G